Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.717
Cevap
67
Favori
415.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz yine de tutanak tutsaydınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Siz yine de tutanak tutsaydınız.
    ya birde işe yetişiyordum kafamda bir sürü şey vardı bir satış işi varda bir yerle alakalı onla uğraşıyordum bişey olurmu ki
  • Geçmiş olsun nazarlık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurcukka

Geçmiş olsun nazarlık :)
    sağolun
  • laptopal99 L kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, benimde bir kaç gün önce park sırasında ufak bir çarpma oldu, dışardan biraz boya kırılması var ama kör nokta uyarısı veren SRVD radarı devre dşı kaldı. Bugün anlayan bir arkadaşada sordum, bayiyede. Dışardan bakınca görünmeyebilir ama sonuçta bir şekilde darbeyi emdi tampon, bir dahaki sefer aynı verimlilikte emmeyebilir dedi, bir yere göster, karşı tarafın kaskosu yerine cepten gidecek ama .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimean

Geçmiş olsun, benimde bir kaç gün önce park sırasında ufak bir çarpma oldu, dışardan biraz boya kırılması var ama kör nokta uyarısı veren SRVD radarı devre dşı kaldı. Bugün anlayan bir arkadaşada sordum, bayiyede. Dışardan bakınca görünmeyebilir ama sonuçta bir şekilde darbeyi emdi tampon, bir dahaki sefer aynı verimlilikte emmeyebilir dedi, bir yere göster, karşı tarafın kaskosu yerine cepten gidecek ama .
    Geçmiş olsun

• Arkadaşlar 2013 ya da 2014 forester sahipleri aracın rüzgar sesi ve amortisör konfor hakkında bilgi verebilir mi rica etsem?

• Onurcukka O kullanıcısına yanıt
    Hiçbir fark yok. Sanırım 2016 ya da 2017'den sonra bazı eklemeler ve makyaj yapıldı. Ama 13 ve 14 arasında hiçbir fark yok.
    Ben de 1 hafta önce 2013 XT aldım, 115.000 km'de.
    Yazılan fiyatlara pek aldırış etmemenizi ve acele etmemenizi öneririm. Düzgün bir pazarlıkla atmosferik fiyatına XT alabilirsiniz. Şu aralar halen takip ediyorum piyasayı, gerçekten akla mantığa uymayan fiyatlar yazıyorlar, özellikle dizeller için.
    Rüzgar sesi biraz var. 120 km'nin üstüne çıkınca ön camdan rüzgar sesi alıyorsun. Yalan yok :)
    Ses yalıtımı yapanlar varmış ama çok para istiyorlar, pek gerekli değil bana kalırsa.
    Süspansiyonlar XT'lerde biraz sert. Performans için yapılmış bir düzenleme olsa gerek. Atmosferik Foresterlar nasıl bilmiyorum.
    Ama aracın iyi yanlarını düşününce çok da dert edilecek şeyler olmadığını söyleyebilirim.
  • @Kediseven hayırlı olsun aracınız.

Fiyatlara çok takılmıyorum, almaya niyetli olduğumuzu anlayınca araç sahipleri biraz daha esmek davranabiliyorlar.

Yeter ki elimdeki aracımı satabileyim:)

Bilgiler için çok teşekkürler öncelikle...

120 km/s ‘e kadar çok ses yoksa güzel. Ötesine ben tekken çıkarım hanım varken basamam o kadar :)

Önceki aracınız neydi? Sertliği ona göre karşılaştırabilir misiniz? Bende şuan 2011 a3 sportback var spor süspansiyon ve yaylı fabrika çıkışı, pek bir audi komforu yok açıkçası. Bundan ne kadar sert olabilir merak ediyorum.

Ekspertizi nereye yaptırdınız İstanbuldaysanız paylaşır mısınız?

• arkadaşlar 2004 wrx var. aracın motoru yüklü. bundan dolayı orijinal egzoz kullanamıyorum. haliyle trafikte sıkıntılar yaşıyorum. forester ile takas yapma düşüncesi oluştu bugünlerde. sanırım 2008-2011 model forester ile takas ihtimali oluyor. bunların yakıt tüketimi nasıldır? kronik sıkıntıları mevcut mu? manuele alıştım. çoğunlukla otomatik ve dizeller mevcut. bu modellerin de herhangi bir kronik sıkıntısı oluyor mu?
    İnşallah güzel temiz bir araç bulursunuz.
    Daha evvel patronumun 2006 Freelander'ini sıklıkla kullandım, onda da yumuşaktı. O yüzden virajlara girerken insan biraz tedirgin oluyordu. Bu açıdan düşününce XT gibi performanslı ve yüksek bir araç için sert süspansiyon avantaj sayılır aslında. 10 gündür genel olarak şehir içinde kullanıyorum, yonca kavşaklardaki dönüşlere 120 ile gir 130 ile gir bana mısın demez bu canavar! Sert süspansiyonun bunda katkısı var elbette!

Tırmanma ve hızlanma performansı mükemmel. Görüş açıları çok rahat, manevra kabiliyeti böyle büyük bir araç için çok iyi; büyük araçtır şehir içinde zor kullanılır diye bir derdin yok açıkçası! Bana kalırsa arazi için zaten ideal bir araç, otobanda yakıtına razı olursan asfaltı ağlatır, ama özellikle İstanbul gibi Ankara gibi engebeli, bol çukurlu bir şehir ortamı için çok kullanışlı; gerektiği yerde hız gerektiği yerde yüksek manevra kabiliyeti sunuyor. Geniş hacim, yüksek donanım da cabası! Harman/Kardon'u hiç anlatmayayım; sırf müzik dinlemek için arabaya iniyorum akşamları, yemin ederim:)

Ekspertizi TÜV SÜD D-Expert'te yaptırdım. 4x4 dyno testi yapabilen ender yerlerden birisi. İstanbul'da mutlaka kapsamlı başka yerler de vardır ama ben TÜV'den çok memnun kaldım açıkçası. Baştan savma iş olsun diye yapılan ekspertizlerden değil, adam akıllı, içli dışlı herşeyine baktılar gerçekten! 1,5 saat kadar sürdü, eh artık yeter dedik, amma incelediniz be dedik :) Boyadaki en küçük çizikten tutun da, iç trimdeki çatlaklara bozukluklara kadar fotoğraflayıp raporluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE08F0836 -- 18 Aralık 2018; 17:20:55 >

• rambetiko R kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilmiyorsam 2010 Foresterlarda krank kesme vakaları ile karşılaşılmış, bir dönem araçları geri çağırmışlar. Başınıza gelir demiyorum tabi ama şans işte, denk gelir mi gelir. subaru türkiye forumlarında, subaruclubtr'de bu araçlarla ilgili çok bilgili yardımcı olabilecek insanlar var, onlara sorabilirsiniz. 2012'ye kadar dizeller manueldir, benzinliler otomatiktir. 2012'den sonra CVT şanzıman kullanılmaya başlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE08F0836 -- 18 Aralık 2018; 17:32:30 >
  • Bir arkadaşımın 2009 dizel aracında bu sorun oldu 3-4 yıl önce: 50bin küsur TL masraf çıkarttılar: sonra uzun uğraşlar sonucu subaru sıfır motor gönderdi araç 90bindeydi zaten o kilometrelerde oluyormuş bu sorun
  • Çok teşekkürler tekrardan detaylı aktarım için.

Piyasa o kadar kötü ki rahat satarım dediğim aracımı satamadım hala.

Takipte olduğum bir iki Forester XT var ve onların da fiyatları hep düşüşte. Nakiti ayarlayabilsem aslında tam alım zamanı ama şartlar henüz oluşmadı.

Beklemeye devam...

• Yeni kasa Forester ne zaman gelir arkadaşlar var mı tahmininiz?
  • creatures C kullanıcısına yanıt
    Ankara'da bayiye sorduğumda yaz başında gelir demişlerdi.
  • Motor seçeneği olarak 2.5 görünüyor şuan . Ötv - mtv derken pek şansı olmaz bu hacimle gelirse .

• KNNİ K kullanıcısına yanıt
    ABD pazarı için açıklanan seçenek 2.5'tir ancak Avrupa ve Türkiye için 2.0 olarak gelecektir mutlaka. ABD pazarında dizel seçeneği yok sanırım, Türkiye için dizel getirmezlerse çok zor satar!
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.