Şimdi Ara

Subapları Değiştirdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
7.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dun aracimi aydin has opel ozel servisine teslim ettim. Subaplar supsan marka subaplarla degistirildi. On amortisorlerim de degistirildi. Antifiriz ve motor sogutma suyu degistirildi. Motor yagi degistirildi. Tum islemler bugun ogleden once bitti. 1350 tl odedim. Subap, motor yagi ve filtresi 1050 tl, amortisor 250 tl, antifiriz 50 tl.

Gelelim sonuca:

Amortisor lokurtulari tamamen kesildi.

Son surat 165 te kaliyordu, denedik, 190 gordu, gazi biraktim.

Rolantide sarsinti, devir dalgalanmasi, stop etmeden eser yok.

Motor artik cok sessiz calisiyor. Ozellikle gazlayinca gelen boguk bagirti sesi yerini taze motor sesine birakti. 3500 devirden yukari cikmak asiri sesten oturu oldukca keyifsiz hale gelmisti. Simdi daha yuksek devirde bile rahatsiz etmiyor, ust devrin tatli sesini kabine veriyor.

Subaplardaki sorundan oturu anlik guc kayiplarini asiri derecede hisseder olmusum, simdi hic hissetmiyorum.

Defalarca denedigim ev is arasi 20 km lik, her gun ayni trafik yogunluguna sahip yolda yol bilgisayari yakit tuketim verilerini izledigimde aracin tuketiminin dusecegi kanaatine vardim.

Bu arada trigerle ilgili de sunu soyleyebilirim: iyi ki 60 binde degistirmemisim. Aracim 103 binde ve trigerde deformasyon belirtisi yok. Planladigim gibi 120 binde degistirmeyi dusunuyorum. Kitapciga riayet ettik, zararli cikmadik.

Subapları Değiştirdim Subapları Değiştirdim
     Subapları Değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykr -- 12 Mart 2015; 17:27:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amortisörleri tek mi değiştirdin hocam yoksa çiftini mi?
    Güle güle kullan bu arada.Faydalı bir başlık olacak.
  • rfssfr kullanıcısına yanıt
    Ciftini degistirdim. Markasi crone gibi bir seydi, fatura yanimda degil simdi. Bakalim omru ne olacak. Simdilik sifir ses.

Baslik umarim faydali olur. Ben subap degisimini cok arastirdim. Hem forumdan hem servislerden cok bilgi aldim. Konuyla ilgili yardim isteyenlere her zaman yardimci olurum. Zaman gectikce aracin durumuyla ilgili yorumlarima devam edecegim.

• uykr kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun yeni subaplarınız. bende değiştirmeyi düşünüyordum sizin bu yorumlarınızdan sonra iyice kafaya koydum gerçi araç 30 binde erken mi acaba değişim için ama er yada geç değişecekse biran önce değiştirmeyi düşünüyorum. Bu yazdığınız ani güç düşmesi sanki araç giderken gaz yemiyormuş hissi mi veriyor ? bende bu çok oluyor bilhassa 140'ı geçince ve devir 3500 de iken. Son olarak çıkan subaplarda aşınma falan gözlemlediniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MU5T4F4

Hayırlı olsun yeni subaplarınız. bende değiştirmeyi düşünüyordum sizin bu yorumlarınızdan sonra iyice kafaya koydum gerçi araç 30 binde erken mi acaba değişim için ama er yada geç değişecekse biran önce değiştirmeyi düşünüyorum. Bu yazdığınız ani güç düşmesi sanki araç giderken gaz yemiyormuş hissi mi veriyor ? bende bu çok oluyor bilhassa 140'ı geçince ve devir 3500 de iken. Son olarak çıkan subaplarda aşınma falan gözlemlediniz mi ?

Tesekkur ederim.

30 bin biraz erken gibi gozukuyor. Teshisi dogru koymalisiniz bence. Bir arkadas subaplari degistirdi ama sabahlari aracinin zor calistigindan bahsesiyor. Ben tum ama tum sorunlarima subap degisimiyle cozum buldum.

Google ye "cruze ani guc kaybi" ya da "motora hayalet girer mi" yazarsaniz guc kaybi mevzusunu daha iyi anlarsiniz.

Subap sorunu yasadiginizi dusunduren belirtileri buraya yazar misiniz?

Şu anda tek belirti 3500 devirde motor kesikli şekilde gaz yiyor ve 140'ı geçince araçta bir titreme meydana geliyor. Yani titreme direksiyonda bir titreme gibi değil sanki araç öne doğru giderken aralıklarla birisi arkadan çekip çekip bırakıyormuş gibi. Ayrıca bu yağlama sisteminin de bir işe yaradığını düşünmüyorum zaten 3 kere serviise götürdüm bu sebepten dolayı. bazen hazne hemen biterken bazen 4 ay oluyor hiç bir azalma gözlemlemiyorum.Şu anda zaten çalışmıyor yağlama sistemi, bende artık uğraşmıyorum çelik subap taktırmayı o yüzden düşünüyorum.
  • MU5T4F4 kullanıcısına yanıt
    Ben subap problemi oldugunu dusunmuyorum. Hem km cok erken, hem de kemik belirtiler yok: rolantide stop etme, isinincaduzelme gibi.

Cevabınız için teşekkür ederim. O zaman aceleye gerek yok sağolun.
  • hayırlı olsun. bence bu işlemleri çok uygun gerçekleştirmişsiniz. ben ankarada 1300 tl subap değişimi yaptırdım. yapılan işlemler aşağıda kaporta aksamı hariç subap işleri 1300 tl oldu

Subapları Değiştirdim
  • Evet. Fiyat uygun. Aydinda en uygun soyleyen ozel servisti. Sagolsunlar, arabam suan mis mis

• allah kaza bela vermesin. hazır önümüz yaz arabaya bakmak lazım :) cilala parlat cilala parlat. ankarada bide donanimhaber olarak buluşma yapmak lazım :)
  • Araci servisten alinca benzin deposunu doldurmustum. Yaklasik 200 km yol yaptim salidan beri. Her zamanki ev is guzergahim. Onceki tuketimim 9 lt idi. Ayni kullanim tarziyla su anda 7.8-8 lt arasinda geziyor. Yavas yavas gerceklesen subap sorunu yakiti da yavas yavas arttirmis, fark etmemisim. Simdi gunluk kullanimda en az 1 lt dustu.

• Ilk depoyu 8.3 lt ile tamamladim. Yani eskiye gore tuketim en az 1 lt dustu.

• fatihnazarr F kullanıcısına yanıt
    Park garajın işciliğinden memnun kaldın mı dostum

• 1000 km gittim yaptırdıktan sonra çok memnunum gram şikayetim yok
  • Bir şeyi merak ediyorum, eğer sübaplar değişecekse lpg hangi sistemi taktıracağımız önemli mi araca ? Yani yağlı sistem falan farkeder mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M i M -- 7 Mayıs 2015; 15:53:14 >
  • Sistem, marka fark eder tabi. Kullanimdaki kalite acisindan fark eder. Parcalarin kalitesi verimi artiracaktir. Ustalik bunlardan da onemli bana gore. Aracin ariza isigi yakmamasi, makul bir tuketim ve performans gostermesi lazim.

Subap omrune gelince:

Benim arac orj subaplarla 100 bini zor gordu. Degistirsem 70-80 binde degistirirdim. Yolda falan birakmadi ama biraz can sikti. Ilk mesajimda okumussunuzdur.

• Yagli sisteme para vermeseniz de olur. Yaglamali taktim, benim cruze ye bir sey olmaz doye dusunmeyin yani.

2012 model daha 7bin km de cruze hangi sistemi tavsiye edersiniz. ( en fazla 30-40 bin km sonra satmayı düşünsek ) . Ve kaça malolur sistem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M i M -- 9 Mayıs 2015; 20:39:34 >
  • Bende brc var ve pipolu demisti ustalar. Manifold delinmemden yapiliyordu yanlis hatirlamiyorsam ve his ariza lambasi yakmadi. 30-40 bin km sonra satilacaksa siz kullanirken bir sorun olmaz. Brc kullandim, oneririm.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.