Şimdi Ara

STATION WAGON ARACLAR NEDEN TUTULMUYOR? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
31.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  STATION WAGON ARACLAR NEDEN TUTULMUYOR?

STATION WAGON ARACLAR NEDEN TUTULMUYOR?

• Araç daha ağır ve uzun oluyor.Genelde Almancılar tercih ederler.
  • Hafif ticariler bu doblo, kango tarzı araçlar çıktığından bu yana pek tutulmamaya başlandı. Şöyle bir düşündüğümüzde kango tipli araç almak daha mantıklı gibi geliyor. Ama halen almancılar ve gurbetçilerde hep station araçlar mevcut . . .
  • Genelde SW vagon denince bizim milletin aklına kartal ve toros gelir.Onlarında devri bitti.Doblo connect.........vb.çıktı tam bizim milletin hayalindeki arabalar..........

Devasa bagajları var.İçleri geniş ve ferah.Taksiye 6 kişi rahat sığdıran milletimiz dobloya 10 kişi garanti biniyor.Daha ne olsun ki.Üstelik tavan rayı biraz aksesuar ve siyah renkli olursa aynı 4x4 görünümü var.Konfor yok demekte mümkün değil kendi çaplarında bir konforları var.Daha konforlu isteyende caddy alıyor işlem tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi br251 -- 8 Temmuz 2009; 10:27:27 >

•  STATION WAGON ARACLAR NEDEN TUTULMUYOR?

en şık sw'lardan biri. insignia alacak olsam sedan yerine bunu tercih ederdim.
  • Genelde doblo vb araçlar tercih ediliyor.Bununda sebebi ucuz olması,2. eli sw araçlara göre daha iyi olması.Ama bence aile aracı alınacaksa kesinlikle sw olmalı.Sw araçların arkası savurur mu?Savurur...Fakat eski sw'lerin arkası savurur.Şuanki sw'lerin savurma gibi problemi yok gibidir.Sedan gibi gitmezler elbette,ama bir hafif ticari gibi de savrulmazlar.Eğer alınabiliyorsa aile aracı olarak 307 sw,cee'd sw,eğer çıta yükseltilebilirse 407 sw...Özellikle peugeout sw araçlar cam tavanlarıyla çok güzel...Biraz daha konfor,suv tarzı araç isteniyorsa mpv'ler var.Onlarda fazla tutulmuyor,çoğunlukla c4 grand picasso,c-max tutuluyor.Motor hacimleriyle alakalı tabi.Kullanmakta olduğum araçta mpv(c mega space) sınıfında.Açıkçası yol tutuşu,konforu,uzun yoldaki rahatlığı sedan araçları aratmıyor...

• Sanırım bundan sonraki aracım bir STATON WAGON olacak... Şimdiki olamadı, ama bundan sonraki olabilir.

Yeni BMW 5 serisi SW
    Yeni VW Passat Variant

• yukarıda bir arkadaş auto showda sw ların daha ucuz olduğunu öğrendiğini yazmış ,bende tam tersi biliyorum alırken sw lar sedan yada hb lere göre biraz daha pahalı oluyor.ASTRA sw diğer astralara göre 9 cm daha uzunmuş buda hem bagaja hemde arka koltuk diz mesafesine olumlu yansıyor.
  • sedanından daha hoş bence.
    bir de dün gece astra sw gördüm.siyah renk nikelajlı falan,gayet güzeldi.bi de ön panjura flaş takmış,çaka çaka gidiyor.tabi o olmamış
    bunda da hayır demem

• bi kere sw kasa araçlar ölçü olarak sedan araçlar ile neredeyse eş değer!
    bazen uzunluk fazla oluyor ama oda milimetrik, fazla değil!
    ayrıca şu özellik en önemlisi: sedan da aynı sw de aynı boyda, motorlar aynı, yakıt desen oda aynı, vergilerde aynı, park ederken arka camlardan dolayı aracın bittiği yeri görme veya tahmin sedan'a oranla daha kolay, parça desen zaten sedan araçtan türeme her şey aynı!!!
    gerek duyduğum zaman açarım bagajı doldurrum istediğimi rahat rahat ferah ferah gezerim, normal zamanda da ne eksiği nede zararı olmuyor!

ben çok faydasını gördüm sw kasanın, şehir içinde hiç bir zararı veya eksisi hissedilmiyor, kasa savurma diye bişey bu devirde nerden çıkarıyonuz allah aşkına? her araç savurur sen yeter ki azcık zorla aracı bak bakalım noluyor !

bir kez sw, daima sw

• quote:

Orjinalden alıntı: matgab

bi kere sw kasa araçlar ölçü olarak sedan araçlar ile neredeyse eş değer!
    bazen uzunluk fazla oluyor ama oda milimetrik, fazla değil!
    ayrıca şu özellik en önemlisi: sedan da aynı sw de aynı boyda, motorlar aynı, yakıt desen oda aynı, vergilerde aynı, park ederken arka camlardan dolayı aracın bittiği yeri görme veya tahmin sedan'a oranla daha kolay, parça desen zaten sedan araçtan türeme her şey aynı!!!
    gerek duyduğum zaman açarım bagajı doldurrum istediğimi rahat rahat ferah ferah gezerim, normal zamanda da ne eksiği nede zararı olmuyor!

ben çok faydasını gördüm sw kasanın, şehir içinde hiç bir zararı veya eksisi hissedilmiyor, kasa savurma diye bişey bu devirde nerden çıkarıyonuz allah aşkına? her araç savurur sen yeter ki azcık zorla aracı bak bakalım noluyor !

bir kez sw, daima sw

Ben de size hak veriyorum. Bazı arkadaşlar daha uzun olduğunu iddia ediyor ama yok öyle birşey. Bazen milimetrik farkediyor. Bence Türk insanı SW leri beğenmiyor tip olarak. ve de park olayında tamamen psikolojik olarak daha büyük araç kullanıyor gibi düşünüp sıkıntı çekiyor olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Millet olarak ne zaman gösterişe değil de ihtiyacımız olanı almaya başlarsak SW ler tutulabilir

çok doğru!
  • şimdi bu araçta uzun görünüyor halbuki ama alakası yok, ben olsam SW da şiddetle bu aracı düşünürdüm, füze gibi mübarek

• dayıma a4 1.8T Quartto avant arıyoruz 10 ay oldu adam akıllı bulamadık almanya da olsak hangisini alacağımızı sasırırırız
  • tiple ilgisi yok, doblo'nun tipi çok mu güzel. Bizim millet biraz cahil bu konularda. SW alacağıma hafif ticari alayım diyor.
  • meydanın birine cıkta şu milleti aydınlat
  • durum burada Almanyada cok farkli. Misal örnek verecem Volkswagen Passat günde 80% Variant (SW) ve 20% Limousine üretiyor. Yani Almanyada Variant daha cok tutuluyor. Sagima bakiyorum Variant soluma bakiyorum Kücük Golf sinifi araba yani etrafta hic bir Limousine olmuyor bazen. Bazi modeller var gercekten Station Wagon modelleri daha güzel (örnek A6 Avant, Mercedes E Sinifi T-Modeli, BMW 5 Serisi) gelde bu araclarda Sedan yerine SW alma. OPEL Insignia misal bu araca SW yakismiyor ama Sedan modeli bir harika. Yeni Variantimi siparisini verdigimde saticiya sordum burada niye Sedan modeli yok diye sordugumda satici tutulmuyor satamiyoruz cevabini verdi. SW gercekten cok kullanisli bir araba ve uzunluk konusunda misal Passat Variant Sedandan yaklasik 25~ santim uzundur bunada cok uzun diyemeyiz.

Eski bir Sedan sürücüsü ve yakinda SW sürücüsü olarak sunu diyorum, Variant icin karar verdigimden cok memnunum. Üretime az kaldi ve günler saymak ile bitmiyor

Saygilar Yasin

• yurt dışındaki adamların benzini ucuz... daha çok seyahat ediyorlar ve gösteriş meraklıları değiller de ondan SW tercih ediliyor...

Ben olsam param yettiği sürece SW alırım... Jettawagon bulamadığımız içn türkiyede sedan aldık biz de...
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

durum burada Almanyada cok farkli. Misal örnek verecem Volkswagen Passat günde 80% Variant (SW) ve 20% Limousine üretiyor. Yani Almanyada Variant daha cok tutuluyor. Sagima bakiyorum Variant soluma bakiyorum Kücük Golf sinifi araba yani etrafta hic bir Limousine olmuyor bazen. Bazi modeller var gercekten Station Wagon modelleri daha güzel (örnek A6 Avant, Mercedes E Sinifi T-Modeli, BMW 5 Serisi) gelde bu araclarda Sedan yerine SW alma. OPEL Insignia misal bu araca SW yakismiyor ama Sedan modeli bir harika. Yeni Variantimi siparisini verdigimde saticiya sordum burada niye Sedan modeli yok diye sordugumda satici tutulmuyor satamiyoruz cevabini verdi. SW gercekten cok kullanisli bir araba ve uzunluk konusunda misal Passat Variant Sedandan yaklasik 25~ santim uzundur bunada cok uzun diyemeyiz.

Eski bir Sedan sürücüsü ve yakinda SW sürücüsü olarak sunu diyorum, Variant icin karar verdigimden cok memnunum. Üretime az kaldi ve günler saymak ile bitmiyor

Saygilar Yasin

yeni araban hayırlı olsun bruder!
    dediğin gibi, almanlar ihtiyaçlarına uygun aracı aldığı için gösterişe önem vermediğinden bol bol sw (touring-variant-avant= Kombinationskraftwagen =Kombi) alıyorlar..

bak ne güzel sade ve ihtiyaca yönelik bir araç

• Bu tutulur... 27.000 CC (27 litre) MERLIN V12 UÇAK MOTORU

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.