Şimdi Ara

şuan kullandığım alien ekran kartı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ben askerdeyken ekran kartı yandığı için kardeşim bu ekran kartını takmış sormadım nerden buldu böyle bi kart varmıydı cidden ? şuan kullandığım alien ekran kartı ?

edit. halen kullanıyorum lol cs go türü oyunlar oynuyorum :D

• Bu kart HD 4870 olmalı çünkü GDDR5 li, birde HD 4850 vardı ama aynı kartın GDDR3 versiyonuydu diye hatırlıyorum, kısaca GDDR3 lü olsaydı bu kart HD4850 olacaktı, GDDR5 li olduğuna göre HD4870 oluyor v.s.
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    4870 olabilir ama nedense tam gpu tanımlamıyor programlar
  • Alien kasadan cikma hd 4870 1GB modeli..
    Transistor sayisi modeli ele verdi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smartz kullanıcısına yanıt
    Yazılımlar sürücüye bakıp detay okudukları için güncel yazılımlar belki tanımlıyamıyor olabilir, ama zaten Amd bazı eski kartların sürücü desteğini de kesmişti, tahminim o kart ta onlar arasında olabilir çünkü dx10 destekli, o kartın belki de win10 sürücüsü (en azından amd nin sitesinde) filan da olmayabilir, zaten sürücülerinde eskiden beri süregelen bir tanımlanamazlık durumu vardı, son zamanlarda düzeltmiştir, yani atıyorum R9 280 kartın var, sürücüden bakıyorsun R9 200 serisi diyordu, 240/250/260/265/270/280/280x/285 mi bu, hangisi gibi bir detay yoktu, GPUz den detaylara bakıp anlaryabilirsen anlıyordun, aynı durum senin kartta da geçerli HD 4800 serisi demiş, HD4830/4850/4870 gibisine bir detay yok v.s.

Google da HD4870 GpuZ diye görsellerde aratırsan da oradaki resimler sayesinde mevcut gpuz bilgilerini kendin de karşılaştırabilirsin.

Misal HD4870.

Önceki mesajımda bahsettiğim detay aşağıdaki linkte de var, yani HD4850 de birebir aynı GPU fakat HD4850 için, HD4870 in belleği GDDR3 koyup GPU hızı düşürülmüş versiyonu denmiş, yani HD4850 ile 4870 i ayran taraf sadece bellek tipinde.
    http://www.vgamuseum.info/index.php/cpu/item/876-ati-radeon-hd-4850

Buda HD4850, yani Rop / TMU / shader veya transistör sayısıyla ayrılamıyor. Sadece bellek tipiyle ayrılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 12 Şubat 2020; 0:3:16 >

• sapphire mi bakar mısınız?
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Aynen, konu'da ki kart, HD4870.

GTA V açar'mı diye sorarsan'da, evet, açar.
  • Madnessisme M kullanıcısına yanıt
    evet sapphire
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.