Şimdi Ara

stereo amfi seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
2.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bana da hi fi virüsü bulaştı ve kaliteli müzik dinlemek için bir sistem kurmak istiyorum.

Aklımda Magnat MA 1000 High-end Hybrid İntegrated Amplifier ile Magnat MA 600 Lambalı Amfi var.

Hangisini önerirsiniz? teşekkürler...

• Müzik dinleyin sisteminizin marifetlerini dinlemeyin eğer öyle ise de bir an önce kurtulun bu alışkanlıktan minimalist yaklaşımlarla kurulmuş sistemlerle de çok keyifli dinletiler yapılabilir amaç mevcut bütçeyi mevcut mekana en uygun yapıdaki sistemi oluşturmak olmalı. Bütçe müsait diye düdük kadar mekana gidip 50kg'luk kuleleri döşeyip en baba kaynak, ampli ve kabloyu kullansan ne yazar? O Alanda o sistem boğulur ve nefessiz kalır.. Ya da tam tersi Devasa bir alanı doldurmaya yetmeyecek ve mekanda kaybolacak bir sisteme onbinlerce dolar ödemek de saçma bir hareket olacaktır. Para her zaman bu hobide Adamı vezir etmez, bazen rezil de eder. Hayattan daha fazla keyif almak için uğraştığımız bir hobi bu, hayatın anlamı da değil. Size tavsiyem paraya pula göre sistemleri kategorize etmeyin dinleyin onlara şans verin ama illa ki alt basamaklardan yukarı doğru adım adım çıkın ki hem tecrübe sahibi olun hem de kulaklarınızı eğitin.
  • O high end kelimeleri ile magnat kelimesi ayni cümlede geçmez üstat

Siz siz olun bu markadan koşarak kaçın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Öyle mi ? İyi ki yazmışım foruma. Az kalsın alacaktım. :((

Kaynak olarak plak dinlemek ve flac formatındaki müziklerimi flash bellek aracılığı ile dinlemek istiyorum.

Peki ne önerirsiniz stereo amfi olarak ?
  • Mesela MARANTZ PM 7005 işimi görür mü?
  • Bu benim görüşüm

Baska yardımcı olanlar olacak bekleyin biraz

Araştırın

Tugrul abi senin gibi 10000 lik stereo sistemi olanlar kosarak uzaklassin tabi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

Tugrul abi senin gibi 10000 lik stereo sistemi olanlar kosarak uzaklassin tabi :)

Erdicim 10 sadece kablolar :)

Ama stereo dan bıktım sinema tarafı na girdim iyice

• Koşarak uzaklaşmadan önce bütçenin yaz ki öneride bulunalım. Belkide butcene göre magnat iyidir

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    10 bin tl ye sırf kablolar mı? :)) Bu iş bayaa masraflı imiş sanırım. benim bütçem 8 bin tl.
    Iyi 10binde kalmissin stereoda son yok abi bak sinemaya kafa rahat aldin svs yi var mi ötesi:)

• hizmirli H kullanıcısına yanıt
    Sadece amfi için mi 8bin? Varsa kullandığınız hoparlor ,dinlediginiz muzik turleri vs vs yazin ki daha cok yardım gelsin.

• darkerdi kullanıcısına yanıt
    8 bin amfi + hoparlör ve cd çalar için düşünüyorum. 25 m2 oda genişliği. Kulağıma hoş gelen herşeyi dinlerim. Ama genelde blues, rock, jazz ve klasik müzik dinlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hizmirli

8 bin amfi + hoparlör ve cd çalar için düşünüyorum. 25 m2 oda genişliği. Kulağıma hoş gelen herşeyi dinlerim. Ama genelde blues, rock, jazz ve klasik müzik dinlerim.

Butceniz fena degil

Güzel seyler olur

Ama ikinci el

Önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum :)
  • darkerdi kullanıcısına yanıt
    Sınır da var bir yerde bitiyor bazı şeyler. Bir yerden sonra sistemi belli bütçede rakipsiz f/p oranı ile kurduğun zaman mutlu oluyorsun. Benim imzzamdaki sistem belki aşırı bir bütçede ancak bu bütçede daha iyi çalan bir sistem olacağını sanmam mbl,nordos odin 2 kablolar aida vs birçok şey dinledim. Bir çok daha pahalı teşirde dinlediğim sistemden daha iyi ses aldım estelon da dahil naim statement amfi ile üstelik ,yada mbl noble (mbl üstlerde rakipsizde olsa nobel da stadivarinin bass detayına yaklaşamadı bass sorunu var noble da alanlar memnun değil). Sistemin uyumlu olması en önemli şey parçanın tek kalitesi ikinci planda kalıyor. (Örneğin gryphon pre amfiler kendi mk2 power kablolarıdan daha iyi bir kablo ile daha kötü çalıyor çok uber bişi takmadıkca). Üstüne birde daha pahalı sistemlerden iyi çalıp sana kaşıntı yaptırmıyorsa sistemin olay biter. Ama öyle bir sistem içinde çok fazla al satdan zarar ettiğimi söylemeden geçemem ve de uzun yıllar sonucu. İşte forumda da bilgili kişilerin kaydolma sebebleri biraz da bu. Hem hobi hem yardım.

Atıyorum, ben sistemi güncellemeye bir kalksam 10k € üste en az speaker tarafına verirsin. Onla uyumlu olması için amfi değişse etti minimum 15k€ belli bütçeden sonra verdiğin paranın karşılığı da baya bir düşüyor. Bir yerde tıkanıyor olay. Tıkanık noktasına gelip halen mutlu olmayanda satıp kurtulamaya bakıyor genelde. Olayın tıkanmaması içinde ikinciel almak zaten şart yani tercih olmanın ötesinde. Sıfır sadece cd player alınır göz durumları sıkıntı olabiliyor.

Orta üst bütçede kaşıntı yapmayacak sistem yokmu var tabiki. Tri Vista 300 + Cremona M benim baya beğendiğim ikili. Daha alt seviyelerde üst düzey eşlesen bir sistem çok görmedim. Musical fidelity a5 ile jamo concert 11 yada sonus faber luito ikilisi biraz hoşuma gidiyor zaten jamolar ile de oğlum kullanıyor. Böyle böyle uzarda gider. Tecrubelerimi paylaşam istedim umarım faydam olmuştur.

• hizmirli H kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sıfır ürün almayın. Size sonus faber toy tower güzel bir şekilde yeticektir. Yanına da güzel fiyattan düşerse musical fidelity a3.5 amfi+cd player kombinasyonu güzel gider. Ama iyi kovalamak lazım piyasayı. Alınık ilanıda açmanız gerekirse açın. Toy tower dali ikon ve monitor audio silver gibi sistemlerden daha doğru çalar kesinlikle. Altlarınıda musical fidelity gücü ile besler zaten uyumlu iki markadır. Baya eşleştirme yapmışlığım var ikisini. Marantz amfi alırsanız yanına marantz cd almanızı öneririm kendi vd player ı ile uyumlular. Ancak marantz ile kulentipi önermem tam hakkını vermezler. Luito monitor(bookshelf) ile marantz pm7005 yada pm8005 olabilir. A3.5 yine olur. Ancak 7005 de dac avantajı. Fakat ikinciel marantz düşermi bilemem. Sıfır sistemde almayın deneyip ikincel alın daha yüksek verim alırsınız. Özellikle cd playerları iyi inceleyip sorun,göz değişikliği vs ellenmiş olmasın.

• Ikinci el olarak Lavardin,Sugden a21se,veya Electrocompaniet eci 3 bakabilirsiniz bu amfiler lambali tadinda sesleri var.
    Sonuc olarak amfi ile hoparlörlerin eslesmesi birbirini sevmesi gerekir yani evlilik ve uyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nadeto -- 30 Kasım 2017; 21:30:3 >
  • Dostların önerisi marantz hariç kişisel olarak sevmiyorum

Ama hepsi güzel konuşulanlar dan

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    "Ancak Marantz ile kule tipi önermem".Bunu her Marantz Amp.için söylememişsinizdir umarım.

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Sizdeki pm14kı dan kullandım. En güçlü olan entegrelerden. Ona rağmen düşük hassasiyetli yada zor sürülen hoparlölerin hakkını bence veremiyor. Genel manada bookshelf ile daha etkililer. Gerçek marantz eski monoblock ma9-s2 gibi modelleri. Power konusunda güzel ürünleri var marantz'ın. Entegreleri ben musical fidelity ve gryphon'un altlarına alıştığım için bana yetersiz kalıyor. Siz bir pm14kı yı denemek için guarneri bulup bağlayın amfinin marifetleri çıksın ortaya.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.