Şimdi Ara

Subaru forester kullananlar.. (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.716
Cevap
67
Favori
415.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000 model 280 bin km lpg li 2.0 turbo otomatik forester buldum 26 liraya

araba temiz ve sorunsuz görünüyor

ama ileride sorun çıkardığında ustasını ve parca bulma durumunu merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Son iki yıldır Subaru virüsüne yakalanmış bulunmaktayım ve Forester ya da XV almayı düşünüyorum.Önceleri XV düşünürken şimdi foresterda radara girdi.Foresterlara bakarken XT ilgimi çekti keza yılda max 10 bin km yol yapıyorum ve genel araştırmalarım sonucunda 9-10 lt civarı yakıt harcamı var sanırım(tabi bazıları 12 lt derken ben iyimser yorumları baz aldım)

2017 model full XV mi almalı,2014 2015 model bir XT mi?Aynı vergi dilimine girdiği için 2.0 atmosferik yerine turbo tercih ederim diye düşünüyorum.Malum sitede 2015 model XT ,112 bin km'de hasarsız,boyasız bir ilan gördüm ve fiyat cazip göründü 135 bin tl.Tabi 3 senede 112 bin km yüksek bir değer.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-endora-motors-dan-2015-forester-2.0-xt-adventure-240-hp-boyasiz-598077848/detay

Bu benzinli ama turbolu boxer motor için çok yüksek km midir?bu fiyata bu araç uygun mudur,alınabilir mi?Siz değerli kullanıcılar bir nebze yol gösterirseniz çok sevinirim.

Tüm foruma Selamlar,saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ustopaloglu -- 26 Ağustos 2018; 16:34:7 >

• ustopaloglu U kullanıcısına yanıt
    xv performans olarak üzebilir ama sıfırı 300bin oldu bu araın alabilrsin bence
  • ustopaloglu U kullanıcısına yanıt
    2016 XT süper olur olmazsa 2015 de olur tabi, XT yakıt konusu dışında foresterin en alınmasıdır ve yakıt dışında kendine aşık edebilir...

• Harman Kardon premium ses sistemli 2016 ve sonrası Forester araçlarda navigasyon ve multimedya sistemi takılması mümkün olmuyordu. Sebebiyse Starlink ve Harman Kardon amfi Can bus üzerinden haberleşiyor ve sonradan takılan Multimedya cihazları bu iletişimi gerçekleştiremiyordu. Bu nedenle Amfide değiştirilmek durumundaydı. Artık bu pahalı işleme gerek kalmadı. Sadece Multimedya cihazını değiştirerek aracınıza Navigasyon ve gelişmiş multimedya özellikleri ekleyebilirsiniz.

2015 ve sonrası Outback araçlarda da durum aynıydı. Onlar içinde bu sistem çözüm olabiliyor. Hiçbir fonksiyon kaybı olmadığı gibi ilave fonksiyonlarda kazandırıyoruz. Mesela lastik basınçlarını tek tek görebiliyoruz.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-2016-plus-subaru-forester-ve-outback-araclar-icin-navigasyon-cihazi-607121043/detay

Detaylı bilgi için 0-538-4397811 den ulaşabilirsiniz.

www.subigarage.com

• XT'yi şehir içinde 12 litrenin altında kullanamazsın.senelik yaptığın kilometre az bile olsa bu değerler insanın psikolojisini bozar.bence atmosferik motoru kulakcıklardan kanırta kanırta yüksek devirle kullanmak daha mantıklı.zaten atmosferik motorlar yüksek devirli kullanıma müsait.ekonomi istediğinde ekonomi performans istediğinde performans yaparsın.zaten bir insanın suv segmentinde bir araçtan nasıl bir performans bekler ki?performans arayan levorg'a yönelmeli bence.doğa sporlarıyla ilgilenmiyor olsam tercihim kesinlikle levorg olurdu

• Yok öyle birşey, 3 senedir XT kullanıyorum 45bin km oldu, gayet de 10lt ve altında şehiriçinde kullanıyorum.

• femese F kullanıcısına yanıt
    Forester XT Levorg
    Motor 2.0 Turbo 1.6 Turbo
    Güç/Tork 241/350 170/250
    Ağırlık 1613 kg 1551 kg
    0-100 7.5 sn 8.9 sn
    Max Hız 221 km/s 210 km/s
    yakıt 8.5 (ort) 7.1 (ort)

fabrika verileri tam tersini söylüyor...

bu söyledikleriniz ancak 2019 modellerle doğru olabilir, çünkü artık dizel ve XT üretimini bıraktı Subaru
  • quote:

Orijinalden alıntı: furykury

Forester XT Levorg
    Motor 2.0 Turbo 1.6 Turbo
    Güç/Tork 241/350 170/250
    Ağırlık 1613 kg 1551 kg
    0-100 7.5 sn 8.9 sn
    Max Hız 221 km/s 210 km/s
    yakıt 8.5 (ort) 7.1 (ort)

fabrika verileri tam tersini söylüyor...

bu söyledikleriniz ancak 2019 modellerle doğru olabilir, çünkü artık dizel ve XT üretimini bıraktı Subaru
    Ben de biliyorum xt'nin kağıt üstünde performans anlamında levorgdan iyi olduğunu.Fakat birinin yerden yüksekliği 22 cm diğerinin 13.Bu bir çok şeyi değiştiriyor.Ayrıca levorg çok daha yakışıklı bir araba ve malzeme kalitesi foresterdan bir tık daha iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SRJANN

Yok öyle birşey, 3 senedir XT kullanıyorum 45bin km oldu, gayet de 10lt ve altında şehiriçinde kullanıyorum.
    Bir aracı fabrika verilerinden daha az yaktıran ilk seni görüyorum.Ne diyebilirim ki;tebrik ederim.

bir önceki mesajında fabrika verilerine değer vermiyorsun, bu mesajında da fabrika verilerini öne sunarak eleştiri geliştiriyorsun.

araçların fabrika verileri gövdeleri yere yapıştırılarak ölçülmüyor

bu fabrika verileri her aracın kendi yerden yüksekliklerine göre ölçülen sonuçlar. bunu da biliyorsundur herhalde...
  • furykury F kullanıcısına yanıt
    Performans deyince tek başına 0-100 değerini ele alırsan eğer crossover bir arabaya performans arabası olarak görürsün tabi.Hepimiz drag yapıyoruz çünkü sokakta değil mi.Aracın yüksek hızlardaki stabilitesi,ara hızlanmaları,viraj direnci bunları nereye koyacaksın?Yani çok gereksiz itiraz ettiğinin farkında mısın?

ikisini de performans arabası olarak görmüyorum, öyle bir ifadem olmadı.

en azından 0-100 değeri veriyorum sen ne sunuyorsun veri olarak, yerden yükseklik? bu performans değil sürüş hissiyatı anlamında fark yaratır.

XT Levorg'dan daha performanslı bir araç, buna itiraz etmek matematiği anlamamış olmak demek.
  • Arkadaslar merhaba bir arkadasta 2014 model premium 40 binde hatasiz beyaz forester var bu arac icin 120 bin tl fiyat istiyor sizce nasil fiyat olarak birde bu premium en bos modelimi? Aracta ekran vs hic birsey yok

• CRV ve Forester 150 BEYGİR -1997CC-1995CC

CRV 192Nm Forester 198 Nm 4000 devir de tork veriyor..

CRV 1530kg - forester 1507 Kg.

Ama CRV Ş.içi 11.1LİTRE iken forester 8.1 litre göstermiş;

CRV Ş.Dışı 6,9litre iken forester 5,5 litre göstermiş;
    son olarak CRV son hız 177 iken Forester 192km...

Bu kadar fark kağıt üstünde aynı gibi 2 araç için nasıl mümkün olabiliyor?
    Şanzımanlarda CVT tipi buna rağmen neden bu kadar fark var?

yada Foresterın değerleri abartılı mı??
  • furykury F kullanıcısına yanıt
    Performansın tanımına baktığın zaman bir şeyin değerini belirleyen nitelikler toplamıdır ifadesini görürsün.Yani 0-100 değeri bir aracın tek başına performansını belirleyemez.Bu arabanın 0-100 değeri daha iyi diyebilirsin ama performansı daha iyi diyemezsin

evet makine mühendisliği, aerodinamik, vs... ne dersen de, matematik yerine sözlük anlamı ile cevap vermen manidar.
    bunu mu bulabildin veri olarak?
  • kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    120 bin TL bence fazla. Forester'in en babası XT'dir. Premium onun bir alt donanım-motor versiyonuna sahip.
    Aracın durumu nasıl bilemem ama 100.000 TL'ye kadar çekmeye bakarım yerinizde olsam.

Geçen hafta 3 tane araç için pazarlık ettim. 134.500 TL yazan aracı 125.000 TL'ye indi. 109.000 TL yazan aracı 95.000 TL'ye indi, telefonda üstelik. Gidip el sıkışsam eminim o aracı 90.000 TL'ye alırdım. En az %10 indirim sağlamaya bakın derim.
    120 bin TL fazla bence, düşük km'li diye de o para verilmez.

Başka bir tavsiye, arkadaş dost arabası diye kontrolü elden bırakmamakta fayda var. Yabancı bir kişinin aracı gibi davranıp gerekli ekspertizi yaptırarak almak lazım. Bunu defalarca dost kazığı yemiş birinin tavsiyesi olarak görünüz :)
  • Arkadaşlar 2013 veya 2014 Forester xt arayışındayım. Daha doğrusu bir iki araç buldum ama kendi aracımı satamadım henüz.

2013 ile 2014 arasında ne gibi farklar var detaylı bileniniz varsa paylaşabilir mi?

• beyler yoldan aşağı doğru dönüyordum araçların geçmesi için bekledim safın teki arkadan baya sert bir çarptı aha gitti dedim arabamız indim aşağı bir baktık adamın araç pert :D valla bizim foresterda çizik yok iyi sağlam yapmışlar valla helal olsun yapanlara adamla tokalaştık gittik zaten o suçluydu duran araca çarpıyor bir de arkadan
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.