Şimdi Ara

Şu sistemi nasıl güncellemek gerekir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.2014 Ağustos ayında şöyle bir sistem toplamıştım.

R9 270 X
    FX-6300
    Msi 970A G43
    G-Skill RipjawS 1600 MHz ddr3 2x4 RAM
    Seagate 1 TB 7200 RPM Hard disk
    Cooler Master HAF 912
    Asus 21 inç 1080p monitör

Bu zamana kadar bir kaç oyun dışında ultranın altına inmedim.Battlefield 1 aldım 1 ay kadar önce ama çok fazla fps düşüşü yaşıyorum.Özellikle multiplayerda aniden 60tan 35lere düşüyor ve fazla rahatsız oluyorum.Bir den gaza geldim yarın gidip ram alacaktım ama buraya sormadan gitmek olmaz.Sizce Anakart ve ddr4 ram değişikliği mi yapmalıyım yoksa işlemci ekran kartı falan mı ? Sizler benden daha iyi anlıyorsunuzdur yorumlarsanız sevinirim.

• Sistemin güzel bence. Sadece ssd eksik. Windows ve bazı oyunlarda ssd çok iyi oluyor. 240 gb ssd alabilirsin. 2.el de olabilir. Fps düşüşlerindeki sebep ekran kartı driverı güncel olmayabilir. Ya da işlemcinin tek çekirdek performansı intele göre düşük olduğu için arada bir droplar olabiliyor. Arka planda işlemciyi yoran programlar vs. var mı? Yoksa ayarları düşür. Belki monitörden de kaynaklanabilir. Kısa süreli tepkide gecikme olabilir.
  • Bütçen varsa r9 390x off off

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben o islemciyi kullandim güldürmedi diye bilirim ozel sogutucuyla bile r9 390x arkadasin dedigi bisi alirsan o islemcinin yetecegini dusunmuyorum ekran kartini nvidia a donustur bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Sistemin güzel bence. Sadece ssd eksik. Windows ve bazı oyunlarda ssd çok iyi oluyor. 240 gb ssd alabilirsin. 2.el de olabilir. Fps düşüşlerindeki sebep ekran kartı driverı güncel olmayabilir. Ya da işlemcinin tek çekirdek performansı intele göre düşük olduğu için arada bir droplar olabiliyor. Arka planda işlemciyi yoran programlar vs. var mı? Yoksa ayarları düşür. Belki monitörden de kaynaklanabilir. Kısa süreli tepkide gecikme olabilir.

Hocam merhabalar.Sizce SSD ile performansta artış görebilir miyim ? Driverlarım güncel,her zaman güncel tutarım.Arada sırada yaşadığım dropların sebebi ya işlemci ya da RAM kaynaklı sanırım.Daha önce hic bir oyunda drop yaşamadım ama Bf1'de özellikle multide çok fazla drop yaşıyorum.BF1 girecegim zaman arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatıyorum ona rağmen değişiklik yok.Sanırım güncelleme istiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: saffet272

Ben o islemciyi kullandim güldürmedi diye bilirim ozel sogutucuyla bile r9 390x arkadasin dedigi bisi alirsan o islemcinin yetecegini dusunmuyorum ekran kartini nvidia a donustur bence

R9 390X,Fx 6300e fazla bana göre de.Darboğaz yaşatabilir.Ben de stok fan yerine XIGMATEK'in bi fanını almıştım 90 liraya.İşlemci ısısı normal düzeyde.Ekran kartı da eski değil ama bana ram takviyesi istiyor gibi geliyor açıkçası.

• o islemciyle bf multiplayerde oyle bi dusus gayet normal. tek sıkıntı islemcinizde. intel islemciye gecmenizi oneririm. butcenize göre bi islemci bulursaniz diger parçaları değiştirmeden uzun sure kullanabilirsiniz bilgisayarinizi.
  • bence amd yeni işlemcilerinin tanıtımını yapmışken bekle 1-2 ay amdnin işlemcilerini gör hem de intel kabylakeler çıkar skylakeler düşer şu an bekle biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: KGokturk

quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

Sistemin güzel bence. Sadece ssd eksik. Windows ve bazı oyunlarda ssd çok iyi oluyor. 240 gb ssd alabilirsin. 2.el de olabilir. Fps düşüşlerindeki sebep ekran kartı driverı güncel olmayabilir. Ya da işlemcinin tek çekirdek performansı intele göre düşük olduğu için arada bir droplar olabiliyor. Arka planda işlemciyi yoran programlar vs. var mı? Yoksa ayarları düşür. Belki monitörden de kaynaklanabilir. Kısa süreli tepkide gecikme olabilir.

Hocam merhabalar.Sizce SSD ile performansta artış görebilir miyim ? Driverlarım güncel,her zaman güncel tutarım.Arada sırada yaşadığım dropların sebebi ya işlemci ya da RAM kaynaklı sanırım.Daha önce hic bir oyunda drop yaşamadım ama Bf1'de özellikle multide çok fazla drop yaşıyorum.BF1 girecegim zaman arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatıyorum ona rağmen değişiklik yok.Sanırım güncelleme istiyor

SSD ile fps artmaz ama yüklemeler daha hızlı olur. Bazı oyunlarda stabil performans alırsın. Sonuçta oyunlarımızı hdd üzerinden oynuyoruz. SSD hdde göre çok hızlı olduğu için minik droplar yaşamayabilirsin. Ama sorun arkadaşında dediği gibi işlemcinin tek çekirdek performansının düşük kalması Bf1 yeni oyun ve işlemciye yük bindirir. Ramlarda sorun olsa pc sık sık reset atardı. Biosdan veya aida64 ile kontrol et ramlerini.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.