Şimdi Ara

Şu anda token fiyatı ve AH piyasası berbat durumda..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
3.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet başlıkta da belirttiğim gibi token fiyatı 300k yı geçti, AH deki itemlerin fiyatları da çok düştü. Ne olacak bu durum hiç bilmiyorum valla  

• Olacak bir şey yok altta kalanlar ezilecek üsttekiler de sefasını sürecek.

daha dur 12 haziran da asıl fırtına kopacak.

• wotlk classic, dragonflight pre-order gelecek daha epey bir süre durulmaz wow token fiyatı.

shadowlands 4.sezonla birlikte oyunun ekonomisi düzelebilir. sonbahar aylarında da token yine 250k civarına gelir diye umuyorum tabii. ne olacağını bilemeyiz tamamen tahmin  

• mczaga kullanıcısına yanıt

12 Haziran da Dragonflight ile ilgili bişey mi olacaktı?

• 500K ya anlık çıkabilir. YTD
  • Black Hand X kullanıcısına yanıt

alpha aciklanir belki

• Token artması azalması kime zarar kime yarar?

AH 'nin bitme noktasına gelmesi oynayanlara külliyen zarar da.

Forumda bir abi vardı.Fablebora nickli.Multibox'ın sınırlandırılması ya da yasaklanması için çok mücadele verdi ama hep ona ceza verdiler.Ticket açması bile yasaklanmıştı.

Ben ona mesaj atmıştım.Neden multibox'a böyle karşısın diye.?Oyundaki ekonominin ve AH'nin çökmesine neden olacak kadar tehlikeli,büyük adaletsizlik demişti.

Şimdi daha iyi anlıyorum.AH'nin bitme noktasına gelmesinde multibox'ın ne kadar büyük bir payı olduğunu.

Bu mücadeleyi veren abi de oyunu bıraktı.Gerçekten haklıymış ama.

Multibox AH için tartışılması gereken bir konu 

• Hafızanız övgüyü hak ediyor, kimler geldi kimler geçti buralardan.
    Aynen, dediğiniz gibi. En son uzun dönemlik token bastığını ve hali hazırda sağlam stok yaptığını hatırlıyorum.
    Yeni paketle çoğu döner tahminim. Akabinde yine bırakma dalgası gelir. Bu kaçınılmaz oldu artık

AH konusunda ise en büyük etken oyun içeriği. Patchler arası ne kadar kısa olursa o kadar canlı olur.
  • Arkadaşlar bırakın da oyun bir ara ölsün, içeriksiz kalsın, bırakılsın, oynanmasın yahu. 3 ayda bir yeni content mi gelsin oyuna? Sürekli olarak sabah akşam WoW mu oynamak istiyorsunuz? Bırakın biraz da dinlenme dönemi olsun, arada WoW'un bırakıldığı, normal insana dönüşülen dönemler olsun. Piyasada başka oyunlar da var, WoW aktif oynandığı zaman ne sosyal hayata izin veriyor ne başka bir oyun oynamaya, bence gayet iyi oluyor böyle boş dönemler. Hem o kadar sık içerik gelirse bir süre oyunu bırakan kişinin de farkı kapatıp dönüşü imkansıza yakın olur.

• cidden ah bitik. çok kötü fiyatlar. alıcı da yok. sürekli öne çeken dolu. satmadıkça fiyat kıran adamlar yani zaten ölü adam daha çok ölsün diye uğraşıyor...

d4 için balance biriktirmeye çalışıyorum ama bildiğin her gün sabır çekiyorum.. yoksa oynanacak gibi değil tam bırakma zamanı

güzel oyunlar geliyor bence değerlendirilmeli starfield çok güzel duruyor. ah birde tes 6 gelecekti varya offf offfff

artık wow için jubile vakti geldi. balance 700-800 yapayım. yeter artık the end. dragonflight zaten beni hiç etkilemedi.

• son olarak ekleyeyim dedim sanki TL geldi daha da adam azaldı gibi geldi bana.

• Token fiyatı şu anda az bile 400'e çoktan yaklaşması lazımdı şimdiye.

oda blizz in işine gelmez 300k verip 20 euro kafi..

çok gold verirse daha az alım olur. müdahale etmiyor gibi görünse de ben hiç inanmıyorum.

• Hellmonger kullanıcısına yanıt

Çinde 475 gold.Çinden sonra en kopuklar Avrupa da değil mi?İranlısı Rusu Türkiyesi Lübnanlısı bilmemnesi.

475 ile 311 arasında ciddi fark var o ara yakında kapanır diye düşünüyorum.

Botlar

Multiboxerlar

Botlu Multiboxerlar

Botlu Multibox Farmlerlar -Evet bu da var kendim görmesem inanmazdım 5 kişi var 5'i de farklı serverda aynı gruptalar anında spawn olan yerlerdeler genelde.

Normal Farmerlar.

Alayı cirit atıyor şu anda oyuna bir müdahale var mı Blizzard'dan madem "işine gelmez" diyorsun?Müdahale yok o zaman 311K gold çok az.

Şöyle alayına kalıcı banları çakacak sistemler koyacak mı bence koymayacak hiç bir halt yapmayacak taa ki şöyle bir yarı oyuncu daha bırakana kadar bu şekilde

Bu kopuk Lümpen kesim iyice şöyle görünür olacak ki belki bir şey yapar o da belki.O olana kadar oyun kalır mı bence kalmaz.

Daha önce de söyledim bu firma oyun adedi satma peşinde oyunda ki AH'nin fiyatları umrumda ama çoook daha önce başka öncelikleri var bu önceliklerden ne zaman sıraya gelir söyledim yukarı da şöyle bir yarı oyuncu daha giderse ve bu kopukların oynadığı bir oyuna dönerse oyun iyice belki o zaman yine de "belki" diyorum o kadar umudum yok yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 13 Haziran 2022; 18:54:9 >

az kısmını şunun için dedim adam 20 euro verip az gold alsın ki daha çok 20 euro verip gold almak zorunda kalsın.

gold miktarı artarsa misal 600k olsa oda çok fazla olur adam 4 token alacağına 2 tane alır 80 euro yerine 40 euro verir.

e tabi bu sefer gold kasan adam da 600k için uğraşmaz. eziyet olur hali ile bırakır. işte bunun dengesi 300 olmuş en fazla 20-30k inip 10-15 çıkıyor.

diğer dediklerin doğru benim artık hiç umudum yok. d4 parası biriktiriyorum onu bile yapmak için kriz geçiriyorum. eziyet resmen. malüm raider veya m+ yapanlardan değilim. düz solo farm ile eziyet.

ban demişsin mesela

ban konusunda biz bilmiyoruz gerçekte kim ne kadar kişi banlanıyor?

biz bilmiyoruz gerçekte kaç oyuncu sayısı var? önceden açıklanırdı artık yok.

artık her şey üstü kapalı yapılıyor daha şeffaf tı eskiden.

sonra şunu düşünüyorum bir dönem 5-8 milyon varken göstere göstere sitelerde yayınlıyorlardı e şimdi yoksa demek ki durum ortada.

Şu anda oyunun kendi içeriği sürekli konuşuluyor doğru önemli fakat ekonomisi bu kadar konuşulmuyor.Yani bu kadar revaçta olan bir konu değil.

Overwatch çıktığında söylemiştim "bu oyun niye free to play değil" diye OW 2 'yi şimdi o şekilde yapacaklarmış.

WoW ekonomisi içinde bayadır bir çok şey söyledim bunları ne zaman yaparlar bilemiyorum çünkü konuşulan bir konu değil

bu oyunu oyunu oynamak için oynayanlar gözünden düzeltmeye başlarlar ise bu oyun düzelir fakat ben imkan tanımıyorum bunun olabileceğine Blizzard tek başına bir firma iken belki idi ama şu anda yine belki ama "zor belki".Göreceğiz bakalım ömrümüz var ise göreceğiz.

Şu anda oyuncu sayısı hesaplanabilen verilere göre 1 milyon 100 bin oyuncu sınırında. (Bellular Warcraft kanalının istatisliklerine göre bu rakam ortaya çıkmaktadır.Detaylı analizlere sahiptir.Ben uzun zamandır takip ediyorum)

Ban konusunda ben şunu çok net yazıyorum.Yukarıdaki mesajımda da yazmıştım.Fablebora isimli abimiz çok büyük bir SAHTEKARLIĞI yakalamıştı.

Bu sahtekarlığı Draenor ek paketinde farketmişti.Buna izin verenler oyunun yöneticileriydi.

Draenor Nangrand bölgesinde yönetim tarafından kayırılmış multibox yapanlar ve bot kullananlar hariç hiç kimse 5 saatten fazla farm yapamaz demişti.Kendisi defalarca ceza almıştı.Oyun mekaniği bozmak suçlaması ile.

Warcraft forumları dahil bu konuyu dile getirmişti ama foruma girmesi bile yasaklanmıştı.

Multibox konusunda göndermiş olduğu ss ler ise ; sen sanki bu oyunu boşuna oynuyormuşsun gold için boşuna çırpınıp duruyormuşsun hissi veren ss lerdi.Forumlarda multibox için Blizzard'ın emek hırsızlığını yasallaştırdığını yazmıştı.Diğer oyunculara karşı büyük bir haksızlık yaptıklarını belirtmişti ve farmer lar ile yönetimin ortak çalıştığına inandığını belirtmişti.Çok mücadele etti ama ceza alan hep kendisi oldu.

En son aldığı ceza ise account'unun silinmesi oldu.Bu bahsettiği olayın videosunu paylaşmıştı.Blizzard account'unu sildi.Yeni üyelik açtı ama eski havasını yakalayamadığı için oyunu bıraktı.

Ban konusunda benim düşüncem ; oyuncu sayısı bu kadar düşmüşken ban atmıyorlar.Daha da düşmesin diye herhalde.Serbest olmuş gibi bir durum var.

Ben Hellfire realmindeyim.Fishing botlar çok popüler.Bir de Uldum'da multibox yapıp bunun üzerine bot kullanan elementium ore'ciler var ki insanı gerçekten oyundan soğutuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-35359C425 -- 14 Haziran 2022; 7:16:30 >

• Neyse ki token kasılamayacak durumda bile olsa TL kurunun getirilmesi sayesinde uygun fiyata WoW oynanılabilecek. İlk çıktığında herkes saydı sövdü, ben de biraz daha ucuz olsaydı keşke falan felan demiştim ama sonuç olarak tokenların kasılmasının zor seviyelere gelmesi + dövizin sürekli yükselmesi neticesinde en azından 6 aylık gametime parası verip aylığı 100 liraya oynayabileceğiz oyunu.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.