Şimdi Ara

SPOTIFY MI YOUTUBE MUSIC Mİ? (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
2
Favori
30.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi bana mi kotu geliyor spotfy ara yuzu anlamadim, yada digerlerink denemedigim icin mi. Mesela calma listemde arama yapacam, liste ozelliklerine girip ordan listede ara demem lazim. bi de sarkinin id tag nasil bakiliyor.turu yili vs... tum bilgilerini nasil gorebilirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda şu an hem spotify premium hem de youtube music var. Ben spotify arayüzünü ve listelerini daha kullanışlı buluyorum. Ancak bazen farklı coverlar dinlemek istediğimde spotify üzerinden bulamıyorum. Bu konuda youtube music önde görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cem kullanıcısına yanıt
    Marmara. edevletten belge alinca pasif ogrenci gozukuyorum bu donem dersim yok diye ondan problem yapiyorlar muhtemelen. okuldan girince sorun olmamasi lazim diye dusunuyorum

• Eawald E kullanıcısına yanıt
    Buldum eyv.

• Her ikisi de premium var. Youtube musicde bazı albümlerde lisans sorunu var.

• Tidal çok iyi ama numunelik uygulama resmen çeşit çol yok hep yabancı odaklı şarkılar spotify biraz daha düsük kalite ama çok çeşit var ve uygulaması daha stabil. Apple music ise apple telefonlarda işe yarıyor daha çok m4a olarak veriyor müzikleri apple ve beats kulaklıkları ile verimli youtube music ise çeşitte zirve ancak kalitede dip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redshift -- 1 Aralık 2019; 3:11:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: N20

ne alaka yahu.
    iki hesabın adres bilgilerini aynı yazıyorsun sorun çözülüyor.
    yani bende sorun vermedi en azından

Alıntıları Göster
    aynı yazsanda bir süre sonra aynı yerde yaşamadığını tespit ettik diye uyarı veriyor.
  • Müzik arşivi olarak bandrolsüz albümlerin de çıkması nedeniyle YouTube daha geniş tabiki. Kalite farkını anlamak için iyi bir kulaklık ve telefon lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 1 Aralık 2019; 9:25:7 >
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    Tüm müzik videolarının ses hali var

• berdust80 B kullanıcısına yanıt
    320 kbps yazması 320 kbps olduğunu göstermez. bir mp3 ü önce 96 kbps ye çevir sonra tekrar 320 kbps ye çevir. ayrıntılarda 320 yazar ama o aslında 96 dır.
  • Bu konularda hassas olduğum için durumu size şöyle anlatayım. Şarkıların albümlerini dijital müzik servislerine verenler telif hakkına sahip olan müzik şirketleri. Şarkıları verirken çoğunlukla iyi kalitede vermiyorlar. CD kalitesindeki bir şarkıda 24 KHz ses frekansına kadar (22 KHz değil) rahatlıkla ses verisi bulunurken özellikle eski albümlerde premium abone olsanız hatta FLAC kalitesinde abonelikte olsanız dahi kayıtlar 16000 Hz hatta 14000 Hz üzerindeki frekanslar kırpılmış oluyor. Benim gibi 30 yaşında olan biri rahatlıkla 17000 Hz e kadar olan sesleri duymaktadır. Dijital müzik servisleri sizi kandırmaktadır. Bu sıkıntı her albümde olmuyor, tamamen şirketlerle alakalı bir durum ama en bilinen sanatçılardan Tarkan albümünde bile bu problem var. CD den alınıp frekanslar kırpılarak dijital müzik servislerine vermişler. Özetle FLAC abonesi oldunuz diye size CD kalitesi sunulmuş olmuyor. Bu farkı anlamak için iyi bir kulaklık gerekmez.

Diğer 2. bir durum ise kırpılmış frekanslardan daha kötüsü olanı... CD si bulunan albümlerin kaset çekimlerinin konulması, bunu açıklamaya zaten gerek yok. Bu farkı anlamak için yine kulaklık gerekmiyor.

Yukarıdaki 2 duruma ek olarak diğer servislerde yüksek frekansı bulunan albümlerin Fizy isimli müzik servisi ile kıyaslamasını yaptığımda Fizy'de en kötü durumu gördüm. Premium abonesi olsanız bile yüksek frekansları adamlar kullandıkları müzik kodeklerinden dolayı bir güzel temizlemişler. En vasatı bu yüzden Fizy.

Kalite olarak sıralama yapacak olsam

CD Albüm > FLAC sunanlar servisler (Tidal, Deezer) > Spotify > Youtube Music > .... > Fizy

İlk önce kaynak kaliteli olsun ondan sonra mp3, ogg veya aac formatları tartışılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 1 Aralık 2019; 15:28:32 >
  • ghostweb kullanıcısına yanıt
    Anladim eyv peki spotify gibi bir kurumsal sirket bu dedigini yapar mi sence ? Ben yapacagini dusunmuyorum sonucta uluslararasi bir dinleyici toplululugu var. Eger boyle bir hile yapsa kurumsal imajina buyuk zarar verir.sonucta netten mp3 indirmiyorsun.bu isler icin ciddi paralar yatiriyorlar.

• bu arada beyler müzik platformu değiştirdiğinizde müzik listelerinizi otomatik taşımak için bir site buldum>
    https://www.tunemymusic.com/tr/

ben spotify'den youtube music'e geçtim. bir süre free takılıcam.
  • berdust80 B kullanıcısına yanıt
    Spotify eski bir ses formatı olan ogg'yi kullanmakta. Bu format size 320kbps'de diyelim 3* puanlık ses veriyorsa. Youtube daha yeni olan aac formatını kullandığından 320kbps'de 4* puanlık ses verebilir. Olayın mantığı budur. Kbps dediğiniz değer bu ses dosyasının saniyede ne kadar veri okuduğunur. O verinin kalitesini dosya formatı belirler. Ki kulaklığınız iyi ve ses kalitesi sizin için önemliyse gidin TIDAL kullanın piyasanın en kaliteli ses kendilerindedir. YT music ve Spotify çöp kalır yanında.

Youtube music daha çok yeni ve arayüzünü beğenmedim. Evet sesi bir tık daha iyi ama kulanışı düşük bence. İlerde geçerim belki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bseeek B kullanıcısına yanıt
    Formatlar konusunda bilgim yoktu arastircam. Fakat kalite konusunda tidal kullanma onerinize katılıyorum.bir suredir ben de kullanmaya basladim.sahne genisligi kendisini hissettiriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eawald

Yeni her zaman iyi olmuyor demek ki hocam.
    EVET !
  • youtube güzel arayüz yapsa anında geçerim hem müzik hem youtube reklamsız kullanırım ama berbat arayüzü.
    spotify a sırf arayüzü kolay ve hoş diye para veriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N20

spotify'nin müzik öneri sistemi daha iyidir muhtemelen.

spotify'de telif-bölge engelinden bir sürü şarkıyı göremiyorum. 1 ay var 2. ay yok oluyor

youtubea geçmek istiyorum ama bir deneyeyim dedim 10 dk... keşfet-öneri sistemi yok abi yav....
    Keşfet-öneri sistemi olsa telefona MP3 indirip kullanırım zaten o nasıl bir saçmalıkmış hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yok verilmez zaten.Biz çok zengin olduğumuz için veriyoruz.Yoksa yani ne demek para vermek !!

Spotify şu anda alışkanlık olduğundan daha kullanışlı geliyor bana.Youtube Music için eksikik bence bilgisayar için uygulama olmaması.Yakın zamanda gelir umarım
    Ben de Spotify'a alışmışım hocam valla kopamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Şöyle oluyor, eski okulumdan hala aktif olan bir mail adresim var. Onu kullandım. Oldu.

Alıntıları Göster
    Mail olmayan ne yapacak hocam?
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.