Şimdi Ara

SSD diskim çok yavaş çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba masaüstü bilgisayarımda kullandığım SSD diakimin performansında aşırı derecede düşüklük var daha önce Windows derecelendirmesinden 7.9 alırken şimdi normal hdd gibi 5.9 alıyorum 2 tane hdd + SSD kullanıyordum hdd nin biri bozuldu ve çıkardım aceba SSD yi sata 2 ye mi bağladım diye düşünüyorum burada hangisine bağlamam gerekiyor aceba yardımcı olabilir misiniz SSD diskim çok yavaş çalışıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Beyaz olanlar sata 3 olarak biliyorum ama yanılıyor muyum

• Beyler yok mu yardım edecek kimse

• beyazın yanında şuan takılı olanda sata 3, ama sıra olarak beyaza takın
    yavaşlık derken yazma hızı okuma hızı gibi aktarımları mı kastediyorsunuz yoksa açılış kapanış hızınımı ?
    tabi hızın bu konuyla ilgisi yok gibi, sağlık tarama testi, veya ssd ile ilgili benchmarklar yapıp, ne zaman alındığını ve modelini paylaşabilirseniz daha doğru yorumlanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Hocam yaklaşık 1.5 yıl önce aldım SSD yi hi-level marka açılış kapanış hızı da düşük okuma yazma hızı da düşük

• quote:

Orijinalden alıntı: wufuk

Hocam yaklaşık 1.5 yıl önce aldım SSD yi hi-level marka açılış kapanış hızı da düşük okuma yazma hızı da düşük
    bende alalı 1 yılı geçti, hi level ultra, okuma değerleri 450 civarı, yazma 150 küsürdü, değerler düşük ama pc açılış hızı veya uygulama açılış hızında bir sıkıntı yaşamadım

Hocam nedendir bilinmez ben o hızları hiç alamadım diğer bilgisayarımda da Kingston v300 var onda sorun yaşamıyorum gayet güzel çalışıyor ama test ettiğimde o hızları alamıyorum hangi program ile test ediyorsunuz

• Öncelikle sata3 portuna bağladığınızdan emin olun. Sonra biostan sata,ide, achi mod hangisinde ise kontrol edin achi modu seçin.Eğer achi modda değilse ssd nin istenilen değerleri alamaması gayet normal. Windows ide modda kurulmuş ise biosta achi modu aktif etseniz dahi windowsu açamazsınız (windows7 için konuşuyorum windows 10 denemedim)Tekrar ide modu seçip masa üzerine gelip linkteki adımları uygularsanız format atmadan achi mod aktif olur.
    http://www.ssdlabs.net/ssc/isletim-sistemini-ide-uzerine-kurdum-windowsdan-ahci-moda-nasil-gecirebilirim/

• quote:

Hocam nedendir bilinmez ben o hızları hiç alamadım diğer bilgisayarımda da Kingston v300 var onda sorun yaşamıyorum gayet güzel çalışıyor ama test ettiğimde o hızları alamıyorum hangi program ile test ediyorsunuz
    as ssd benchmark
    crystaldiskmark

• muaz1984 kullanıcısına yanıt
    Ahci modunda hocam müsait bir zamanda test edeyim ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Bu şekilde çıkıyor sonuçlarım hocam normal mi sizce
  • quote:

Bu şekilde çıkıyor sonuçlarım hocam normal mi sizce
    hard disk sentinel pro, hd tune pro
    bu 2 programdanda kullanılma süresi, yazılmış veri (tb leri bulmuştur), sağlık gibi kısımlardan görsellerde ekleyebilir misiniz
    sanki ömrü çok yenmiş de performans düşmüş gibi

burada %90 görünüyor hocam

Burda bu şekilde çıkıyor hızlar hocam
    Son olarak da bu var hocam
  • 12 tb için değerler normal gibi. bende test edip eklerim değerleri

• hi level ultra 120 gb, 17 aylık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Texassm0ke -- 28 Şubat 2019; 15:26:39 >

Bu ssd her yerde beni sinir etmeyi başarıyor :)
  • Anakart marka model nedir? ve yakin zamanda pc ye format atip sata controller driveri falan kurulmadi mi acaba?

• quote:

Bu ssd her yerde beni sinir etmeyi başarıyor :)
    1.5 yıldır kullanıyorum, okuma yazma düşüklüğü hariç bir sıkıntı görmedim, tabi çok veri yazmıyorum ssd ile, sizin için en iyi yol garanti gibi, zaten 3 yıl garantisi var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.