Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (319. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba değerli forum üyeleri. 2014 model bir XV aracım var. Aldıktan 7-8 ay kadar sonra sunroof fitilinin sağ kısmında kazıma benzeri bir hasar gördüm. servise sorduğumda yıkamada kullanılan su jetleri yapabilir dendi. Yaklaşık 6 ay önce de sol kapı üzerindeki fitilde buna benzer daha da fazla kazıma hasarı gördüm. Servise 1 ay önce bakıma götürdüğümde bu hasar yıkamadan kaynaklanıyorsa neden arabadaki diğer fitillerde böyle bir hasar oluşmuyor da sadece sunroof fitillerinde oluşuyor diye sordum. Bunu garanti bölümüne ileteceklerini bildirdiler ancak bir kaz kez hatırlatmama rağmen bir cevap hala alabilmiş değilim. Bu arada sırf yıkamadan olup olmadığını görmek için arabayı daha önce yıkattığım yerlerde tekrar yıkattım ve hasarın ilerlediğini görmedim. Bunun yanında başka markalardan gördüğüm sunroof u olan araçlarında fitillerini inceliyorum. Modeli benden çok eski olana araçlarda bile bu tür bir hasara rastlamadım. Sonuç olarak aracında sunroof olan arkadaşlardan fitillerinde bu tür bir hasar oluşup oluşmadığını ve oluştu ise ne tür bir işlem yaptığınızı (garanti tamiri vs) öğrenebilir miyim? Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Subaru istek formunu doldurup baytur a bildirin. Servisler unutmuş yada umursamamış olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B737-900

Merhaba değerli forum üyeleri. 2014 model bir XV aracım var. Aldıktan 7-8 ay kadar sonra sunroof fitilinin sağ kısmında kazıma benzeri bir hasar gördüm. servise sorduğumda yıkamada kullanılan su jetleri yapabilir dendi. Yaklaşık 6 ay önce de sol kapı üzerindeki fitilde buna benzer daha da fazla kazıma hasarı gördüm. Servise 1 ay önce bakıma götürdüğümde bu hasar yıkamadan kaynaklanıyorsa neden arabadaki diğer fitillerde böyle bir hasar oluşmuyor da sadece sunroof fitillerinde oluşuyor diye sordum. Bunu garanti bölümüne ileteceklerini bildirdiler ancak bir kaz kez hatırlatmama rağmen bir cevap hala alabilmiş değilim. Bu arada sırf yıkamadan olup olmadığını görmek için arabayı daha önce yıkattığım yerlerde tekrar yıkattım ve hasarın ilerlediğini görmedim. Bunun yanında başka markalardan gördüğüm sunroof u olan araçlarında fitillerini inceliyorum. Modeli benden çok eski olana araçlarda bile bu tür bir hasara rastlamadım. Sonuç olarak aracında sunroof olan arkadaşlardan fitillerinde bu tür bir hasar oluşup oluşmadığını ve oluştu ise ne tür bir işlem yaptığınızı (garanti tamiri vs) öğrenebilir miyim? Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Selam dostum;

Mesajınızdaki konuda sadece sunroof mu yoksa kapıda da aynı hasar varmı net değil.
    Hem sadece sunroof yazmışsınız hem de sol kapıda daha da fazlası var demişsiniz.
    Benim aracım sunroof lu değil ama fitillerin yapıldığı malzeme farklı olmayabilir.

Bu yüzden bu ayrım önemli, Birde hangi servis ve alırken buralara bakıp ta sizden önceden var olmadığına emin misiniz ?

• quote:

Merhaba değerli forum üyeleri. 2014 model bir XV aracım var. Aldıktan 7-8 ay kadar sonra sunroof fitilinin sağ kısmında kazıma benzeri bir hasar gördüm. servise sorduğumda yıkamada kullanılan su jetleri yapabilir dendi. Yaklaşık 6 ay önce de sol kapı üzerindeki fitilde buna benzer daha da fazla kazıma hasarı gördüm. Servise 1 ay önce bakıma götürdüğümde bu hasar yıkamadan kaynaklanıyorsa neden arabadaki diğer fitillerde böyle bir hasar oluşmuyor da sadece sunroof fitillerinde oluşuyor diye sordum. Bunu garanti bölümüne ileteceklerini bildirdiler ancak bir kaz kez hatırlatmama rağmen bir cevap hala alabilmiş değilim. Bu arada sırf yıkamadan olup olmadığını görmek için arabayı daha önce yıkattığım yerlerde tekrar yıkattım ve hasarın ilerlediğini görmedim. Bunun yanında başka markalardan gördüğüm sunroof u olan araçlarında fitillerini inceliyorum. Modeli benden çok eski olana araçlarda bile bu tür bir hasara rastlamadım. Sonuç olarak aracında sunroof olan arkadaşlardan fitillerinde bu tür bir hasar oluşup oluşmadığını ve oluştu ise ne tür bir işlem yaptığınızı (garanti tamiri vs) öğrenebilir miyim? Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Şu jetini çok fazla yakinlastirdiysalar olabiliyor. Latitude sahibi olan arkadasimda santiyeye kendi yıkarken arac üstü plastik lerin 2 sini de soktu. Başka bir arkadasimda cıvıc aracının arka cam fitilinide komple siyirtmisti yikamaci. Yıkatırken dikkat etmek gerekir. Cok yakin tuttuysa eger su jetini (kus pisligi cikarmak icin genelde yapiyorlar) olabilr. Can sıkıcı bir olay. Ben benzinlikte kendim yikiyorum aracimi. Bi zarar gelise ben yaptim derim hiç yoktan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün XV yi ilk defa ağır yağmur altında ormanlık bir alanda kullanma şansım oldu. Bataklık alanlara girmemek şartıyla yaz lastikleriyle çamurda da kullandım. Çamurda sağa sola kayıyor ama araç dinamikleri kontrol sistemi devreye girerek aracı toparlıyor. Boşa dönen tekere fren uygulanıyor. Bence awd hakkını veriyor. Ama her ne olursa olsun çamura saplanmaktan kaçınmak gerekiyor. Sonuçta bu araç ağır arazi koşullarının üstesinden gelecek bir donanıma sahip değil.

• Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Kapıda hasar yok, sunroof un sol tarafını tarif etmek için yazmıştım ama yanlış ifade etmişim galiba.
    Fitillerin yapıldığı malzeme benim gördüğüm kadarı ile de farklı. Ancak yıkama ile hasar oluşacak bir cins malzemeden fitil de kullanılmaması gerekir diye düşünüyorum. Tasarım hatası sanıyorum. Camlarda ve kapı fitillerinde bir hasar olmuyor ve sadece sunroof fitilinde oluyorsa sıkntı kullanıcıda olmamalı diye düşünüyorum. Arabayı sıfır aldım, alırken bir şey yoktu. Cevabınız için teşekkür ederim.
  • MKarmil kullanıcısına yanıt
    Maalesef önerinizi uygulayacak vaktim olmuyor. Keşke kendim yıkayabilsem ama mecburen yıkatmam gerekiyor. Daha önce kullandığım sunroof lu başka marka arabada böyle bir olay başıma gelmemişti. Bu durumda bir daha sunroof lu XV alırsam fitilleri korumak için yıkama işini kendim yapacağım. Ya da yağmurda yıkanmasını bekleyeceğim:) Veya belki üretici sunroof fitillerini biraz daha dayanıklı bir malzemeden yapmayı düşünür de bizleri bu zahmetlerden kurtarır. Cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Merhaba;

Kapıda hasar yok, sunroof un sol tarafını tarif etmek için yazmıştım ama yanlış ifade etmişim galiba.
    Fitillerin yapıldığı malzeme benim gördüğüm kadarı ile de farklı. Ancak yıkama ile hasar oluşacak bir cins malzemeden fitil de kullanılmaması gerekir diye düşünüyorum. Tasarım hatası sanıyorum. Camlarda ve kapı fitillerinde bir hasar olmuyor ve sadece sunroof fitilinde oluyorsa sıkntı kullanıcıda olmamalı diye düşünüyorum. Arabayı sıfır aldım, alırken bir şey yoktu. Cevabınız için teşekkür ederim.

Dostum bu duruma göre o sunroof fitillerine sizin zarar vermiş olma ihtimaliniz yok bence.
    Garantiye girmesi gereken bir konu.

Hangi servis ile görüşüyorsunuz ?
  • Bayraktar, Çekmeköy,e sorunu bildirdim, onlarda garanti için başka bir yere bildiriyor sanırım ama hala dönüş olmadı maalesef. Umarım en azından ciddiye alıp, inceleyerek bir cevap verirler. Bu forumdaki onlarca sunroof'u olan arabada görülmeyip (ki eminim bir çoğu da benim gibi arabayı yıkatıyordur), sadece benimkinde olması en azından sadece bana rastlayan bir fitil üretim sorunu gibi görünüyor.
  • quote:

Bayraktar, Çekmeköy,e sorunu bildirdim, onlarda garanti için başka bir yere bildiriyor sanırım ama hala dönüş olmadı maalesef. Umarım en azından ciddiye alıp, inceleyerek bir cevap verirler. Bu forumdaki onlarca sunroof'u olan arabada görülmeyip (ki eminim bir çoğu da benim gibi arabayı yıkatıyordur), sadece benimkinde olması en azından sadece bana rastlayan bir fitil üretim sorunu gibi görünüyor.

Inşallah kısa zamanda çözülür sorunun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • uzun zamandır forumu takip edemiyorum ..stepne sorunu çözüldü mü acaba ..malum aracın stepnesi yok ve dağda bayırda kalınma korkusu yaşatıyor ..ki bir kez yandan yara aldı ve uygunsuz bir yerde kaldım.servis sorunu halletti ama serviste uygun lastik olmadığından temin için araç 1 hafta serviste bekletildi.
  • Arkadaşlar merhaba. Bir toyota kullanıcısı olarak Nette suv araçlara bakarken ilgimi çeken xv ile kendimi bu forumda buldum:) okuduklarım kadarı ile bu aracın seervis sıkıntısı var il olarak. Doğuda bu aracı kullanmak risk sanki. İkincisi bende corolla var benzinli xv ye geçmem halinde yakıt olayının beni üzeceğini düşünüyoeum. Bu araca lpg uyumu sizce nasıl ve ne yakar. Yoeumlarınız7 bekliyorum twşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kontekhasan

2014 XV mi alalı bir hafta oldu kısaca kendimce deneyimlerimi paylaşayım.

Şehir içi 300 km yaptım ort yakıt tüketimim 7 (aracı test eden arkadaşlarımın hayvani denemeleri olmasa daha düşük olurdu eminim). Gördüğüm en düşük yakıt tüketim değeri 5.3, kendi kullanım stilime göre 60km hız ortalama 6-7lt arası ve 6lt da tutmak imkansız değil. Şunu özellikle vurgulamak isterim bu araç yaşadığım şehir KONYA için biçilmiş kaftan. Yokuş yok, yollar dümdüz, trafik büyük şehir gibi değil o nedenle yakıt tüketimi gayet makul. Yol tutuşu mükemmel 2. aracım Colt ile 50km hızlarda kayma yaşadığım virajlarda 50-60-70-80 hepsini tek tek denedim tık demedi, 90 denemeye gerek görmedim :) Colt ile herkes sıkıştırır, sallamaz geldiğimi göre göre yola çıkar ve yol vermezdi ama bu araçta ilginç bir şekilde bir VIP havası var. Sıkıştıran yok, geldiğimi gören saygıyla bekliyor, arkasından geldiğimde çekiliyor :) İşe giderken çevre yolunu kullandım asfaltın kenarında tarla vardı biraz oynayım şununla dedim aslfattan çıktım tarlaya girdim 1-2 km tarladan gittim, aracın orada sorunsuzca gittiğini görmek ayrı bir zevk yoldan gidenlerin garip garip bakması ayrı bir zevk :) Bir sabaha ışıklarda gri bir XV ile denk geldik selamlaştık, daha sonra beyaz bir Forester ile sellektör selamlaşması oldu bu marka sosyalliğine Mitsubishiden alışkınım ve bu özel keyifli durumun Subaruda devam ediyor olması da ayrı bir güzellik. Sonuç olarak bir haftalık süreçte beni üzen hayal kırıklığına uğratan hiç bir şey olmadı, iyi ki almışım demeye devam

Daha önce yukarıdaki ilk deneyimlerimi yazmistim. Kışın gelmesi, eksi dereceler ve kış lastiği ile daha önce +-7 civarları gördüğüm yakit ortalamam ne yazik ki 9'un altina düşmüyor. Kısla beraber yakit artti ama olsun hala çok keyifli ve özel bir araba. Belki garip gelecek ama en çok gece garaja koydugumda, durduktan sonra gelen o "çıt çıt çıt" manifolt genleşme sesine hasta oluyorum. Resmen arabanın bir tarzi var. Maşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontekhasan -- 4 Aralık 2016; 0:42:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: evro44

Arkadaşlar merhaba. Bir toyota kullanıcısı olarak Nette suv araçlara bakarken ilgimi çeken xv ile kendimi bu forumda buldum:) okuduklarım kadarı ile bu aracın seervis sıkıntısı var il olarak. Doğuda bu aracı kullanmak risk sanki. İkincisi bende corolla var benzinli xv ye geçmem halinde yakıt olayının beni üzeceğini düşünüyoeum. Bu araca lpg uyumu sizce nasıl ve ne yakar. Yoeumlarınız7 bekliyorum twşekkürler

Servis konusu doğuda sıkıntı. Galiba Diyarbakır da var. Şanssızlık harici çok servis aratan bir araç değil gerçi.

Corollanız da benzinliyse arada çok önemli bir fark olacağını düşünmüyorum. Bende 1.6benzinli manuel seat cordoba vardı, Xv onunla aynı yakıyor. Benim 11bin km yakıt ortalamam 7.8lt.

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız. Lpg durumu nedir bu motor için. Randımanlı olurmu

• quote:

Orijinalden alıntı: evro44

Hocam haklısınız. Lpg durumu nedir bu motor için. Randımanlı olurmu

Lpg uygulaması bildiğim kadarıyla var ama benim ilgi alanıma pek girmiyor. Uygulamayı yaptıranları bulmak lazım.

hocam bendeki Corolla 132 bg 160 torku var. xv 114 bg sizce performans olarak pişmanlık yaşarmıyım. birde sport modu yada tuşu varmı. otomatikte tabi. ivmelenme için
  • XV de sport mode yok maalesef. Performans da yok ..zaten bir crossover.
    Performans istiyorsanız Forester xt yada levorg almalısınız.

• evro44 E kullanıcısına yanıt
    Performans xv nin en zayıf yönü. Normal kullanımda yeterli iken, ani hızlanma isteklerine malesef cevap veremiyor.

Manuel zaten yok. CVT otomatik var. D ve L modlarına sahip. D normal kullanım, L de daha yüksek torka ihtiyaç duyulan dik rampa çıkışı vb durumlarda kullanım için.

Bunda bence arabanınn 1400 kg oluşuda etkili. Bence corollayı aratır bana performans olarak. Diğer yönleriyle iyi tabi xv ama motorda önemli. Ağzına sağlık

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.