Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (321. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Freebirdx

Arkadaşlar 2015 kullananlar var mı? makyaj hangi ayda geldi ve son ,şu anki halini, aldı? Almak istediğim araç 2015 Nisan çıkışlı ve günümüzdekilerle aynı değil .

Ayrıca Tüv sanırım ilk 3 yıl muaf ve 2 yılda bir giriliyor,(girenler için)sisteme zarar vermemek için roll bar olayı nasıl hallediliyor muayenede

Makyaj mayısda geldi. Araç tekniğinde fark yok, görsel bir makyaj ama bence önemli. Fiyat tabiki satıcının bileceği birşey, bize eder etmez demek düşmez ama sanki o fiyatlara makyajlı da bulunur gibi geliyor.

Dediğim gibi makyajda teknikte birşey değişmemesine rağmen 2015 de bayiler 0 km makyajlı ve makyajsızlar arasında 7-8bin tl fark istiyorlardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • subaru aşktır, sürüden ayrılmaktır. alanlara hayırlı olsun.
    buzda deneme yaptınız mı? sağ ya da sol 2 teker buzda. diğer 2 teker açık yolda rampa kalkışı nasıl acaba patinaja çok düşüyor mu? en merak ettiğim konudur

• uguroz76 U kullanıcısına yanıt
    Makyajlı kasa 2015 o fiyata artık zor sanırım ,bugün ilana 2015/25BinKM Premium düşmüş 89.5 fiyat ,normalde Elegance Premium farkı 10Bin sanırım,4.5BinTL için premium farkı tartışılır,deri koltuk daha önce kullandım,tercih etmiyorum.
  • beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Gerçek çekiş bu olayda belli oluyor zaten,sadece 4WD kilitli differansiyeller bunun üstesinden gelir,sanırım bir de sadece Subaru.Deneyen varsa ben de merak ettim.Eskiden Suzuki GV 1.9 DDİS aracımda denediğimde sadece 4L modunda çekiş sağladım,sürekli çeker konumunda buz tarafı patinaja girdi,gerçi onda tam değil LSD diff.olduğu halde
  • Sunroof ve anahtarsız çalıştırma için premium almak istemiştim, ancak hem deri koltuk hemde sunroof un baş mesafesini ciddi oranda düşürdüğü için elegance tercih ettim. Sunroof Özellikle arka tarafı baya basık hale getiriyor. Bu hususa dikkat etmekte fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemaster1 -- 10 Aralık 2016; 21:24:46 >
  • chemaster1 C kullanıcısına yanıt
    Bana hiç uymaz o zaman 194cm boyundayım,dün test ederken araca her koltuk pozisyonunda ön ve arkaya oturdum,diz ve baş mesafesi fena değil ama sattığım CMax aracım çok daha geniş iç mekana sahipti,ön koltuk en alt pozisyonda ve direksiyon en üstte iken dahi bacaklar direksiyona temas ediyor bu biraz canımı sıktı Golf,Grand Vitara ve C max te dahi bu sorunu yaşamamıştım,uzun yolda rahatsızlık yaratır mı bilemiyorum.Direksiyon yükseklik ve derinlik ayarı çok kısıtlı,olmasa da olur babında.Yine de Subaru sahibi olmak için bunları dahi takmamaya çalışıyorum.
  • quote:

Makyajlı kasa 2015 o fiyata artık zor sanırım ,bugün ilana 2015/25BinKM Premium düşmüş 89.5 fiyat ,normalde Elegance Premium farkı 10Bin sanırım,4.5BinTL için premium farkı tartışılır,deri koltuk daha önce kullandım,tercih etmiyorum.

Herhangi bir arabada yazın deri koltuk işkence bence.
  • Freebirdx F kullanıcısına yanıt
    Benim boyumda 1.92 :). Sürüş pozisyonu konusunda sıkıntı yaşamasam da tavanın biraz daha yüksek olmasını isterdim. Dediginiz gibi direksiyon derinlik ve yükseklik ayarı biraz kısıtlı. Koltuğu en geriye alıp denediniz mi?

xv çok keyifli bir araç, bunun yanında verdiği güven hissi harika. Alırken bazı tereddütlerim vardı şimdi keşke sıfır alsaymışım diyorum. Bahsettiğiniz hususlara takılmadan bu farklı aracı alın ve keyfini sürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemaster1 -- 10 Aralık 2016; 21:44:45 >
  • chemaster1 C kullanıcısına yanıt
    Direksiyon alt hizası ile koltuk arası mesafe ilginçtir ki az ,bu yüzden yatay koltuk hareketi bu rahatlığı etkilemiyor,koltuk tam geride olmadığı halde pedallara ulaşabiliyorum bunda bir sıkıntı yok da tam geri yaparsam arkaya yetişkin rahat oturamaz kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade0606

subaru aşktır, sürüden ayrılmaktır. alanlara hayırlı olsun.
    buzda deneme yaptınız mı? sağ ya da sol 2 teker buzda. diğer 2 teker açık yolda rampa kalkışı nasıl acaba patinaja çok düşüyor mu? en merak ettiğim konudur

3 teker buzda bir teker kuruda olsun yine de yürür.
    Ama piyasadaki bircok SUVcuk, sağ ya da sol tekerleri boşa döndügünde çakılır kalır.
    Subaru 👍

• quote:

Arkadaşlar merhaba,uzun süredir incelediğim ve karar vermekte zorlandığım 2 araçtan biri olan XV yi bugün test ettim diğeri (Kuga Ecoboost),0km Elegance için bayiler 96-99 arası fiyat veriyorlar,aşağısı imkansız gibi bir şey bu yüzden 2.el alternatiflerine de baktım ama malum fazla yok,tesadüfen 2.el 9000 civarı km ye sahip 2015 bir araç buldum,araç oldukça temiz ,yıllık bakımı yapılmış,kışlık lastiklere sahip,kaput,boya,motor,koltuk koruma var,fiyatı da 85BinTL sizce nasıl? bu arada forumu okuma şansım olmadı sadece son bir kaç sayfa okuyabildim yakıt konusu malum kullanıma göre değişiyor fakat Kugadan az aşağıda olduğunu düşünüyorum ,tüketim değerlerinizi de rica etsem...tşkrlr

Araci alalı 2 ay oldu 3400 km de su anda istanbul yoğun trafik genellikle su anda 8,2lt/100 km (ODO). Izmit ten istanbul Büyūkçekmece ye sakin kullanımda (yol durumuna göre 80-120 km arasında) 6 lt yakmadi. Pedala ,ayak tabanına ve sabrına kalmış yakit meselesi. Arac 100 km ye kadar suratlenmiyor daha sonrasında ise devri 4000 e çıkardığında çok rahat 180 km ye çıkıyor. Tabi o zaman devir saatinin arttığı gibi artıyor anlık yakit :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar 2015 kullananlar var mı? makyaj hangi ayda geldi ve son ,şu anki halini, aldı? Almak istediğim araç 2015 Nisan çıkışlı ve günümüzdekilerle aynı değil .

Ayrıca Tüv sanırım ilk 3 yıl muaf ve 2 yılda bir giriliyor,(girenler için)sisteme zarar vermemek için roll bar olayı nasıl hallediliyor muayenede

Tüv muayenesi giren yok mu hiç?

Firebirdx arkadaşımızın sorduğu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ViTeSKoLu

quote:

Aracın ilk çıkışı zaten 2012, ve bu yıl çok satılmadı sanırım.
    İlk 3 yıl sonra muayene olduğuna göre, muayeneye giren tek tük araç vardır sanırım.

Ama değişken torklu sürekli 4 x 4 araçlar için muayenede olanlar ile ilgili bazı arkadaşların mesajları vardı bu başlıkta.

• Muayeneyi 4 lu roll bar ile yapıyorlar.Diğer araclarda 2 li kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemaster1 -- 11 Aralık 2016; 13:57:52 >
  • Arkadaşlar,İzmir'e yakın olup da kış lastiği arayan var mı,alacağım araçta takılı,ben İzmir'deyim ihtiyacım yok ,alırsam çıkartmayı düşünüyorum,lastikler Yokohama görmedim ama 0 gibi düşünüyorum,Ankara'da sadece 1 kış sezonu geçirmiş durumda 2015 Nisan çıkışlı bir araçta ve tahminimce 3-4 Bin km kullanılmıştır,araç zaten 8700KM de..maliyet hesabı yaptığım için soruyorum.Alış kararımı etkileyecek bir faktör
  • Merhabalar,

Bir kaç hafta önce ben de 2015 model bir Elegance ile aranıza katıldım. Crossover tipi bir araç ararken XV'yi keşfetmiştim. Araştırma yaparken otomobil sitelerinde yer alan eleştirileri görünce (özellikle İngiliz otomobil yorumcularının XV'ye karşı çok kuvvetli bir ön yargısı var gibi) tereddütlerim oluşmuştu. Ama bu sitede okuduklarım hem tereddütlerimi giderdi hem de XV hakkında epey bilgi sahibi olmamı sağladı.

Şu anda arabamızdan oldukça memnunuz. Umarım hep böyle devam eder. Burada bilgi paylaşımında bulunan herkese teşekkürler.
  • Freebirdx F kullanıcısına yanıt
    Freebird merhaba,
    Sana ve diğer forumdaş arkadaşlara sorum olacak
    Confort alıp tavan rayı takılabiliyor mu?
    Elde kalan confortlardan almak ta uygun maliyetli iyi bir alternatif gibi.
    Benim için tavan rayı, geri vites kamerası, cam karartma kritik özellikler
    Cam filmi son prb i çözer
    Cruise kontrolsüz yaşayabilirim, en son 320ied de bile opsiyondu.
    Geriye ray kalıyor
  • quote:

quote:

Ben bu yaz muayeneye girdim ve seyyar roll bar kullandılar. Önleri test ederlerken arkaya koymadılar. Bu şekilde yapamassınız çıkartın arabayı dememle arkaları test ederken önlere barları koydular. Dikkatimi çeken bir şey de oldu önleri test ederken roll barsız arkalarda herhangi bir hareket görmedim sanırım belli bir töleransı var XV deki AWD sisteminin çünkü başka subaru forumlarında okuduğum 50:50 oranlı manuel subarularda sorun yaşandığını söylüyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manci -- 12 Aralık 2016; 15:48:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: manci

quote:

quote:

Ben bu yaz muayeneye girdim ve seyyar rool bar kullandılar. Önleri test ederlerken arkaya koymadılar. Bu şekilde yapamassınız çıkartın arabayı dememle arkaları test ederken önlere barları koydular. Dikkatimi çeken bir şey de oldu önleri test ederken rool barsız arkalarda herhangi bir hareket görmedim sanırım belli bir töleransı var XV deki AWD sisteminin çünkü başka subaru forumlarında okuduğum 50:50 oranlı manuel subarularda sorun yaşandığını söylüyorlardı.

2400 devire kadar arkaya güc iletmiyor sanirim

• descartes46 kullanıcısına yanıt
    Merhaba :) bu konu üzerine biraz beyin fırtınası yapmak gerekiyor ,araştıralım ve paylaşalım..
  • 
Sayfa: önceki 319320321322323
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.