Şimdi Ara

Sticky Road adlı oyunum Google Play de yayınlandı. Link: https://t.co/Pqv5leUuP7 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
3.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lordinarius

quote:

Marketing yapmadan 100.000 Indirmeyi kimse geçemez

Zafer, kardeş, zorlama istersen. Daha ne yaptında bunları söyleyebiliyorsun ?

Al bizzat kendi oyunum 1 kuruşda marketing yapmadım. Tatmin oldun mu ?https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Nebugu.PunchMyHead

Yaptığın oyun 3,7 rating almış. Kaliteli ve Eğlenceli oyunlar indirilir diyorsun ama yaptığın oyunda bu 2 özellikte yok. Biraz google araştırsam reklamları bulurum

EDIT: Yaptığın oyunların hepsine bakıyorum hepsi aşırı basit saçma oyunlar. Ve hepsinin puanı 4 altında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mart 2017; 15:18:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

quote:

Al bizzat kendi oyunum 1 kuruşda marketing yapmadım. Tatmin oldun mu ?https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Nebugu.PunchMyHead

Yaptığın oyun 3,7 rating almış. Kaliteli ve Eğlenceli oyunlar indirilir diyorsun ama yaptığın oyunda bu 2 özellikte yok. Biraz google araştırsam reklamları bulurum

Oyun eğlenceli ve bir çok yönden kaliteli ve 700K dl geçti daha ne istiyorsun ?

Puan oyunun kalitesini yansıtan bir unsur değildir.Senin oyunun kalitesini gp deki puan belirliyorsa vay haline. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitrue.ViTrue
    Bu oyunun puanı 4.9 kaliteli yani ?

Ben sana bu saatten sonra 10 yıldızlı 5M oyunda göstersem bişeyler bulacaksın. Aşırı cahilsin belliki yaşın küçük. Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RISC64 -- 10 Mart 2017; 15:18:25 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun eğlenceli ve bir çok yönden kaliteli ve 700K dl geçti daha ne istiyorsun ?

Puan oyunun kalitesini yansıtan bir unsur değildir.Senin oyunun kalitesini gp deki puan belirliyorsa vay haline. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitrue.ViTrue
    Bu oyunun puanı 4.9 kaliteli yani ?

Ben sana bu saatten sonra 10 yıldızlı 5M oyunda göstersem bişeyler bulacaksın. Aşırı cahilsin belliki yaşın küçük. Kolay gelsin

2D Çizim Yeteneği olmuyan veya 3D Modellemeyi geçtim Programlamadan anlamıyan biri bana tavsiye mi vermeye çalışıyor ? Yaptığın oyunlar 0 emek kaç indirilirse indirilsin bu değişmicek. Sende yetenek olmadığı için isterse oyunun 100 milyon indirilsin umrumda olmaz.

Hani oyunun 500.000 Indırme aldı diye kendini kaliteli bir geliştirici falan sanman komik oluyor.

Game Development hakkında zerre bilgiye sahip olmuyan birinin bana cahil demesi neyse ya forumlar gerçekten ilginç.

EDIT: 1 Milyon inceğini bilsem bile saçma emek verimemiş hazır araba oyunu çıkarmam. Kendime yakıştıramam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mart 2017; 15:23:11 >

• Beyler adama istediğini verdim hala tatmin olmuyor. Kendisini blokladım gerisini foruma bırakıyorum kolay gelsin.
  • Konuma daha iyisini yaparsın diyip yaptığı tüm oyunların siyah beyaz 2D oyunlar olması gerçekten ilginç bir ironi.

Dicek bir şey yok bunlar Palyaço Evi çıkarırlar anca PCye. Ömürleri boyunca kaliteli bir şey çıkaramıcaklar.

Bu forumda beni bilen bilir verilen tüm sorulara cevaplar vermeye çalışıp herkese yardım etmeye çalışan biriyim. Yıllardır unity ile ugraştığını söylüyen adamın bu forumda tek 1 postu bile yok. Kimseye yardım etme gereği duymamış. Geliştirdiği oyunda siyah beyaz 2d oyun ve bana kaliteli oyunlar indirilir diyor. Bu tarz insanlarla muhattap olmaya bile gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mart 2017; 15:35:21 >
  • Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, oyun hiç güzel değil.

1- Oyunu oynayamadım bile, karakter koşuyor ama nereye dokunursam dokunayım zıplayamadım veya sağa sola kaçamadım. Yardım menüsü falan da yok. Kocaman bir eksi buradan.

2- Sonradan zor fark ettim, yön tuşları en köşede. Oynadım ama oyun tekdüze. Bir eksi buradan.

3- Grafikler itici ve basit. Bu tip oyunlarda grafikler basit olsa dahi şirin ve çekici olmalı. Bir eksi de buradan.

4- Menüler fena değil. Buradan not kıramam.

5- Herhangi bir satın alma gerçekleştirdiğinde artık reklam görmüceksin Görmeyeceksin'e ne oldu?

Özetle 1-2 yıldız vereceğim bir oyun olur ancak. Daha iyilerini yapmalısınız veya fazla indirilmediği için isyan etmemelisiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, oyun hiç güzel değil.

1- Oyunu oynayamadım bile, karakter koşuyor ama nereye dokunursam dokunayım zıplayamadım veya sağa sola kaçamadım. Yardım menüsü falan da yok. Kocaman bir eksi buradan.

2- Sonradan zor fark ettim, yön tuşları en köşede. Oynadım ama oyun tekdüze. Bir eksi buradan.

3- Grafikler itici ve basit. Bu tip oyunlarda grafikler basit olsa dahi şirin ve çekici olmalı. Bir eksi de buradan.

4- Menüler fena değil. Buradan not kıramam.

5- Herhangi bir satın alma gerçekleştirdiğinde artık reklam görmüceksin Görmeyeceksin'e ne oldu?

Özetle 1-2 yıldız vereceğim bir oyun olur ancak. Daha iyilerini yapmalısınız veya fazla indirilmediği için isyan etmemelisiniz.

Aşağı Yukarı düğmesini 40 yaşında insanlar bile 5 saniyede kavradı sen kavrıyamıyorsan gerçekten oyun oynamana gerek yoktur demektir.

O yüzden istersen 1 ver istersen 50 ver gözümde değerini kaybettin.

EDIT: Düşük IQlu insanlar için yardım menüsü fena fikir değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mart 2017; 16:59:43 >

• Merhaba youtube kanalım için yaptığım bir uygulama var ve ben bunu yayınlamak istiyorum ve malum 25 dolar problemi yüzünden yayinlayamiyorum elinde developer hesabı olan varmı sadece ona apk dosyami açıklamamı ve logomu vereceğim o kişi yayinlayacak bana yardimci olabilirmisiniz zafer bey
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygaryalkindh

Merhaba youtube kanalım için yaptığım bir uygulama var ve ben bunu yayınlamak istiyorum ve malum 25 dolar problemi yüzünden yayinlayamiyorum elinde developer hesabı olan varmı sadece ona apk dosyami açıklamamı ve logomu vereceğim o kişi yayinlayacak bana yardimci olabilirmisiniz zafer bey

Ayrı konu açabilirsin dostum ama kimsenin yardım ediceğini sanmıyorum.
  • Oyun en fazla 1 veya 2 ayliktir ama sen hemen bayraklari çekmişsin 100bin indirmenin reklamsiz mumkun olmayacagini da soylemissin. Kendi uygualamamdan ornek verirsem dediklerin hicbiri dogru olmaz. Ilk 3 ay 2bin indirme 6.ayinda 100bin indirmeden fazlaydi. Oyun da degildi. Yani mümkünmüş.

Oyun sektörünü buyuk firmalar aldi götürdü oyundan sansinizin cok olacagi acik belliydi. Firma adinin yanindaki mavi tik varya iste o gel beni indir diyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maroon On

Oyun en fazla 1 veya 2 ayliktir ama sen hemen bayraklari çekmişsin 100bin indirmenin reklamsiz mumkun olmayacagini da soylemissin. Kendi uygualamamdan ornek verirsem dediklerin hicbiri dogru olmaz. Ilk 3 ay 2bin indirme 6.ayinda 100bin indirmeden fazlaydi. Oyun da degildi. Yani mümkünmüş.

Oyun sektörünü buyuk firmalar aldi götürdü oyundan sansinizin cok olacagi acik belliydi. Firma adinin yanindaki mavi tik varya iste o gel beni indir diyor zaten.

Uygulama ile Oyun pazarlaması aynı değil. Uygulamada yapılmamış herkesin hayatını kolaylaştırıcak güzel bir fikir bulursun yaparsın indirilir. Daha önce hiç yapılmamış bir oyun yapmak aşırı zor yapsan bile reklamı yapılmadan tutmucak.

Bundan sonra büyük kitlelere hitap edicek oyun yapmayı düşünmüyorum öyle çok oyun var. Oyundan gerçekten anlıyan ufak kitleleri hedeflemeyi planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mart 2017; 17:29:52 >

• quote:

quote:

Oyun en fazla 1 veya 2 ayliktir ama sen hemen bayraklari çekmişsin 100bin indirmenin reklamsiz mumkun olmayacagini da soylemissin. Kendi uygualamamdan ornek verirsem dediklerin hicbiri dogru olmaz. Ilk 3 ay 2bin indirme 6.ayinda 100bin indirmeden fazlaydi. Oyun da degildi. Yani mümkünmüş.

Uygulama ile Oyun pazarlaması aynı değil. Uygulamada yapılmamış herkesin hayatını kolaylaştırıcak güzel bir fikir bulursun yaparsın indirilir. Daha önce hiç yapılmamış bir oyun yapmak aşırı zor yapsan bile reklamı yapılmadan tutmucak.

Bundan sonra büyük kitlelere hitap edicek oyun yapmayı düşünmüyorum öyle çok oyun var. Oyundan gerçekten anlıyan ufak kitleleri hedeflemeyi planlıyorum.

Ne guzel demissin o zaman ne diiye aylarini verdin oyuna. Amac para kazanmak ise emege yazik. Sadece sen degil binlerce oyun var adam aylarini vermis bin indirme görmüyor.

• quote:

quote:

quote:

Ne guzel demissin o zaman ne diiye aylarini verdin oyuna. Amac para kazanmak ise emege yazik. Sadece sen degil binlerce oyun var adam aylarini vermis bin indirme görmüyor.

Evet emeğe yazık oldu ama o kadarda yazık olmadı. Sonuçta ben bu oyunu geliştirirken 3D Modelleme&Animasyon, Unity Motorunun İnceliklerini ve 2D Tasarımda kendimi geliştirme fırsatı buldum.

Ama bu oyunu geliştirirken düşündüğüm her ayrıntıyı planlarımın sonucunda bir şey elde etmemek gerçekten üzücü. Oyunda antihile sistemi bile var kimsenin bilmiceği farketmiceği bir ayrıntı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mart 2017; 17:47:6 >

• Oyunda bazı eksikler var. Hemen hepsi diğer arkadaşlar tarafından dile getirilmiş. İlk şu soruyu sordum kendime "Bu oyun için 1-2 dolar harcar mıyım?" maalesef cevap hayır. Fakat çabanızı takdir ediyorum. Daha iyisini yapabileceğinizi de verdiğiniz cevaplardan görüyorum. Umarım olumsuz eleştiriler motivasyonunuzu etkilemez. Başarılar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Oyunda bazı eksikler var. Hemen hepsi diğer arkadaşlar tarafından dile getirilmiş. İlk şu soruyu sordum kendime "Bu oyun için 1-2 dolar harcar mıyım?" maalesef cevap hayır. Fakat çabanızı takdir ediyorum. Daha iyisini yapabileceğinizi de verdiğiniz cevaplardan görüyorum. Umarım olumsuz eleştiriler motivasyonunuzu etkilemez. Başarılar dilerim.

Daha iyisini yapabilceğimi düşünüyorum ama bu yaptığım oyununda o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum açıkcası ondan öyle cevap verdim herkese. Bu oyun tartışmasız marketteki oyunların %90 nından iyi durumda. 2 Çubuk oynattığın siyah beyaz ekranlı oyunların sırf ünlüler tarafından paylaşıldığı için 10 milyon indirilmesi ama aylarca emek verilen oyunun 1000 bile indirilmemesi adaletsizlik gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mart 2017; 17:55:21 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MMistanbul

Oyunda bazı eksikler var. Hemen hepsi diğer arkadaşlar tarafından dile getirilmiş. İlk şu soruyu sordum kendime "Bu oyun için 1-2 dolar harcar mıyım?" maalesef cevap hayır. Fakat çabanızı takdir ediyorum. Daha iyisini yapabileceğinizi de verdiğiniz cevaplardan görüyorum. Umarım olumsuz eleştiriler motivasyonunuzu etkilemez. Başarılar dilerim.

Daha iyisini yapabilceğimi düşünüyorum ama bu yaptığım oyununda o kadar kötü olduğunu düşünmüyorum açıkcası ondan öyle cevap verdim herkese. Bu oyun tartışmasız marketteki oyunların %90 nından iyi durumda. 2 Çubuk oynattığın siyah beyaz ekranlı oyunların sırf ünlüler tarafından paylaşıldığı için 10 milyon indirilmesi ama aylarca emek verilen oyunun 1000 bile indirilmemesi adaletsizlik gibi

Oyun çok kötü demedim. Marketteki bir çok oyundan daha iyi de olduğu doğrudur. Ama hayatın her alanında olduğu gibi reklam çok önemli. Pes etmeyin elbette emeğinizin karşılığını alacaksınız. Başarılar dilerim.

• Bak işte yanlış düşünüyorsun grafiklere uğraşmışsın hadi çok aman aman dedirtmiyor eyvallahta oyununda farklı birşey yokki yukarı aşağı mekanik olarak gayet zayıf eminim sen bile 5 sefer oynamamışsındır ikidebir grafik diyosun aa sence kötü bir oyun mu veya 2048. Öyle bir oyun yap bakiyim kimse grafik veya kontrol eleştirisi yapar mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Escarpee

Bak işte yanlış düşünüyorsun grafiklere uğraşmışsın hadi çok aman aman dedirtmiyor eyvallahta oyununda farklı birşey yokki yukarı aşağı mekanik olarak gayet zayıf eminim sen bile 5 sefer oynamamışsındır ikidebir grafik diyosun aa sence kötü bir oyun mu veya 2048. Öyle bir oyun yap bakiyim kimse grafik veya kontrol eleştirisi yapar mı.

Oyunda bir sorun yok dostum. Google Play Sayfasını maximum 200 kişi görüntülemiş 200üde indirse 200 download olucaktı gene çok az oluyor yani. İnternet üzerinden her yerde paylaştığım hadle google play sayfasına 200 kişi girmiş. Oyunun ne olduğunu bilmedikleri halde. Burdan çıkartılan sonuç reklam yapılmadan istediğin indirmeyi alamıcağın

AA 2048 diyorsun 1000 kere reklamını gördüğüm oyun her gün. O kadar para basabilseydim bende çubuk koysam 1 milyon indirilridi zaten. Her gün 200 tane oyun yükleniyor. Sen reklam basmadığın sürece adam oyunundan haberdar olması imkansız rasgele denk gelmeside imkansız. ASO da yapamazsın az inmiş oyuna nerdeayse bütün keywordler zaten her oyunda kullanılıyor en kötü trafiğe sahip keyword kullansan bile Ilk 250ye giremediğinden gene gözükmüyor.

Oyunun indirilmesinin oyunun ne kadar iyi veya kötü olduğuyla alakalı değil. Reklam olarak ne kadar bütçe ayırdığınla ilgili.

Yani artık şu konuya tecrübeniz olmadan yorum atmazsanız sevinirim. Bir oyun üzerinde çalışıyorsunuz ve benimki gibi inmiceğinden korkup kendinizimi avutuyorsunuz benimi avutuyorsunuz anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 11 Mart 2017; 0:42:28 >

• Başkan şimdi sadece şunu merak ediyorum aa ve 2048 den daha oynanabilir ve sürükleyici bir oyun yaptim diyebiliyor musun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Escarpee

Başkan şimdi sadece şunu merak ediyorum aa ve 2048 den daha oynanabilir ve sürükleyici bir oyun yaptim diyebiliyor musun?

Markette AA ve 2048den sürükleyici 1000 tane oyun bulurum sana 1000 indirmeyi geçmemiş. Ayrıca bu oyun kimilerine göre sürükleyici.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.