Şimdi Ara

[SS] Dolandırıldık! İlk Kez Duyduğum Dolandırıcılık Yöntemi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
3
Favori
27.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
454 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: transverse

ödenen fatura nasıl iade oluyor ilk defa duydum
    1 gün içinde iptal edebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı yöntemle birisi daha dolandırılmıştı forumda ama dolandıran asker değil öğrenci olarak tanıtmıştı kendini. Konusu hala duruyor olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha geçen haftalarda aynı dolandırıcılık yöntemiyle dolandırılmış bir arkadaş konu açmıştı... Geçmiş olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçmiş olsun. Sen kul hakkına girmesin haksızlık olmasın diye çabalıyorsun adam bunu kullanıyor. Böyle bir telefon gelirse faturamı ödediğiniz için teşekkür ederim deyip yüzüne kapatmamız yeterli olacak. Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim.
  • Ablanızın faturası ne kadar ki?

Bir hat açtırmak ne kadar?

Yani kaç lira kar için yapmış oluyor bunu?

Ha bu arada ben olsam hiç takmam arasa bile teşekkür ederim numaraya engel çekerim, ben faturamı öderken 5 kere kontrol ediyorum hatta yetmiyor başkalarına kontrol ettiriyorum numara doğru mu diye :D
  • Buna benzer bir konu daha önce de açılmıştı. Yeni trend bu demek ki.

• konusu acıldı zaten bunun daha dikkatli olun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün paylaşılmıştı bu olay. Forumda başka birinin daha başına gelmişti

• Geçen gün forumda okuduk. Bir arkadaşın babasına yapmışlar aynı tezgahı. Öğrenci bir kızım ailemin yolladığı 400 lira zaten benim aylığım nasıl oldu bilmiyorum fln diye, hatta bir arkadaşımıza daha de yapmışlar aylığımda kesinlikle öderim demiş, beleşe geldi demişti.
  • Ablamın faturası 309 TL

Hat açtırma ücreti 10 TL

Karları: 300 TL tek kişiden. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi günde 5-10 kişi geri dönüş yapsa, 1500-3000 TL arası para yapar.

• Fatura ödemeleri ve TL yüklemeleri yapılırken iki defa numara onayı alınır. Bu sebeple geri ödemenin yapılmaması ve geri ödeme isteyen kişiler hakkında anında yasal işlemler baslatilmasi gereklidir.

• Ikinci ucuncu gorusum. Basima boyle bir sey gelirse artik kardesim banka hesabim yok. Odemeyi geri iptal ettirebiliyorsun baska beni mesgul etme isim gucum var derim kapatirim. Gercekse de dolandiriciysa da iptal eder parasini alir zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Videonun giriş kısmında bu meseleye değiniliyor.Ben de ilk kez bu yöntemi burda görmüştüm.Burada operatörlerin hatası var mı tartışılır
    https://www.youtube.com/watch?v=kamWlhLlOhE&t=9003s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_L_İ_ -- 19 Mayıs 2018; 15:45:11 >
  • İlk kez değil forumda konusu vardı daha önce.

• Bu adamlar numaraları tek tek deneyip yüksek fatura ödeyen kişilere bu taktiği uyguluyorlar.

Numaranın yanında isim soy isim gibi ilave bilgiler de sorulması gerekiyor artık fatura sorgulama kısmına.

Bu dolandırıcılar hep aynı kişiler mi acaba. Bir ara Facebook ve instagram da sahte online işlem merkezi reklamları verip milleti qr kodu ile dolandırıyordu.

• _A_L_İ_ kullanıcısına yanıt
    Sorun bankalarda gibi.

Operatörlerin online işlem merkezinden başkasının adına fatura ödeyeceğin zaman senden ödeyeceğin faturaya ait tc kimlik numarası ya da as soyad gibi ilave bilgiler istiyor

[SS] Dolandırıldık! İlk Kez Duyduğum Dolandırıcılık Yöntemi!

Ama bankalarda bu sorgulama için herhangi bir bilgi istemiyor. İstediğin numarayi yazıp kaç lira fatura çıktığını görebiliyorsun. Her hangi bir kimlik dogrulamasi yapmana gerek yok. Bu da dolandırıcınin işini kolaylaştırıyor. Zaten numaralarımiz her yerde. Dolandırıcınin numaraları tek tek sorgulayıp yüksek tutarlı faturayi rahatça bulabilir.

[SS] Dolandırıldık! İlk Kez Duyduğum Dolandırıcılık Yöntemi!

Tabi oparatorlerin bayileri direk telefon numarasından sorgu yapıp faturaları görebiliyorsa oparatorlerde de açık var demektir.

• Ben de bunu yazmaya gelmiştim ki siz yazmışsınız.

Konu sahibi arkadaş geçmiş olsun,demek ki seri şekilde bu dolandırıcılığı yapmaya başladılar.Birde meblağda benzer...Ne diyelim dikkatli olun arkadaşlar ve böyle bir durum olduğunda en azından bir 10-15 gün bekletin...

• quote:

Orijinalden alıntı: transverse

ödenen fatura nasıl iade oluyor ilk defa duydum
    Geçen aynı tarzda bir konu açmıştı birisi. Ananizin babanizi uyarin dolandirildik diye. Valla hakliymis nasil türemiş şerefsizler. Asıl bu terbiyesizlige sebep olanlarinda bedel odemesi lazım. Ne demek fatura iade etmek ya, bilgi isteyince veremem dolandirilinca hehehe biz bilemeyiz

• bu yöntemi duymamıştım
    açtığın iyi oldu ...
  • fatura ödeyip iptal etmek yeni bir yöntem degil zaten
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.