Şimdi Ara

stereo anfiye aktif sub bağlama,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
25.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    orta düzeyde stereo bir sistemim var anfim nad 7400 kolonlarımda jamo classic 10 kulleler,anfiye birtane aktif sub alıp bağlamak istiyorum ama aktif sub çıkışı yok pre out çıkışı var ama ordanda sub da çok kötü boğuk ve derinden bir ses aldık sağır sultan bile dinlemez o derece kötü bir ses :) kolon çıkışlarına bağladım bu seferde aynısı oldu ve aradaki kablo o kadar ısındı ki sıcaklıktan mayıştı,aktif sub başka bağlaya bileceğim bir yöntem yada başka bir aparat var mı ustalardan yardım bekliyorum teşekkürler :)

• Sn gribulut,

Mesajınızdan elinizde mevcut bir subwoofer var mı, yoksa bir arkadaşınızın subwoofer'ı ile mi test yapıyorsunuz tam anlayamadım. Eğer elinizde mevcut bir subwoofer var ise marka modelini yazarsanız size yardım etmemiz kolaylaşır. Eğer bir subwoofer'ınız yoksa veya elinizdeki bir şekilde satma vs şansınız varsa o zaman çözüm basit, gidip REL T5 veya PSB Subseries1 gibi "High Level Input" u olan bir subwoofer alacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın_ATRA

Sn gribulut,

Mesajınızdan elinizde mevcut bir subwoofer var mı, yoksa bir arkadaşınızın subwoofer'ı ile mi test yapıyorsunuz tam anlayamadım. Eğer elinizde mevcut bir subwoofer var ise marka modelini yazarsanız size yardım etmemiz kolaylaşır. Eğer bir subwoofer'ınız yoksa veya elinizdeki bir şekilde satma vs şansınız varsa o zaman çözüm basit, gidip REL T5 veya PSB Subseries1 gibi "High Level Input" u olan bir subwoofer alacaksınız.
    Tape 1/2 out yada Rec out üzerinden aktif subwoofer ile sonuç alınabiliyor. Sony STR 7065A Receiver ve JVC SX Dw303 Aktif Sub ile denemişliğim var, netice gayet iyiydi. Ama stereoda aktif subwoofer alt frekanslarda kolonlar yetersiz ise tercih edilebilir, Jamo Classic 10 kullanıyorsanız bence sese olumsuzluktan başka bir getirisi olmayacaktır. Tercih sizin, deneyin bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hilhan

Tape 1/2 out yada Rec out üzerinden aktif subwoofer ile sonuç alınabiliyor. Sony STR 7065A Receiver ve JVC SX Dw303 Aktif Sub ile denemişliğim var, netice gayet iyiydi. Ama stereoda aktif subwoofer alt frekanslarda kolonlar yetersiz ise tercih edilebilir, Jamo Classic 10 kullanıyorsanız bence sese olumsuzluktan başka bir getirisi olmayacaktır. Tercih sizin, deneyin bakalım.

Alıntıları Göster
    kusura bakmayın biraz geç cevap yazdım işlerden dolayı biraz yogundum elimde sup yok bir arkadaşın yamaha 012 sup ile dendim pro out hiç iyi bir sonuç vermedi çok kotü bir sonuç aldık ses neredeyse duyulmuyordu,sub sadece film izlemek için kullanmayı düşünüyorum,müzikde classic 10 yetiyor artıyor bile inanılmaz düzel tizleri ve basları var,sizin dediğiniz yöntemleride deneyeceğim ve önerdiğiniz bir sup varsa onada bakabilirim teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gribulut

kusura bakmayın biraz geç cevap yazdım işlerden dolayı biraz yogundum elimde sup yok bir arkadaşın yamaha 012 sup ile dendim pro out hiç iyi bir sonuç vermedi çok kotü bir sonuç aldık ses neredeyse duyulmuyordu,sub sadece film izlemek için kullanmayı düşünüyorum,müzikde classic 10 yetiyor artıyor bile inanılmaz düzel tizleri ve basları var,sizin dediğiniz yöntemleride deneyeceğim ve önerdiğiniz bir sup varsa onada bakabilirim teşekkürler

Alıntıları Göster
    Öerdiğim REl T5'i Extreme Audio, PSB Subseries 1'i Forum Audio satıyor, eminim başka markaların da High level Input'u olan subları vardır. Gidip en azından bir görün, dinleyin.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın_ATRA

Öerdiğim REl T5'i Extreme Audio, PSB Subseries 1'i Forum Audio satıyor, eminim başka markaların da High level Input'u olan subları vardır. Gidip en azından bir görün, dinleyin.

Saygılar

Alıntıları Göster
    Sub unitesi tek basına dinlenmeye calısıldıgında zaten boguk ve derinden ses verir. Klasik 10 dada mid ve tiz uniteyi sökün aynı durumla karsılasırsınız. Bu gayet normal.
    Aktif subwooferlarda alcak gecirgen filtre oldugundan daha cok boguk ses cıkması normal birsey. Zaten duyulabilir ses degilde daha cok hissedilen bas frekans uretir. Siz sesi mid ve tizler aracılıgı ile duyarsınız. Tek basına sub unitesini dinlemeye almak anlamsız gelir. mid ve tiz uniteleri devreye alın sadece sub bas uniteyi kapatın o zaman farkını ve kattıgı gucu anlayacaksınız. Siz tersine islem yapıyorsunuz.

Klasik 10 lar a 2 adet 20 cm drive ile yeterinde bas cevabı verecektir aslında.

Stereo sistemlerde mono sekilde sub bas sinyal cıkısı olmuyor. Siz stereo amfide pre cıkısları kullanarak sürebilirsiniz. Normal cıkısları dusurup tekrar sinyal olarak kullanmak iyi bir sey degil. Pre cıkısları alcak gecirgen filtreden gecirip mono yaparak sun unitesine surebilirsiniz. Biraz elektronik bilgisi gerekiyor. Yada aktif sub unitesinin composit girisi varsa bu isleri kendi bunyesinde yapabilir zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ikarahal

Sub unitesi tek basına dinlenmeye calısıldıgında zaten boguk ve derinden ses verir. Klasik 10 dada mid ve tiz uniteyi sökün aynı durumla karsılasırsınız. Bu gayet normal.
    Aktif subwooferlarda alcak gecirgen filtre oldugundan daha cok boguk ses cıkması normal birsey. Zaten duyulabilir ses degilde daha cok hissedilen bas frekans uretir. Siz sesi mid ve tizler aracılıgı ile duyarsınız. Tek basına sub unitesini dinlemeye almak anlamsız gelir. mid ve tiz uniteleri devreye alın sadece sub bas uniteyi kapatın o zaman farkını ve kattıgı gucu anlayacaksınız. Siz tersine islem yapıyorsunuz.

Klasik 10 lar a 2 adet 20 cm drive ile yeterinde bas cevabı verecektir aslında.

Stereo sistemlerde mono sekilde sub bas sinyal cıkısı olmuyor. Siz stereo amfide pre cıkısları kullanarak sürebilirsiniz. Normal cıkısları dusurup tekrar sinyal olarak kullanmak iyi bir sey degil. Pre cıkısları alcak gecirgen filtreden gecirip mono yaparak sun unitesine surebilirsiniz. Biraz elektronik bilgisi gerekiyor. Yada aktif sub unitesinin composit girisi varsa bu isleri kendi bunyesinde yapabilir zaten.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba;

ben de stereo amfiye sub bağlamak istiyorum. elimdeki amfi arcam alpha 5 speakerlarım da kef coda 7. aşağıda özelliklerini yazdım

kef coda 7
    Nominal impedance: 6 ohms
    Amplifier requirements: 10-70W
    Maximum Output: 109dB
    Frequency response: 48Hz to 20kHz +/-3.0dB (-6dB at 42Hz)
    Sensitivity: 91dB at 1m for 2.83V

bunlara uygun ikinci el ucuz bir sub bulmaya çalışıyorum.

magnat sub 200 A buldum. 300 tl ye. amfime bunu bağlayabilir miyim.
    amfinin hangi çıkışlarına bağlamalıyım?

amfi ve sub ın resimlerini de yüklüyorum yardımcı olabilir misiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hoseignasyo

Arkadaşlar merhaba;

ben de stereo amfiye sub bağlamak istiyorum. elimdeki amfi arcam alpha 5 speakerlarım da kef coda 7. aşağıda özelliklerini yazdım

kef coda 7
    Nominal impedance: 6 ohms
    Amplifier requirements: 10-70W
    Maximum Output: 109dB
    Frequency response: 48Hz to 20kHz +/-3.0dB (-6dB at 42Hz)
    Sensitivity: 91dB at 1m for 2.83V

bunlara uygun ikinci el ucuz bir sub bulmaya çalışıyorum.

magnat sub 200 A buldum. 300 tl ye. amfime bunu bağlayabilir miyim.
    amfinin hangi çıkışlarına bağlamalıyım?

amfi ve sub ın resimlerini de yüklüyorum yardımcı olabilir misiniz.

Alıntıları Göster
    magnat sub 200A nın resmini de yüklüyorum arkadaşlar

• quote:

magnat sub 200A nın resmini de yüklüyorum arkadaşlar

Alıntıları Göster
    amplifierden çıkan left çıkışı subwoofer daki left girişe, right çıkışı right girişe bağlayın (yani from receiver yazılı taraftakilere bağlacak) (zaten ingilizce olrak yazmış orada "receiverdan" demiş )....

diğer taraftaki çıkışları ise kolonlarınıza bağlayacaksınız..(oraya da ingilizce olarak "kolonlara" diye yazılmış)..yani amplifier den kolonlara direkt bağlantı olmayacak amplifierdeki sol ve sağ hoparlör için olan çıkışlar subwoofer a gelecek, subwooferdan çıkışlar kolonlarınıza gidecek.. Neticeden de çok memnun kalacaksınız..subwoofer ın hangi güçte çalışacağına arkadaki level potansiyometresi ile hükmedeceksiniz.. amplifierden sesi açtığınızda kolonlara ve subwoofer a hükmetmiş olacaksınız. ancak subwoofer arkasındaki level potansiyometresi ile sadece subwoofera hükmedebilirisniz. yani bu düğme kolonlarınza giden sesi azaltıp çoğaltmayacak.. zaten olması gerekn doğrusu da bu.
    kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitgoktug

amplifierden çıkan left çıkışı subwoofer daki left girişe, right çıkışı right girişe bağlayın (yani from receiver yazılı taraftakilere bağlacak) (zaten ingilizce olrak yazmış orada "receiverdan" demiş )....

diğer taraftaki çıkışları ise kolonlarınıza bağlayacaksınız..(oraya da ingilizce olarak "kolonlara" diye yazılmış)..yani amplifier den kolonlara direkt bağlantı olmayacak amplifierdeki sol ve sağ hoparlör için olan çıkışlar subwoofer a gelecek, subwooferdan çıkışlar kolonlarınıza gidecek.. Neticeden de çok memnun kalacaksınız..subwoofer ın hangi güçte çalışacağına arkadaki level potansiyometresi ile hükmedeceksiniz.. amplifierden sesi açtığınızda kolonlara ve subwoofer a hükmetmiş olacaksınız. ancak subwoofer arkasındaki level potansiyometresi ile sadece subwoofera hükmedebilirisniz. yani bu düğme kolonlarınza giden sesi azaltıp çoğaltmayacak.. zaten olması gerekn doğrusu da bu.
    kolay gelsin

Alıntıları Göster
    cevabın için teşekkür ederim yigit.

peki amfiden speaker çıkışlarından paralel iki ayrı kablo çıkıp birini sub a birini kolonlara bağlasam nasıl olur?

yani kolonlara direk amfiden kablo gelecek.

ses alabilir miyim?
    aldığım ses daha mı kötü olur.

• quote:

cevabın için teşekkür ederim yigit.

peki amfiden speaker çıkışlarından paralel iki ayrı kablo çıkıp birini sub a birini kolonlara bağlasam nasıl olur?

yani kolonlara direk amfiden kablo gelecek.

ses alabilir miyim?
    aldığım ses daha mı kötü olur.

Alıntıları Göster
    ben bu denemeyi kendim daha önce yaptım. ve memnun kalmadım. sanki subwoofer dan çıkan sesde gecikme yaşandı. Birde empedans sorunu ortaya çıktığı için ısrarcı olmadım. çünkü paralel bağladığınızda ses düşük empedanslı olan üzerinden devreyi tamamlayacaktır. siz yazıldığı gibi yapınız. ama aklınızda "acaba" sorusu kalmasın diye, sırf merak tatmini için, kendi söylediğiniz yöntemi de kısacık bir süre için deneyebilirsiniz. Nasıl olsa neticeden memnun kalmayıp yazıldığı gibi bağlantı yapacaksnız.:-)

kolay gelsin

• Zaten stereo anfinin tape recortout yada aux/recort out çıkışını magnatın rca girişine bağlamışsın, tamam.Eğer magnat sw nin, from recevier (hıgh ınput) girişleri rca giriş gibi lowpass filtresinden geçiyorsa fark yok, bağlanabilir.

Senin stereo anfindeki yaptığın ayarlar--bass--midle--treble seviyeleri, stereo anfinin tape recordout yada aux/recorout çıkışına yansıtılmıyorsa, bu cıhazdan çıkışı hoparlorçıkışından, magnat sw cihazının fromrecevier girişlerine bağlaman daha mantıklı.

Stereo anfinin Sp1 drect L/R çıkışını, magnat sw nin From recevier L/R girişine bağladığın zaman. Sarı rca kablosunu çıkarman gerekir (o rca kablodan L/R olarak bir çift bağlanan gerekirdi. Bu şekilde rca ile stereo anfinin sağdece sol rca çıkışını sw anfine aktarmışşsın.

Stereo anfiye bağladığın kabinleri çıkarıp, Magnat sw anfinin To speakers çıkışına bağlamayı deneye bilirsin belki daha iyi olur.
  • quote:

herkese selamlar,
    orta düzeyde stereo bir sistemim var anfim nad 7400 kolonlarımda jamo classic 10 kulleler,anfiye birtane aktif sub alıp bağlamak istiyorum ama aktif sub çıkışı yok pre out çıkışı var ama ordanda sub da çok kötü boğuk ve derinden bir ses aldık sağır sultan bile dinlemez o derece kötü bir ses :) kolon çıkışlarına bağladım bu seferde aynısı oldu ve aradaki kablo o kadar ısındı ki sıcaklıktan mayıştı,aktif sub başka bağlaya bileceğim bir yöntem yada başka bir aparat var mı ustalardan yardım bekliyorum teşekkürler :)

Şimdi fark ettimde. Kablar ısınıyor demişsiniz,, nasıl olur.. Zaten magnat sw nin from recevier girişi, hoparlor çıkışından magnatı kullanmak için değilmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

quote:

herkese selamlar,

Şimdi fark ettimde. Kablar ısınıyor demişsiniz,, nasıl olur.. Zaten magnat sw nin from recevier girişi, hoparlor çıkışından magnatı kullanmak için değilmi
    cevaplarınız için teşekkürler.
    dediklerinizi deneyip sonuçları yazarım.

emin-fırtına magnat sub lı olan soru benimki :)

gribulut arkadaşın sistemi başka. onun foto yoktu mesajında.

• quote:

Anfinizin bass eQ özelliği var,, burada tone kontrol bölümünden;
    Bass 50Hz ve bass eQ 60Hz ve 36Hz Frekanslarını arttırarak Aktif Sw nin vereceği frekansları setinizden alabilirsiniz.
  • quote:

quote:

Anfinizin bass eQ özelliği var,, burada tone kontrol bölümünden;
    Bass 50Hz ve bass eQ 60Hz ve 36Hz Frekanslarını arttırarak Aktif Sw nin vereceği frekansları setinizden alabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    ARKADAŞLAR MERHABA LÜTFEN YARDIMCI OLUN

ŞÖYLE BİR ANFİ ALSAM

BU HOPÖRLÖRE NASIL BAĞLAYABİLİRİM LÜTFEN AÇIKLAYIN !!

ACİLLL

• quote:

Orijinalden alıntı: BeatBox98

ARKADAŞLAR MERHABA LÜTFEN YARDIMCI OLUN

ŞÖYLE BİR ANFİ ALSAM

BU HOPÖRLÖRE NASIL BAĞLAYABİLİRİM LÜTFEN AÇIKLAYIN !!

ACİLLL

Alıntıları Göster
    Resimdeki anfinin elinizdeki hoparlörlere bir yararı olmayacak çünkü hoplar zaten aktif hoparlör...
    Yok ben illede bağlamak istiyorum derseniz öndeki kulaklık çıkışını uygun bir kablo yardımı ile kullanabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: feritergin

Resimdeki anfinin elinizdeki hoparlörlere bir yararı olmayacak çünkü hoplar zaten aktif hoparlör...
    Yok ben illede bağlamak istiyorum derseniz öndeki kulaklık çıkışını uygun bir kablo yardımı ile kullanabilirsiniz..

Alıntıları Göster
    Hoparlor zaten anfili,, diğer cihaza gerek yok..
  • quote:

Alıntıları Göster
    arkadaş 300 e magnat sub ı cok ıyı bulmuş ama amfıde sw cıkışı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Fırtına

Yinede decoder için bağlayabilir ama dimi ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.