Şimdi Ara

[SS] Dolandırıldık! İlk Kez Duyduğum Dolandırıcılık Yöntemi! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
3
Favori
27.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
454 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi işte, biri sizi arar yanlışlıkla ödedim derse "eyvallah sağolasın diyip" yüzüne kapatın.
  • Arkadaşlar yapılan ödeme operatör tarafından iade edilebiliyor.Sadece operatöre ödediği kredi kartı yada banka kartı dekontunu göndermesi yeterli oluyor.Hatalı ödeme yaptım iade eder misiniz şeklinde talep oluşturuluyor.Operatörde bunu sorgulamadan iade edebiliyor.
  • R.Romanoviç kullanıcısına yanıt
    Konu aslında bu değil ama iş amacı ile yurt dışı görüşmeler yapıldığı için oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Bir insana 309 lira telefon faturası nasıl gelir bu bir saçmalık

309 liralık fatura ödeyecek kadar zengin ve tahminen eğitimli bir insanın mobil bankacılık kullanmayacak kadar çağ dışı olduğunu görmek ayrı bir saçmalık.

Dolandırıcıyı yakalatıp paranızı alabileceğiniz düşüncesine sahipseniz bekleyin de görün ülkedeki adaleti.en iyisi bir bardak su için ve olayı unutun
    Şaşırıyorum sizin gibilere insanlar artık kredi kartı aracılığı ile taksitli telefon alamıyor.Haliyle operatöre bağımlı kalarak cihazı taksitli bir şekilde alıyorlar 300TL artık para değil yahu.
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Ya ben sizi anlamıyorum ya. 309 Tl fatura niye gelmesin? Bu insan bir iş yeri çalıştırıyor. Yurt dışı görüşmeleri yapıyor. Paketi dahilinde de 309 Tl ödüyor. Bu ülkede bu şekilde fatura ödeyen milyonlarca insan var.

309 Tl fatura ödeyecek kadar zenginiz evet, eğitimli de bir insanız evet. Konuyu tekrar okursanız tüm teyitleri yaptığımızı da görebilirsiniz.

Dolandırıcıyı yakalatır mıyız bilmem aslında biz 300 liranın derdinde değiliz. Konuyu da daha fazla insan mağdur olmasın diye açtım. Yakalanırsa ne mutlu yakalanmazsa da dediğin gibi su içmelik bir durumumuz yok Allah'a şükür.

İyi niyetle mi yazıyorsunuz kendinizi mi tatmin ediyorsunuz anlayamıyorum bazen.
  • Ha bir de toplu olarak bir cevap yazayım.

Biz şimdiye kadar ailecek hep iyi niyetli davrandık. İnsanı geçtim, artık hayvanlara bile elimizden gelen yardımı yaptık. Düşmüşü kaldırmaya çalıştık.

Öyle bir cevaplar yazılmış ki, dolandırıcıya laf ederken ondan kötü düşünceler ortaya çıkmış.

Biz gerçekten böyle bir şey vardır diye parayı gönderdik. Ha bundan sonra aynı şey başıma gelirse "Eline sağlık su faturasını da öde." demem tabi. Diyemem insanlığım buna müsaade etmez. Daha detaylı araştırır yine kimseyi mağdur etmemeye çalışırım.
  • Hocam, özel değilse 310 liralık ne faturası ödüyor ablanız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sirreddot kullanıcısına yanıt
    Kardeş konunun başına hattın iş için kullanıldığı yurt dışı görüşmeleri olduğu şirket telefonu olduğu faturanın bu yüzden yüksek geldiği ve konunun bu olmadıgi ile alakalı bir ekleme yap bence.

Yoksa konu amacından sapacak.

Bir çok insan dolandırılma yönteminden çok fatura tutarıyla ilgileniyor şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 20 Mayıs 2018; 2:39:44 >
  • Sene '94, mobil operatörler daha yeni çıkmış piyasaya ve yaşım 16 ...

Artık dayanamadım çektiğim vicdan azabına ve Telsim müşteri hizmetlerine telefon açtım SMS hizmetleriniz manipule ediliyor diye ... (Anan mesaj atacağına onun yerine baban mesaj atabliiyor)

Bugünlerde daha da fazlası yapılıyor ama ne operatörler nede toplum bu duruma doğru dürüst bir tepki vermiş değil ...
  • geçen hafta facebookta okudum aynısını
  • Çağıralım gelsin
    Sizin başınıza gelen yöntem bu.
    @OturanKuş
  • Geçen sene benim de bi faturam ödenmişti sonra bi kadın aradı. Yanlış ödemişim dedi bende saolun varolun deyip kapattım sonra iade almış dolandırıcı miydi yoksa cidden yanlış mi ödedi acaba aradığı numara benim ki ile karıştırılabilir gibiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

Arkadaşlar bi konuyu anlamadım bu faturalar elektrik su doğalgaz içinmi geçerli yoksa sadece cep telefonu faturalarındamı yapıyorlar?
    Hepsinde mümkün. Bende elektrik faturasıni kaç yıl önce iki kere ödedim sonra fatura iptal etmediler gelecek aydan düştüler mahsuplaşma oldu. İnternet şubesi iptal seçeneği mevcut. Böyle diyen birisine en azından son ödeme tarihi geçene kadar oyalamak gerekli. Nakit likit yok vs diye ödeme tarihi geçince ödenir o zaman iptali olmaz sanırım yinede harcama itiraz var mı emin değilim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun daha önce bunu duydum,iptal edebilme seçeneği olduğunu bende o zaman öğrendim.Umarım bu konuyu olabildiğince çok insan okur ve böyle bi durum başlarına geldiğinde tedbirli davranırlar.Kaç gün içinde iptal ettiriyorlar acaba ve duydugum olaylarda hep yüksek ücreti olan numaralar seçilmiş bunu nasıl biliyorlar.Yani 30 40tl lik degilde hep 300 tl civarı olan faturalarda yaşanıyor genelde

Millet fatura tutarına neden takılmış bende hat uzerinden cihaz aldım aylık 270tl ödüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 20 Mayıs 2018; 9:4:47 >
  • Hayret doğrusu.Operatörler aldığı parayı vermemek için kırk takla atarlar.Demek ki bir açık var.Ben hattıma para yüklerken bile mesafeli satış sözleşmesi gereği cayma hakkı yoktur diye uyarı geliyor.Belki parayı ödeme şekli bakımından bir çakallık yapıyorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 20 Mayıs 2018; 9:28:15 >
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam ekleme yapıyorum hemen.
  • Bu ülkede her şey olur, babam geçen sene vefat etti, üstüne olan iki hattı iptal ettirmeye gittim, kadın cayma bedeli çıkardı, adam öldü elimde ölüm kağıdı var diyorum sistem izin vermiyor cayma bedeli çıkarıyor dedi uğraşmak istemedim verdim.

Arabayı muayeneye götürdüm plakalarda vida var dediler muayeneden geçmedi, plaka değişikliği yapmak için şöförler odasından 60TL istediler, sonradan aklıma geldi bi araştırdım, 31TL yazıyor her yerde. Yani diyeceğim o güya imanı olan insanların içinde yaşıyoruz kendinize dikkat edin, dolandırılmanız veya bir düzensizliğe kurban gitmeniz an meselesi.
  • Asıl sıkıntı faturayı ödemeleri değil,çalıntı kredi kartı ile ödemeleri

Kredi kartının sahibi dava açsa bir de hırsızlıktan başınız ağrır

İlgili yerlere mutlaka tutanak tutturun

• sirreddot kullanıcısına yanıt
    Resim hariç face te paylaşabilir miyim?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • metehan_bera M kullanıcısına yanıt
    Resimle de paylaşabilirsiniz hocam. Maksat daha çok kişiye ulaşsın.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.