Şimdi Ara

SPOTIFY MI YOUTUBE MUSIC Mİ? (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
2
Favori
30.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hardcrss

Spotify aile uyeligi alirsan ikide bir ailen ile ayni yerde yasamiyorsun diye uyelikten atmaya kalkiyor. İllaki kardesimle annemle ayni evde mi yasamam lazim? Cok saçma bir uygulama.

Bu yüzden youtube music e gectim, YouTube ile cok vakit gecirdigimden youtube da premium oluyor, reklam gormuyorsunuz. Youtube reklamsiz cok harika, tavsiye ederim.
    Hocam aşırı pahalı değil yani kendin için alabilirsin tabi yine de tercih meselesi ama YouTube Music daha yeni olduğu için daha çok yolu var Spotify'a göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

benim spotify uyeligim okul mailim uzerine en iyisi istanbul'a gidince eduroamdan baglanip halledeyim o zaman ogrenci belgesi istemiyor bildigim kadariyla
    Zamanında keşke okul maili alsaydım kendime hocam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Ogrenci belgesi kisminda emin degilim yukledim mi yuklemedim mi. E devletten alip yuklemis olma ihtimalim var sanki Okul icinden yapmadigim kesin.

okul hangisi.

Alıntıları Göster
    Öğrenci olarak üye olmak mantıklıymış bayağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N20

ne alaka yahu.
    iki hesabın adres bilgilerini aynı yazıyorsun sorun çözülüyor.
    yani bende sorun vermedi en azından

Alıntıları Göster
    Arkadaş becerememiştir yoksa bana da saçma geldi söylediği şey hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Bi bana mi kotu geliyor spotfy ara yuzu anlamadim, yada digerlerink denemedigim icin mi. Mesela calma listemde arama yapacam, liste ozelliklerine girip ordan listede ara demem lazim. bi de sarkinin id tag nasil bakiliyor.turu yili vs... tum bilgilerini nasil gorebilirim.
    Diğerlerini denesen Spotify'a şükredersin hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Commander

Telefonda şu an hem spotify premium hem de youtube music var. Ben spotify arayüzünü ve listelerini daha kullanışlı buluyorum. Ancak bazen farklı coverlar dinlemek istediğimde spotify üzerinden bulamıyorum. Bu konuda youtube music önde görünüyor.
    Parası olan ikisini de kullanabilir hocam zaten Spotify'da olmayanı YouTube'da buluyorsun mesela ben ikisini de kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangaetemo

Marmara. edevletten belge alinca pasif ogrenci gozukuyorum bu donem dersim yok diye ondan problem yapiyorlar muhtemelen. okuldan girince sorun olmamasi lazim diye dusunuyorum
    Pasif öğrenci gözüktüğün için olmaz bence de hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOEMAN32

Buldum eyv.
    Rica ederim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: extra34

Her ikisi de premium var. Youtube musicde bazı albümlerde lisans sorunu var.
    Bende de her ikisi premium olarak var. İkisinin de avantajları ve dezavantajları var hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

Tidal çok iyi ama numunelik uygulama resmen çeşit çol yok hep yabancı odaklı şarkılar spotify biraz daha düsük kalite ama çok çeşit var ve uygulaması daha stabil. Apple music ise apple telefonlarda işe yarıyor daha çok m4a olarak veriyor müzikleri apple ve beats kulaklıkları ile verimli youtube music ise çeşitte zirve ancak kalitede dip
    Tidalda çeşit çok olsa diğerlerini kullanmam bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

aynı yazsanda bir süre sonra aynı yerde yaşamadığını tespit ettik diye uyarı veriyor.

Alıntıları Göster
    Konum bilgisi istiyorsa ona izin verme hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

Müzik arşivi olarak bandrolsüz albümlerin de çıkması nedeniyle YouTube daha geniş tabiki. Kalite farkını anlamak için iyi bir kulaklık ve telefon lazım.
    Arşiv olarak tabi ki YouTube ama kullanışlı olan Spotify.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89A45CD9F

Tüm müzik videolarının ses hali var
    Onu yapmazlarsa kimse Spotify'ı bırakmaz zaten başka türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

320 kbps yazması 320 kbps olduğunu göstermez. bir mp3 ü önce 96 kbps ye çevir sonra tekrar 320 kbps ye çevir. ayrıntılarda 320 yazar ama o aslında 96 dır.
    İlk hali 320 kbps ise 96 kbpsye düşmez hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Bu konularda hassas olduğum için durumu size şöyle anlatayım. Şarkıların albümlerini dijital müzik servislerine verenler telif hakkına sahip olan müzik şirketleri. Şarkıları verirken çoğunlukla iyi kalitede vermiyorlar. CD kalitesindeki bir şarkıda 24 KHz ses frekansına kadar (22 KHz değil) rahatlıkla ses verisi bulunurken özellikle eski albümlerde premium abone olsanız hatta FLAC kalitesinde abonelikte olsanız dahi kayıtlar 16000 Hz hatta 14000 Hz üzerindeki frekanslar kırpılmış oluyor. Benim gibi 30 yaşında olan biri rahatlıkla 17000 Hz e kadar olan sesleri duymaktadır. Dijital müzik servisleri sizi kandırmaktadır. Bu sıkıntı her albümde olmuyor, tamamen şirketlerle alakalı bir durum ama en bilinen sanatçılardan Tarkan albümünde bile bu problem var. CD den alınıp frekanslar kırpılarak dijital müzik servislerine vermişler. Özetle FLAC abonesi oldunuz diye size CD kalitesi sunulmuş olmuyor. Bu farkı anlamak için iyi bir kulaklık gerekmez.

Diğer 2. bir durum ise kırpılmış frekanslardan daha kötüsü olanı... CD si bulunan albümlerin kaset çekimlerinin konulması, bunu açıklamaya zaten gerek yok. Bu farkı anlamak için yine kulaklık gerekmiyor.

Yukarıdaki 2 duruma ek olarak diğer servislerde yüksek frekansı bulunan albümlerin Fizy isimli müzik servisi ile kıyaslamasını yaptığımda Fizy'de en kötü durumu gördüm. Premium abonesi olsanız bile yüksek frekansları adamlar kullandıkları müzik kodeklerinden dolayı bir güzel temizlemişler. En vasatı bu yüzden Fizy.

Kalite olarak sıralama yapacak olsam

CD Albüm > FLAC sunanlar servisler (Tidal, Deezer) > Spotify > Youtube Music > .... > Fizy

İlk önce kaynak kaliteli olsun ondan sonra mp3, ogg veya aac formatları tartışılır.
    Çok güzel açıklamışsın hocam ama Tidal'ın arşivi çok iyi olsa da diğerlerine muhtaç kalmasak keşke.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdust80

Anladim eyv peki spotify gibi bir kurumsal sirket bu dedigini yapar mi sence ? Ben yapacagini dusunmuyorum sonucta uluslararasi bir dinleyici toplululugu var. Eger boyle bir hile yapsa kurumsal imajina buyuk zarar verir.sonucta netten mp3 indirmiyorsun.bu isler icin ciddi paralar yatiriyorlar.
    Böyle bir şeyle uğraşacaklarını ben de sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N20

bu arada beyler müzik platformu değiştirdiğinizde müzik listelerinizi otomatik taşımak için bir site buldum>
    https://www.tunemymusic.com/tr/

ben spotify'den youtube music'e geçtim. bir süre free takılıcam.
    Yararlı bilgi valla hocam, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bseeek

Spotify eski bir ses formatı olan ogg'yi kullanmakta. Bu format size 320kbps'de diyelim 3* puanlık ses veriyorsa. Youtube daha yeni olan aac formatını kullandığından 320kbps'de 4* puanlık ses verebilir. Olayın mantığı budur. Kbps dediğiniz değer bu ses dosyasının saniyede ne kadar veri okuduğunur. O verinin kalitesini dosya formatı belirler. Ki kulaklığınız iyi ve ses kalitesi sizin için önemliyse gidin TIDAL kullanın piyasanın en kaliteli ses kendilerindedir. YT music ve Spotify çöp kalır yanında.

Youtube music daha çok yeni ve arayüzünü beğenmedim. Evet sesi bir tık daha iyi ama kulanışı düşük bence. İlerde geçerim belki.
    Tidal'ın arşivi düzgün olsa da diğerlerini kullanmasak keşke hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdust80

Formatlar konusunda bilgim yoktu arastircam. Fakat kalite konusunda tidal kullanma onerinize katılıyorum.bir suredir ben de kullanmaya basladim.sahne genisligi kendisini hissettiriyor.
    Arşiv sorununu çözseler kullanırım da şu an kullanmam kaliteli olsa da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Cheritto

EVET !

Alıntıları Göster
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.