Şimdi Ara

stereo amfiye subwoofer bağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
1
Favori
6.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar arkadaşlar.resimde görülen amfiye sahibim.2 sene kadar jamo D 165 ile kullandım.ama hoparlörlerden birisinin körüğü yırtıldığı için yeni ses sistemi almaya karar verdim ve magnat 802 kuleleri aldım.kulelerden son derece memnunum.bana yetiyor.ama düşük seste bass sesleri,yetersiz geliyor.özellikle film izlerken eksikliğini hissediyorum.bu anfiye bi sub takabilirmiyim? takabilirsem detaylı olarak anlatacak bir ustaya ihtiyacım var.ve ayrıca yine anfime ve sistemime uyan 500-600 liraya kadar sub.tavsiyeside verirseniz çok sevinirim.şimdiden tşk ederim.

• Xtracer kullanıcısına yanıt
    Resim sizin sisteme ait ise, Line in girişi yalnış olmuş. Beyaz kablo, kırmızının üstündeki beyaza takılacak.
    Hoparlör girişinin kablo saçağı açıkta kalmış ve uzun tehlikeli duruyor.. kablo iletgenleri sağdece bağlantının içinde kalmalı.
    Subwoofer konusunda bilgim yok, bağlantı olarak bilgi verebilirim >>
    Subwoofer girişleri 2 çeşit olabiliyor,,
    1..Hoparlör çıkışlarının + ve eksisinden drekt alınabiliyor.
    2.. Rca outdan giriş yapılabiliyor.
    Sizin sistemde Tape1 veya tape2 nin (out) çıkışlarının, subwoofer için ses verebileceğini düşünüyorum.
    Çünkü kaset kaydı her girişten aktif olabilir..
    Rec out çıkışına varsa başkabir anfi deneyin, ses çıkışı verecekmi..

Subwooferde hoparlör çıkışı için girişi/çıkışı varsa, sorun olmaz, bağlanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Resim sizin sisteme ait ise, Line in girişi yalnış olmuş. Beyaz kablo, kırmızının üstündeki beyaza takılacak.
    Hoparlör girişinin kablo saçağı açıkta kalmış ve uzun tehlikeli duruyor.. kablo iletgenleri sağdece bağlantının içinde kalmalı.
    Subwoofer konusunda bilgim yok, bağlantı olarak bilgi verebilirim >>
    Subwoofer girişleri 2 çeşit olabiliyor,,
    1..Hoparlör çıkışlarının + ve eksisinden drekt alınabiliyor.
    2.. Rca outdan giriş yapılabiliyor.
    Sizin sistemde Tape1 veya tape2 nin (out) çıkışlarının, subwoofer için ses verebileceğini düşünüyorum.
    Çünkü kaset kaydı her girişten aktif olabilir..
    Rec out çıkışına varsa başkabir anfi deneyin, ses çıkışı verecekmi..

Subwooferde hoparlör çıkışı için girişi/çıkışı varsa, sorun olmaz, bağlanabilir.

öncelikle detaylı yazım için tşk ederim.
    ilk maddede ki beyaz kabloyu kırmızının üstüne taktım ama ses gelmedi.yani geldi ama zar zor duyuluyor.şu an ki hali ile kusursuz ses veriyor.
    diğer önerinizi dikkate aldım hemen o kablo fazlalığını ayarlayacağım.
    şimdi gelelim sub.konusuna.bi sub aldım diyelim.2 bağlantı seçeneğinden hangisi en performanslı ve iyi olur.ya da şöyle sorayım.iki bağlantı tipi de ses kalitesi olarak aynımıdır?

edit : ilk maddede ki dediğiniz şeyi tape 1 in kırmızı-beyaz kısımlarında denedim oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 12 Mayıs 2015; 18:27:03 >
    Kırmızı beyaz,, kırmızı beyaz IN şeklinde ses gelmediyse, çok garıp,, Şu anda sağdece In olarak Sağ tarafı dinliyorsunuz.. solkablonun çıkışa takılıp, giriş alınması çok garip.. veya hoparlörler sağdece sağ kanala bağlı..
    En iyi bağlantı şekli bence RCA bağlantı,, Hoparlör bağlantısı yaptığınız zaman, tam eksi almayacağı için,, ---- gnd kablosuda çekmeniz gerekebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Kırmızı beyaz,, kırmızı beyaz IN şeklinde ses gelmediyse, çok garıp,, Şu anda sağdece In olarak Sağ tarafı dinliyorsunuz.. solkablonun çıkışa takılıp, giriş alınması çok garip.. veya hoparlörler sağdece sağ kanala bağlı..
    En iyi bağlantı şekli bence RCA bağlantı,, Hoparlör bağlantısı yaptığınız zaman, tam eksi almayacağı için,, ---- gnd kablosuda çekmeniz gerekebilir..
    bağlantı yanlış . muhtemelen hoparlörlerden biri a - right diğeri b-right bağlı , yani ikiside aslında sağ kanaldan ses veriyor.
    Bu arada tape out çıkışından subwoofera ses verilmesine verilir ancak ses yükseklik ayarı yapılmaz subwooferın gain ayarında ses nasıl ayarlandıysa sürekli o seviyede kalır. Eskiler bilir kaset doldururken sesi tamamen kıssak yada son ses açsak bile kayıda etkisi olmazdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

bağlantı yanlış . muhtemelen hoparlörlerden biri a - right diğeri b-right bağlı , yani ikiside aslında sağ kanaldan ses veriyor.
    Bu arada tape out çıkışından subwoofera ses verilmesine verilir ancak ses yükseklik ayarı yapılmaz subwooferın gain ayarında ses nasıl ayarlandıysa sürekli o seviyede kalır. Eskiler bilir kaset doldururken sesi tamamen kıssak yada son ses açsak bile kayıda etkisi olmazdı.

Alıntıları Göster
    amplinin ve subwooferın önden ve arkadan tam fotosunu koyarsanız bağlantı konusunda daha iyi yardım edilebilir.
  • quote:

amplinin ve subwooferın önden ve arkadan tam fotosunu koyarsanız bağlantı konusunda daha iyi yardım edilebilir.

merhaba.yanlış dediğiniz kabloları düzelterek taze taze çektim fotoları.cep telim çok iyi olmadığı için anca bu kadar kaliteli çekebildim.net göremediğiniz kısım olursa yazın lütfen beklemedeyim.

en üstte sistemi yazmıştım tekrarlıyayım;bu amfiye magnat supreme 802 serisi kuleler bağlı.amfiden çıkan o kırmızı-beyaz kablo ise bilgisayarımda bulunan creative sound blaster x-fi xtrememusic ses kartıma giriyor..

edit : herhangi bi subwofer almadım henüz.ilk önce danışmak istedim.amfinin durumu hakkında ve bağlantılar hakkında bilgi amaçlı.zira iyi bir ev subwoferi biraz pahalı.eğer mümkünse kabinli araba subwoferi koymayı düşünüyorum.her türlü fiyat-performans tavsiyenize açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 13 Mayıs 2015; 20:12:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

quote:

merhaba.yanlış dediğiniz kabloları düzelterek taze taze çektim fotoları.cep telim çok iyi olmadığı için anca bu kadar kaliteli çekebildim.net göremediğiniz kısım olursa yazın lütfen beklemedeyim.

en üstte sistemi yazmıştım tekrarlıyayım;bu amfiye magnat supreme 802 serisi kuleler bağlı.amfiden çıkan o kırmızı-beyaz kablo ise bilgisayarımda bulunan creative sound blaster x-fi xtrememusic ses kartıma giriyor..

edit : herhangi bi subwofer almadım henüz.ilk önce danışmak istedim.amfinin durumu hakkında ve bağlantılar hakkında bilgi amaçlı.zira iyi bir ev subwoferi biraz pahalı.eğer mümkünse kabinli araba subwoferi koymayı düşünüyorum.her türlü fiyat-performans tavsiyenize açığım.

Alıntıları Göster
    Kabloların yerlerini resimde işaretlediğim gibi değiştirin. Balance tam ortada olsun. Kaynağıda ''cd'' seçin. Sub konusunda tekrar dönüş yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyblack -- 13 Mayıs 2015; 20:30:17 >
    Aynen mustyblack arkadaşın dediği gibi hoparlör çıkışı olarak amfinin ya A ya da B kanalını kullanın. Siz bir hoparlörün birini A, diğerini de B kanalına bağladığınız için tek kanaldan ses alıyorsunuz.
  • quote:

Kabloların yerlerini resimde işaretlediğim gibi değiştirin. Balance tam ortada olsun. Kaynağıda ''cd'' seçin. Sub konusunda tekrar dönüş yaparım.

kardeşim allah razı olsun.aylardır bende diyorum ki balance yi bi tarafa çevirince ses kesiliyor.diğer tarafa çevirince 2 hoparlöden de ses geliyor.amfi bozuk heralde diyordum.dediğin gibi yaptım şimdi balance yi sağa cevirince sağdaki,sola çevirince soldaki hoparlör çalıyor.süper oldu süper
  • Sorun değil kardeşim bu platform yardimlaşmak icin var. Bu arada suan güçte 2 kat artmış oldu. Sub için net bir bütçe belirlendi mi? Oto subwoofer maliyet acisindan uygun olabilir fakat ohm değerleri sizin cihazla uyumlu olması zor görünüyor. Ayrica tam güç alabilmek için kesinlikle çift bobin bir oto sub kullanmaniz lazım. Tüm bu sebepler yuzunden oto ssub en son çare olmalı. Ev tipi subwooferlara gelince tamamen bütçe meselesi. Bütçeyi belirlersek mutlaka uygun bir model bulunur
  • quote:

Sorun değil kardeşim bu platform yardimlaşmak icin var. Bu arada suan güçte 2 kat artmış oldu. Sub için net bir bütçe belirlendi mi? Oto subwoofer maliyet acisindan uygun olabilir fakat ohm değerleri sizin cihazla uyumlu olması zor görünüyor. Ayrica tam güç alabilmek için kesinlikle çift bobin bir oto sub kullanmaniz lazım. Tüm bu sebepler yuzunden oto ssub en son çare olmalı. Ev tipi subwooferlara gelince tamamen bütçe meselesi. Bütçeyi belirlersek mutlaka uygun bir model bulunur
    vallaa bende senin gibi düşündüm aslında.malum oto subların ohm değerleri düşük amfimi zorlar diye tahmin ettim.o zaman ev subuna yönelmek farz oldu.

500 liraya kadar çıkabilirim.önereceğin subun bağlantısını üstteki tarifin gibi verirsen çok mutlu olurum

@mustyblack

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtracer -- 13 Mayıs 2015; 22:50:20 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Aşağıdaki linkte gönderdiğim sub iyi görünüyor. Hoparlörlerinizde magnat olduğu için uyumlu olacağını düşünüyorum. Sürücü çapıda 25 cm. bir bakın isterseniz. 2. el daha uygun modeller var ancak özellikle subwooferda 2. el pek önermem , çünkü sistemlerde en çok zorlanan bileşen genelde sublar olduğu için durumları çok iyi olmuyor. Bu arada subı birkaç değişik şekilde bağlayabiliriz. Amplide subwoofer preout çıkışı olmadığından muhtemelen boşta kalan 2 hoparlör çıkışından bağlantı yapacağız. Ancak bir bağlantı şekli daha var ama öncelikle bir deneme yapmanız lazım. Amplinin önünde bulunan kulaklık çıkışına bir jack bağlandığında hoparlörlerden gelen ses kesiliyor mu? Eğer kesilmiyorsa o çıkışı kullanarakta kablo kirliliği olmadan sağlıklı bir bağlantı yapabiliriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-magnat-vector-needle-sub-25a-211622646/detay
  • mustyblack kullanıcısına yanıt
    Tabikide ses kesilecektir, speaker out bağlandığı zaman,,, şaseyi kablo ilemi tamamlıyacak..
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Her amplide kulaklık çıkışına jack bağlandığında ses kesilmez. Örnek şuanda kullandığım teac a-r600 amplide ses kesilmiyor. Şimdi diyeceksiniz kulaklıkla dinleme yaparken aynı zamanda hoparlörlerden ses gelir bir anlamı kalmaz , onuda şöyle halletmişler hoparlör a-b tuşlarından a ve b'yi off konuma getirince sadece kulaklıktan ses geliyor , hepsi on konumdayken hepsinden ses alınabiliyor. Speake out çıkışından sub'a bağlantı yapmak ampliye 2 adet hoparlör bağlamaktan farksız bir işlem. bir çift hoparlör kablosuyla amplinin çıkışlarını sub'un arkasındaki girişlerle birleştiriyoruz.
  • mustyblack kullanıcısına yanıt
    Anladım,, ana sistem ise woofer eksisi tam sıfırlanmadığından, sorun olmazmı. woofer bunu kendi içinde çözüyormu ?
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Emin bey bende şimdi sizi anladım. Siz oto subwooferlarından bahsediyorsunuz galiba. Onlarda durum farklı . oto amplileri her halukarda şase bağlantısına ihtiyaç duyarlar. Burda bahsettiğimiz ev tipi subwooferlar. Bunları direk prize takıp kullanıyoruz. Ekstra güç kaynağı gerekmiyor. Eğer oto tipi bir sub ve ampli kullanıysaydı dediğiniz gibi şase gerekliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyblack -- 14 Mayıs 2015; 17:23:22 >
  • quote:

Aşağıdaki linkte gönderdiğim sub iyi görünüyor. Hoparlörlerinizde magnat olduğu için uyumlu olacağını düşünüyorum. Sürücü çapıda 25 cm. bir bakın isterseniz. 2. el daha uygun modeller var ancak özellikle subwooferda 2. el pek önermem , çünkü sistemlerde en çok zorlanan bileşen genelde sublar olduğu için durumları çok iyi olmuyor. Bu arada subı birkaç değişik şekilde bağlayabiliriz. Amplide subwoofer preout çıkışı olmadığından muhtemelen boşta kalan 2 hoparlör çıkışından bağlantı yapacağız. Ancak bir bağlantı şekli daha var ama öncelikle bir deneme yapmanız lazım. Amplinin önünde bulunan kulaklık çıkışına bir jack bağlandığında hoparlörlerden gelen ses kesiliyor mu? Eğer kesilmiyorsa o çıkışı kullanarakta kablo kirliliği olmadan sağlıklı bir bağlantı yapabiliriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-magnat-vector-needle-sub-25a-211622646/detay

tekrar tşk ederim detaylı açıklama için..

öndeki phones girişini standart kulaklık giriş çapına çeviran bi aparat taktım.ve kulaklığı takıp muziği verdim.ve hayatımda ilk defa hem hoparlörden hem de kulaklıktan ses duyduğuma şahit oldum:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xtracer

quote:

tekrar tşk ederim detaylı açıklama için..

öndeki phones girişini standart kulaklık giriş çapına çeviran bi aparat taktım.ve kulaklığı takıp muziği verdim.ve hayatımda ilk defa hem hoparlörden hem de kulaklıktan ses duyduğuma şahit oldum:)

Alıntıları Göster
    bu çok iyi bir gelişme ,kulaklık çıkışını pre out olarak kullanabiliriz. Sub'ı aldığınızda aşağıda linkini verdiğime benzer bir kablo ile kolayca bağlantı yapılabilir.
    Tabi önce çeviriciyi takıp üzerine kablonun ince kulaklık jackını takacağız , diğer ucuda subwooferın arkasındaki rca girişlerine bağlayacağız. Ses karakterine göre bir gain ayarıda yaptıktan sonra gayet güzel olacak. Önerdiğim sub bu bağlantı şekline uygun. başka bir model tercih ederseniz modeli bildirin onun bağlantı şekline de bakarız , gerçi ev tipi subwooferların hemen hemen hepsi aynı şekilde bağlanıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/2-rca-lale-to-3-5mm-stereo-kablo-1-8m-gold-157086577

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyblack -- 14 Mayıs 2015; 19:35:54 >
  • quote:

bu çok iyi bir gelişme ,kulaklık çıkışını pre out olarak kullanabiliriz. Sub'ı aldığınızda aşağıda linkini verdiğime benzer bir kablo ile kolayca bağlantı yapılabilir.
    Tabi önce çeviriciyi takıp üzerine kablonun ince kulaklık jackını takacağız , diğer ucuda subwooferın arkasındaki rca girişlerine bağlayacağız. Ses karakterine göre bir gain ayarıda yaptıktan sonra gayet güzel olacak. Önerdiğim sub bu bağlantı şekline uygun. başka bir model tercih ederseniz modeli bildirin onun bağlantı şekline de bakarız , gerçi ev tipi subwooferların hemen hemen hepsi aynı şekilde bağlanıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/2-rca-lale-to-3-5mm-stereo-kablo-1-8m-gold-157086577

çok tşk ederim.herşeyi net anladım.herşey kafamda şekillendi ve taşlar yerine oturdu.subu sanırım önümüzdeki ay alacağım.ama linkini verdiğiniz kabloyu hemen sipariş geçeyim.tekrar çok tşk ederim çok yardımcı oldunuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.