Şimdi Ara

Sticky Road adlı oyunum Google Play de yayınlandı. Link: https://t.co/Pqv5leUuP7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
3.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5 Dakika oynayıp kapatabilceğiniz çok hızlı akan bir oyun

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zaferkorkmaz.stickyroad

EDIT: Konuyu uplamıyalım lütfen başka bir proje üzerinde çalışıyorum bu marketi öğrenmek için öylesine yaptığım bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 10 Mayıs 2017; 17:19:19 >

• Oyunu indirmedim, puan da vermedim dolayısıyla, kim olduğunuzu da bilmem de;

Eleştirilsin, yorumlansın ve tanıtımı yapılsın diye açtığınız konunuzda fikrini söyleyen herkese ne diye "düşük IQ'lu", "hiçbir işten anlamayan" diye hakaret edersiniz? Müşteri müşteridir, ister elma satın alsın ister oyun. Velev ki donanımdan veya yazılımdan anlamıyor olsunlar, müşteri (end-user) olarak beğenmedikleri şeyleri dile getirmişler. Tutorial veya kontrollerin ne işe yaradığını gösteren minik bir ekran isteyen kişiye bile "anlamayacak kadar salak mısın" demeye getirirseniz bu iş zor.

Cevap algoritmanız şöyle işliyor sanırım:

Sizin düşündüğünüz tarzda bir şey söylenmiş -> sorun yok
    Geri kalan her şey -> liseli, aptal, bilgisayardan anlamıyor, telefonu çöp ve ya düşük zekalı

Oyununuza girip 1 yıldız veren kişilerin temel problemleri insanların şahsına ettiğiniz hakaretler olabilir. Eğer ciddi birine denk gelirseniz mahkemelik bile olabilirsiniz. 2048'i yapan adam bile olsa internette suratıma karşı "gerizekalı sen ne anlarsın" dese gidip ona da ben 1 puan verirdim. Ki görebileceğiniz en sakin insanlardan biriyimdir. O kişiden objektif olmasını beklemek zordur. Tavsiyem, hiç olmazsa negativitenizi kendinize saklayın.
    Sergilediğin tavır çok yanlış desteklenecek bir şey değil. Eleştirilere kulak asmıyorsun. Öyle parayı basıp marketing yapmamış ama başarılı olan yüzlerce oyun var hepsininde ortak yönlerini ben sana söyliyeyim. "Kalite" , "Eğlence". Sen marketteki 1M indirilmiş çöplere bakarak iş yapacaksan yaptığın işin kaliteside o seviyede kalır. Bi an önce bu kafadan kurtul sonraki projelerine odaklan. Bu yaptığın oyundan ders çıkar. Tecrübene kat. Bir sonrakini daha iyi yap. Bu işler böyledir. Oyun yaptım ben yaptım oldu grafikleri 10 numara kontrolleri 5 yıldız diyerek sadece kendini kandırırsın. Biraz objektif olmayı öğren.
    Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, oyun hiç güzel değil.

1- Oyunu oynayamadım bile, karakter koşuyor ama nereye dokunursam dokunayım zıplayamadım veya sağa sola kaçamadım. Yardım menüsü falan da yok. Kocaman bir eksi buradan.

2- Sonradan zor fark ettim, yön tuşları en köşede. Oynadım ama oyun tekdüze. Bir eksi buradan.

3- Grafikler itici ve basit. Bu tip oyunlarda grafikler basit olsa dahi şirin ve çekici olmalı. Bir eksi de buradan.

4- Menüler fena değil. Buradan not kıramam.

5- Herhangi bir satın alma gerçekleştirdiğinde artık reklam görmüceksin Görmeyeceksin'e ne oldu?

Özetle 1-2 yıldız vereceğim bir oyun olur ancak. Daha iyilerini yapmalısınız veya fazla indirilmediği için isyan etmemelisiniz.
  • Hocam oyun güzel görünüyor, android cihazım olmadığı için indirip deneyemedim. Bir sorum olacak acaba oyunu hangi program ile yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkozgn

Hocam oyun güzel görünüyor, android cihazım olmadığı için indirip deneyemedim. Bir sorum olacak acaba oyunu hangi program ile yaptınız?

Oyun Motoru: Unity
    3D Modelleri Çizdiğim Program: Blender
    2D Çizimler & Buton Tasarımları vs: Photoshop
    Ekstra olarak ShaderMap gibi programlar
  • #Rez. Zafer üstad yapmışta yorum yapılmaz mı? Hemen deniyorum. Eleştiri is coming. :D

Edit : Yarım saatimi ayırıp herşeyini inceledim daha sonra 5 yıldızımı da verdim. :) Yorumu nasıl karşılayacağını biliğimden bende eleştirdim. Bilmiyorum belki ben çok şey istiyorumdur. Şuraya Overwatch incele desen emin on artılarından çok eksilerini çıkarırım. :D İlk sürüm olduğunu biliyorum, başarılar diliyorum. :)

Test Device : LG-G2-D802 - Android 7.1.1

Artılar :

-Bir Z.K ürünü olup Türk yapımıdır.
    -İnglizce de mevcut olması.
    -Upgrade olayı çok hoşuma gitti.
    -Shader, NormalMap, Specular ile güçlendirilmiş grafikler. (Özellikle dönen altınlar muazzam)
    -User-Friendly UI.

Eksiler :

-Oyuna ilk defa girer girmez ve her girişte GooglePlayGameService açılıyor. (Pek SignIn olmam genelde)
    -Hiçbir şey yapmadan durunca ekran kararıp kapanıyor. (Çıldırdım)
    -Oyunda sağ veya sol butona basınca arada delay süresi var, aniden geçmiyor, .5 sn sonra felan geçiyor.
    -Oyunun yeşil-kahverengi olup, UI'nin kırmızı olması pek uymamış gibi.
    -Optimizasyon sorunları mevcut, ani FPS düşüşü oluyor.
    -Karaktern yürüme animasyonu, oyunun hızı ile senkron değil ve sinirlerim bozuldu, çıldırıyorum. :D (En büyük eksi)
    -Oyunda çok az para kazanılıyor, bir reklam izleyerek 2.5K gibi rahatça kazanılıyor. Bi terslik var gibi. :D

Öneriler :

-GameOver olunca 5 sn içinde devam edebilme şansı olsun. 5SN dolunca devam edemesin. (Pazarlama tekniği)
    -Hiç efekt yok ? (Düşme, çarpma, toplama vs.)
    -Altından başka nesne yok ? (Değişik eğlenceli şeyler olabilir)
    -Arkaplan mavmavi, bunun yerine yaşayan bir atmosfer havası verilebilirdi. (Gece-Gündüz döngüsü, hava koşulları, sis)
    -Karakterin gölgesi olsa daha hoş olurdu.
    -UI animasyonlarına her oyunda dikkat ederim ben. (: Olsa daha güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentrax -- 4 Mart 2017; 22:16:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dentrax

#Rez. Zafer üstad yapmışta yorum yapılmaz mı? Hemen deniyorum. Eleştiri is coming. :D

Haha bekliyorum

NOT: Eski ve Ucuz telefonlarda 60 FPS Çalışmıyabilir ama 45+ görürsünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 4 Mart 2017; 21:49:46 >
  • quote:

#Rez. Zafer üstad yapmışta yorum yapılmaz mı? Hemen deniyorum. Eleştiri is coming. :D

Edit : Yarım saatimi ayırıp herşeyini inceledim daha sonra 5 yıldızımı da verdim. :) Yorumu nasıl karşılayacağını biliğimden bende eleştirdim. Bilmiyorum belki ben çok şey istiyorumdur. Şuraya Overwatch incele desen emin on artılarından çok eksilerini çıkarırım. :D İlk sürüm olduğunu biliyorum, başarılar diliyorum. :)

Test Device : LG-G2-D802 - Android 7.1.1

Artılar :

-Bir Z.K ürünü olup Türk yapımıdır.
    -İnglizce de mevcut olması.
    -Upgrade olayı çok hoşuma gitti.
    -Shader, NormalMap, Specular ile güçlendirilmiş grafikler. (Özellikle dönen altınlar muazzam)
    -User-Friendly UI.

Eksiler :

-Oyuna ilk defa girer girmez ve her girişte GooglePlayGameService açılıyor. (Pek SignIn olmam genelde)
    -Hiçbir şey yapmadan durunca ekran kararıp kapanıyor. (Çıldırdım)
    -Oyunda sağ veya sol butona basınca arada delay süresi var, aniden geçmiyor, .5 sn sonra felan geçiyor.
    -Oyunun yeşil-kahverengi olup, UI'nin kırmızı olması pek uymamış gibi.
    -Optimizasyon sorunları mevcut, ani FPS düşüşü oluyor.
    -Karaktern yürüme animasyonu, oyunun hızı ile senkron değil ve sinirlerim bozuldu, çıldırıyorum. :D (En büyük eksi)
    -Oyunda çok az para kazanılıyor, bir reklam izleyerek 2.5K gibi rahatça kazanılıyor. Bi terslik var gibi. :D

Öneriler :

-GameOver olunca 5 sn içinde devam edebilme şansı olsun. 5SN dolunca devam edemesin. (Pazarlama tekniği)
    -Hiç efekt yok ? (Düşme, çarpma, toplama vs.)
    -Altından başka nesne yok ? (Değişik eğlenceli şeyler olabilir)
    -Arkaplan mavmavi, bunun yerine yaşayan bir atmosfer havası verilebilirdi. (Gece-Gündüz döngüsü, hava koşulları, sis)
    -Karakterin gölgesi olsa daha hoş olurdu.
    -UI animasyonlarına her oyunda dikkat ederim ben. (: Olsa daha güzel olurdu.

Genel olarak FPS Sıkıntısı yaşıyormussun gibi. Çünkü oyunu bende LG G3 de test ettim ve dediğin sorunlardan hiç biri yoktu. Eğer FPS Düşükse karakterin yavaş hareket etmesi söz konusu olabilir. Standart Shader LG G2 tam olarak kaldıramaması muhtemel

Genel Olarak LG Telefonlarda sıkıntı var. Çözmenin bir yolunu bulamadım ama üstünde ugraşıcam

Karakterde gölge olmaması ve Arkaplan sade olması FPS Düşmesin diye. Ben bu oyuna gölge eklersem ciddi FPS Sıkıntıları yaşanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 4 Mart 2017; 22:32:22 >

• Karakteri Ertuğrul gazi yapsaydın 1 milyon indirme garantiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ht1baron

Karakteri Ertuğrul gazi yapsaydın 1 milyon indirme garantiydi

Hoaydaa
  • CPU frekansını en yükseğe alıp tekrar test ettim. Ani FPS düşüşü geçti fakat buton delay sorunu hala var. 1sn sonra felan yön değiştiriyor bastıktan sonra. Gölge olarak da RealTime olmasına gerek yok, dinamik gölge olsa da olabilir.
  • quote:

CPU frekansını en yükseğe alıp tekrar test ettim. Ani FPS düşüşü geçti fakat buton delay sorunu hala var. 1sn sonra felan yön değiştiriyor bastıktan sonra. Gölge olarak da RealTime olmasına gerek yok, dinamik gölge olsa da olabilir.

Bu gece bir güncelleme üzerinde çalışırım. Dediğin hataları düzeltmeye çalışıcam yorumun için teşekkür ederim :D

Ben 3 telefonda test ettim ve sorun yoktu. Senin telefonada optimize etmeye çalışıcam
  • Hocam sonunda çıkardınız ilk oyununuzu Oyunu oynadım. Oyun hakkında görüşlerim:

-Oyun grafikleri güzel.

-Note 4 ile oynadım fps düşüşü var.

-Oyun klasik olmuş, belki tutmayabilir. Ama daha orjinal bir fikir bulursanız sizin daha başarılı olacağınızı düşünüyorum.

Destek olmak amacıyla 5 yıldız verdim. Başarılar diliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01

Hocam sonunda çıkardınız ilk oyununuzu Oyunu oynadım. Oyun hakkında görüşlerim:

-Oyun grafikleri güzel.

-Note 4 ile oynadım fps düşüşü var.

-Oyun klasik olmuş, belki tutmayabilir. Ama daha orjinal bir fikir bulursanız sizin daha başarılı olacağınızı düşünüyorum.

Destek olmak amacıyla 5 yıldız verdim. Başarılar diliyorum.

FPS Düşüşü ani mi genel olarak mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 5 Mart 2017; 19:42:25 >
  • Genel. Hocam şöyle diyeyim; karakter hızlandıkça oyun hafif kasıyor. Yani görüntü akıcı değil.

• Zafer hocam konu dışında dolaşırken açtığınız konuyu gördüm ama adminler silmişler. Oyunu burda ve android bölümünde çok az kişi görüyor. Konu dışı çok aktif olduğu için en iyi yer konu dışı ama adminler Türk geliştiricilerine destek çıkmıyor, önem vermiyor. Hemen konuyu siliyorlar. Buradan adminleri kınıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01

Zafer hocam konu dışında dolaşırken açtığınız konuyu gördüm ama adminler silmişler. Oyunu burda ve android bölümünde çok az kişi görüyor. Konu dışı çok aktif olduğu için en iyi yer konu dışı ama adminler Türk geliştiricilerine destek çıkmıyor, önem vermiyor. Hemen konuyu siliyorlar. Buradan adminleri kınıyorum.

Burda en azından silmişler başka forumda konu dışına açtığımda git mendil sat diye sınırsız banlandığımı gördüm
  • Tebrikler öncelikle. Madde madde yazmayacağım grafiklere ve arayüze uğraşmışsınız fakat iki nokta var bence önemli olan birincisi oyunu niye bidaha oynayayım ki farklı ne veriyor sorusunun cevabi maalesef oyun biraz tekdüze devam ediyor ikincisi oyunla ilgili değil oyunu yaymak yani ne kadar iyi veya kötü olursa olsun oyunu pek duyuramıyoruz maalesef bunun icin fikri veya yorumu olan varsa çok iyi olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Escarpee

Tebrikler öncelikle. Madde madde yazmayacağım grafiklere ve arayüze uğraşmışsınız fakat iki nokta var bence önemli olan birincisi oyunu niye bidaha oynayayım ki farklı ne veriyor sorusunun cevabi maalesef oyun biraz tekdüze devam ediyor ikincisi oyunla ilgili değil oyunu yaymak yani ne kadar iyi veya kötü olursa olsun oyunu pek duyuramıyoruz maalesef bunun icin fikri veya yorumu olan varsa çok iyi olur :)

Teşekkür ederim dediğiniz gibi grafiklere ve arayüze yoğunlaştım.

Oyun tek düze olmaması için oyunda Market, Liderlik Tahtası ve Başarılar bulunmakta. Ama hala oyun tek düze diyorsanız diğer tüm oyunlarda tek düze ama ikinci oyunda daha farklı bir şeyler düşünüyorum.

Ikinci dediğinizi tam anlamadım kendinizi mi kastediyorsunuz beni mi

• Genel olarak reklam icin o kadar butcesi olmayan yapımcıları yani birde insanlar rekabeti seviyor leaderboard bunun için güzel birşey ama real time multiplayer olayıda baya hareket ve eğlence getirebilir

• Herkesi acımasızca eleştirdikten sonra böyle "basit" bir oyun yapıp Google Play'e atmanızı yakıştıramadım. Buna benzer 10 tane oyun var zaten. Neden sizin oyununuzu oynamalıyım, sizin oyununuzu diğerlerinden ayıran özellik ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: GorunmezBKZ

Herkesi acımasızca eleştirdikten sonra böyle "basit" bir oyun yapıp Google Play'e atmanızı yakıştıramadım. Buna benzer 10 tane oyun var zaten. Neden sizin oyununuzu oynamalıyım, sizin oyununuzu diğerlerinden ayıran özellik ne?

Basit dediğin oyun marketteki oyunların %95 inden iyi durumda. (3D Full Shader ve GUIsi düzgün bir oyuna nasıl basit diyebiliyorsun onuda anlıyabilmiş değilim ama)

Ayrıca Izometrik bir koşu oyunu mevcut değil markette 1000 tane var derken biraz tutarlı sallayın 1 tane bile örnek atamazsın.

*Menüsü Güzel ve Kolay Ulaşılabilir
    *Sonsuz Rasgele Generate Olması
    *Achievementlar
    *Skorunu Liderlik Tahtasında yarıştırma
    *Market ile karakterini geliştirme
    *Oyunun Hızlı Çalışması
    *Temple Runda 2 saat hayatta kalabilirsin çünkü hep aynı hızda gider oyun ama benim oyunum tamamen reflekse bakar. 5 dakika hayatta kalana madalya takarım
    *Boş vakit geçirmek için ideal
    *Grafiklerin Shader ile desteklenip güzel hale getirilmesi
    *Tüm Telefon ve Tabletlerle uyumlu olması
    *Türkçe Dil Desteği olması

daha ne sayıyım dostum.

Eleştirdiğim tüm oyunlar daha unity ilk açıp 2 terrain ekleyip google play atılmış oyunlar. Onlarla benim oyunumunu karşılaştırman saçma. Eğer güveniyorsan kendine indirip eleştirini yapabilirsin.

Ayrıca bu oyunu geliştirmek düşündüğünden çok daha kompleks. Bu tarz bir oyunun markette olmamasının sebeplerinden biride budur. Senin bu oyuna yakın verebilceğin örnek ZigZag olur ki alakası bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 6 Mart 2017; 2:25:54 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.