Şimdi Ara

Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
5
Favori
182.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 26birkan

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

yurtta kullanıcam öğrenci işi olacak boyut olarak en küçüklerinden istiyorum ucuz yollu birşey tvsiye edermisiniz?

Kahve yapma makineleri işini görmez mi?

dediğiniz şeyin fotoğrafı ve linkini atarmısınız?nasıl bişey olduğunu kestiremedim.

@lektem

şu cihazları mi kastediyorsunuz?
     Su ısıtıcısı (Kettle) alacağım.Önerileriniz nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızımercimek -- 24 Ekim 2012; 23:07:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kırmızımercimek

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lektem

quote:

yurtta kullanıcam öğrenci işi olacak boyut olarak en küçüklerinden istiyorum ucuz yollu birşey tvsiye edermisiniz?

Kahve yapma makineleri işini görmez mi?

dediğiniz şeyin fotoğrafı ve linkini atarmısınız?nasıl bişey olduğunu kestiremedim.

@lektem

şu cihazları mi kastediyorsunuz?

Evet evet. Aynen bu. Hem küçük hem fiyat olarak uygun. Markalı şeyler tabii pahalı ama daha basit markaların ürünlerini hesaplı alabilirsin.

• Bunlar var ama riskli olduğu için toplatılıyor diye duymuştum. Yüksek elektrik riski taşıyormuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Bunlar var ama riskli olduğu için toplatılıyor diye duymuştum. Yüksek elektrik riski taşıyormuş.

Evet, resimde görünen cihazların elektrik çarpma tehlikesi çok yüksek. Bu yüzden bu ürünler toplatıldı, satışı yasak. Gerçi kıyıda köşede satanlar var hala ama onlara itibar etmemek lazım.
  • quote:

quote:

Bunlar var ama riskli olduğu için toplatılıyor diye duymuştum. Yüksek elektrik riski taşıyormuş.

Evet, resimde görünen cihazların elektrik çarpma tehlikesi çok yüksek. Bu yüzden bu ürünler toplatıldı, satışı yasak. Gerçi kıyıda köşede satanlar var hala ama onlara itibar etmemek lazım.

Bende bir tane var ama sadece seyahatlerde kullanıyorum. Biraz dikkat ederseniz yani fişe takılıyken yakınında durmazsanız tehlikeden uzaksınız. Su kaynayınca fişi çekin yeter.

• 1,5 litreyi 3 dakikada kaynattı. Normal sanırım.
  • ben Koçtaş tan Beko marka Beko Hotix cihaz almıştım. memnunum. çelik kasa, ısıtıcı gizli. daha önce plastik kasalılar bozulmuştu hep. Made in China, ama şuan iyi gidiyor. tek sıkıntısı gürültülü. su ısıtırken yakın mesafelerde konuşup anlaşmak zor oluyor. =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

ben Koçtaş tan Beko marka Beko Hotix cihaz almıştım. memnunum. çelik kasa, ısıtıcı gizli. daha önce plastik kasalılar bozulmuştu hep. Made in China, ama şuan iyi gidiyor. tek sıkıntısı gürültülü. su ısıtırken yakın mesafelerde konuşup anlaşmak zor oluyor. =)

Hocam şimdilerde "made in China" veya "made in PRC" olmayan bir ürün kaldı mı? Çelik veya cam hazne en iyisi. Ne kadar kalite marka olursa olsun plastik hazneden kaçınmak en doğrusu.

Gürültü için yapacak şey yok fiziki bir sonuç, siz benim evdeki 3000 watt su ısıtıcısını gelin dinleyin. Mutfakta tv var sesini duyamazsınız

• quote:

kafede elektrik çarpmıştı bu bende çöpe atmıştım
  • phılıps modellerine bak.işini fazlasıyla görecektir o modeller.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

ben Koçtaş tan Beko marka Beko Hotix cihaz almıştım. memnunum. çelik kasa, ısıtıcı gizli. daha önce plastik kasalılar bozulmuştu hep. Made in China, ama şuan iyi gidiyor. tek sıkıntısı gürültülü. su ısıtırken yakın mesafelerde konuşup anlaşmak zor oluyor. =)

Hocam şimdilerde "made in China" veya "made in PRC" olmayan bir ürün kaldı mı? Çelik veya cam hazne en iyisi. Ne kadar kalite marka olursa olsun plastik hazneden kaçınmak en doğrusu.

Gürültü için yapacak şey yok fiziki bir sonuç, siz benim evdeki 3000 watt su ısıtıcısını gelin dinleyin. Mutfakta tv var sesini duyamazsınız

Philips'ler Polonya'da üretiliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Valla çeliklerin içinde plastik parçalar var; buna ek olarak benim beklentim biraz daha farklı:

Yakında bebeğimiz dünyamıza gelecek; mama ısıtıcı olarak da kullanacağım bir ısıtıcı lazım. Bu özelliğe sahip üç ürün var. Birisi Philips'in, fakat plastik. Bu nedenle eleniyor. İkincisi, yine bu konuda adı geçen Felix'ler; bunlar 40-60-80- kaynatma seçeneğine sahip, fakat otomatik atma olayı yokmuş bunlarda. Bu da burdan kaybediyor. Birazdan alışveriş merkezi'ne gidip şu modele bakacağız:

http://www.esse.com.tr/ProductDetails.aspx?ProductID=20831

Umarım başarılı bir modeldir; keza fiyatı düşüyor baya.

Merhaba hocam, mama ısıtıcıdan kastınız nedir bilmiyorum ama Homend'in çay makinelerini incelerken gözüme çarptı, ürün özelliklerinde "Mama yapmak için en ideal sıcaklık olan 40 C sıcaklıkta su hazırlar." ve "Sıcak tutma özelliği: Mama suyunu 5 saat sıcak tutar." şeklinde ifadeler var. Acaba sizin istediğiniz özellik bunlar mı?
    Örnek olarak şurayı inceleyebilirsiniz:
    http://www.homend.com/im/1709-im.pdf

Düzenleme: Bilgi ekleme.

Ayrıca mama ısıtıcı olarak da kullanacaklar ,şu markaya da bir baksınlar.Derecelendirme ayar düğmesi var ve mama yapmayla ilgili bir gösterge bulunuyor sanırım.
    http://www.esse.com.tr/ProductDetails.aspx?ProductID=20831

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derinsuvari -- 29 Kasım 2012; 6:02:33 >

• Arkadaşlar, araştırıyorum araştırıyorum bir türlü gönlüme göre bir su ısıtıcısı bulamadım cam ya da çelik.Ya su göstergeleri plastik,ya kapakları,kireç filtreleri vb. Tamamı çelik bir ürün bulmadım sadece bir kaç markanın çaycısının alt kısımlarında var gibi ama onlarında çaycı olduğu için fiyatları daha yüksek ve watt ları çok düşük,ortalama 1500w civarları.Son dönemde her yeri çelik ya da cam ürün bulabilen oldumu sadece su ısıtıcısı,yüksek watt'lı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: derinsuvari

Arkadaşlar, araştırıyorum araştırıyorum bir türlü gönlüme göre bir su ısıtıcısı bulamadım cam ya da çelik.Ya su göstergeleri plastik,ya kapakları,kireç filtreleri vb. Tamamı çelik bir ürün bulmadım sadece bir kaç markanın çaycısının alt kısımlarında var gibi ama onlarında çaycı olduğu için fiyatları daha yüksek ve watt ları çok düşük,ortalama 1500w civarları.Son dönemde her yeri çelik ya da cam ürün bulabilen oldumu sadece su ısıtıcısı,yüksek watt'lı?

Geride bir arkadas almisti hem cam hemde 2200 watt

http://www.webdenal.com/fantom-kt-4000_412423.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler. Siz sanırım ," Kenwood - 3000 watt ,çelik" almıştınız.Nasıl memnunmusunuz, çalışırken gürültü durumu nasıl,bir de üretim yeri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: diona

benim tavsiyem Felix Demli, çay makinası gibi ama altındaki su ısıtıcısı baya geniş fiyatıda 80 tl su ısıtıcısı olarakda çaycı olarakda kullanıyorum metal gövdeli olduğu için sağlığada zararı yok

Alt kısmın ayrıca kapağı var mı acaba ve suyu ne kadar sürede kaynatıyor ?
  • Arkadaşlar ,(KİNG )menşei nedir bu markanın bilen varmı ve bu ürün için yorum rica ediyorum kullanan ve bilenlerden acil?

http://www.webdenal.com/king-p581-sole-2200watt-paslanmaz-celik_352679.html?ref=akakce&v=1.1.8
  • quote:

Orijinalden alıntı: derinsuvari

Arkadaşlar ,(KİNG )menşei nedir bu markanın bilen varmı ve bu ürün için yorum rica ediyorum kullanan ve bilenlerden acil?

http://www.webdenal.com/king-p581-sole-2200watt-paslanmaz-celik_352679.html?ref=akakce&v=1.1.8

• quote:

Orijinalden alıntı: semih37

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Burada hep yazdım yine yazıyorum...Sıcak su ile temas eden her türlü üründe İNOX gövdeli olmasını tercih ediniz...sert plastik v.b. olmasın....CE varmış. Evet bazılarında var.... CE insan sağlığına bu madde zararlı değil demek...Peki i içinde 100 C de 15 dak su kaynatılınca bu madde ne oluyor ? Nasıl etkileniyor ? Bunu bilen varmı ?....Yok .....CE .bana vızzz gelir....Teflon tava , tencere asla kullanmayınız...KANSER ALDI BAŞINI GİDİYOR....Kendinizi ve sevdiklerinizi düşünürseniz tavsiyem plastikten ve teflondan uzak durunuz... Mutfakta devamlı kullandığınız her alet ve eşya, porselen, cam veya çelik olsun...Kalaylanmış bakır kap en güzeli....Ancak hatıralarımızda kaldı....karar, para, tercih sizin.. ..saygılarımla..

şimdi ce sadece yeterli değil ts-en 60335 -2-15 kapsamına giren ürünler yani su ısıtıcılar da ce teknik dosya ve deklarasyondan oluşuyor
    imalatcı firma ürününün insana canlıya -çevreye zararlı olmadığını deklere ediyor diğer içerik testler teknik etiket kullanma kılavuzu v.s.
    ce tr de pek denetlenmiyor sanayi bakanlığı bu işle görevli ama müfettişlerin pek yaptırım gücü yok cezalar caydırıcı değil güvenli olmayan bir ürünr imalatcı veya ithalatcı ce basıp piyasaya sürebilir.ve tahmin ediyorum sürüyordurda.
    kansere gelince bu tezde doğru malesef şöyleki imalatcı firma çalışanı olarak ürettiğimiz ürünlerde tüv gs sertifikası var yani ab ülkeleri amerika satışımız var.
    plastik ürünlerin ab ülkelerine girişi kontrollü yapılıyor tüv gs kapsamında kullandığımız plastik ürünler - parçalar pah testi denilen 3 sn den az ve 3sn den daha fazla temas halinde kanser bulaştırıyormu bulaştırmıyormu testine tabi tutuldu ve sonuç pass demekki bu tip cihazlarda bu etki var alınırken dikkat edilmesi gerekiyor.
    çin menşeli cihazların tercih edilmemesi gerekli isim vermiyorum birçok firma çinden getirdiği ürünün üstüne markasını vurdurarak satıyor aman dikkat!!!
    yerli malı tercih edilmesi hayati önem taşıyor bu konuda...

teflon a gelince teflon en az 385 derecede pişiyor zararlı pigmentlerine ayrılabilmesi için 385 derecede ısıtılması gerekli hiç birzaman insan vucudu bu ısıya gelmeyeceğinden zararı yoktur tabi piştikten sonra ama aliminyum üzerine atılmış teflon un sert bir cisimle yaralanması durumunda alm açığa çıkar ve tuzla temas ederse
    okside olup insanın beyin hücrelerine zarar veren zehirler salgılar teflon alm tava ve kabların dikkatli kullanılması lazım diyebilirim alm den teflondan değil.

uzun oldu ama okunur inş.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.