Şimdi Ara

Sticky Road adlı oyunum Google Play de yayınlandı. Link: https://t.co/Pqv5leUuP7 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
3.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Oynarken beni sıkan tek şey, tuşlara basarken sanki saliselik bir takılma oluyormuş hissiydi.
    Bu bir sorunsa, çözüldüğünde gayet başarılı bir oyun olabilir.
    Bir diğer gözüme çarpan nokta ise ilerlediğimiz yolun gözümü alması
    Karakter zor görünüyor gibi ama tabi bu pek önemli değil yukardaki daha önemli.

Oyun bana eğlenceli geldi.
    Geliştirildikçe fazlaca sevileceğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURDERIGHT -- 7 Mart 2017; 20:1:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MURDERIGHT

Oyunu Samgsung J5'e yükledim.
    Oynarken beni sıkan tek şey, tuşlara basarken sanki saliselik bir takılma oluyormuş hissiydi.
    Bu bir sorunsa, çözüldüğünde gayet başarılı bir oyun olabilir.
    Bir diğer gözüme çarpan nokta ise ilerlediğimiz yolun gözümü alması
    Karakter zor görünüyor gibi ama tabi bu pek önemli değil yukardaki daha önemli.

Oyun bana eğlenceli geldi.
    Geliştirildikçe fazlaca sevileceğini düşünüyorum.

Merhaba sağ üstte sarı olarak yazan sayı oynarken kaç gözüküyor. Eğer 60 altıysa karakter yavaş yürüyebilir.

Ve oynarken mesela en üstteyken en aşağı inmek için basılı tutabilirsiniz. Tek tek basınca biraz daha yavaş gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 7 Mart 2017; 16:32:53 >
  • brkozgn kullanıcısına yanıt
    Pardon yanlış kişiye cevap yazdım:)Sorum konu sahibineydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir internet kullanıcısı -- 8 Mart 2017; 16:5:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir internet kullanıcısı

Pardon yanlış kişiye cevap yazdım:)Sorum konu sahibineydi.

Sorunu bulamadım.
  • Hocam bu liderlik tablosu, başarılar,googleplay oyunlara otomatik giriş falan unitinin kendi içindeki googleplay services özelliği varya açıp kapatabildiğimiz onu açınca otomatik kendisimi ekliyor yoksa bizmi kodluyoruz?Bende sonsuz yarış tarzı oyun yapıyorum gamescene kısmı bitti sayılır artık bu işlere geçmem gerek.Oyuncuların skorlarını ilerlemesini falan nasıl tutacağiz googleplay services kendisi yapıyormu herşeyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bir internet kullanıcısı

Hocam bu liderlik tablosu, başarılar,googleplay oyunlara otomatik giriş falan unitinin kendi içindeki googleplay services özelliği varya açıp kapatabildiğimiz onu açınca otomatik kendisimi ekliyor yoksa bizmi kodluyoruz?Bende sonsuz yarış tarzı oyun yapıyorum gamescene kısmı bitti sayılır artık bu işlere geçmem gerek.Oyuncuların skorlarını ilerlemesini falan nasıl tutacağiz googleplay services kendisi yapıyormu herşeyi?

Google Play Services Unity pluginini indirip kurman gerek. Sonra biraz kodlaman ve Google Playden ayarlaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 8 Mart 2017; 16:39:7 >

• ASO Marketing tekniklerinin hepsini kullanıp tüm internette paylaşmama rağmen malesef oyun yeterince indirme almadı. Burdan çıkartılan sonuç 100.000TL Reklam Bütçeniz olmadan veya çok saçma bir oyun yapmadan asla istediğinize ulaşamıcağınız yönünde olur. Kaliteli oyunlar beğenilmiyor o yüzden saçma araba oyunları yapıp şansınızı deneyin

Saçma araba oyunu yapsanız bile tutması imkansıza yakın çünkü bin tane kopyası var. Adını Türkçe Şahin Türk Oyun Türkçe Tofaş yapmadığınız sürece tutmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Mart 2017; 2:0:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

ASO Marketing tekniklerinin hepsini kullanıp tüm internette paylaşmama rağmen malesef oyun yeterince indirme almadı. Burdan çıkartılan sonuç 100.000TL Reklam Bütçeniz olmadan veya çok saçma bir oyun yapmadan asla istediğinize ulaşamıcağınız yönünde olur. Kaliteli oyunlar beğenilmiyor o yüzden saçma araba oyunları yapıp şansınızı deneyin

Saçma araba oyunu yapsanız bile tutması imkansıza yakın çünkü bin tane kopyası var. Adını Türkçe Şahin Türk Oyun Türkçe Tofaş yapmadığınız sürece tutmaz.

Siz sanat filmi yapmaya calismissiniz.

Yapacaginiz is Recep ivedik olmaliydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

ASO Marketing tekniklerinin hepsini kullanıp tüm internette paylaşmama rağmen malesef oyun yeterince indirme almadı. Burdan çıkartılan sonuç 100.000TL Reklam Bütçeniz olmadan veya çok saçma bir oyun yapmadan asla istediğinize ulaşamıcağınız yönünde olur. Kaliteli oyunlar beğenilmiyor o yüzden saçma araba oyunları yapıp şansınızı deneyin

Tüm ASO yöntemini dededim diyorsun fakat hiç ASO yapmamış, hiç sosyal medya hesapları olmayan oyunlarda mevcut. 1 ay içinde bir şekilde 1M download alabiliyor ki 0 reklam bütçesi harcayarak. Hadi moderator'de popi olarak seçmedi diyelim. Peki bu nasıl oluyor ? Bu yüzden oyun sağlamsa ve indirme beklenen birşey ise önce AppStore üzerinde paylaşmak daha avantajlı diyorlar. Yani birçok dev böyle yapıyor. Aradan birkaç ay geçince GP'e geliyor.

Mesela 2012'de deneme ve öğrenme amaçlı Unity ile yapıp markete koyduğum oyun 0 reklam, 0 bütçe, 0 paylaşma ile 400 civarı indirme almış ki yarısı Brezilya 'dan indirilmiş ;
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.logykan.threeway

Buradan şuraya geliyoruz, 500 civarı indirmede takılacak diyorum. Yada en iyi yöntem binlerce kişi FB üzerinden paylaşırsa belki bir şansı var. Tek tek "paylaşırmısın" diye rica edersin vs.

Çünkü reklam olmazsa yaptığın emekler, bilgi bir işe yaramıyor maalesef. Yada oyuna güveniyorsan (güvenmek dediğimden kasıt: oyunu aktif oynayanların istatistiği, indirdikten sonra silinmemesi, sürekli artan bir istatistiksel gelişim vs.) biraz kredi çekip tüm sosyal platformlar üzerinde reklam yapmak da belirli bir kullanıcı sayısına ulaştırabilir.

Eğer birşeyler bulursan banada söylemeni isteyebilirim. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Dentrax

quote:

Tüm ASO yöntemini dededim diyorsun fakat hiç ASO yapmamış, hiç sosyal medya hesapları olmayan oyunlarda mevcut. 1 ay içinde bir şekilde 1M download alabiliyor ki 0 reklam bütçesi harcayarak. Hadi moderator'de popi olarak seçmedi diyelim. Peki bu nasıl oluyor ? Bu yüzden oyun sağlamsa ve indirme beklenen birşey ise önce AppStore üzerinde paylaşmak daha avantajlı diyorlar. Yani birçok dev böyle yapıyor. Aradan birkaç ay geçince GP'e geliyor.

Mesela 2012'de deneme ve öğrenme amaçlı Unity ile yapıp markete koyduğum oyun 0 reklam, 0 bütçe, 0 paylaşma ile 400 civarı indirme almış ki yarısı Brezilya 'dan indirilmiş ;https://play.google.com/store/apps/details?id=com.logykan.threeway

Buradan şuraya geliyoruz, 500 civarı indirmede takılacak diyorum. Yada en iyi yöntem binlerce kişi FB üzerinden paylaşırsa belki bir şansı var. Tek tek "paylaşırmısın" diye rica edersin vs.

Çünkü reklam olmazsa yaptığın emekler, bilgi bir işe yaramıyor maalesef. Yada oyuna güveniyorsan (güvenmek dediğimden kasıt: oyunu aktif oynayanların istatistiği, indirdikten sonra silinmemesi, sürekli artan bir istatistiksel gelişim vs.) biraz kredi çekip tüm sosyal platformlar üzerinde reklam yapmak da belirli bir kullanıcı sayısına ulaştırabilir.

Eğer birşeyler bulursan banada söylemeni isteyebilirim. :D

Oyunu Forumlarda, Facebookta, Twitterda, Redditte, Quorada ve adını duymadığın bir çok yerde paylaşmış bulunmuktayım. ASO da düzgün yapıldı hatta kimsenin bilmediği çok güzel bir google play açığıda bulmuş bulunmaktayım. Google Play Temple Run Zafer yazınca benim oyunumun çıkmasının sebeplerinden biri budur azcık indirme alsa yukarı çıkıcakta işte alamadık.

Paylaştığın oyun 400 indirme almasının sebebi 2012 de paylaşman. Aynı şeyi 2017de paylaşan 10 indirmeyi geçemezsin.

Kısacası Facebook Admob UnityAds reklam vermeden olcak iş değil.

Büyük şirketlerin parası çok ve domine ediyorlar. Çizgi koysalar 50 milyon indirilicek.

Ben şimdi başka bir oyun türü üzerinden gidicem. Onun kitlesi çok ve markette 20den fazla oyunu yok. Yapılan oyunlarda aşırı dandik. Bakalım güzel bir oyun orda kaçıncı sıraya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Mart 2017; 12:45:27 >

• "Temple Run Zafer" yazınca gerçekten çıkıyor 3. sütun'da. Nasıl oldu bu ? :D

-Belki paylaştığın yerlerde görmemişlerdir oyunu, koskoca forumda konun bile kaybolmul olabilir. Çünkü 0 reklam ile ve editor seçimi olmadan popular olan oyunlar var. Bunlar nasıl oluyor ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentrax

"Temple Run Zafer" yazınca gerçekten çıkıyor 3. sütun'da. Nasıl oldu bu ? :D

-Belki paylaştığın yerlerde görmemişlerdir oyunu, koskoca forumda konun bile kaybolmul olabilir. Çünkü 0 reklam ile ve editor seçimi olmadan popular olan oyunlar var. Bunlar nasıl oluyor ? :D

Oyunu çıkardıktan sonra marketing olaylarını kavradım. Büyük şirketlerin yaptığı illegal olayları çözdüm.
  • Oyun açılırken unity logosunu nasıl kaldırdınız? İllegal yol ile kalktıysa (oyun tutarsa) sıkıntı çıkarmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ht1baron

Oyun açılırken unity logosunu nasıl kaldırdınız? İllegal yol ile kalktıysa (oyun tutarsa) sıkıntı çıkarmaz mı?

Unity Forumlarında bununla ilgili cevaplar mevcut araştırabilirsin.
  • Oyun güncellendikten sonra note 4 ile tekrar denedim. Sorun fps sandım ama fps değilmiş. Sağ üstteki fps 60'dan düşmüyor. Nasıl desem; karakter hızlandıkça görüntüde bir titreme var. Belki denediğim note 4 telefonda sıkıntı vardır bilemeyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur01

Oyun güncellendikten sonra note 4 ile tekrar denedim. Sorun fps sandım ama fps değilmiş. Sağ üstteki fps 60'dan düşmüyor. Nasıl desem; karakter hızlandıkça görüntüde bir titreme var. Belki denediğim note 4 telefonda sıkıntı vardır bilemeyeceğim.

Titreme kavramını tam olarak anlıyamadım ama oyun perspektif olmadığından öyle bir his mi yaratıyor ? Ben G3 de sorunsuz oynuyorum.

Unity ile ortografik oyun yapmak aşırı kanser kimseye önermiyorum. Unity Motoru ortografik kameraya yeterince destek vermiyor böyle saçma hatalar olabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Mart 2017; 16:9:20 >
  • Ortadaki üzerinde koştuğumuz map titriyor yani hafif kasıyor. Ama büyük bir sorun değil. Oyunu baltalamıyor yani.

Sticky Road adlı oyunum Google Play de yayınlandı. Link:<a data-test=https://t.co/Pqv5leUuP7" loading="lazy"/>

Hocam bu resimdeki 2D çiziminizi çok beğendim. 2D oyun işini de bir düşünün bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur01 -- 9 Mart 2017; 18:19:2 >

• quote:

gercekten bu oyunun kaliteli oldugunu mu dusunuyorsun yoksa genelleme mi yaptin

• quote:

Orijinalden alıntı: vultures

quote:

ayrica oyun cikali kac gun oldu ki sabirli olmak lazim hemen olacak degil ya. zaman gectikce hedef indirilme sayina ulasabilirsin

• quote:

quote:

quote:

ayrica oyun cikali kac gun oldu ki sabirli olmak lazim hemen olacak degil ya. zaman gectikce hedef indirilme sayina ulasabilirsin

Daha önce hiç oyun yapmadığınız veya piyasaya sürmediğiniz belli oluyor. Zamanla olcak şey değil bunlar parayla olcak şey.

Ayrıca evet kaliteli olduğunu düşünüyorum.

Sen istediğin kadar iyi oyun yap. 5000 Tane rating satın alan ve her yere reklamını veren birini geçemezsin.

Her gün 100 den fazla oyun yükleniyor Google Playe yapıcağın veya yapmayı düşündüğün her hangi bir oyun hemen altında ezilir. Çok para harcamadığın sürece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 9 Mart 2017; 20:7:13 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.