Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (317. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.034
Cevap
198
Favori
984.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MKarmil

Mirrorlink olayını cozebilen biri varmı? Sadece sygic navigasyon çalışıyor. Başka navigasyon veya google maps ı kullanabiliyormuyuz? Çok uğraştım ama bir türlü sonuç alamadım.

Mirrorlink sadece sertifikalı programlarla çalışıyor. Navigasyon için sygic tek seçenek malesef. Ben birde Spotify kullanıyorum müzik için. Başkada işe yarar app göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar biliyorsunuz Winter is Coming!!

Tekerleklerin 4üne birden mi sadece önlere mi takacağız zincir, kar paleti, kar kelepçesi vb. ?

Türkçe ve orijinal İngilizce kullanım kılavuzlarında bu konudaki bilgi farklı yazılmış.
  • Mirrorlink olayını çözdüm galiba. Wi-fi mirrorlink denen bi cihaz alıyorsun ve kablolar vasıtasıyla torpido da kalıyor alet ve tüm menüler aracın ekranına yansıyor. Rusya da biri sanırım outback e yapmış. Subaru mirrorlink deyince youtube a çıkan ilk video.https://m.youtube.com/watch?v=yBakQdn79JM

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garanti bozarmi bilmiyorum....

• quote:

Mirrorlink olayını çözdüm galiba. Wi-fi mirrorlink denen bi cihaz alıyorsun ve kablolar vasıtasıyla torpido da kalıyor alet ve tüm menüler aracın ekranına yansıyor. Rusya da biri sanırım outback e yapmış. Subaru mirrorlink deyince youtube a çıkan ilk video.https://m.youtube.com/watch?v=yBakQdn79JM

O videoyu ben geçen yıldan izledim ama ne yaptığını anlamadım. Bir şekilde sistemi hacklemiş ama nasıl yapmış? Aux bağlantısına tıklıyor, sonra home tuşuna uzun basıyor farklı bir menü çıkıyor. O menü niye çıkıyor, ne yapmış belli değil. Siz anlarsanız bize de anlatın hepimiz uygulayalım.

• Ekrana çıkan görüntü var ya telefon ve ekran o görüntüyü araştırdım sonuç olarak karşıma wi-fi mirrorlink denen birşey çıktı. Aliexpres de 75 dolar civarı amazon da 150 euro gibi birşey olması lazım. Birde gitti gidiyor da var sanırım 1 tane oda 350 tl gibi birşey. Youtube da wi-fi mirror link yaz dediğim çıkıyor. Abi ama güvenmiyorum ışte. Tüm araçlarda çalışıyor gibi video larda öyle gözüküyor.türkiyede bulmak lazım bu aleti birde garanti bozmayacak.

• Herkese merhabalar,
    XV Elegance 2016 model aracımı dün İstanbul Daloğlu Bayiinden teslim aldım.
    Daha araca ilk bindiğimde hız ibresinin 140 km'de takılı olduğunu farkettim. Servisteki ustayı çağırdık hemen, birkaç kez start stop yaptıktan sonra düzeldi. Ancak bu sorun bu sabah da devam etti.
    Bu problem ile karşılaşan daha önce oldu mu, ve neden kaynaklanmaktadır yorumlarınızı yazabilirseniz çok sevinirim.
    Henüz 10 km'deki sıfır aracı alıp bu tip bir problem ile karşılaşmak ve Aracı daha 2.günden servise götürmek hiç hoş değil :(

Teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar.
    Tipini pek beğenmese de eşime Subaru XV alma arzusundayım(O Hyundai Tucson' u kendi deyimiyle "gümbür gümbür" buluyormuş). Oyuncak treni babalar çocuklarına alır ama en çok kendileri oynar misali bir durum mevcut. Eğer Xv alırsak şehirdışı yolculuklarımızı Xv'yle yapmak istiyorum. Kendi aracım Mitsubishi Asx Lpg'li. Yılda 25 bin km yol yapıyorum bu yüzden aracımı alırken çok beğenmeme rağmen XV'yi seçeneklerim arasından elemek zorunda kalmıştım. Forumun tamamını okuyamasam da epeyi bir kısmını gözden geçirdim. Motor değişimi, yağ eksiltme vs sorunlar yaşayan XV'ler olmuş. 2016 üretimlerinde kronik sorunların büyük oranda çözülmüş olacağını düşünerek sıfır km bakmaktayım. Ama opsiyon yada karşılaştırma olması açısından 2014-15 lere de bakıyorum. "Bu üç yılı donanım, kronik sorunlar f/p açısından karşılaştırırsak hangi seçenek daha uygun olur?" gibi bir sorum olacak sizlere. Kazasız sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: CagriSon

Herkese merhabalar,
    Daha araca ilk bindiğimde hız ibresinin 140 km'de takılı olduğunu farkettim. Servisteki ustayı çağırdık hemen, birkaç kez start stop yaptıktan sonra düzeldi. Ancak bu sorun bu sabah da devam etti.
    Bu problem ile karşılaşan daha önce oldu mu, ve neden kaynaklanmaktadır yorumlarınızı yazabilirseniz çok sevinirim.
    Henüz 10 km'deki sıfır aracı alıp bu tip bir problem ile karşılaşmak ve Aracı daha 2.günden servise götürmek hiç hoş değil :(

Teşekkürler

Aracınız hayırlı olsun. Evet sıfır araçdaki sorun tabiki can sıkar, ciddi bir şanssızluk olmuş. Forumu en başından beri takip ederim, böyle bir sorun hatırlamıyorum. Umarım çabucak çözülür.

• Merhaba, hayırlı olsun ancak ben olsam iade ederdim. Nasıl baslarsa öyle devam ediyor.

• derinmai D kullanıcısına yanıt
    Motor sorunu 2014 sonlarında oldu ve bitti. Bence xv şu anda tam olarak olgunlaşmış bir araç. Yıllar içerisinde motor, şanzıman veya donanım olarak hiçbir şey değişmedi. 2015 mayısda iç makyaj, 2016 da dış makyaj oldu. 2015 iç makyajla en önemli değişiklik demode duran müzik sisteminin 7" lik dokunmatik ekranlı olarak yenilenmesi. Ayrıca vites kolu, kapı içleri, gösterge değişti, arka koltuğa bardaklıklı kol dayama geldi.

Düşük km li olarak bulunabildiği için iyi bir fiyata bence ikinci el de düşünülebilir.

• quote:

Ekrana çıkan görüntü var ya telefon ve ekran o görüntüyü araştırdım sonuç olarak karşıma wi-fi mirrorlink denen birşey çıktı. Aliexpres de 75 dolar civarı amazon da 150 euro gibi birşey olması lazım. Birde gitti gidiyor da var sanırım 1 tane oda 350 tl gibi birşey. Youtube da wi-fi mirror link yaz dediğim çıkıyor. Abi ama güvenmiyorum ışte. Tüm araçlarda çalışıyor gibi video larda öyle gözüküyor.türkiyede bulmak lazım bu aleti birde garanti bozmayacak.

O alet harici video girişi olan her araçta çalışır. Bizim araçlarda normalde video girişi yok. Aux sadece stereo ses girişi. O outback e nasıl bağlantı yapılmış bilmiyorum. Aux bağlantısını gösteriyor, sonra home tuşuna uzun basıyor, bu aletin menüsü geliyor. Anlamadığım yer burası.

Ayrıca video girişi olsa bile el freni çekili olmadan normalde çalışmaz, illa denilirse o da belki halledilir ama kim uğraşır bilmem...

• Tek seçenek o zaman 3500+kdv ye garanti bozmayan teyp takıyorlar. Subaru beka da inceledim. Güzel duruyor monte etmişler bayideki bi xv ye. Sadece ekranın üst kisminda ufak bir çıkıntı var. Görüntü güzel. Navigasyon igo sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Ses daha iyi çıkıyor sanki. Ama yüz kusur bin verip arabaya sonrada 4300 gibi bir rakam verip taktırmak ne bileyim zor geliyor sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

Motor sorunu 2014 sonlarında oldu ve bitti. Bence xv şu anda tam olarak olgunlaşmış bir araç. Yıllar içerisinde motor, şanzıman veya donanım olarak hiçbir şey değişmedi. 2015 mayısda iç makyaj, 2016 da dış makyaj oldu. 2015 iç makyajla en önemli değişiklik demode duran müzik sisteminin 7" lik dokunmatik ekranlı olarak yenilenmesi. Ayrıca vites kolu, kapı içleri, gösterge değişti, arka koltuğa bardaklıklı kol dayama geldi.

Düşük km li olarak bulunabildiği için iyi bir fiyata bence ikinci el de düşünülebilir.

Ayrıca 2014 yılında teknik iyileştirmeler yapıldı. Forumda detayları vardı. Direksiyon kutusu, yalıtım ve amortisörler yenilendi. 2013 yılında test ettiğimde özellikle yalıtım ve amortisörler hoşuma gitmemisti. Bu iyileştirmeler sonrasında aracın sürüş konforu çok ciddi değisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: calledman

Merhaba, hayırlı olsun ancak ben olsam iade ederdim. Nasıl baslarsa öyle devam ediyor.

Merhabalar,
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Benimde aklıma ilk olarak iade etmek geldi ancak iade edebiliyor muyuz, sizin bu konuda bilginiz yada tecrübeleriniz var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

quote:

Orijinalden alıntı: CagriSon

Herkese merhabalar,

Teşekkürler

Aracınız hayırlı olsun. Evet sıfır araçdaki sorun tabiki can sıkar, ciddi bir şanssızluk olmuş. Forumu en başından beri takip ederim, böyle bir sorun hatırlamıyorum. Umarım çabucak çözülür.

Bende umarım en kısa sürede çözülür, zira sıfır aldığımız araç için gerçekten can sıkıcı bir durum. Bayii yetkilisinden haber bekliyorum. Gelişmelerden sizleride haberdar ederim.
    Teşekkürler

• İlk 30 gün içinde sorgusuz sualsiz iade hakkiniz var.değerlendirin bence

• CagriSon C kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Umarım kısa sürede çözulur.Burada bayinin tutumu önemli.Serviste yapılan işlem için yazılı belge alın, ileride lazım olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemaster1 -- 24 Kasım 2016; 18:29:59 >
  • Bir avukatla gidip , aracı iade edin.uğraşmayın ayıplı malla..sıfır km aracı tamir falan ettirmeyin sakın. Geri almaya basbaya mecburlar.

• Aracınız hayırlı olsun CagriSon. Inşallah kısa zamanda problem çözülür....

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.