Şimdi Ara

Star Wars | Yıldız Savaşları Nasıl İzlenmeli (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
2
Favori
76.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasil izlersen izle, sonunda hem 1-2-3-4-5-6 hem de 4-5-6-1-2-3 olarak yeniden izliyorsun.Bazen de tek tek takilliyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: #NeWWorlD#

aradığım şey buydu valla tavsiyelere göre kronolojik sıraya göre izliyorum

demişim ama daha sadece 4. bölümün yarısına kadar izledim
    en kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum
  • Bende şuan izliyorum(Daha önce hiç izlemedim)

4-5-6-1 bitti.Sıra 2 ve 3'te onlarda 720p olarak iniyorlar :)
  • şu an askerdeyim,
    gitmeden 720p leri 4-5-6-1-2-3 olarak izlemiştim,
    dönünce de 1-2-3-4-5-6 olarak izlemeyi düşünüyorum,
    bu arada bana hayırlı tezkereler
  • 1-2-3-4-5-6 olarak izlemeli.Bunu bir SW fanı olarak söylüyorum konuyu anlaması için bu sırada izlemesi lazım.4-5-6-1-2-3 izlerse saçma sapan oluyr.Başlarda anakinin geleceğini görürken sonradan çocukluğunu görmek sizcede saçma olmazmı?
  • sağol beyler makarnamı koyup 4-5-6-1-2-3 olarak izliyorum
  • film dediğin 1-2...-6 diye izlenir. nasıl bir mantıktır bu 4-5-6-1-2-3

lucas bu filmi 4-5-6 diye çekti çünkü galiba ilk filmin senaryosa pek beğenilmedi ve başarısız olacağı düşünüldü. eğer filmi ortadan bailartırsa ileride bazı sahneleri ile tarihe geçecekti bknz:
    5. filmde "i'm your father"
    . ve sonradan ilk 3 filminide çekti.

yani 1-2-3-4-5-6

bunun kötü tarafı son 3 filmde teklonoji güzel. ilk 3 filmi izleyince insan biraz garipsiyor. izlerken o döneme göre değerlendirme yapmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Physio_

quote:

Orjinalden alıntı: cagann

4-5-6-1-2-3-4-5-6

Benim tavsiyem de budur.

aynen katılıyorum.. böyle daha ii

Ben sadece 4'ü izledim şimdilik ve bu sıralamyla gideceğim.(Özet olarak geçeceğim,tamamen izlemem tabi ki )
  • 456123
  • Konunun ilerleyişini görmek istiyosan 1-2-3-4-5-6

Ama normal çekiliş sırası istiyosan 4-5-6-1-2-3

Ben 123456 diye izledim gayet memnunum.Sadece 4-5-6. filmlerdeki kalite bazen adamı güldürüyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan K.

1-2-3-4-5-6 olarak izlemeli.Bunu bir SW fanı olarak söylüyorum konuyu anlaması için bu sırada izlemesi lazım.4-5-6-1-2-3 izlerse saçma sapan oluyr.Başlarda anakinin geleceğini görürken sonradan çocukluğunu görmek sizcede saçma olmazmı?

Eğer 1-2-3'ün 4-5-6 dan önce olan olayları anlattığının bilgisiyle başlarsan saçma olmaz dostum. Zaten bu seriye başlayacaklar bunu da bilirler elbet...

4-5-6'dan başlamanın bir kaç iyi yönü var:

---- 4-5-6 çekilirken yıllar sonra mutlaka bir kaç film daha çekeriz diye kesin düşünce olmadığından olsa da "nasılsa bazı şeyleri sonraki filmlerde daha iyi anlarsınız" diye bir düşünce ile hareket etmek mümkün olmadığından 4'ü ilk olarak izleyen birinin bile olay örgüsünü anlayabileceği şekilde yapılmak zorundaydı, yapıldı da. Yani milyonlar hatta milyarlarca insan 4'den başlayıp yıllar süren bir SW hayranlığı kazandıysa bundaki inceliği görmek lazım.

---- Bir film izlerken en büyük zevk almamızı sağlayan etkenlerden biri; film veya film serisi içinde doğru bildiğimizin yanlış, yanlış bildiğimizin doğru çıkmasıdır. Kısacası şaşırtmasıdır diyebiliriz. 1-2-3 olarak başlayan insanı, şaşırtacak, amiyane tabirle "yapma yaw!" dedirtecek nerdeyse hiç bir sahne olmaz. 1-2-3 ile başlayanı ise pek çok süpriz bekliyor olur. Bu da izlenme zevkini arttırır. Örnekler verebilirdim buna ama spolier'e girer. İzleyenler ise demek istediğimi anlamışlardır ve gözünde bu tip sahneleri canlandırmışlardır bile...

• quote:

Orijinalden alıntı: ProtezBacak

quote:

Orjinalden alıntı: BaYDoGaN

quote:

Orjinalden alıntı: DarkSleep__

keşke 4-5-6 yı tekrardan çekse

Lucas,bir şeyler yapmadan duramıyor ama çekeceğini sanmam..

Seriyi hepten batırsın.

Bence batırmış olmaz, çünkü episode 3teki dövüş sahnelerinden sonra, episode 4 biraz sönük kalıyor, bence seri yeniden çekilse güzel olurdu.

• Hortlatmak gibi olacak ama bence en mantıklısı 4-5-1-2-3-4-5-6 olmalı yahu.. Ben ilk kez öyle izledim bıraktığı etkiyi ne ben anlatabilirim ne siz anlarsınız
  • 1-2-3-4-5-6 izlemenin bir sakıncası yok hikaye olarak güzel ama bu seferde yıllar önce çekilen 4-5-6 insana garip geliyor. Özellikle de ilk 3 filmde daha karizmatik olan bazı karaklerin 4-5-6 da maymuna dönmesi ( misal Yoda ) insanı kızdırıyor. 4-5-6 izleyin biraz ara verip 1-2-3 izleyin ki zaten bu serinin izlenmeyi hakeden bölümleri 3-4-5-6 sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SouL InvictuS -- 22 Kasım 2010; 13:17:52 >
  • bana kalırsa ilk izleyişte sinemaya çıkış tarihlerine göre izle. bütün dünya nasıl izlediyse öyle izle yani. ben öyle yaptım biraz düşündürücü oldu ama güzel oldu.
  • 4-5-6-1-2-3 şeklinde sıralı izlemek en güzeli. Çoğunlukta böyle izledi ve sevdi bu seriyi zaten.
  • abi yuh ya.. bu nasıl bi senaryo? bende izliycem hiç izlemedim ama merakım iyice kabardı..

quote:

1999-2002-2005-1977-1980-1983
  • Bence bir sondan bir baştan izleyerek yani şöyle 6-1-5-2-4-3 izleyerekte farklı bir tad almak mümkün
  • Bence yatarak izle, en rahatı bu
  • 4-5-6-1-2-3-4-5-6 şeklinde. Mümkünse gece vakti cips ve kola eşliğinde.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.