Yüzbaşı
27 Nisan 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 88 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Arkadaşlar telefonumda birden fazla WhatsApp ve Twitter filan açmak istiyorum ama işe yarayan uygulama bulamadım. Deneöediğimde kalmadı. Bir tek multiple accounts uygulaması güzel çalışıyor onda da 2.uygulama için pro olmanı istiyor.

Var mı işe yarar bildiğiniz uygulama?

Arkadaşlar bahçem için 10 kadar solar güneş panelli gece aydınlatması almıştım. 2-3 sene kullandım. Şimdi çoğu çalışmaz hale geldi. Bende hepsinin panellerini söktüm ve seri bağlı denemek istedim.

6 adet panel ile şöyle bir deneme yaptım.

Kullandığım devrede bu. Gündüz pilini şarj edip gece lambasının yanması lazım.

Yukardaki gibi bir devreye 6 adet seri bağlı panel sorunsuz çalışıyor. Ama 1 adet pil yerine seri bağlı 3 adet şarjlı pil ile deneyince devre nasıl oluyorsa sanki pilsiz gibi sadece paneller güneş alınca lamba yanıyor.

Amacım daha güçlü bir pil sistemi ile lambaların daha güçlü şarj olması ve daha çok lambayı sabaha kadar yakabilmek. Ne yapabilirim?
Arkadaşlar aracımda brc marka lpg sistemi takılı. Yeni aldım aracı. Depo 46lt simit depo. Depo 33lt aldı. Bu az değil mi? ve 260km gittikten sonra sürekli bip sesi vermeye başladı. Ve bana kalırsa hala gazda gidiyordu. Gaz Bitti mi diyor sistem? Ayrıca Bu ses çok sinir bozucu. Düğmeye basmadan geçmiyor. Lanet düğmeyi de en aşağı takmışlar elimde sürüş esnasında yetişmiyor. Daha az uyarı vermesinin bir yolu yok mu?
Eski aracım 2015 accent blue da atiker vardı. Gaz bitince bir iki bip sesi verir ve otomatik benzine geçerdi. Kıymetini bilememişim.
Arkadaşlar merhaba. Ziraat bankasından araç kredisi kullanarak eşimin adına toyota corolla 2020 flame x pack aldık. Tabi kasko trafik bizden yapılacak dendi. Eşim ilk defa kasko yaptırdığı için 2400tl çıktı. Benimde %60 indirimim var. Kaskocum, eğer evlilik cüzdanını verip aracı eşim adına aldım derse eşiniz,sizin adınıza kasko yapılabilir dendi. Şimdi bu kaskoyu iptal ettirip benim adıma yeniden yaptırabilirmiyiz. Ya da kendi kasko indirim mi nasıl eşim adına yansıtabilirim.

Bu prosedür nedir tam olarak. Kasko dün yapıldı. Bugün gidip itiraz edeceğim ama sizlere sormak istedim önce?
Kullanacağım programların çok hızlı açılması lazım. Ram ve ssdnin iyi olması gerek. Bakıyorum her ikisinin olduğu laptop göremedim. Ya nvme2 ssd var ya optane ram.
Öncelikle asus ismine güvenip lanet x550vx modelini aldığımdan nasıl pişman olduğumu söyliyerek konuya girmek istiyorum. Bunca yıldır birçok marka laptop kullanmışımdır. Arkadaş bir laptop bu kadar mı kötü olabilir. Neyse söyliyecek çok şey var ama konu dağılmasın.

Başta her şey yolundaydı. 64 bit win 10 kullanıyorum. Kendi kendine soldaki 2 tane USB 3.0 portu çalışmaz oldu. Daha doğrusu usb 3.0 destekleyen aygıtları (harici hdd gibi) sorunsuz çalıştırıyor ama 2.0 aygıtları (kablosuz mause, flash bellek gibi) çalıştırmıyor. Tepki bile vermiyor. Her şeyi denedim. Driverdan dır dedim sildim yeniden tanıttım. En güncel driverları yükledim. Biosunu bile güncelledim. En son format attım nalet şey aynı. Garantisi halen devam ediyor ama 2 hafta bunun için bekleyemem. Mecburen sağdaki tek usb 2.0 portu kullanıyorum. Sinek küçük ama mide bulandırıyor.
Merhaba arkadaşlar aliexpres den 15 kasımda kargo gelmeyen ürün için dispute saçtım ve satıcı da onay verdi. Satıcı kendi dispute aç deyip hemen onay vermeside ilginç geldi. Paketi hiç mi göndermedi ne yaptıysa. Neyse 15 kasımda dispute sonuçlandı , 1 ay dan gazla geçti ama gelen giden yok. Sorun ne olabilir?

Arkadaşlar. Bu a yeni olmaya başladı. Benim paketlerimin biri karadeniz ereğlisi diğeride istanbulda birine teslim edilmiş görünüyor. Gönderen farklı kişinin kargo takp numarasını mı verdi yoksa bu ptt deki bir karışıklık mı sizce?
Daha önce paylaşıldı ise kusura bakmayın

http://opet.com.tr/sevginipaylas/Home/Winners#
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.388
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 104.098 (Bu ay: 827)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 370 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.