Şimdi Ara

STARFIELD XBOX SERIES X/S ANAKONU (DAY 1 GAMEPASS) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.110
Cevap
50
Favori
48.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu yeni gördüm haber kuruluşlarından bu tarz bir şey beklemezdim.

STARFIELD XBOX SERIES X/S ANAKONU (DAY 1 GAMEPASS)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Silkolet kullanıcısına yanıt
    E dikkat çekecek ki insanlar linke tıklasın girsin okusun, yorum yazsın kavga çıksın. Adam ondan para kazanacak.

Basın bile fan kafasında haberler yazıyor rezillik.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bütün bu negatiflik satar mevzusundan tamam da PC Gamer ya bu. IGN in kendisi de yanyana NMS ile video koyup kıyaslıyor hitap ettikleri kitleyi iyice düşürdüler artık.

İlerleyen zamanlarda daha detaylı şeyler içinde gösterim olacak dedi Todd. Konuşma seçenekleri ve sonuçlarını iyice göstersinler biraz RPG olduğu belli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silkolet

Bunu yeni gördüm haber kuruluşlarından bu tarz bir şey beklemezdim.

Şuan haksız yere nefret yorumları alıyor. Çıktığında herkesi morartacak

• Keşke realistik olsaydı. Futuristik uzay teması da güzel lâkin, gerçekçi oynamaya sebep olmuyor.

Şöyle bir warp motorlu dev uzay gemisi ile başka yıldız sistemlerine gidip, şekilli uzay araçları ile gezegenler arası ve atmosferinde dolaşmak... var bi hayalimiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim anlamadığım bu bethesda oyunlarının hepsi çıkışında sıkıntılı,modcular 3-5 ay içinde adam ediyorlar oyunu. Ya sen koskoca bethesdasın bu modcuları işe alıp sen kendi bünyende yaptıramıyormusun. Niye biz moddu tweakdi şuydu buydu uğraşıyoruz.

• volkanick kullanıcısına yanıt

İçerideki adamlar modculardan emin ol daha kalitelidir. Kendim de yazılımcı olduğum için biliyorum. Ama yazılım geliştirmede şöyle bir durum var. sen bireysel olarak ne kadar iyi olursan ol, bu işler bir proje ekibi yöneticileri eşliğinde yürüyor. Normalde yazılımda en önemli kısım analiz geliştirme test döngüsüdür. Ama işin içine bu proje yönetimi girdiğinde tek önemli şey hedef tarih oluyor. Zamanlama için gerekirse analizden en kolay da testten vazgeçiyorlar. Dediğin modcuları alsalar başka işte çalıştırırlar emin ol. Ya da içeridekilere fırsat tanısalar onlar da yapar. İş tamamen yönetim beceriksizliğinde yatıyor. Bireysel yazılımcının kalitesinde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pirate19 -- 26 Haziran 2022; 1:14:10 >
  • The leaks had some extra info that could also be true. I've highlighted a few:

- Some game engines were looked into by Bethesda but because of the lack of tried and true games on those engines they decided to stick with Creation.

- The game has more RPG elements from older Bethesda games with organic levelling system from Skyrim, the planned theme is a blend between Star Trek and Prey.

- Havok is replaced by in-house tools, and there are ladders in the game.

- Id Software helped working on the gunplay again, just like in Fallout 4.

- Buildings have option for overview perspective.

- Romance works like Skyrim and Fallout, aka gender-blind.

- Tech and setting is mostly realistic.

- You can land on any planet and moon that have physical land, there is space flight, space fight, weapon and ship customisation and crew management. No seamless landing but there are atmosphere flight and land rovers.

- Procedural generation is used to create planets, with some dead areas and areas touched up by artists.

- There are influences from Mass Efffect, they were also inspired by Outer Wilds for a shift to more brainy and less hand-holding exploration. Space flight is also compared to Outer Wilds but not as simple.

- There are intelligent aliens, mega cities and mega satellites.

- The game may have slower pace than some people expect.

- Dialogue options and silent protagonist.

- AI that can build settlement and "settlement system takeover".

Adamları baya eleştirdim fakat combat konusunda id Software den yardım alıyorlarmış. Fallout 4 de de yardım almışlar.

Destek almamaları saçma olurdu zaten.Ama Fallout 4'te de destek aldılarsa sorun oyun motorundan kaynaklı demek ki.Id Software bile çözemediğine göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silkolet

The leaks had some extra info that could also be true. I've highlighted a few:

- Some game engines were looked into by Bethesda but because of the lack of tried and true games on those engines they decided to stick with Creation.

- The game has more RPG elements from older Bethesda games with organic levelling system from Skyrim, the planned theme is a blend between Star Trek and Prey.

- Havok is replaced by in-house tools, and there are ladders in the game.

- Id Software helped working on the gunplay again, just like in Fallout 4.

- Buildings have option for overview perspective.

- Romance works like Skyrim and Fallout, aka gender-blind.

- Tech and setting is mostly realistic.

- You can land on any planet and moon that have physical land, there is space flight, space fight, weapon and ship customisation and crew management. No seamless landing but there are atmosphere flight and land rovers.

- Procedural generation is used to create planets, with some dead areas and areas touched up by artists.

- There are influences from Mass Efffect, they were also inspired by Outer Wilds for a shift to more brainy and less hand-holding exploration. Space flight is also compared to Outer Wilds but not as simple.

- There are intelligent aliens, mega cities and mega satellites.

- The game may have slower pace than some people expect.

- Dialogue options and silent protagonist.

- AI that can build settlement and "settlement system takeover".

Adamları baya eleştirdim fakat combat konusunda id Software den yardım alıyorlarmış. Fallout 4 de de yardım almışlar.
    Shooter elementlerini idsoftware idengine ile yapsa oyun mükemmel olur. Doom'daki vuruş hissiyatı süper. id bu işi iyi beceriyor.

• wither kullanıcısına yanıt

Fallout 4 ün combat bir önceki Fallout 3 e göre daha iyiydi fakat gene ortalama seviyedeydi. IDTech7 de adamların ne seviyede iş yaptığı belli, et parçalanması kemik sistemi filan var. Artık burada sıkıntı Creation Engine, bu tarz işlere pek uygun değil yayınlanan yazıda farklı motor (UE4 büyük ihtimalle) denendiğini ama dünya yaratmada istenildiği gibi verim alamadıklarından bahsetmiş.

Her ne kadar herkesin UE5 kullanmasını istemesem de Bethesda geçerse özellikle Red Engine i bırakan CDPR varken çok iyi olur. The Coalition da var uzak çizim ve detaylı mesh konusunda da Nanite ciddi çözüm oluyor.

Artık dua edelim de TES VI da farklı bir şey kullansınlar.

• Obsidian80 O kullanıcısına yanıt

IDTech li bir açık dünya RPG benim de isteğim fakat en azından Bethesda için UE5 olsa gene tamamım.

idSoftware şu motoru biraz daha çok yönlü yapıp farklı işlere yönelik dağıtması lazım şuan MS in elindeki en yüksek performans/kaliteyi sağlayan motor.

Keske daha fazla oyunda kullansalar aptal bu MS. IDtech optimizasyon konusunda çok iyi bir motor. Görselliği de çok iyi, fizikleri de çok iyi. Creation Engine gibi sorunlu bir oyun motorunun kullanılmaması lazım. Tamamen old gen. Karakter animasyonları falan küt.

• Obsidian80 O kullanıcısına yanıt

Satın alım tamamlanalı 1 sene oldu o yüzden kendi 1P stüdyolarında anca yeni projelerde görürüz.

Bethesda da Activision Blizzard da bir nevi bağımsız stüdyo olarak devam edecekler görünen o.Microsoft'un çok kritik bir iki karar dışında bu stüdyoların hiç bir işine karışmayacağını düşünüyorum.Eski hatalarından çok çektiler , Bethesda'ya baskı yapmazlar motor konusunda.

Ama bazı direkt kendi altında çalışan stüdyoları biraz silkelemesi lazım.Undead Labs State of Decay 2'yi çıkaralı 4 seneden fazla oldu.Hala 3. oyunun başlangıç aşamasında olduğu haberleri geliyor.4 senedir Ms'in maddi desteği olmasına rağmen.

• wither kullanıcısına yanıt
    Roundtable röportajında Bethesda satın alımı tamamlandığı zaman Phil Spencer en heyecanlı olduğu ve kimsenin pek değinmediği konulardan birinin IDTech 7 olduğunu ve diğer Xbox stüdyolarının bu motoru kullanabileceğini daha genişe yaymak istediğinden bahşetmişti.

Bethesda nın motor kullanımına gelirsek zaten farklı motorları kendileri denemişler ama inatlarından vazgeçip değişirler mi bilmiyorum kimse bilmiyor.

Undead Labs State of Decay 2 yi çıkardığında oldukça ufak bir stüdyoydu. MS sonrası bir çok insan eklediler firmaya fakat bunun sıkıntısı zaten çalışma kültürü yeni oluşmuş ufak bir stüdyoda yeni gelenleri entegre etmek ve her şeyi rayına oturtmanın zorlaşması oldu. Düzgün bir iç stüdyo düzenini daha yeni yeni kurduklarını söylüyorlar bir kaç ay öncesinde daha animasyon için deneyimli insanlar arıyorlardı.

Zenimax ve ABK gibi büyük yayıncı firmaların güzel yanı hali hazırda çalışan iyi ve tecrübeli bir yapı olmaları ve bu tarz zorluklarla pek uğraşmamaları. Xbox ın kendi iç stüdyolarında düzene oturtması biraz daha zaman alacaktır özellikle bu serbestlikle. Turn 10, PGG, The Coalition, Obsidian ve yeni yeni büyümesini tamamlamış ve ince eleyip sık dokuyarak ilerleyen Ninja Theory yapım sürecini düzene oturtmuş stüdyolar. 343, Undead ve Initiative lerin ise gitmesi gereken daha uzun bir yok var gibi gözüküyor en azından duyumlara bakarsak. Rare arada belirsiz olan SoT gibi bitmiş ve güncelleme alarak ilerleyen bir IP çıkarttılar ama yeni projesi belirsiz. Double Fine ve InXile hala bir nebze küçük kalan ama güzel oyunlar çıkartmış stüdyolar.
    Genel olarak bu nesilin oldukça iyi geçeceği kesin gibi şu satın alım tamamlandığında iyice ivme kazanacaktır. En azından 2022 nin tatsızlığını alır.

• STARFIELD XBOX SERIES X/S ANAKONU (DAY 1 GAMEPASS)

NASA Uriel Septim den alıntı yapmış 😅

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silkolet -- 15 Temmuz 2022; 15:16:0 >

• https://www.youtube.com/watch?v=R3thiIEvK0c&feature=youtu.be

• Daha çok beklediğim bir oyun yok, büyük hype var ama çıkış tarihi hala belli olmadı. Bethesda bitirdi bizi.

• Outlaw-E kullanıcısına yanıt
    Oyun doyurucu ve hatasız çıkacaksa 2024'e kadar beklerim, en az 150 saat oynarım o günleri görürsem

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.