Şimdi Ara

Şu cahile biraz tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, yeni evleniyorum, geçen hafta 46" Samsung bir LCD aldım, şimdi sıra geldi eve ne bağlatacağımıza. Yıllardır kablolu TV ile idare eden biri olarak bu konularda hiçbir fikrim yok, birilerinin beni aydınlatmasına ve fikir vermesine aşırı ihtiyacım var.

Apartmanda çanak anten varmış, sadece receiver bağlamak yeterli dediler, kablolu tv ise yok. Ya D-smart bağlatacağım ya da bir uydu receiver alacağım kısacası. İşin çok parasında değilim, yeter ki en düzgün görüntüyü alabileyim. 500-600 TL veya biraz daha fazla ayırabilirim. Ne yapmam lazım? Valla süper cahilim, ona göre fikir verin

D-smartın bana artısı sadece daha çok kanal seçeneği mi olur? Mesela forumda Atlanta receiver'dan bahsediliyor, bunu alırsam D-smart'a göre daha iyi mi görüntü elde ederim vs. Biri bana yol gösterip şunları anlatsın

• Şu anda HDMI çıkışlı ortalama bir SD receiver yeterli olur (Goldmaster, seoul, sunny, next vb. ). İleriki tarihlerde HD de seyretmek isterim ve parası önemli değil diyorsan , aynı zamanda medyaplayer özelliği olan Vu+, Kathrein, dreambox (fiyatları aşağı yukarı aynı seviyede) gibi bir receiver öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi himmet -- 18 Mayıs 2010; 12:22:56 >
  • 46'' Samsung Lcd almışsın.Eğer hiç bilgin yoksa uydu işlerine girme boşa.HD Smart üyeliği al Hd olarak izle.
    Ama Diğer Türlü Dreambox derim.Ama uğraştıcı şeyler bunlar.Ya Digiturk yada D-Smart. Bence Digitırk Plus al.ayda 61 Tl öde. Ligtv Spormax Eurosport kanallarını HD olarak izlersin + tüm ulusal kanalları izlersin.Hd de ısrar etmemin sebebi LCD nin hakkını ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: kazarus

46'' Samsung Lcd almışsın.Eğer hiç bilgin yoksa uydu işlerine girme boşa.HD Smart üyeliği al Hd olarak izle.
    Ama Diğer Türlü Dreambox derim.Ama uğraştıcı şeyler bunlar.Ya Digiturk yada D-Smart. Bence Digitırk Plus al.ayda 61 Tl öde. Ligtv Spormax Eurosport kanallarını HD olarak izlersin + tüm ulusal kanalları izlersin.Hd de ısrar etmemin sebebi LCD nin hakkını ver

tavsiye istiyorsan budur
  • Aslında benimde aklımda ilk başka Digitürk HD ya da D-smart HD vardı ancak diğer platformlar ile kıyaslandığında Digitürk'ün görüntüsünün çamur gibi olduğuna dair o kadar çok yorum okudum ki, aklım karıştı. Ben de D-smart HD alayım dedim ama şimdi öğreniyorum ki D-smart'ın yanında verilene göre daha kaliteli bir receiver alıp, daha sonra buna D-smart modül taktırabiliyorum.

Aslına bakarsanız tek istediğim dediğiniz gibi LCD'nin hakkını verebilmek, SD yayında alabileceğim en iyi görüntüyü alıp, bunun yanında HD kanalları da izleyebilmek. (lig tv fln çok önemli değil, sinema kanalları da mühim değil, tek isteğim belgesel kanalları olsun, HD kanallar olsun, diğer SD kanalları da en düzgün şekilde izleyeyim)
  • DM 500 HD veya DM 800 tabi para sorunun yoksa DM 8000 uydu almadan dreambox la neler yapabilirim diye araştır yapabileceklerini gör öyle karar ver her üçüde muhteşem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burocks

Aslında benimde aklımda ilk başka Digitürk HD ya da D-smart HD vardı ancak diğer platformlar ile kıyaslandığında Digitürk'ün görüntüsünün çamur gibi olduğuna dair o kadar çok yorum okudum ki, aklım karıştı. Ben de D-smart HD alayım dedim ama şimdi öğreniyorum ki D-smart'ın yanında verilene göre daha kaliteli bir receiver alıp, daha sonra buna D-smart modül taktırabiliyorum.

Aslına bakarsanız tek istediğim dediğiniz gibi LCD'nin hakkını verebilmek, SD yayında alabileceğim en iyi görüntüyü alıp, bunun yanında HD kanalları da izleyebilmek. (lig tv fln çok önemli değil, sinema kanalları da mühim değil, tek isteğim belgesel kanalları olsun, HD kanallar olsun, diğer SD kanalları da en düzgün şekilde izleyeyim)

kardeşim bende senin durumuna yakın bir durumdaydım. Uzun uzun araştırdıktan sonra gittim "atlanta hd box" aldım. sırf HD izlemek için gidip digitürke o kadar para verme. Al bir HD smart tak HD receiverına canavar gibi kullan. Dreambox önerenler var ama o seni beni aşar ;)

Evden işe işten eve, akşam gelince ağzımın tadıyla bir film izliyim veya açıyım belgesel izliyim diyen birisi olarak tavsiyem 1.Atlanta 2.Dream box. Dreambox'ın görüntü kalitesini hiç görmediğim için birşey söyleyemem ama 2-3 HD receiver ile atlantayı kıyasladım (forumlarda en iyi görüntüye sahip olan receiverlardı) ve arayüz, SD, HD kalitesi olarak diğerlerinin hep önündeydi. Bazı konularda sinyal sorunu olduğu yazılmış ama ortak kullanım ve arada ek kablom olduğu halde sinyal gücü çok iyi. Atlanta'nın tek sevmediğim yanı mavi led ekranı çok göz alıyor.

• quote:

Arkadaşlar selam, yeni evleniyorum, geçen hafta 46" Samsung bir LCD aldım, şimdi sıra geldi eve ne bağlatacağımıza. Yıllardır kablolu TV ile idare eden biri olarak bu konularda hiçbir fikrim yok, birilerinin beni aydınlatmasına ve fikir vermesine aşırı ihtiyacım var.

Apartmanda çanak anten varmış, sadece receiver bağlamak yeterli dediler, kablolu tv ise yok. Ya D-smart bağlatacağım ya da bir uydu receiver alacağım kısacası. İşin çok parasında değilim, yeter ki en düzgün görüntüyü alabileyim. 500-600 TL veya biraz daha fazla ayırabilirim. Ne yapmam lazım? Valla süper cahilim, ona göre fikir verin

D-smartın bana artısı sadece daha çok kanal seçeneği mi olur? Mesela forumda Atlanta receiver'dan bahsediliyor, bunu alırsam D-smart'a göre daha iyi mi görüntü elde ederim vs. Biri bana yol gösterip şunları anlatsın

Bende yeni evleniyorum arkadaşım ve yıllardır kablo tv ile yaşadım. Yeni oturacağım binada kablo tv yokmuş ve senin gibi bu konulardan hiç anlamam ama uzun süre araştırdım ve atlanta hdbox ve d smart modül alıp kullanmaya karar verdim. Bendede 46" samsung tv var bağlandığı zaman sana cihaz ve görüntü kalitesi hakkında yorumlarımı yazarım.

• Bu kadar övgüden sonra zannediyorum bende Atlanta HD Box alacağım
    Bugün bir iki uydu receiver fln satan yere sordum, hepsi de boşver Atlanta'yı, Goldmaster veya Next al dediler ancak tabii ki de bu satıcılardansa foruma güvenim sonsuz. Atlanta HD Box'u hiç Ankara'dan alan var mı, nereden alabilirim? (aldığım yer kurulumunu da yapsın istiyorum eğer uğraştırıcı birşeyse, hiç anlamıyorum çünkü)

Cyberx valla seninle de durumlarımız aynıymış
  • Hiremco x3 alabilirsiniz.150 tl civarı bulunur sanırım.Hdmi ile çok görüntü alıyorum ben.Ayrıca uydudan yazılım ve kanal güncelleme, usb den kayıt vs gibi üstün özellikleri var.Tavsiye ederim.
  • quote:

Bu kadar övgüden sonra zannediyorum bende Atlanta HD Box alacağım
    Bugün bir iki uydu receiver fln satan yere sordum, hepsi de boşver Atlanta'yı, Goldmaster veya Next al dediler ancak tabii ki de bu satıcılardansa foruma güvenim sonsuz. Atlanta HD Box'u hiç Ankara'dan alan var mı, nereden alabilirim? (aldığım yer kurulumunu da yapsın istiyorum eğer uğraştırıcı birşeyse, hiç anlamıyorum çünkü)

klasik satıcı işte, elinde ne varsa onu övüyorlar. Söyledikleri kötü mü dersen tabi ki kötü receiver markaları değiller, ama kiminin artısı kiminin eksisi gidiyorlar işte. Birde hiremco baff cihazlarını da gör ondan sonra içinde kuşku kalmasın derim. Ben baff'ı gördükden sonra koştura koştura atlanta'yı almaya gittim

• quote:

Bu kadar övgüden sonra zannediyorum bende Atlanta HD Box alacağım

Evet gerçekten aynı durumdayız:) forumda candostum2007 nickli bi arkadaş var cihazı ondan alıcam foruma özel süper fiyat veriyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_36355116/mpage_1/key_/tm.htm

bu linki takip et istersen daha detaylı bilgi öğrenebilirsin.

• Demekki araştırma yapmadan başlık açmamak lazımmış :) Bu konu ile ilgili bir başlık açtım ama burada sorularımı sorayım.

Sony Bravia KDL40EX500 serisi LCD aldım.
    Kullanmakta olduğum digitürk üyeliğimi iptal ettiriyorum ve HD yayınları izlemek için bir seçim yapmak durumundayım. Malesef bu konuda hiç bir bilgim yok. Alternatiflerde çok fazla olduğundan işin içinden çıkamadım.

Kısaca ihtiyaçlarımı yazayım. Sizden ricam bana tavsiyede bulunmanız. Tabi birazcıkta bilgi verirseniz sevinirim :)

HD yayınları seyredebilmek (yayınların Türkçe olması tercih sebebi).
    Alacağım cihazın yayınları kayıt yapabilmesi (sanırım bu özeliği olan HD Uydu Alıcıları mevcut).
    Ve .mkv uzantılı filmleri herhangi başka bir cihaz kullanmaya gerek kalmadan alacağım cihaz yardımıyla seyredebilmek.

Digitürkplus, HD D-Smart gibi alternatiflerde mevcut. Bunların artılarını eksilerini HD Uydu alıcısına göre yazarsanız çok sevinirim.

Ayrıca HD UYdu alısıcı ile izleyebileceğim kanalları nasıl öğrenebilirim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ECF42B471 -- 31 Mayıs 2010; 13:07:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.