Şimdi Ara

Steteskop Alıcam,Önerileriniz Nelerdir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
20.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tıp Fakültesindeyim.Artık 4.sınıf olduk.Steteskop almanın zamanı geldi.Yurtdışından satın alma olanağım var mı?Geçiyor mu gmrükten acaba? Türkiyede internet üzerinden almayı düşünüyorum.Nereden bulabilirim?

• hocam taze bir tıp fakülteli olarak merak ettim, neden zamanı geldi dediniz. Klinik derslerinde falan mı gerekiyor. İkinci merak ettiğim konu, çin malı da olsa kaliteli de olsa çok fark ediyor mu steteskoplar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xlood

hocam taze bir tıp fakülteli olarak merak ettim, neden zamanı geldi dediniz. Klinik derslerinde falan mı gerekiyor. İkinci merak ettiğim konu, çin malı da olsa kaliteli de olsa çok fark ediyor mu steteskoplar

Malum stajlar başlıyor.Herhangi bir stajda hoca şu hastayı muayene et dediğinde çabucak arkadaşın steteskopunu alıp gitmekte bir yere kadar.
    Çin malı olanlar çok farkediyor ama kaliteli Çin malı olur mu bilmem.Adamlardaki teknoloji kisede yok.Bende yurtdışından almayı düşünüyorum ama geçmeyebilir.Umarım bu konuda bilgili birileri çıkar. Bence sen acele etme o kadar

Bu arada hayırlı olsun,hangi fakülteyi kazandın?

• İzmir Dokuz Eylül , insan heyecanlanıyor tıp fakültesine gideceğini düşündükçe hocam çömezliğime verin , bilgilendirmeniz için teşekkürler
  • Merhaba,

Bizde bundan bulunuyor,çantası falan aynı.Focus yazısı hariç.

Steteskopu kaliteli geldi bana ses duyma sıkıntısı yok her türlü dinleniyor.İsterseniz uç kısmının fotoğrafını eklerim

Steteskop Alıcam,Önerileriniz Nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan G. -- 29 Temmuz 2013; 3:25:15 >
  • Markası ALP K2 imiş.Japon malı,20 senelik yaklaşık

http://www.gold.com.tr/alpk2-japon-aneroid-hastene-tipi-stetoskoplu-tansiyon-aleti_u
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xlood

İzmir Dokuz Eylül , insan heyecanlanıyor tıp fakültesine gideceğini düşündükçe hocam çömezliğime verin , bilgilendirmeniz için teşekkürler

Allah tamamına erdirsin :) Valla seneler su gibi akıyor.1-2. sınıfların kymetini bil.Bol bol gez eğlen.Tabi dersleride bırakma:) Gezmek ve eğlenmek eylemleri 3.sınıfta yok oluyor.Hayatından çıkıyor.Sonra yanarsın benim gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Markası ALP K2 imiş.Japon malı,20 senelik yaklaşık

http://www.gold.com.tr/alpk2-japon-aneroid-hastene-tipi-stetoskoplu-tansiyon-aleti_u

Hocam siz şahsen kullandınız mı bunu? Öneriyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErhanYavuz91

quote:

Kullanıyoruz,ama doktor değiliz tabii.İyi steteskop nasıl olur bilmem ama bu hassas baya.En ufak dokunuş kulaklarınızı boğabilir,rüzgar esiyormuş gibi sertçe.

Ve baş parmağımı hafif bastırınca üstüne,değişik bir şey geliyor.Otoyol sesi gibi,damarlarda hareket eden kan sesi gibi.Kalp sesimi de duyuyorum ama o kulaklarım kapalı olduğu için geliyor olabilir

Malzemesi kaliteli gerçekten önermek istiyorum ama yapamıyorum.İsterseniz parçaların fotoğrafını atayım

• quote:

quote:

quote:

Kullanıyoruz,ama doktor değiliz tabii.İyi steteskop nasıl olur bilmem ama bu hassas baya.En ufak dokunuş kulaklarınızı boğabilir,rüzgar esiyormuş gibi sertçe.

Ve baş parmağımı hafif bastırınca üstüne,değişik bir şey geliyor.Otoyol sesi gibi,damarlarda hareket eden kan sesi gibi.Kalp sesimi de duyuyorum ama o kulaklarım kapalı olduğu için geliyor olabilir

Malzemesi kaliteli gerçekten önermek istiyorum ama yapamıyorum.İsterseniz parçaların fotoğrafını atayım

Hocam yüklemenize gerek yok, çok teşekkür ederimHenüz araştırıyorum.Gold'a gitsem bu ürünü bulabilir miym? Sadece Web e özel mi yoksa?

• quote:

Hocam yüklemenize gerek yok, çok teşekkür ederimHenüz araştırıyorum.Gold'a gitsem bu ürünü bulabilir miym? Sadece Web e özel mi yoksa?

Bizim burada Gold var,yarın arar sorarım.

Fotoğraflarını çektim bile Anlatayım o zaman,steteskop kısmı gergin plastiğe sahip içinde ise pamuğumsu şeyler var.Açılıyor ama açmaya korktum şimdi,gerginliği falan bozulur diye

Borusunun kalınlığı iyi oldukça,dıştan 7-8 mm kadar,içten ise 3-4 diyebiliriz.Göstergesinde ise döküm tarzı bi' malzeme kullanılmış,ağır baya

Çok sağlam hissi veriyor ki,20 yıldır da bozulmadı zaten.Size önerip beğenmeme ihtimalinizi göz önüne korkuyorum ama çok hoşuma gider önerdiğim şeyin beğenilmesi.Umarım alırsanız memnun kalırsınız

• Bi tane littmann Classic edition al.
  • @erhanyavuz91 yanlış alıntı yapmışsınız Ama kuzenim medikalci. En çok litmann satıyorlar,iyi midir kötü müdür bilmiyorum

Gökhan bu forum ikimize fazla bence sen nick değiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gokhan G. -- 29 Temmuz 2013; 3:56:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan G.

@erhanyavuz91 yanlış alıntı yapmışsınız

Abi rumuzu sonradan değiştiren sendin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blacktree

Bi tane littmann Classic edition al.

Peki bu ürünü alırsam gümrükten geçer mi?
  • quote:

quote:

@erhanyavuz91 yanlış alıntı yapmışsınız

Abi rumuzu sonradan değiştiren sendin

Behzat ç. 'yi sonradan izlemeye başladım ne yapayım Benim nick değiştirme hakkım yok ama senin var

• quote:

@erhanyavuz91 yanlış alıntı yapmışsınız Ama kuzenim medikalci. En çok litmann satıyorlar,iyi midir kötü müdür bilmiyorum

Pardon hocam rahatsız ettik sizide.Forum aynı kullanıcı adına izin vermiyor sanıyordum.İlginç
  • quote:

quote:

Yurtdışıyla uğraşma. Git 1-2 medikale doktorum de, fazlasıyla indirim yaparlar zaten yaranmak için
  • quote:

quote:

quote:

Yurtdışıyla uğraşma. Git 1-2 medikale doktorum de, fazlasıyla indirim yaparlar zaten yaranmak için

Peki hocam,bi deneyelim.Teşekkürler.

• quote:

quote:

Bilmiyorum. Tr fiyatından çok farkı olmaz heralde. Buradan almak daha mantıklıdır bence.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.