Şimdi Ara

Starlink Türkiye' de yayılım (Starlink alt başlığı açılmalımı?)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
2.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizin bazı bölgeleri artık 24 saat kapsama alanında. Gün gün bu oran artacak. Starlink yerel prosedürler gereği Avrupa'da lisans almaya ve Fransız istasyonların verileri sağlayarak İngiltere, İrlanda, İspanya, Portekiz, İsviçre, Belçika, Almanya ve Hollanda ya hizmet verebilir konuma erişecek. Tabi bu kadar talep karşısında bir anda yayılım zor.

Yıldızlı yerler son 24 saatte kesintisiz hizmet alınabilen bölgeleri gösteriyor. Güney kısımlar bile

Ülkemizin en güneyi şuan %99,5 kapsama alanında.

Güneyde bir hücre.

"Bu hücre gün içinde ortalama 1431 dakika 1440 kapalıdır.

Bu, günün yaklaşık% 99,4'ü."

Kaynak: https://sebsebmc.github.io/starlink-coverage/index.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 18 Şubat 2021; 23:41:45 >

• adsl işkencesinin bitmesi için starlink'in çok acil yayılması gerekiyor.

• Fiyat olarak çok yüksek de olsa hala ben yerel fiyatlandırmanın geleceğini umuyorum. Her halukarda Starlink'i bu fiyatlarada alacak çıkar. Ötvsi Kdvs ne kadar olacak. Yeni tip Uit (uzay iletişim vergisi) umarım gelmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Fiyat olarak çok yüksek de olsa hala ben yerel fiyatlandırmanın geleceğini umuyorum. Her halukarda Starlink'i bu fiyatlarada alacak çıkar. Ötvsi Kdvs ne kadar olacak. Yeni tip Uit (uzay iletişim vergisi) umarım gelmez.

yerel fiyatlandırma olacak çünkü buradan alıp avrupa'da kullamak imkansız olacak. seri numarasına göre coğrafi kilit olacak.

• Evet aynen öyle. Bazı sitelerde 50 mil farklı yerde çalışmadığından bahsetmişler. Yıl sonuna gemi, uçak, kara taşıtları için fiyatlar çıkabilirmiş. Yinede lisans sorunlarından dolayı geniş bölgesel kilit olabilirmiş.

• Pek anlamadığımdan soruyorum. Lisans almazlarsa ne oluyor? Sinyal tepeden geliyor, Bu durumda ülke bu hizmeti kesebiliyormu? Bir nevi uydu tv yayını gibi yani. Türkiye den lisans almayan bir çok kanalı uydu vasıtası ile izlenebilinir. Mesela İran Çin gibi internete çok sıkı fitre uygulayan ülkelerde durum ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Pek anlamadığımdan soruyorum. Lisans almazlarsa ne oluyor? Sinyal tepeden geliyor, Bu durumda ülke bu hizmeti kesebiliyormu? Bir nevi uydu tv yayını gibi yani. Türkiye den lisans almayan bir çok kanalı uydu vasıtası ile izlenebilinir. Mesela İran Çin gibi internete çok sıkı fitre uygulayan ülkelerde durum ne olacak?

Elon Musk yaptığı açıklamada yerel yönetim kurallarına uyacağını belirtti. Zaten cihazla konum bazlı çalışıyor. Anlaşamadığı ülkede hizmet vermiyecek manası çıkıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Elon Musk yaptığı açıklamada yerel yönetim kurallarına uyacağını belirtti. Zaten cihazla konum bazlı çalışıyor. Anlaşamadığı ülkede hizmet vermiyecek manası çıkıyor.

Alıntıları Göster

Vardır bir bildiği. İstese yerel yönetim kurallarına uymaya bilir dimi bu durumda Yerel yönetimin yapabileceği bişi varmıdır ki?

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Hiç birşey yok. Fransa yer istasyonuna izinde verdi. Belki gelişmemiş ülkelerde sorun olabilir. Ama para herşeyi çözer. Yanlış anlamadıysam Fransada lisans için 150milyon dolar ödenecek.

• Ülkemizin en güneyi %99 kapsama alanında? Yıldızlı yerler kapsamayı göstermiyor mu? Ben mavi ekran.
  • NT2L kullanıcısına yanıt
    Yıldızlı yerler son 24 saatte kesintisiz sinyal alan yerler. Türkiyenin en güneyinde son 24 saatte en fazla 10 dk kesinti var.

• İstanbul/Arnavutköy'deyim gelir mi acaba buralar şöyle aylık 200-250 olursa net alır kullanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SiyahPapyon kullanıcısına yanıt

hocam şirket fiyatın evrensel olacağını söyledi aylık 99 dolar ücreti ve 500 dolar anten modem ve çeviricisi var bir kerelik almanız gereken.

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Yıldızlı yerler bana sanki batıymış gibi geldi de
  • quote:

Orijinalden alıntı: samcu

hocam şirket fiyatın evrensel olacağını söyledi aylık 99 dolar ücreti ve 500 dolar anten modem ve çeviricisi var bir kerelik almanız gereken.

O halde bu da yalan oldu internetsiz devam 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SiyahPapyon kullanıcısına yanıt

Hocam özellikle adsl veya internet hiç olmayan yerleri için hız vs çok iyi 100mb dow. 15 20 up. 20 30 ping alıyorlar abd civarlarında bu daha beta da ve yeni uydular atılacak daha da iyi olur tek eksisi dolar olması başta tr de çok az müşterileri olur bu fiyatlandırma ile fiyat düşerse Tt kullanıcılarının yarısı starlink e geçer adsl kullananlar. Potansiyel var tr de az karla çok satarak kazanabilirler bakalım ne olacak.Bu yılın sonunda gelecek diyorlar bir sıkıntı olmaz ise.

• özellikle upload çok iyi diğer uydu internetlerinde upload kablo ile gittiği için çok yavaştı ama burda direk uyduya gittiği için upload abd civarlarında 15 20 up düşük olmasına rağmen bizde yüksek Starlink Türkiye' de yayılım (Starlink alt başlığı açılmalımı?) 

• TT,Sol,kablonet adamlarda fiber olamsına rağmen 5 mb veriyorlar bu koronada tt 8 e çıkardı ama gine düşecek hız.Ztn adsl olanlardan bahsetmiyorum 1 mb alamıyorlar.

• NT2L kullanıcısına yanıt
    Galiba önceki mesaj az buçuk anlatım bozukluğuna meydan vermişim. Güney yıldız değil yıldız olması için %100 kapsama alanında olması lazım. Yıldızlı olan yerler Çanakkale ve Ağrı ilimiz son 24 saatte kesinti yaşamayan yerler.

Bu arada gelişmeler pek iç açıcı değil. Müşteri tarafından sipariş edilen çanak sistemi üretimi kesintiye uğramış. V2 çıkacakmış. 3-4 hafta sonra tekrar dağıtım başlayacakmış. Falcon 19 fırlatmada kullanılan roket yere inişte arıza yaptı ve patlayıp suya düştü. Bu sebeple tüm starlink uyduları fırlatmaları askıya alındı. Falcon 17 fırlatılaması kapsama sorunu çıkaracak 18, 19 fırlatıldı ama 17 fırlatılmasında hep aksilikler çıktı.

• gulnare G kullanıcısına yanıt
    Şimdi ben anladığıma göre tüm forum anlamış demektir

Aksilikler olması normal, büyük bir proje. Ama mevcut şartlarda bireyselde ilk tercih olmayacaktır (Türkiye'de).
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.