Şimdi Ara

Statik ip Bitmiştir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhabalar, bugün statik ip talebinde bulundum fakat turknet tarafından bana böyle bir cevap geldi paylaşmak istedim aranızda statik ip talep edip şuan da alan arkadaşlar varsa cevap verirse çok memnun olurum..

Aboneliğinize ait, 31903484 numaralı destek kaydınızın son durumu ile ilgili temsilcimizden yeni bir mesajınız var :
    Merhaba ben Fatih D. Tekrar sorgulama sağladım. Gayrettepe ve Ataköy santrallerinde statik ip olmadığını görmekteyim. Evden çalışma yaptıkları için çoğu kullanıcı statik ip hizmeti kullanmaktadır. Statik ip adresleri de kısıtlı sayıda bulunmaktadır. .

• IPv6 şart artık.
  • boşuna sürekli bağırmıyoruz IPv6 şu ülkeye şart diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz ne yapıcaz peki statik ip lazım bu konu hakkında Turknet birşey yapmalı acil IPv6 sistemini kullanılıyor biliyorum bazıları yada ben yanlış bilgilendirildim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetynd

biz ne yapıcaz peki statik ip lazım bu konu hakkında Turknet birşey yapmalı acil IPv6 sistemini kullanılıyor biliyorum bazıları yada ben yanlış bilgilendirildim
    türkiye'de bireysel abonelere ipv6 adresi verilmiyor. sadece ipv6 ile çalışan sitelere falan da tünel kurmadan erişemiyorsunuz. tünel kurmak için zaten cgnat'ta olmamanız gerekiyor, bizde cgnat olduğu için tünel işi de yalan oluyor. ben superonline'da kurumsal aboneyken de ipv6 adresim yoktu mesela. yani her kurumsal aboneye de vermiyor olabilirler. şu an vodafone net'te bireysel aboneyim, yine yok.

türknet bir ara adım atacağız ipv6 için falan demişti ama onlar da çok takmıyor sanırım. değil mi @TurkNetDestek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evrifaessa_TR -- 31 Mart 2020; 18:48:51 >
  • Evrifaessa_TR E kullanıcısına yanıt
    Tunnel değil de hem IPv4 (cgnat ile) hem IPv6 adresi verilebilir. Tabi teknik olarak Türkiye'de mümkün mü bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: techturch

Tunnel değil de hem IPv4 (cgnat ile) hem IPv6 adresi verilebilir. Tabi teknik olarak Türkiye'de mümkün mü bilmiyorum.
    evet ama ben tünelden bahsediyorum. dual stack yapılabilir ama henüz iss'lerimiz o fikre sıcak bakmıyor galiba.

• ISS bugünleri hiç mi düşünmediler hiç bir çalışma yapılmamış belli ki sistemlerin çoğu çöküş yaşıyacak gibi duruyor bakalım umarım daha da kötüye gitmez...
  • quote:

ISS bugünleri hiç mi düşünmediler hiç bir çalışma yapılmamış belli ki sistemlerin çoğu çöküş yaşıyacak gibi duruyor bakalım umarım daha da kötüye gitmez...
    keşke tek sıkıntı ipv6 olsa. santraller yoğunluğu kaldıramıyor, 2020 yılında hala port yok diye müşteri kaybı yaşanıyor.

• Ev içi kameraların internetten izlenebilmesi için sabit ip almış gibi hizmet veren sitelerin yada uygulamaların güvenirliği konusunda ne düşünürsünüz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 31 Mart 2020; 19:8:52 >
  • Benim görüşürüm bu salgın durulduktan sonra atılacak adım ISS hepsi birleşip bu sorunları çözüme kovuşturmaları aksi halde gelecek yıllarda teknolojiyi yakalayamayanlar savrulup gidecekler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Ev içi kameraların internetten izlenebilmesi için sabit ip almış gibi hizmet veren sitelerin yada uygulamaların güvenirliği konusunda ne düşünürsünüz?
    Hiç güvenmem kesinlikle kullanmayın..
  • mehmetynd kullanıcısına yanıt
    Ozaman çaresiz bir şekilde ipv6 sisteminin gelmesi beklenecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 31 Mart 2020; 19:18:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Ev içi kameraların internetten izlenebilmesi için sabit ip almış gibi hizmet veren sitelerin yada uygulamaların güvenirliği konusunda ne düşünürsünüz?
    hiç güvenmem sizde güvemeyin derim
  • quote:

Benim görüşürüm bu salgın durulduktan sonra atılacak adım ISS hepsi birleşip bu sorunları çözüme kovuşturmaları aksi halde gelecek yıllarda teknolojiyi yakalayamayanlar savrulup gidecekler..
    İSS'lerin hepsi birleşecek ha?
    Zorunda olmadıkça hiçbiri uğraşmaz böyle şeylerle. İşin ucunda para var mı para?

• @TurknetDestek @millenicom detaylı bilgi alabilir miyiz statik ip ile ilgili? Tükenme durumunu açıklar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

@TurknetDestek @millenicom detaylı bilgi alabilir miyiz statik ip ile ilgili? Tükenme durumunu açıklar mısınız?
    Bu konuda müşterilerini mağdur etmeye hakkı yok ISS firmaları açıklama yapma zorunluluğu vardır statik ip yok kalmadı gibi bir terim olamaz IPv6 geçin o zaman neden para ödüyoruz sizlere

İyi hizmet almak her zaman hakkımız tabii ki (BİLGİLENDİRMEDE)
  • Vodafonenet'den statik ıp talep ettim, 4 gün de bağladılar ama ıp çalışmıyor net tamamen gitti. Allah bizi bu baş belası ISS'lerden kurtarsın başka bir dileğim yok.
  • Forum Donanım ekibinden rica ediyorum bu konu sabitlensin lütfen değerli internet kullanıcıları konuyu öne çıkartalım haklarımızı savunalım

Sustuğumuz zaman haklarımızı kaybederiz..
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 19 Temmuz 2020; 13:56:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.