Şimdi Ara

SSD alacaklara kötü haber!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

DRAMeXchange tarafından yayınlanan rapora göre bu yılın son çeyreğinde SSD fiyatları arttı. Rapora göre 2017’nin ilk çeyreğinde de artış devam edecek. Son bir kaç yıldır SSD fiyatlarının ilk başlardaki fiyatların çok daha altında seyrettiğini ve gittikçe de düştüğünü hepimiz biliyoruz. Özellikle de MLC tip NAND Flash belleklerinden TLC formuna geçişle birlikte SSD’ler bilgisayarlarımızda daha fazla yer almaya başlamıştı.

SSD alacaklara kötü haber!

Artışın Sebebi Ne?

Peki bir anda bu gidişat neden tersine döndü? Bu sorunun cevabını 3D-NAND üreticilerinin geleneksel SSD üretiminden geçişteki komplikasyonlardan etkilenmesi olarak verebiliriz ki bu da NAND belleklerin yokluğunu yaşamamıza sebep oldu. Fakat görünen o ki Samsung bu durumdan pek etkilenmemiş zira firma, diğerlerine nazaran daha rahat bir geçiş aşaması yaşıyor.

SSD kullanım oranı artıyor

Öte yandan fiyatlardaki artışın %6-10 dolaylarında seyredeceği de gelen bilgiler arasında. Buna rağmen bu yıl SSD ile gelen taşınabilir bilgisayar sayısında ciddi bir artış da gözlemlenmiş durumda. Öyle ki satılan notebookların %30’unda SSD tercih edilmiş. Bu rakamın 2017-2018 döneminde %50 ve üzeri olması bekleniyor.

• Dolar olmuş 3.5 bu saatten sonra kim takar ssdyi

• Dolar artıyor zaten birde bu artsın biz nefes almayalım. Ölelim en iyisi. 150 bin lira ile dolara girdim 3 iken eylülde. Şuanda karım 30 bin TL. Bence sizde dolara girin 4e kadar yolu var.

• ssd eksik kalsın şimdilik.

• Dolar artmış, ssd artsa kaç yazar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ssd apayrı bir şey.kullanmayanlar küçümsemesin ssd nin gücünü

• Millette bu dolar aşkı oldukca 10 lirada olur normaldır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hay sizin dolarısa. Çılgın Tüketiçileri can çekişiyor...

• ssd olmadan kullanmayın bilgisayarı
  • Yıllarca hdd kullanıp sonra ssd'ye geçen biri için tekrar hdd sistem kurulu bilgisayar kullanmak eziyet resmen ssd gerçekten çok yararlı bir donanım kesinlikle özelikle orta - üst düzey sistemlerde muhakkak bulunması gerekiyor yoksa o sistemden tam verim alınamaz

Dostum biz ssd ucuzlayacak diye beklerken yine suya düştü hayaller

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 2 Aralık 2016; 21:9:52 >
  • sene başı kışa doğru parçalar ucuzlar diye ssd'li bir pc toplamayı hayal etmiştim
    şansımı zikim kriz bir yandan dolar bir yandan hepsi bizi buldu bu senede olmadı
  • götümüzdeki don... bile dolarlı olduğu için bırakın ssd yi. don alamıcaz... ????

• Donanıma haberdeki her konunun altına yazılan beş mesajın dördü Dolar üzerine. Aslında döviz yükseldi, yani ülke para birimi değer kaybediyor. Hala da dolar alın diyen kardeşim. Peki sen ne yapıyorsun, varını yoğunu zaten dövize yükleyip sabah akşam ülkede bir felaket olsa da döviz değer kazansa kar etsem derdindesin. Yani bu yangına bir odun da sen atıp ateşi alevlendiriyor sonra da yarın sabaha felaket dualare edip parana para katma hayali kuruyorsun.

Devam et, kriz zamanı işten atıldığında kar ettiğin dolarların parası ile geçinirsin sanırım. Ülkeyi sen ben kurtarmak yerine herkes yamyam gibi paradan para kazanma hayaline takıldığımız sürece bu aptalıkla sadece krizlerin ilk kurbanı olursun çünkü çalışmak değil haybeye para kazanmak hayalin. Devam edin.
  • dolar böyle giderse hiç bir şey alamayacağız...

• son zamanlarda bir tane iyi haber duymadık ki alıştık zaten
  • Valla paramda yok derdim de. Herkese tavsiye ederim :)

• Dolar bir yandan bunlar bir yandan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türkler pek umursamayacaktır çünkü zatwn harddisk okuma yazma hızını zorlayan işlemcimiz pek yok. Mesela ben Star wars battlefront oyununa girerken 2. monitörümden sistemin durumunu canlı olarak takıp ediyorum. oyunun açılma ekranı geçene kadar 1 dakika harddisk %100 çalışarak okuma yazma işlemi yapıyor, o okudukça A6 serisi amd işlemcim %100 güçte çalışıp verişi işliyor. yani ikisi aynı güçte. Şimdi ssd alsak i7 1000tl işlemci almamız gerekecek çünkü ssd hariç diğer parçalar darboğaz yapacak. Onu geçtim, gerek yok.. oyunun açıkma ekranı ha 2 dakika sürmüş ha yarım dakika? Veri işleme hızı bence sadece hosting firmalarında ve buna benzer geniş veriyoluna gerçekten ihtiyacı olan şirketler almalı. Onlar da bu artışı dikkate almayacaklardır zaten..

• quote:

Orijinalden alıntı: canguler917

ssd apayrı bir şey.kullanmayanlar küçümsemesin ssd nin gücünü

7 yıllık i7 720qm işlemcili casper bilgisayarım 9 saniyede açılıyor SSD taktığımdan beri. Ben böyle bi mucize görmedim. SSD sayesinde ben bu bilgisayarı daha yıllarca kullanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muguroz -- 3 Aralık 2016; 12:7:52 >
  • Ssd artık sıstemlerın vazgecılmez parcası. 120 gb lık kıngston v300 ssd ım var. Normal harddıskle arasında dunyalar kadar fark var. Kullanmayan onemsemeyebılır. Ama kullanan ssd sız yapamaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kilavuzgursel -- 3 Aralık 2016; 13:11:10 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.