Şimdi Ara

[SS] Dolandırıldık! İlk Kez Duyduğum Dolandırıcılık Yöntemi! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
3
Favori
27.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
454 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    "Üç-dört gün sonra eve geldiğimde ablam bir adamın kendisini aradığını, asker olduğunu, ailesi yaşlı olduğu için yanlışlıkla onun yerine ablamın faturasını ödediğini söylediğini söyledi."
    Nasıl oluyor , ben hala anlamadım.
  • 309 tl aylık tel faturası mı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dephyr kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar belirtmiş dedikleri gibi kk ile ödenen faturaya itiraz edip birkaç gün sonra iade ettirebilirsin. Yasaların açıklarını kullanıyorlar ve maalesef hukuk sistemimiz farkında olmadan dolandırıcıları korumakta.

• Konusu açıldı bunun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhani

Bu yöntem maalesef yeni değil. Benim eski aracı alan polis anlatmıştı 2 yıl önce. Bana da o Zaman ilginç geldi. Faturayı yanlış yatırdım diye iade alabiliyorlar.
    telekom faturasını yanlışlıkla yatırmıştım, iade yok onda

demekki firmadan firmaya değişiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezaalp

"Üç-dört gün sonra eve geldiğimde ablam bir adamın kendisini aradığını, asker olduğunu, ailesi yaşlı olduğu için yanlışlıkla onun yerine ablamın faturasını ödediğini söylediğini söyledi."
    Nasıl oluyor , ben hala anlamadım.
    Daha önce Turkcell'de çalışmış biri olarak söylüyorum. Yanlışlıkla ödediğini, kart veya nasıl yaptıysa ıspatlarsa iade alınabiliyor.

• herkes sen mi? kardeş nerden bilecek?
  • "Kendisini >telefonda< Polis, Asker, Savcı olarak tanıtanlara kanmayın"

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sirreddot kullanıcısına yanıt
    Yeni hat ücreti 40tl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nedense fatura tutarı 3 haneli gelen "saf insanları" avlıyorlar. biri benim 3 haneli tutarımı ödese ve arasa "allah razı olsun hocam diyip kapatırım telefonu ne uğraşacağım kimse 1 lirasını yere düşürmüyor kalkıp ta benim faturamı mı ödeyecekler bide, dolandırıcıyı dolandırmak varken niye tuzağa düşelim
  • ben yanlışlıkla bir fatura yatırsam arasam doğalgazı'da öde der karşımdaki,geçmiş olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 19 Mayıs 2018; 23:30:9 >
  • Mobil uygulama kullanmaktan aciz misiniz? Bu tür şeylere kanıyorsunuz hiç birşey olmayacak açık hattan almış parayı yürümüş lavuk.

• Telefon şirketinin fatura ödeme kısmındaki bir açık sanırım. Savcılığa şikayet etmeli ayrıca, telefon şirketinide arayıp bilgi vermek gerekir. Önce faturayı ödeyip, sonra vazgeçip parayı geri almak çok saçma.
    Geçmiş olsun.
  • milletin altından arabasını alıp el sallayarak gidiyorlar.. siz yine de dua edin..
  • up
    sizin fatura ne kadardı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benimde başıma geldi. Olaya eve polisler gelince ayıktım. faturayı başkalarının kredi kartları ile ödüyorlar. sonra kart saibi itiraz edince ödeme iptal ediliyo. ben bizzat bayi tarafından dolandırıldım 6 bin tl lik fatura ödedim 3 ay sonra ödenmedi diye mesaj geldi. bayiye gittim yerinde yeller esiyo şikayet ettik ama nolacak bilmioz öylece duruyor

• Bir insana 309 lira telefon faturası nasıl gelir bu bir saçmalık

309 liralık fatura ödeyecek kadar zengin ve tahminen eğitimli bir insanın mobil bankacılık kullanmayacak kadar çağ dışı olduğunu görmek ayrı bir saçmalık.

Dolandırıcıyı yakalatıp paranızı alabileceğiniz düşüncesine sahipseniz bekleyin de görün ülkedeki adaleti.en iyisi bir bardak su için ve olayı unutun

• geçmiş olsun hocam bende dolandırıldım fatura yönetimi ile olmasa da bilirim o acıyı bu yöntem yeni değil daha önceden de forum da konular mevcut umarım hakkınızı alırsınız
  • Son dönemlerde şeytanı kıskandırmaya başladılar,şeytanın aklına gelmez yöntemlerle insanların emeklerini çalıyorlar,ayıptır günahtır !
  • aga dolandırıcılıktaki gelişme eğitimde olsaydı uzaya tatil köyü inşa ederdik... gün geçmesinki yeni bir yöntem bulmasınlar cezalar caydırıcı değil organize dolandırıcılara en az 50 yıl hapis vereceksin ve tüm malına el koyacaksınki böyle bir şeylerini sallaya sallaya bu işlere girmesinler....
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.