Şimdi Ara

Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yol D100,

Konum https://www.google.com/maps/place/40%C2%B047'22.8%22N+29%C2%B031'48.8%22E

Ortalama hızım 100 e yakın bir şey +- 10 km/h. Sinyali falan zaten geçtim herif aynaya bakmadan yola atlıyor bir de kapısını düzeltiyor. İşin kötüsü ben bu video ile EGMye başvuruda bulunsam hiçbir halt da olmuyor.Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? 

41 AGA 567 sahibi, eğer forumdaysan bu mesajımı okuyorsan git yakınlarını kontrol et, bir güzel sövdüm deŞu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Legend -- 20 Nisan 2022; 19:39:32 >

• Hatalı şerit değiştirdiği, gireceği şeritte kendisini geçmekte veya gelen araç olup olmadığını kontrol etmeden şerit değiştirmeye kalktığı için kartal bariz hata yapmış.

Fakat "Ortalama hızım 100 e yakın bir şey" demenize takıldım. Video kaydında biraz daha hızlıymış gibi görünüyor. 

Neyse üşenmedim bi hesap kitap yaptım siz de aşağı yukarı 125 km hızla gidiyormuşsunuz ama...

Kamera görüntüsündeki referans noktalarından ve maps bilgilerinden sizin yaklaşık 240 metrelik mesafeyi 7 saniyede katettiğiniz ve yaklaşık 125 km civarında bir hızda gittiğiniz anlaşılıyor ki bu tür kavşak bağlantı kesimlerinde yüksek hız.

7 saniyede 240 metre...

1 saniyede 34,2 mt

1 dakikada 2057 mt

60 dakikada 123,4 km

• Hakikaten ya bundan sonra böyle elemanları görünce ayağımı frene atacağım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ahhh Mr. Legend ah.. O kadar badire atlattın ama hâlâ çok naifsin Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? 

• Gökhan G. kullanıcısına yanıt
    Abi bu düzenin değişmesi şart kesinlikle

• Hatalı şerit değiştirdiği, gireceği şeritte kendisini geçmekte veya gelen araç olup olmadığını kontrol etmeden şerit değiştirmeye kalktığı için kartal bariz hata yapmış.

Fakat "Ortalama hızım 100 e yakın bir şey" demenize takıldım. Video kaydında biraz daha hızlıymış gibi görünüyor. 

Neyse üşenmedim bi hesap kitap yaptım siz de aşağı yukarı 125 km hızla gidiyormuşsunuz ama...

Kamera görüntüsündeki referans noktalarından ve maps bilgilerinden sizin yaklaşık 240 metrelik mesafeyi 7 saniyede katettiğiniz ve yaklaşık 125 km civarında bir hızda gittiğiniz anlaşılıyor ki bu tür kavşak bağlantı kesimlerinde yüksek hız.

7 saniyede 240 metre...

1 saniyede 34,2 mt

1 dakikada 2057 mt

60 dakikada 123,4 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobay -- 21 Nisan 2022; 15:58:56 >
  • kadobay kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Genelde işe giderken cruise control açıp 110 a sabitliyorum ama o anda açık mıydı kapalı mıydı emin değilim. 125 km/h civarında gittiğim de oluyor. Hesabınız çok büyük ihtimalle doğrudur.

Çarpsaydım %100 kusur karşıda olmayacaktı diye bir çıkarım yapıyorum, doğru mudur sizce

• 41 plaka normal insan evladı hiç görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Legend kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Çarpsaydım %100 kusur karşıda olmayacaktı diye bir çıkarım yapıyorum, doğru mudur sizce

Doğrudur hocam, size de kusur verilir. Biraz geride size hitap eden "sağdan anayola giriş levhası" bulunmakta ve bu tehlike uyarı grubu levhalardandır. Tehlike uyarı levhaları sürücülere ileride tehlikeli bir kesime yaklaşılmakta olduğunu bildirir. Yolun tehlikeli kesimlerine yaklaşan sürücüler hızını azaltmak ve dikkatli olmak durumunda.

Hatta yorumumu bi tık ileriye götüreyim. Kartal araç kontrolsüzce şerit değişikliğini gerçekleştirmiş ve sizin bulunduğunuz şeride tam girmiş olup siz de kaçış manevrası yapmadan arkadan çarpmış olsanız kaza sonrası kamera hafıza kartıda hasar görüp diğer aracın hatalı davranışından kazanın kaynaklandığını ispatlayamazsanız arkadan çarptığınız için (%100) siz asli kusurlu olursunuz.

Herkese kazasız sürüşler dilerim...

Teşekkür ederim cok güzel ifade ettiniz. Bundan sonra bu tarz yerlerde daha dikkatli olacağım. Dediğiniz gibi benim hızım, o nokta için fazlaydı. Hızımı azaltmam gerekirdi.

• Son günlerde yolda gördüğüm her kuş serisi( istisnası %3-5) araç beni görmesine rağmen yola atlıyor. İşte ben de bu bomboş insanlarla muhattap olmamak için kornaya basmaya tenezzül etmiyorum.
    Çünkü bu insanlar eğitilemez. Sakın laf anlatmaya çalışmayın. Haklısın deyip geçin. Bunlar bir kamyoncu tayfası iki. Buradan hepsinin ailelerine enişten dileklerimi iletiyorum.
    Ayrıca geçen sefer bana ceza veren o işe yaramaz admine ( ceza verilecek bir durum olmadığı için iptal edildi) de selamımı yolluyorum. Bir daha sebepsiz yere ceza vermesini dört gözle bekliyorum.

• Birisuru sığır dolu
    Arabayı görünce kaçardım diyen olmuş,instqgram son model araçlarıyla yollari katledenler ile dolu .
    Aklım.almiyor bu ülkenin trafik güvenliğini sağlayacak düzenlemeler niye tavizsiz biçimde uygulanmıyor,

Bir de adamın kapısının açık olması durumu var Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? 

• Psyduck17 kullanıcısına yanıt
    Şimdi siz smileyle bunu atınca gülme geldi bana ahahaha

Anayola çıktığından son kontrollerini yapmış işte.

Kapı "aç-kapa" yapmada baya hızlı, yaklaşık 2 saniyede işlemi tamamlamış.Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? 

00.04.700 kapı kapalı

00.05.268 kapı açılmaya başlıyor

00.06.233 kapı tam açık

00.07.700 kapı tam kapalı

87 de ehliyet aldığım dönemde sınavda hareket halinde ve hızlıyken bizlere cam açıp kapattırmışlardı, sınavın gereklerindendi direksiyon hakimiyetini ölçmek için.

Kartalın sürücüsünün tevellütü benden daha eski heralde ki onların döneminde kapı mı açtırıp kapattırıyorlardı acaba?

Alışkanlığı o zamandan kalma da olabilir. Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? 

Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? Şu Videodaki Adamın Amacını Biri Anlatabilir Mi? 

• Haklılık payınız var, ancak hızınızın da normal olmadığı ortada. Şayet hızınızı yukarıda arkadaşın bahsettiği hızlarda sürecek iseniz, zaten orta şeritten en sol şeride, arkanızdan sizi sollayan başka bir araç yok ise geçebilirdiniz. Sonuçta kartal sürücüsü, sağ dönmeyecek ve düz gidecek ise şimdiden düz giden şeride girmesi mantıklı. Elbette burada onun en büyük hatası sizin geldiğini görerek, hızını arttırarak yola girmemesi. Haliyle siz aslında gerekli olmayacak bir tepki vermişsiniz. Sol şeride girebilirdiniz. Böyle şeylere de korna çalmayın, çok alıngan agresif ve dengesiz psikolojide insanlar sonradan size sararlar. Gerek yok böyle şeylere.

• Huan8 H kullanıcısına yanıt

Hocam D100 üzerinde 140 150 ile giden insanlar var, devamlı arkamı gözetmek zorunda kalıyorum en solda. Bu videoda da yol nispeten boştu o yüzden orta şeritten gidiyordum.

• ileri sürücülük rezalet. gereken mesafe var, araç katılım şeridinden göz göre göre içeri dalıyor. sürücü yavaşlayıp mümkünse sol şeride geçeceğine, mümkün değilse de yol vereceğine kornaya basıp şeridi ortalıyor. genel olarak söylüyorum, korna yerine frene basın. diğer aracın durumunu bilemesiniz, sağlık sorunu olabilir, kafası dalgın olur görmeyebilir, aracında bir problem çıkabilir falan filan. trafik kendinizi ve çevrenizi her durumda korumanızı gerektirir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.