Şimdi Ara

STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.899
Cevap
332
Favori
118.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 477
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 151
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 15 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 104
  • Favoriye Eklediklerim 334
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • CnnRose (151 mesaj) dökümcübaba (122 mesaj) biuu (55 mesaj) dr.katil (43 mesaj) İlkerA. (37 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (405 mesaj) Mobil (763 mesaj) Tablet (113 mesaj) Mini (51 mesaj) Uygulama (17 mesaj) (1 mesaj)
  • @
63 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Yemek/Mutfak Bölümü >> Yemek Tarifleri >> STEAK YAPIMI ve DÖKÜM TAVA ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

kaplamalı olanları nasıl temizlemek lazım ? yanan yapışan oluyor. marketten aldığımız teller ile temizliyoruz ama yine de siyah siyah birşeyler kalıyor.
    sirkeli su kaynatın içinde biraz,çıkacaktır.
  • Binbaşı
    1471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dökümcübaba

sirkeli su kaynatın içinde biraz,çıkacaktır.

Alıntıları Göster
    o siyah şeylerin bir zararı olur mu ? hobi için satılan sık kıllı yumuşak tel fırçalardan kullandım yeni gibi oldu ama ileride kaplama kalkar mı acaba ? tel fırça hırdavatçılarda satılan tel fırçalardan değil.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    250 Mesaj
    Dostlar merhaba.

Dökme demir tava almak istiyorum. Forumu biraz okudum ve kaplamasız Lodge marka almaya karar verdim. Amazon com'dan 10.25" , 8" ve 6.5" boylarında 3 tava seçtim 436,82TL ücret çıkarttı kargoyla beraber (shipping 234,99TL). Sizce bu fiyata değer mi? Biraz kararsız kaldım ürünler pahalıya geliyor fakat çok uzun ömürlüler anladığım kadarıyla. Bu tavalara sahip olan dostlar bana bir fikir verebilirlerse çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkür ediyor, iyi forumlar diliyorum.

• Yarbay
    5675 Mesaj

Shipping o kadar tutmamaması gerekir.Amazon de de daha ucuz shipping var.Ama oradası euro cinsinden.
    |
    |
    faruk26faruk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1910 Mesaj

hocam bende hecha var o da emaye kaplamalı.Üzerinde beyaz beyaz lekeler olmuştu.desteğe sorduğumda şöyle bir cevap gelmişti.uyguladım geçti artık sabun kullanmıyor gibiyim.Yani başta sabunsuz temizlik olur mu diyordum ama oluyormuş :)
    sıcak suda bekletmeyin diyorlar çok fazla yapışmış et varsa işim bitince sıcak su döküp fırçayla kabasını alıp suyu boşaltıyorum.soğuduktan sonra kağıt peçete ile temizliyorum.

Hecha döküm tencere ve tavalarımı nasıl temizlemeliyim?

Eğer özellikle yapışmış bir yemek artığı yoksa, tavanızı yıkamak yerine silerek temizlemenizi, öneririz. Üzerinde kalan fazla yağ, bir sonraki kullanışınızda polimer bir yüzey oluşturarak yapışmaz yüzeyinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Ürününüzü ne kadar az yıkar ve ne kadar sık kullanırsanız yapışmaz yüzeyi de bir o kadar güçlü olacaktır.

Eğer daha detaylı bir temizlik istiyorsanız sıcak su ile yapışmış kirleri yumuşattıktan sonra tuz ile ovalamanızı ve durulamanızı öneririz.

Hecha döküm tava ve tencereleri temizlerken nelere dikkat etmeliyim?

Tavanıza veya tencerenize yapışmış kirleri çıkarmak içine su doldurup bekletmemelisiniz, bu durum paslanmaya sebep olabilir.

Döküm tencere ve tavanızda kaynatma işlemi yapmamanızı öneririz. Kaynayan su, yapışmaz yüzeyinizin zarar görmesine sebep olabilir.

Ürününüzde bol sirkeli, limonlu yiyecekler, domates sosları gibi asitli yiyecekleri sık sık pişirmemenizi öneririz. Eğer ürününüzde asitli bir yemek pişirdiyseniz, kısa süre içinde temizlemelisiniz. Tencere veya tavanızda bir gece bile bekleyen domates sosu, yapışmaz yüzeyinizin aşınmasına sebep olabilir.

Sıcak tava ve tencerenizi soğuk su ile yıkamayın, durulamayın veya soğuk bir yüzeye koymayın. Bu, ürününüzün yüzeyinde daha sonra büyüyen ve hatta ürününüzü kullanılmaz hale getiren mikro çatlaklara sebep olabilir.

Hecha döküm tencere ve tavalarımın uzun ömürlü kullanımı için neler yapabilirim?

Döküm tava ve tencerelerinizi bulaşık sabunu ile elde veya bulaşık makinesinde yıkamamanızı öneririz. Bu işlem emaye kaplı tavalarda güvenli olmasına rağmen uzun vadede tavanızın yapışmaz yüzeyinin ömrünü kısaltabilir.

Yıkadığınız veya duruladığınız ürünlerinizi kuruladıktan sonra mutlaka ocak üstünde kızana kadar ısıtın. Dökme demir gözle görülmeyecek kadar küçük girinti ve çıkıntılara sahiptir ve bu gözeneklerde nem kalmış olabilir. Bu nem, ürününüzün paslanmasına neden olabilir.

Isıtarak kuruttuğunuz ürününüzü mutlaka bir miktar yağ ile yağlayın ve dumanlar çıkmaya başlayana kadar ısıtmaya devam edin. Polimerleşen bu yağ tabakası hem ürününüzün havadaki nemden etkilenmemesini hem de yapışmaz yüzeyini korumasını sağlar. Bu sebeple kızartmalarınızı döküm tencere ve tavanızda yapmak çok iyi bir fikirdir.
    |
    |
    crow in cornfield kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    250 Mesaj

Amazon de çok daha pahalıya geliyor. Şöyle söyleyeyim 10.25" ve 8" iki tava shipping ve gümrük ile birlikte 85,26€ (26,26€ Shipping , 9€ gümrük) yani 495TL ediyor.
    |
    |
    rat.planet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

hocam bende hecha var o da emaye kaplamalı.Üzerinde beyaz beyaz lekeler olmuştu.desteğe sorduğumda şöyle bir cevap gelmişti.uyguladım geçti artık sabun kullanmıyor gibiyim.Yani başta sabunsuz temizlik olur mu diyordum ama oluyormuş :)
    sıcak suda bekletmeyin diyorlar çok fazla yapışmış et varsa işim bitince sıcak su döküp fırçayla kabasını alıp suyu boşaltıyorum.soğuduktan sonra kağıt peçete ile temizliyorum.

Hecha döküm tencere ve tavalarımı nasıl temizlemeliyim?

Eğer özellikle yapışmış bir yemek artığı yoksa, tavanızı yıkamak yerine silerek temizlemenizi, öneririz. Üzerinde kalan fazla yağ, bir sonraki kullanışınızda polimer bir yüzey oluşturarak yapışmaz yüzeyinin güçlenmesini sağlayacaktır.

Ürününüzü ne kadar az yıkar ve ne kadar sık kullanırsanız yapışmaz yüzeyi de bir o kadar güçlü olacaktır.

Eğer daha detaylı bir temizlik istiyorsanız sıcak su ile yapışmış kirleri yumuşattıktan sonra tuz ile ovalamanızı ve durulamanızı öneririz.

Hecha döküm tava ve tencereleri temizlerken nelere dikkat etmeliyim?

Tavanıza veya tencerenize yapışmış kirleri çıkarmak içine su doldurup bekletmemelisiniz, bu durum paslanmaya sebep olabilir.

Döküm tencere ve tavanızda kaynatma işlemi yapmamanızı öneririz. Kaynayan su, yapışmaz yüzeyinizin zarar görmesine sebep olabilir.

Ürününüzde bol sirkeli, limonlu yiyecekler, domates sosları gibi asitli yiyecekleri sık sık pişirmemenizi öneririz. Eğer ürününüzde asitli bir yemek pişirdiyseniz, kısa süre içinde temizlemelisiniz. Tencere veya tavanızda bir gece bile bekleyen domates sosu, yapışmaz yüzeyinizin aşınmasına sebep olabilir.

Sıcak tava ve tencerenizi soğuk su ile yıkamayın, durulamayın veya soğuk bir yüzeye koymayın. Bu, ürününüzün yüzeyinde daha sonra büyüyen ve hatta ürününüzü kullanılmaz hale getiren mikro çatlaklara sebep olabilir.

Hecha döküm tencere ve tavalarımın uzun ömürlü kullanımı için neler yapabilirim?

Döküm tava ve tencerelerinizi bulaşık sabunu ile elde veya bulaşık makinesinde yıkamamanızı öneririz. Bu işlem emaye kaplı tavalarda güvenli olmasına rağmen uzun vadede tavanızın yapışmaz yüzeyinin ömrünü kısaltabilir.

Yıkadığınız veya duruladığınız ürünlerinizi kuruladıktan sonra mutlaka ocak üstünde kızana kadar ısıtın. Dökme demir gözle görülmeyecek kadar küçük girinti ve çıkıntılara sahiptir ve bu gözeneklerde nem kalmış olabilir. Bu nem, ürününüzün paslanmasına neden olabilir.

Isıtarak kuruttuğunuz ürününüzü mutlaka bir miktar yağ ile yağlayın ve dumanlar çıkmaya başlayana kadar ısıtmaya devam edin. Polimerleşen bu yağ tabakası hem ürününüzün havadaki nemden etkilenmemesini hem de yapışmaz yüzeyini korumasını sağlar. Bu sebeple kızartmalarınızı döküm tencere ve tavanızda yapmak çok iyi bir fikirdir.
    :) Hocam ne zaman sormuştunuz bu soruyu.

Polimer kavramı çok tanıdık geldi de bana :))

• Binbaşı
    1910 Mesaj

15 gün önce cevap vermişler.emaye kaplı diye sabunla temizliyordum meğer canına okumuşuz tavanın :)
    |
    |
    mcse2k3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2148 Mesaj

sitesinde bambaşka şeyler yazıyor ama,ahh ah bir türlü karar veremediler nedir bu emaye kaplama,nasıl kullanılır vs :D

neyse en azından birşeyler öğretmişiz,sevindim,yalan yok gururum da hafiften okşandı.

Ama bence attıkları mail doğru bilgiler içermiyor.

Kaldı ki sabun kullanabilirsiniz emayeye,ben ham dökümlerimi yıllardır sabunluyorum.
    Orada önemli olan deterjan aslında,sabun değil :/
    https://www.hecha.com.tr/ufaqs/hechanin-temizligi/
    https://www.hecha.com.tr/sikca-sorulan-sorular/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 5 Temmuz 2018; 12:42:57 >
    |
    |
    JazHoyt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1910 Mesaj

hocam tavanın durumu aşağıdaki gibiydi.sabaha kadar sabun sürsem yine aynı kalıyordu.Fotoyu gönderince mail geldi standart gibi yazılmış ama site alakası yok tabi.Ben hep sitede yazanlara uyup sabunluyordum.Çelişkiler var tabi :D

birde böyle deneyeyim dedim beyazlıklar gitti hiç değilse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 5 Temmuz 2018; 13:55:57 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dökümcübaba

sitesinde bambaşka şeyler yazıyor ama,ahh ah bir türlü karar veremediler nedir bu emaye kaplama,nasıl kullanılır vs :D

neyse en azından birşeyler öğretmişiz,sevindim,yalan yok gururum da hafiften okşandı.

Ama bence attıkları mail doğru bilgiler içermiyor.

Kaldı ki sabun kullanabilirsiniz emayeye,ben ham dökümlerimi yıllardır sabunluyorum.
    Orada önemli olan deterjan aslında,sabun değil :/
    https://www.hecha.com.tr/ufaqs/hechanin-temizligi/
    https://www.hecha.com.tr/sikca-sorulan-sorular/

doğrusunu siz anlatın.emaye kaplama nedir?nasıl temizlenmeli ? nasıl kullanılmalı? biz öğrenelim,hemde güzel bir bilgi arşivi olsun.

• Yarbay
    2148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

doğrusunu siz anlatın.emaye kaplama nedir?nasıl temizlenmeli ? nasıl kullanılmalı? biz öğrenelim,hemde güzel bir bilgi arşivi olsun.

Alıntıları Göster
    sitemdeki soru cevap kısmında yazdığım ve bana gelen soru üzerine verilen cevabı aşağıda ekliyorum.

Bu cevapta bir tek temizlik konusu eksik,onu da ilgi alanım olmadığından yazmak istemedim.Normalde emaye hem bulaşık makinesinde,hemde elde sabunla yıkanabilir olmalı.Metal ve aşındırıcı aletlerle temas etmemeli ki çizilmesin.
    Ancak ülkemizde üretilen ürünler için bir yorum yapamayacağım maalesef :/ Bana emaye için o kadar sorun geliyor ki,yazsam sayfalar alır.

Ayrıca Bu cevapla teflon nedir,özellikleri nelerdir vs. de aradan çıksın madem.
    Çünkü hala TEFLON KAPLI ALÜMİNYUM ürünleri DÖKÜM ALÜMİNYUM adı altında satıyorlar ve insanlar da maalesef buna aldanıyor ,hala..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12 Aralık 2017 10.Merhaba;
    Seasoning tavada yağın zamanla polimer bir yapıya sahip oldugunu ve bu sekılde koruma katmanı olusturdugunu söylediniz.. polimerin gıda ile teması sakıncalı değilmi , bir nevi plastık gibi.. teflondan farkı yok ozman.. emaye kaplamanın cam bazlı oldugunu duydum.. bana daha saglıklı ve uzun ömürlü gibi geliyor..

Merhabalar,

Güzel ve teknik sorunuz için teşekkür ederiz.Bu bağlamda “POLİMER” sözcüğünü biraz açalım;Polimerin anlamı monomerlerin zincir olarak bir araya gelerek oluşturduğu yapıdır.DNA’mız buna en önemli örnek olarak verilebilir.Protein de bir polimerdir mesela,Dolayısıyla her polimer plastiktir diyemeyiz.Polimeri burada kullanma amacım oluşan bu katmanın polimerler gibi birkaç yapıtaşının tepkime ile bir araya gelerek yeni bir madde oluşturması sebebiyleydi.Burada ısı ile tepkimeye giren yağ,yanarak yağ halini kaybetmekte,yağ içerisinde bulunan serbest radikalleri salmakta ve zincir halde yeni bir madde oluşturmaktadır.Oluşan bu polimer benzeri katman,atmosfer koşullarına dirençli yani nem/su’ya karşıyı koruyucu bir katmandır.Bu kimyasal değişimi açıklamak adına polimer kelimesini kullandım.Kullanılan yağın iyot değeri ne kadar yüksek ise bu katman o kadar sıkı olur.Bu sebeple ham dökme demir ürünleri yağ ile kaplarken yani “seasoning” yaparken çoğunlukla iyot değeri yüksek olan keten tohumu yağı ya da soya yağı kullanılmaktadır.Dolayısıyla doğal yağlar/maddeler kullanılmaktadır.

Yani ne kadar fazla iyot o kadar molekül,ne kadar molekül ,o kadar yoğun ve sağlam bir zincir katman diyebiliriz.

Ham dökme demir ürünlerin kullanımı ülkemizde giderek artmakta,ben de bu işin öncülerinden olarak ısrarla anlatmaya ,bilgilendirmeye devam edeceğim.Bu ürünlerle ilgili youtube kalanımda da paylaştığım Canan Karatay ve ağır metal zehirlenmesi videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Teflon ise bir markadır,ürün adı değildir.Kağıt mendile herkesin Selpak demesi gibi oturmuş bir kavram olmuştur.Teflonun ticari adı “Floropolimer”dir.En sık kullanılan çeşidi de herkesin bildiği “P.T.F.E (Polytetrafloretilen)” türüdür.Tamamen sentetiktir yani doğal olmayan,insan yapımı kimyasal bir bileşen.Flor gazı ve karbon atomlarının birleşimiyle oluşan bir polimerdir.Kolay anlaşılması açısından Teflon kelimesi üzerinden konuyu anlatmak gerekir ise,yapımında kullanılan PFOA(Perflorooktanoik Asit) insan sağlığına zararlıdır.Şu sıralar bu tehlikeden dolayı PFOA-Free ürünler çıkmaya başladı ancak teflonun uygulandığı alüminyum da sağlığımıza zararlı,iş sadece teflon kaplama ile bitmiyor.

Teflon 250derecelerde bozulmaya,350derecelerde ise çözünmeye başlar.Bu sebeple günümüzde “YAPIŞMAZ DÖKÜM TAVA/TENCERE” kullanılarak yapılan –özellikle mühürleme işlemleri- kesinlikle çok tehlikelidir.
    Kullanıcılar etiket yazılarına ve uygun fiyat olmasına aldanarak “SERAMİK,GRANİT,TEFLON” kaplı “ALÜMİNYUM DÖKÜM” ürünleri “DÖKME DEMİR” zannetmekte ve bu tavaları ocak üzerinde aşırı derecede ısıtıp mühürleme yapmaktadır.Teflon kaplı ürünler kesinlikle boş olarak ocak üzerinde kızdırılmamalıdır,yemek pişirilmemelidir.

Emaye ise inorganik maden tozlarının,Nikel kaplı (Nickel Flashing) alüminyum,çelik,demir vs. yüzeylere püskürtülmesi ile oluştur.İnorganik ve non-toxic olduğundan insan sağlığına zararlı değildir,en azından şu ana dek kanıtlanmış bir etki görülmemiştir.Bu sebeple sağlık açısından güvenle kullanabilir.Uzun ömürlülük konusuna ise katılmayacağım çünkü bana gelen sorular ve internetteki kaynaklarda gördüğüm kadarı ile -özellikle demir ürünlerde- aşırı derecede deformasyon mevcut.Kimi ürünler yer yer paslanmış kimisinde ise emayeleri atmış.Çünkü emaye kalitesi/işçiliği önemli olduğu kadar yüzey kalitesi de önemli.Stabil olmadığı zaman bu tür problemler olabiliyor.Onlar olmasa bile kullanım aşamasında çarpma,çizilme,sürtme ile bile zarar görebiliyor,aşınabiliyor.Telle temizleyemiyorsunuz,hatta süngerin yeşil olan sert kısmı bile önerilmiyor.

Sağlık konusunda tabiki emaye kaplama için kötü konuşulmuyor,güvenle kullanın
    .Ancak ham dökme demir ürünlerinin artısı,pişen yemeğe az da olsa demir geçişi sağlaması.Bu bilimsel olarak kanıtlanmış ve hatta pişen yemeğin içine atılabilen demir külçeler bile satılmaktadır.Bu konuda çok uzun bir araştırma yapıp şu sayfada kaynakları ile beraber yayınlamıştım,okumanızı tavsiye ederim.

https://dokumcubaba.com/dokum-tava-nedir-nasil-kullanilir-temizlenir/ham-demir-dokumde-pisen-yemeklere-gecen-demir-miktari/

Kimya ya da maden mühendisi değilim,bu yorumlar tamamen kişisel araştırma ve çalışmalarım sonucu edindiğim bilgilerdir,hatalı bir yorum var ise lütfen müdahale edin,düzeltelim.

|
    |

• Yüzbaşı
    257 Mesaj
    Döküm tava için bunu öneririmsiniz. Bana biraz pahalı gibi geldi. Nurgaz 10 inç 140 TL
    https://www.nurgazshop.com.tr/10-inch-dokum-tava

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Te.k -- 7 Ağustos 2018; 21:59:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5162 Mesaj
    Yani emaye kaplı ürünleri de diğerleri gibi kullanırsak yani kuru tutmaya özen gösterirsek çizilse de kazinsa da altta demir olduğu için sağlık açısından bir zararı olmayacaktır doğru mu hocam?

Hecha, Silver ve Lava, Lodge 4 markayı da kullanıyorum. Evdeki tüm teflonları demir dokumle değiştirdim. En son da Lava'nin tost yapan ürününü aldım. Herkese tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1606 Mesaj
    Arkadaslar

Organik elma sirkesi var bende

Sirke dokup kaynatmak mi gerek

Yoksa sirke dokup beklemek mi

Tuz gercekten ise yariyor ama tum kalintiyi almadi.

Acaba diyorum sert bir ahsap/tahta yardimiyla biraz ugrassam...zarar verir miyim... Lava 26x32 kulplu...

Tesekkurler... Fotograf eklerim kisa zamanda..

|
    |
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    Seasoning videosundan sonra tam 34.dk'lık çok bilgilendirici ve eğitici, kaplamasız ürünlerin temizliği videosunu çektim. Herkesin beğenisine :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 27 Ağustos 2018; 10:24:39 >
  • Yarbay
    5162 Mesaj

Merhaba, videoda tost yapmaktan bahsetmişken, şu tarz bir ürün yapmayı da düşünür müsünüz acaba?
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00063RXO2/ref=ox_sc_act_image_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 28 Ağustos 2018; 1:23:14 >
    |
    |
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İlkerA.

Merhaba, videoda tost yapmaktan bahsetmişken, şu tarz bir ürün yapmayı da düşünür müsünüz acaba?
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00063RXO2/ref=ox_sc_act_image_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1
    Selamlar,şu an için planda görünmüyor ama yapılabilir.Ürün Sırf döküm olmadığı için ekstra uğraş lazım ona.Şimdilik tava/sahan/tepsi üstü ağırlık yapacak herhangi bişeyler yapılabilir,tabi 2 döküm tava/sahan/tepsi varsa mis olur :)))

• Yarbay
    5162 Mesaj

Hocam tekrar merhaba. Sayenizde konu hakkında bir çok şey öğrendik. Bir soru daha soramak istiyorum, özellikle çok sık kullanılan 16-20 cm tavalarin kaplaması daha demire ulaşamasa da yer yer incelmiş. Bu şekilde kullanıyoruz, pas vs yok. Seasoning yapmak gerekir mi sizce? Ayrıca seasoningten önce kaplamayı tamamen sökmek mi gerekir, yoksa direkt bu haliyle mi yağlayıp yapalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlkerA. -- 2 Eylül 2018; 17:1:12 >
    |
    |
  • Yarbay
    2148 Mesaj

İlker bey,

Ürününüzün kaplaması tamamen bozulmuş maalesef :( Mutlaka fırınlama yapmanız gerekmekte,çok kötü bir durumda şu anda.

Daha önce burada seasoning videomu paylaşmıştım sanırım,o videodan da bilgi edinebilirsiniz.

Ek olarak şu bilgiyi de forum ahalisi ile paylaşayım,instagram sayfamda yayınlamıştım.

HAM DÖKÜM ÜRÜNÜNÜZ OKSİTLENDİ/PASLANDI İSE NE YAPMAK GEREKİR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 11 Eylül 2018; 14:41:8 >
    |
    |
    ilker67 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
triple negative breast cancer
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.