Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.716
Cevap
67
Favori
415.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün Çekmeköy Bayraktar a uğradım. Burak beyle sohbetimiz oldu. Foresterlerde engelli araç alımlarında,ötv neredeyse %100 düşmüş engelli aracı alımlarında çok büyük fırsatlar oluşmuş. Benim aracım Xv ama foresterlerde gözüm kalmadı değil. İmkanı olan kaçırmasın bence. Daha evvel engelli araç alımlarında 1.6 motor şartı vardı o şart kaldırılınca ve baraj da 247.000 civarına çıkınca forester süper bir seçenek haline geldi.

Burak bey den de Subaru forumlarında her zaman bahsedilir. 11-12 yıldır bu sektörde çalışan oldukça bilgili ve ilgili bir arkadaş. irtibata geçmek isteyen olursa diye nosunu da yazayım: 0 216 645 58 76 Burak Gözal bayraktar-Çekmeköy
  • Merhaba, fiyat olarak en cok 2009-2010 forester bakabiliyorum. Bu araci kullananlar ve ya kullanmis olanlar olumlu/olumsuz yonlerini yazip paylasabilir mi ?
  • Merak konusu..

2014 Forester Atm kullanıyorum. Yeni tanıtılan 2019 modellerin ortalama yakıt tüketimi güncel nesilden daha yüksek görünüyor. Tersine bir gelişme diye düşünüyorum, teknik bir açıklama da bulamıyorum.
    Fikri olan var mı?
  • izleme kullanıcısına yanıt
    Ortalama yakıt tüketimi hesaplamasında WLTP adında gerçek değerlere daha yakın değerleri gösteren bir sisteme geçildi. Tüm markalarda. Mecburi.
    Subaru sitesindeki tüketimde ortalama hıza göre verilmiş (WTLP), tahminim onunla ilgilidir.

http://hurriyetoto.hurriyet.com.tr/haber/wltp-egzoz-emisyon-olcum-standartlari-1-eylul-2018-itibariyle-yururluge-girdi-5b8d104618c773217494e7d5
  • Teşekkür ederim, bu akla yakın geliyor... ama bu sefer de 2.5 motorlardaki pozitif yakıt tüketim değişimini ( iyileşmeyi ) açıklayamıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xOguzhangx

Geçen gün Çekmeköy Bayraktar a uğradım. Burak beyle sohbetimiz oldu. Foresterlerde engelli araç alımlarında,ötv neredeyse %100 düşmüş engelli aracı alımlarında çok büyük fırsatlar oluşmuş. Benim aracım Xv ama foresterlerde gözüm kalmadı değil. İmkanı olan kaçırmasın bence. Daha evvel engelli araç alımlarında 1.6 motor şartı vardı o şart kaldırılınca ve baraj da 247.000 civarına çıkınca forester süper bir seçenek haline geldi.

Burak bey den de Subaru forumlarında her zaman bahsedilir. 11-12 yıldır bu sektörde çalışan oldukça bilgili ve ilgili bir arkadaş. irtibata geçmek isteyen olursa diye nosunu da yazayım: 0 216 645 58 76 Burak Gözal bayraktar-Çekmeköy
    Hangi forester 247.000 ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zamandır bakmıyordum ikinci eline arabanın
    Gerçekten fiyatlar ucmus durumda
    İkinci el dizele 280.000 yazan var
    Bu paralara bu araba hayal ya
    200.000 altında temiz araba neredeyse yok
    İlginç bur durum

• Merhaba,

2015 forester sahibiyim.

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama elektrikli bagaj kapağının yavaşlığı çok rahatsız ediyor, kapalı otopark girişlerinde çok sıkıntı yaşıyorum. Zaten P'ye almadan kapak açılmıyor, ben arabayı durdurup P'ye alana kadar kapıdaki güvenlik yıldırım hızıyla düğmeye basıyor. Zaten düğmeye basıldıktan sonra 4-5 saniye bekleme süresi var, o sürede açılmadığını görünce tekrar basıyorlar, iyice kafası karışıyor, içeriden de açılamaz hale geliyor. Düğmeye uzun basıp manuel açmayı da akıl edemiyorlar (doğal olarak). Her gün aynı polemikleri yaşamaktan bıktım.

Bunun için bir çözümü olan var mı?

En sonunda arka cama "lütfen bekleyin, dokunmayın" diye bir not yazacağım herhalde
  • Ben direkt camı açıp “Bagaj kapağı bozuk, dışardan görünüyor” diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eatag

Merhaba,

2015 forester sahibiyim.

Daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama elektrikli bagaj kapağının yavaşlığı çok rahatsız ediyor, kapalı otopark girişlerinde çok sıkıntı yaşıyorum. Zaten P'ye almadan kapak açılmıyor, ben arabayı durdurup P'ye alana kadar kapıdaki güvenlik yıldırım hızıyla düğmeye basıyor. Zaten düğmeye basıldıktan sonra 4-5 saniye bekleme süresi var, o sürede açılmadığını görünce tekrar basıyorlar, iyice kafası karışıyor, içeriden de açılamaz hale geliyor. Düğmeye uzun basıp manuel açmayı da akıl edemiyorlar (doğal olarak). Her gün aynı polemikleri yaşamaktan bıktım.

En sonunda arka cama "lütfen bekleyin, dokunmayın" diye bir not yazacağım herhalde
    Alınız benden de bir o kadar. Sırf bu sebepten ötürü AVM'lere gitmek istemiyorum. Bence güvenlik görevlileri yine masum kalır. Yakıt almak için benzinliğe girdiğimde pompacı ısrarla benim yakıt kapağını açmamı beklemeden o kapağı eliyle açmaya çalışmaz mı? Ayar oluyorum. Bir gün birinin elinde kalacak ama kimin bilmiyorum.

Bu arada, benim aracın sol orta direk kısmından gövde esnemesine bağlı olarak çıt-çıt a benzer ses geliyor. Sol ya da sağ orta direk kısmından gelen buna benzer bir ses şikayeti olan oldu mu aranızda? Olduysa çare bulabildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eatag

Merhaba,

2015 forester sahibiyim.

bağaj kapağının manuel açılması bozulmasına neden olur mu bilginiz var mı ?

• Ankara Cepa avm -3 kat otopark girişinde güvenliğe ''bekle otomatik açılacak'' diyede kadar adam 3-4 kez bagaj

açma dügmesine bastı. Bende açılsin diye içerden basmıştım. İçerden bir ses kesintisiz uyarı sinyali çalmaya başladı.

bagaj kapağı motoru iptal oldu. bagaj manuel olarak açıp kapatılıyor fakat otomatik açılma çalışmıyordu. göstergede

arıza işareti çıktı. Hemen geri Avm den çıktım ve Servise gittim, 15 dakikada yaptılar, garantide oldugu için

para almadılar. Yazılım güncelledik düzeldi dediler.

Can sıkıcı bir durum tabiki, her avm ye gittiğimizde benzer olayları yaşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi casper18 -- 28 Mart 2019; 2:23:22 >
  • elvismail kullanıcısına yanıt
    "Elektrikli bagaj kapağı aynı zamanda manuel olarak açıp kapayarak kullanılabilir. Daha fazla bilgi için "Manuel bagaj kapağı" 2-29 konusuna bakın.
    NOT
    Aşağıdaki durumlarda, elektrikli bagaj kapağı manuel olarak açılıp kapatılamaz.
    - Elektrikli bagaj kapağı yarı yolda durdurulmuş.
    - Hafıza düğmesi açık ve elektrikli bagaj kapağı ayarlanan yükseklikte durmuş.

Forester Kullanım Kılavuzu sayfa 2-34 ten alıntıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimean

"Elektrikli bagaj kapağı aynı zamanda manuel olarak açıp kapayarak kullanılabilir. Daha fazla bilgi için "Manuel bagaj kapağı" 2-29 konusuna bakın.
    NOT
    Aşağıdaki durumlarda, elektrikli bagaj kapağı manuel olarak açılıp kapatılamaz.
    - Elektrikli bagaj kapağı yarı yolda durdurulmuş.
    - Hafıza düğmesi açık ve elektrikli bagaj kapağı ayarlanan yükseklikte durmuş.

Forester Kullanım Kılavuzu sayfa 2-34 ten alıntıdır.
    teşekkürler bayi bana ısrarla manuel açıp kapatılmasın dediği için aklıma takılmıştı
  • elvismail kullanıcısına yanıt
    Görünen o ki herkes benzer sorunları yaşıyor. Japon dostlarımız muhtemelen emniyet açısından böyle yapmışlar ama tabi bizim gibi her yere girişte bagaj kapağının usulen açılıp kapatıldığı bir ülkeyi hayal edememişler.
  • Yeni kasa Forester’da bu problem çözülmüş, çok daha büyük çaplı hidrolik kollar yerleştirilmiş. Şimdikine göre oldukça hızlı açılıp kapanıyor.

• Benim 2016 outbackte bu tarz sıkıntı hiç yaşanıyorum. Sıkıntı sadece bagajı açan güvenlikçi elektrikli değil diye açmaya yüklenince otomatik korumaya geçiyor, düğmeye tekrar basıyor kapanıypr tekrar basıyor açılıyor bu şekilde bi atraksiyon oluyor. Açılma hızı bana yavaş gelmedi videolara baktım sanki forester dahamı yavaş açılıyor yoksa daha yükseğe açılıyorda o yüzdenmi yavaş açılıyor tam anlayamadım. Fakat ben bagaj örtüsünü kullanmıyorum ve güvenlikçiler genelde camdan bakıp direk gönderiyorlar

• Rapor ile araç alacağız iki araç arasında kaldık

-Forester 2.0i Premium Plus (135 bin tl)
    -Hyundai tucson 1.6 dizel elite plus (160 bin tl)

görüntü olarak tucson daha cazip fakat doluluk olarak forester

birde tucson ile test sürüşüne çıktım gayet tatmin etti.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.