Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.716
Cevap
67
Favori
415.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.youtube.com/watch?v=bKtnczk8Mxk
  • Silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamSymbiote -- 3 Mart 2020; 20:52:50 >
  • turcoblanco kullanıcısına yanıt
    Merhaba karavan çekmek için subaru forester 2.0 td düşünüyorum.
    Bu araçlar 200000 i geçmiş dizel başımıza iş alırmıyız eksperizde nesini kontrol etmek gerekir.
  • Dün Muğla'daki forester xt'yi kapan arkadaş burdamı? :)

Elimden kılpayı kaçtı araç kısmet değilmiş,düşük km 2004/5 siyah renk hariç xt satan var ise görüşebiliriz.
  • dökümcübaba kullanıcısına yanıt
    Butceniz ne alemde bilmiyorum ama forester verelim ustadim? :) bosver xtyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Forester ama hangi forester? atmosferik değil, 2,0 XT forester arıyorum :)

04/05 fiyatları zaten belli :)

https://www.sahibinden.com/arazi-suv-pickup-subaru-forester/yari-otomatik,otomatik?a277_max=2005&a277_min=2004&sorting=km-nu_asc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 6 Şubat 2020; 15:5:22 >
    Güzel video, sonunda Subaru Forester ile kapandı

Uygun Fiyatlı SUV Önerisi - 2020 Halit Bolkan Yorumluyor | AutoClubhttps://www.youtube.com/watch?v=S6En0ueWwlc
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimean

Güzel video, sonunda Subaru Forester ile kapandı

Uygun Fiyatlı SUV Önerisi - 2020 Halit Bolkan Yorumluyor | AutoClubhttps://www.youtube.com/watch?v=S6En0ueWwlc
    Çok az bahsetmişler ama programda :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar bende aranıza 2017 model premium eyesight modeli ile katılıyorum.

Çok model baktın mı özellikle X5 grand Cherokee Tiguan derken bu araca nereden geldik bilmiyorum :))

Ama 2 cocukla ve uzun boyla rahat ettigimiz ender araclardandi, guvenlige deginmiyorum bile.

Umarim dogru karar vermisizdir.

• Selam arkadaşlar bende aranıza 2017 model premium eyesight modeli ile katılıyorum.

İstinyeden 23000 km, tramersiz bir tane bulduk ve gorunce nedense hemen alma geregi hissettik.

Çok model baktık özellikle X5 grand Cherokee Tiguan derken o kafa karisikliginda bu araca da nereden geldik bilmiyorum :))

Ama 2 cocukla ve uzun boyla rahat ettigimiz ender araclardandi, guvenlige deginmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sfred -- 2 Mart 2020; 23:20:49 >
  • Selam arkadaşlar Forester a param yetmedi,
    Suzuki Scross aldım 1.6 ddis GL+
    Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sfred

Selam arkadaşlar bende aranıza 2017 model premium eyesight modeli ile katılıyorum.

Çok model baktın mı özellikle X5 grand Cherokee Tiguan derken bu araca nereden geldik bilmiyorum :))

Hayırlı olsun. Ne kadara aldınız acaba? Eyesight sadece benzinli modellerde vardı. 2.0 benzinli aldınız tahminen.
  • yeni aldıgım 2003 xt'nin tüm lastikleri bitik,günlerdir araştırıyorum,tam bir markaya karar veriyorum ki,başka birisi o marka hakkında kötü yorum yapmış.
    Falken'den nokian'a-Petlas'tan-Kumho'ya geziniyorum şu karantina günlerinde ama hala alamadım birşey. Bu arada Nokian fiyatları uçmuş

Kapıdaki lastik tablosunda 215/60/r16 yazmasına karşın önceki araç sahiplerinden biri maliyet gerekçesi /ya da lastik bulamama yüzünden hepsini 65 yanak yapmış,ama stepne 60 yanak kumho duruyor
    Falken fena değil bence, kışlıklarını kullanıyorum iki sezondur, kara çamura taşlı araziye de giriyorum, gayet güzel kurtarıyor valla...
    Piyasada lastik azaldı şu virüs işi bozdu maalesef. Sene başında ayırtmasaydım ben de yayan yapıldak kaldıydım şimdi :) 18 inç bulmak epey zorlaştı.
  • subaru forester pek bir nazlıdır.
    Problem ise teknik servistir. Çünkü bu arabayı tamir yapabilecek usta çok çok az. Bu sebeple tamir ve bakım masrafları çok yüksek.
    Örneğin emsallerine 250 TL işçilik harcayacağınız bir işleme subaru forester için 1200-1300 tL işçilik ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Gerçek arkadaşlar. Tamiri ve bakımı kimse kolay yapamıyor. Bırakın normal servisi yetkili servislerin bile bir kaçı işin içinden çıkabiliyor. Tamir ettirmekte usta işi çözemiyor. bir kaç denemede bile sonuçsuz kalıyor.
    2. el piyasası ise ölü. Pek çok subaru forester sahibini bakım ve tamir masrafları bezdiriyor. İşçilik fiyatından dolayı pek çok durumda tamir bile gerçekleştiremiyorlar.
    Gerçekten çok yorucu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olrich -- 26 Mayıs 2020; 10:56:20 >
  • olrich O kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi model subarunuz var ve yılı kaç ? Subaru kolay arıza vermez diye bilinir yanlış mı bu durum ?

• elvismail kullanıcısına yanıt
    Adamin dert yandigi durum sanıyorum kolay ya da zor ariza vermesi değil, bir mudehale gerektiğinde hem parça tedariği hem de bilgiye erişim kisitlari ve yaygin olmamasi nedeniyle pahali ve yetersiz olmasi.

Bu Subaru nezdinde değil Distribütör'lukle yonetilen çoğu markada var. Ülke branşı olana kadar bu şekilde oluyor.

Bayraktar'ın Citröen'i süründürür olduğu yillari unutmadık.

Doğru (parca ve işçilik ile) servis yapilmayan araclarin ömrü de kisitli oluyor.

Mesela forum ve YouTube'da hep CRV Tiguan ve Forester kiyaslanir kötü bilmem ne subaru alin denirdi.
    Gerçek hayatta bir arıza çıkardığında, ya da hasar durumunda Subaru servis bulmasi parca tedariği süreleri vs daha zor bir süreç oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 21 Mayıs 2020; 10:39:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elvismail

Hocam hangi model subarunuz var ve yılı kaç ? Subaru kolay arıza vermez diye bilinir yanlış mı bu durum ?
    Sorun araba değil, sorun bu arabayı Türkiye'de kullanmak. Sorun teknik servis sorunu. Bir çok servisin arızayı zor çözmesi ve gerçekten işi çözebilecek teknik servislerin Türkiye'de çok çok az oluşu ve bu sebeple işçilik ücretlerinin yüksekliği

Mesele çabuk arıza çıkarması değil, arıza çıkardığında zaten süründürmesi ve işçilik masraflarının yüksekliği. Bir de bakım yaptıracaksınız . Artvin'den Ankara'ya sırf bakım için gelen insanlar vardı. Çünkü bakım yapabilcek ve sorunu çözebilecek yetkili servis 2-3 tane koca Türkiye'de . Bakım yaptırmazsınız arıza vermeye başlar. Subaru mekanik donanımı farklı, motor Boxer motor. Servisler işin içinden çıkamıyor.

Mesajı şöyle güncelleyeyim;

Subaru Forester tavsiye, Subaru Forester yorum yapanların bir kısmının kullanıcı olmadığı çeşitli forumlarda farkedilir. Subaru için harcayacak zamanınız ve paranız yoksa çoook yorucudur.

Şimdi arkadaşlar subaruda servis ve işçilik sıkıntısı var. Parça yan sanayi bulamazsınız, onu zaten geçtik. Düzenli bakım ister ve bakım masrafları çoook yüksektir.

Bakın bırakın yetkili servis dışında , yetkili servisler bile sorununuzu çözemez. Türkiye'de 2-3 sorununuzu çözebilen yetkili servis var o kadar. O şehirlere gideceksiniz. Bahsettiğim gibi
    Artvinden yılda bir Arıza dışında Artvin'den Ankara'ya gelen Subaru Forester sahibi vardı.

Tamir isterse yandınız, çünkü öncelikle tamiri çok zor, Türkiye'de usta çözemiyor. 2 kere servise gidince ancak.

200-300 tl Subaru forester muadili bir araca aynı sorun için işçilik öderken, Subaru Forester işçilik masrafı aynısı için 1200 TL civarı buluyor, o da usta halledebilirse. Sorunun tam

çözülememesini de zaten göze alacaksanız Subaru forester için

Tamir ve bakım masrafları sizi ve cebinizi yoruyor. ona göre aman dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olrich -- 26 Mayıs 2020; 10:59:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Adamin dert yandigi durum sanıyorum kolay ya da zor ariza vermesi değil, bir mudehale gerektiğinde hem parça tedariği hem de bilgiye erişim kisitlari ve yaygin olmamasi nedeniyle pahali ve yetersiz olmasi.

Bu Subaru nezdinde değil Distribütör'lukle yonetilen çoğu markada var. Ülke branşı olana kadar bu şekilde oluyor.

Bayraktar'ın Citröen'i süründürür olduğu yillari unutmadık.

Doğru (parca ve işçilik ile) servis yapilmayan araclarin ömrü de kisitli oluyor.

Mesela forum ve YouTube'da hep CRV Tiguan ve Forester kiyaslanir kötü bilmem ne subaru alin denirdi.
    Gerçek hayatta bir arıza çıkardığında, ya da hasar durumunda Subaru servis bulmasi parca tedariği süreleri vs daha zor bir süreç oluyor.
    kıyaslama da sürüşe göre değerlendiriliyor. kullanıma göre değil maalesef. Aynı arıza için yetkili servise üç kere gidip. Aslında arıza olmayan farklı parçaların değiştiği bile olur. Çözemiyor adam mekaniği Boxer motoru. Benzemiyor çünkü hiç birine

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

bilen servis bulamadım ben bu güne kadar
    direksiyon problemi vardı
    toyota da usta bir arkadaşım aylarca bir çok servise gösterdiktemn sonra komple ön takımı sökerek çözdü:
    far yıkayıcım kırık üç yıldır
    yeni bir servisten alabildik renk mavi olarak o da kurallarına aykırı olarak başka servisten bulmuş nasıl iş ise

benim bildiğim parça yoksa japonyadan 15-20-30 günde gelir japonyadan-toy ota ve suzukide böyle
    İŞTE GERÇEK BİR SUBARU FORESTER VE DİĞER SUBARU MODEL SAHİPLERİNİN YAŞADIKLARI ... OLAY VE MESELE BUDUR. Bir çok teknik servis sorunu çözemiyor. Ankara İstanbul gibi büyükşehirlerde birer tane yetkili servis becerebiliyor. Konya'da ki için de iyi diyorlar. Ancak bunun dışında her yerde sorun çözebilen teknik servis olsa millet ARTVİN'DEN ANKARA'YA bakım yaptırtmaya gelmezdi.
    Subaru forester olan arıza bulunamayınca, arıza tam olarak tespit edilemeyince aynı servisde aynı sorun için bir kaç kez tamir görüp veya aynı arıza için servis servis dolaşınca artık arabadan yılıyor.Yukarıdaki kişinin yaşadığı direksiyon sorunu gibi . Bu olaya distirübütör bazında el atılması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olrich -- 26 Mayıs 2020; 11:4:54 >

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.