Şimdi Ara

Starlink Türkiye' de yayılım (Starlink alt başlığı açılmalımı?) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
2.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiç bir ülkede ilk tercih olmayacak. Mecburiyet dayalı kullanım olacak. Hali hazırda evine iş yerine fiber varsa bunu alması mantıksız. Yani elinin altında hizmet alabileceğin fiber yoksa mecburen alacaksın ve paraya kıyman gerekecek. Dağın başında yazlığı vardır. İnternet seçeneğin sadece bu olacak. Yıl sonu uçak ve gemi ve kara taşıtları için daha yüksek bir tarife çıkacak. Son fırlatılan uydularda kutuplara hizmet vermesi için. Belki oralarda daha yüksek fiyat olacak. Birde arızalan düşen uydular var. 1070 uydudan 59 tane. Ve hala bir iki arızalınıp alt yörüngeye çekilen uydular var. Sebebi ve sonuçları hakkında bir bilgiye ulaşamadım. 1 uydunun hizmet süreside 4-5yıl. Sürekli fırlatma yapmak zorundalar. Proje bitmeden 540km uyduları tekrar fırlatması gerekecek.

Sonuç olarak Elon Mask twitte dediği gibi inşaalah batmaz. Bu twitide bence bilerek artı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi en azından uçaklarda gemilerde internet hızlari artacak. Uzak yol çalışan gemi personeli özellikle rahat eder. Uçaklarda internet belli bir dataya kadar ücretsiz olabilir bu şekilde.
  • Olacaktı şimdi :))

Starlink Türkiye' de yayılım (Starlink alt başlığı açılmalımı?)
  • starlik çoğuna görede sorunsuz gözüküyorda... webtekno kullanmaya başlamıştı...

• Ben az önce ön başvurumu yaptım. Depozitomu ödedim.

• Jlozde kullanıcısına yanıt
    Türkiyede ön başvuru başladı ama ödeme yapmak için erken. Bugün bana mailde geldi ön ödeme için. Avrupada devletler ile anlaşmasına rağmen türkiyede daha adım atmadı. Fiyat ve anlaşma adımı atılsın. Bu fiyatlar ile türkiyede kapasite sorunu olacağını düşünmüyorum. Google + kod ile başvuru yapınız. Yoksa hücre bilgisi hatalı olabiliyormuş.

• yerel şirketi kurmadan ve yer istasyonu kurmadan asla para yatırmayacağım.

• Bu fiyatlar ile kapasite dolmasına imkan yok. Özellikte kırsal kesimde. Km2 ye ortalama 38 abone düşüyor diye hatırlıyorum.

• Türkiye için özel fiyatlandırma olmaz ise bunu anca çok zenginler hobi amaçlı alır keza aylık 99 dolar demek aylık 740 TL gibi bir fiyata denk geliyor.
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Starlink ilk konuşulmaya başlandığında, Ucuz heryer de internet sloganı ile çıktı. Ama görünüşe göre öyle olmayacak. Elon heryerde tek fiyat twiti attı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Starlink ilk konuşulmaya başlandığında, Ucuz heryer de internet sloganı ile çıktı. Ama görünüşe göre öyle olmayacak. Elon heryerde tek fiyat twiti attı.

kendi seçimi, bu fiyata ancak 3-4 kişi birleşip alabilir.

• 100 mbit den fazla olmalıydı bence verdikleri hız

• helsloot kullanıcısına yanıt

Şuan bazı bazı kullanıcılar geçici olarak 270-300mbps hızları gördü. 340 km uydular yerleştirdikten sonra hızları 1gbps ve 20 ms düşürme hedefi var. Starlink üst konumdaki uyduların konumunu değiştirmek içinde başvurdu 1100km uyduları 570-590km arasına yerleştirmeyi hedefliyor. Ne kadar alçak o kadar hızlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 28 Şubat 2021; 22:15:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gulnare

Şuan bazı bazı kullanıcılar geçici olarak 270-300mbps hızları gördü. 340 km uydular yerleştirdikten sonra hızları 1gbps ve 20 ms düşürme hedefi var. Starlink üst konumdaki uyduların konumunu değiştirmek içinde başvurdu 1100km uyduları 570-590km arasına yerleştirmeyi hedefliyor. Ne kadar alçak o kadar hızlı.

yerel fiyatlandırma kesinlikle olacaktır.şimdi yok dediğine bakmayın.

• Bölgesel fiyat gelir ama uzun sürebilir. Birde çanak maliyeti 2500$ ama 500$ satıyor şuan. Maliyet düşürme imkanı şuan için araştırılıyor. Elonda para kazanamayacağı işe girmez.

• lewizsthank1 kullanıcısına yanıt

kank sağda sol yazısını editlemeyi unutmuşsun :)

• Bölgesel ülke bazlı fiyat bekleyen çok bekler açık ve net şekilde fix 99 dolar olacak tüm dünyada
    99 dolar çoğu ülkede makul bir fiyat tabi ülkemiz hariç.
    Gerçi kur 3 3.5 tl olsa yine alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

onun çözümünü bulurlar Elalem aldığı gibi kullanmaz hem...

• China ama Çinli olmayan C kullanıcısına yanıt

Hocam ne güzel yakalamışsın ya. Starlink Türkiye' de yayılım (Starlink alt başlığı açılmalımı?) 

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.