Şimdi Ara

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: YKAKS , MrWest Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.709
Cevap
385
Favori
525.283
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öyle ama suyun tadı kötü. Biraz önce cihazla ölçtüm 197 çıktı. Çayın tadı gelmiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kadirkul20 kullanıcısına yanıt
    Adana da suyub tds si 187 civarı veşırı kireçli. Arıtıcı kirec sorununu kökten çözüyor. Desiğim gibi biocera mineral filtre de takarsanız rahat rahat içersiniz de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dragon Fighter kullanıcısına yanıt
    Eyw hocam ben bi bakayim 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UzunEsmer

Kaynayan suda mikrop zaten ölüyor almanıza gerek yok içmeyecekseniz
    Hocam mikrobiyal kirlilik başka birşey inorganik kirlilik başka birşey. Suyu kaynatırsan mikrobiyal kirlilik gider( ki zaten çeşme sularında klor uygulaması oldugu için mikrobiyal kirlilik olma igtimali cok dusuk) ancak ağır metal , aşırı sülfat, flor gibi etmenleri ne kadar kaynatırsanız kaynatın yok edemezsiniz,

• En iyilerden biri İhlas in sattigi arıtma cihazı diyorlar. Var mı bilgisi olan?

• Bu filtreler hangi minerali sıfırlayıp hangi minerali de filtre vasıtasıyla tekrar belli oranda verdiği belli değil. Dolayısıyla filtreden geçen suda belki almadığımız ölen mineral var. Kireç bile lazım vücudumuza. Bir yanım böyle düşünüyor bir yanım da al diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzunEsmer -- 8 Aralık 2019; 21:35:48 >
  • UzunEsmer U kullanıcısına yanıt
    Ben elimden geldiğince cevaplayayım, iyi çalışan bir ters ozmoz filtre suyun içerisindeki minerallerin hemen hepsini uzaklaştırır, geriye saf su bırakır. Daha sonra eklediğiniz mineral filtreler bu saf suya tekrar gereken mineralleri ekler. Bu yüzden aldığınız mineral filtrenin kalitesi önemlidir, uyduruk filtreler neredeyse islevsizdir ve suya pek birşey katmaz.

Burada vücut için demineralizasyon riski vardır, ancak dikkat edilmesi gereken beslenme seklinizdir. Eger siz dengeli ve duzenli besleniyorsaniz sudan alamadığınız mineral çokda kritik olmayabilir.
    Şöyleki insan vücudu ihtiyacı olan mineralleri tükettiği gıdalardan ve içeceklerden alır. Ca mineralini ele alırsak günlük ihtiyacımızın sadece küçük bir bölümü sudan gelir, geri kalanı süt, yoğurt, sebze vs ile alınır. Bir insan hem kötü beslenir hem de kötü kalitede su içer ise Ca eksikliği ile yüz yüze gelebilir, ancak beslenmenize dikakt ederseniz kötü kalite suyun dezavantajını tolere edebilirsiniz. Tabi ideal olan hepsinin uyumudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 8 Aralık 2019; 21:51:13 >

• tds metre aldım,

musluk suyunu ölçtüm 900 tds çıktı.
    hazır suyu ölçtüm 220 çıktı,
    akvaryum suyu 330 çıktı,

yanlış ölçüyor diye kalibrasyon sıvısına sokuyorum doğru ölçüyor.

hazır suyun 220 çıkması çok fazla değil mi?

cihaz bu
    https://www.hepsiburada.com/adwa-tds-metre-ad31-pm-HB000003HWLM
  • Benim evim eski olduğu için tesisat eski demir borulardan. Bir süre kullanmayinca sarımtırak akıyor ilk açtığımda. Benim merak ettiğim kaliteli bir arıtma işime yarar mı yoksa tesisatı değiştirmeden hiç bir şey olmaz mı? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

• körüklüotobüs kullanıcısına yanıt
    Bu kadar yüksek tds çıkması normal değil.

• shamsheytani S kullanıcısına yanıt
    Sizin için ters ozmos biçilmiş kaftan. Çok abartılı birşey almanıza da gerek yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dragon Fighter

Bu kadar yüksek tds çıkması normal değil.
    cihaz çok tutarlı ölçüm yapıyor aynı suya her soktuğumda 2-3 puan değişiyor, yarın saf su ve erikli gibi bir marka su alacağım o zaman belli olur sanırım.
  • körüklüotobüs kullanıcısına yanıt
    Kqlibrasyonu bozuk olması her seferinde aynı suyu farklı okuyacak demek değil. Lötü cihaz da değilmiş. Bir iki deneme yapın bakalım ne çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dragon Fighter

Kqlibrasyonu bozuk olması her seferinde aynı suyu farklı okuyacak demek değil. Lötü cihaz da değilmiş. Bir iki deneme yapın bakalım ne çıkacak.
    yanlış birimde kalmış,

microsimens ölçüyormuş sizin yazdıklarınız ppm sanırım,

ppm ölçümüde
    hazır su 120
    musluk suyu 467
    akvaryum 230
    1413microsimenslik test sıvısı 694 çıktı
    Çok teşekkür ederim cevabınız için. Örnek olarak veya tavsiye edebileceğiniz ürün varsa adını veya linkini paylaşırsanız çok memnun olurum

• N11 de lotus water 5 aşamalı ssitem alın. Ayrıca biocera mineral filtresi alın canavar gibi bir sistem olur.

Su Arıtma Cihazları için Sıcak Fırsatlar

Sistem iş görür mü acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kaliteli birşey almak istiyorsanız benim tavsiyem burdan alın. Biocera ve pentair mebran seçin. Ucuz etin yahnisi meselesi. Sonuç olarak verimsiz içindeki filtrelerin çöp olduğu bir sistemi kimse almak istemez.

Puretron Xultra Su Arıtma Cihazı - organik arıtma-Yüksek Ph 949,00 TL yerine 649,00 TL
    https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/puretron-xultra-su-aritma-cihazi-organik-aritma-yuksek-ph-P401405070

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragon Fighter -- 29 Aralık 2019; 20:39:14 >
    ihtiyaç ı olan kaçırmasın derim.Tank pae , ücretsiz montaj, alt üçlü nsf li puretron , t300 fda onaylı alkali filtre , yine onaylı t33 tatlandrıcı filtre kaçırmayın.

İlginize teşekkürler seçeneklerde pentair membran ve biocera filtre seçeneğini kastettiniz sanırım. Fiyat 889 TL oluyor. Ankaradayım direkt firmayla irtibat edip peşin ve taksitli fiyat alır paylaşırım.

• 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.