Şimdi Ara

StationWagon - Otomatik/Yarı Otomatik Tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geniş bi araba almak istiyorum. Türkiyede taliplisi çok olmasa da SW bir arabanin şartlarıma uyacağını düşünüyorum.
    1)Kredi cekebilmem icin aracın modelinin 2012 ve üstü olmasını istiyorum.
    2) Benzin/LPG/Dizel konusunda kafam çok karışık. Arabayı sakin kullanmayı becerebilen bir insan degilim. Katalog degerinin %20 fazlasını yakıyorum genelde. O yüzden yakıt konusunda saf benzinli araç urkutucu geliyor. Dizel icin de o kadar zit gorusler var ki hele ikinci el alacagim icin o da urpertiyor. LPG icin de hangi marka hangi modele tam uyumlu bir turlu bulamadim ayrica subap erimesi oluyormus bazi araclarda bu da korkutuyor.

Alacagim araci aksilik olmazsa 7 8 sene kullanmak istiyorum. O yuzden saf benzinli alip saglam bi LPG kiti takmak da fena fikir olmaz.
    Senede 12000 en az 18000 en fazla km yaptim bugune dek.

Bu cercevede hangi yonden hangi araci hangi yakit secenegi ile tavsiye edersiniz? (Fiyat kisitlamam 60-65k arasındadır.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 508 stationwagon size uygun bir araç olur dizel otomatik oldukça az yakar o fiyatlarda bulabilirsiniz

• çok temiz 1,5 dizel clio bulabilirsiniz. ama 90hp olanlara bakın 75hp olanlar daha yavaş ve daha çok yakar.
    fabrika verilerinin %20 değil %30 fazlasını yaksanızda çok farketmez.
  • Bu dizellerde 100bin km uzerine cikinca satmak zordur ve fiyat cok dusuyor ve ariza cikinca cebi mahvediyor yorumlarina katiliyor musunuz peki?

• Astra Sw 1.4 turbo otomatik.

Basarili bi sekilde lpg uygulanirsa guzel arabadir

• Avensislerin SWleri uygun fiyata bulunabiliyor. LPGyle de sıkıntı çıkartmıyor diye biliyorum.
  • FernandoDiaz F kullanıcısına yanıt
    malum siteyi aç nerdeyse her marka aracın yüzbin üzeri aracı var satılıyor alınıyor.
    arıza cıkınca derken motor yaptırıyorsan o risk nerdeyse her araçta var araba alıyorsan bu riskleri göz önünde bulundurup alıyorsun demektir. bu yüzden düşük km li alıp 80-90 binde satma isteği daha çok.
  • SW hastasi biri olarak o butceye Insignia 1.6T tavsiye ederim sedanlar bulunabiliyor bu butceye insallah stationda bulunur.

• Kendi aracım Audi A4 3.0 Quattro Avant, çok memnunum. Değiştirme niyetim olduğunda yine SW araç bakıyorum.

Önerime gelecek olursam; arkadaşımızın da bahsettiği gibi Insignia SW bence çok ideal bir araç. Hem de çok yakışıklı bir kasa. Buna alternatif KIA Ceed SW kasası da şık duruyor. Passat Variant' da şık bir araç ama fiyat aralığı o seviyeye uyar mı bilmem.

Not: SW araçlarda panaromik cam tavan çok şık duruyor. Alırken panaromik tavan olmasına dikkat ederseniz hoş olur. Benim aracımın en büyük eksiği sunroof.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkTime -- 31 Mart 2017; 14:50:51 >
  • Avensis Sw alabilirsiniz.Bildiğim kadarıyla LPGye uyumlu ve sorunsuz bir motoru var.Fiyatı da istediğiniz aralıkta.

• Astra sw ya da bulabilirseniz Passat variant öneririm 👍

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip

• Tanıdığim için öneriyorum,Volvo V50,V60 veya çok daha geniş istiyorsanız V70.Dizel.

https://forum.donanimhaber.com/volvo-v60-gozlem-ve-dusunceler--123657553

Düzeltme:Tanıdıgım derken kullandığım için anlamında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 31 Mart 2017; 17:5:12 >
  • Passat Variant 'ın piyasası biraz daha canlıdır. Bence Passat Variant düşünülebilir. Ama daha yüksek model düşünülüyorsa C segmenti araçlar olabilir.
  • Opel insignia sv bakin diger markalarinki elinizde patlayabilir.

• Evet, ben de aramıştım aynı kombinasyonu.

Astra sw 1.4 t + LPG de karar kilmıştım.

• 508sw
  • Hocam bu ara bende sw d segmenti araçlara bakıyorum (hastalık boyutunda) bu yüzden bir çok modeli inceledim sizin kriterleriniz de zaten çok model yok.

Örneğin Insignia ve Avensiste otomatik yok ayrıca Avensis te satılık araçta çok çok az o yüzden bu modeller yukarıda önerilmiş olsada direk eliyoruz.

C segmentinde,

Astra 1.4t artı LPG kombinasyonu olabilir arac sport hatta cosmo olursa yeterli donanım da sunar.

Bir diğer alternatif i30 dizel otomatik elite versiyon alırsanız donanım anlamında size herşeyi sunar yok yok.

D segmenti nde ise şu araçlar size uygun

C5 508 ve Passat bunları inceleyin derim, aslında Passat ta dsg faktörü olmasa çok hoş ve çok kullanışlı bir sw ancak donanımları, cam tavanı, dizel olması ve fiyatıni düşündüğümde aklım 508 e kayıyor. Bu modelleri bı inceleyin derim

• Hocam 75 civarına çıkabilirsen sıfır 1.6 etorq tam otomatik egea sw alabilirsin. Tasarımını ben beğeniyorum.

Bu arada egea konusunda hocam tasarım dışında iyi araştırmak lazım. Geçen takside egeaya bindim, taksici 80 küsür binde 3. Kez motor istediğini söyledi. 41 binde ve 65 binde motor yaptırmış, yağ yaktığından söz ediyordu.

Yaş olayına takılmazsan stilo multiwagon bakabilirsin. Temiz bir 1.6 103 hp lik benzinli motor ile tercih edilebilir. Heleki skywindow lu bulunursa keyifle yıllarca binilir. (Marea'larda da aynı motor var.)

Rastgele bir ilan buldum; 2005 model olmasına rağmen anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi özellikleri var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-son-fiyat-33-bin-seneye-40-bin-208645047/detay

• Ceed SW

12 senedir dizel arac kullaniyorum farkli markalarda, hic bir sıkıntı yasamadım, periyodik bakımları zamanında yaptırarak.

https://www.sahibinden.com/kia-ceed-1.6-crdi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.