Şimdi Ara

Stereo sistem düşük temiz ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

80'li yıllarda ailemizin vitrinli deck pioneer bir müzik seti vardı. 3 yıl taksitle alınmış kaset çalar, pikap, mekanik radyo ve equalizer'dan oluşan bir setti. Zamn içerisinde bu set orada burada yok oldu gitti. Ben yıllarca o setten aldığım temiz sesi aradım durdum.
    Bu girizgahtan sonra benim ihtiyacım yüksek ve güçlü ses değil düşük volume'de temiz ses. Yani ben sesi %20 açtığımda bile enstrümanları ve vokali birbirinden ayırabilmek istiyorum. Sinema falan da umurumda değil sadece spotify ve yüksek bitrate mp3 dinleyeceğim.
    Ancak dananın kuyruğunun koptuğu yer bütçe tabii ki. Bu sisteme verecek 1000 TL param var. Daha üstü de yok. Aklımda eski bir set alıp onun amfi radyo ve hoparlörlerini kullanmak var ama sıkıntısız temiz bir sistem nereden nasıl bulurum bilemiyorum.
    Önerileriniz varsa duymaktan memnun olurum.

• peugeot206WRC kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yer zaten mevzunun can damarı
    Düşük seste kalite

Bunun icin degil 1000 lira 10000 lira bile hic bir ise yaramaz ustat

Çok Zoru istemiş siniz bence 100000 bulur oyle bir sistem en az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 80 li yılların Pioneer müzik sistemleri 2.el satılmakta . bende 82 yılında sınıfını geç alırız modunda sa 720 ct 720 tx 720 sg300 dt510 cs757 pl 720 ve kabini ile almıştım . hala elimdedir . baloncuklu naylona sardım durur öyle tonlaması yumuşaktır ,ama müthiş olduğu söylenemez fakat 90 lardan sonra çıkan plastik panelli Pioneer sistemlerden daha iyidir .
    83 -85 yılları arasında olanları ampli teyp ,EQ,tuner geçen yıl arkadaşa aldık 400 TL . Tunerinde problem vardı ,tamir ettim , hala çok memnun ,iyiki aldırdın der

1000 liraya aynı sistemi kurmak çok kolay günümüzde. temizi problemsize denk gelmek şans kısmet işi .

bu günkü yoğurt kabı plastiği jan janlı ekranlı abuk sabuk düğmeli mini set fiyatına güzel ses alabileceğiniz bir sistemdir .

• Sizin cihaz şu olmasın manual aramalı Tuner TX 520 ,amplifier SA 520 SQ 300 .
    bazen takım olarak bazen tek satılıyor .
  • Kıyamadığım satmaya gençliğimin müzik sistemi . bazen insan tutku ile bağlanır ,anlamsızca . üzerine çok kuma getirdim onlarca amplifikatör ,sistem geçti fakat insan hatıralar üzerinde olunca kıymet biçemiyor .
    pikap ve kolonlar fotoğrafa sığmamıştı ve cam kabin yer tutuyordu , demonte vaziyette söktüm kaldırdım depoma

• quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

Kıyamadığım satmaya gençliğimin müzik sistemi . bazen insan tutku ile bağlanır ,anlamsızca . üzerine çok kuma getirdim onlarca amplifikatör ,sistem geçti fakat insan hatıralar üzerinde olunca kıymet biçemiyor .
    pikap ve kolonlar fotoğrafa sığmamıştı ve cam kabin yer tutuyordu , demonte vaziyette söktüm kaldırdım depoma

Sanırım bizimki daha eski modeldi çünkü dijital radyo ve ekran yoktu.

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Bahsettiğiniz yer zaten mevzunun can damarı
    Düşük seste kalite

Bunun icin degil 1000 lira 10000 lira bile hic bir ise yaramaz ustat

Çok Zoru istemiş siniz bence 100000 bulur oyle bir sistem en az

O kadar da abartılı bir beklentim yok. 100.000 TL bir ses sistemine vermem için apartman dairesinde oturmamam lazım zaten :)
  • peugeot206WRC kullanıcısına yanıt
    Hocam 3 yıl taksidini ödediğiniz cihazdan aldığınız sesi şimdi 300-350$ lık bir cihazdan beklemeniz biraz insafsızca olmuş.Anca sayın Elektrükçünün dediği gibi yine retro bir set bakacaksınız bu bütçe ile..

• Selam,
    Retro pioneer sete biraz sanki bağlanmış gibisiniz:) Yanlis anlasilmasin ahde vefa babinda guzel bir huy. Eskiyi yadedeni severim. Bende oyleyimdir yalniz surayi tekrar anlamak isterim. Bahsedilen ve bekletide olunan ses kalitesi pioneer in setin temiz sesinden baska bir ses beklentisi midir? eski sistemler mevcut netde. Bir tane alirsiniz.
    Sn. Elekturukcu ustadim guzel bir pioneer ornek koymus. Bu minvalde dusunulebilir. Eskinin kenwood jvc vb. ne bir bakmak lazim

• Can hocamızın yazdıkları gibi Pioneer sıra gelene kadar neler var ,örnekle o dönemlere ait Marantz ,Akai ,Sansui bulabilirsiniz ve takdir ettiğim amplifikatörlerdir .
    Ben Pioneer meraklısı değilim . O yıllar piyasada ( doğubank) genelde Türkiyede popüler kısıtlı markalar vardı .Ne varsa onu aldık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.