Şimdi Ara

Spot(kaçak) kullananlar,alıcaklar DİKKAT!!!! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.055
Cevap
0
Favori
114.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim merak ettiğim bir nokta var.
    Şimdi tel 5 mayısta alındı diyelim. O teli de ben o adamdan 16 temmuzda aldım kartımı taktım.
    Bu durumda ben bu teli kayıt ettirebilir miyim yoksa tel
    14 temmuz sonrası kısmına mı girer
  • bana almanyadan k 700 geldi.Temmuz basında kullanmaya basladım.faturası falanda yok.getirtmemde cok zor bir ihtimal.sizce ne olur halım(sorgulayınca kayıtsız dıyor)
  • 14 temmuzdan sonra almak degıl satıcıyle sızın aranızda olan gune devlet ne karısır uyduya mesaj mı gıdıyo satıcı sana 14 temmuzdan sonra satabılır fabrıkadan cıkıs tarıhı 14 temmuz olması gerekır yada sen kacak faturasız telefona sım kartını 14 temmuzdan sora takarsan olur
  • Bu ülkede teröriste bile af geldi
    Katile hırsıza af geldi
    14 temmuzdan sonra alanlar da kayıt ettirecekler

Ayrıca kim nasıl açıklama yaparsa yapsın
    Çıkmış olan Kanun dışında hiç kimse bir işlem yapamaz.
    Yeni yasada kullanıcıya bir ceza yazmıyor
    12 veya 14 tem sonrası kayıt ettirilemez de yazmıyor

Temel amaç ticaret yapanları kontrol altına almak

Açıklama yapan şahsiyetler sadece vatandaşın spottan caymasını sağlamak için yapıyor

Kesin tarih 14 ARALIK tır
    Ne diyor yasada 14 aralık son tarihtir.
  • TK bilgi edinme servisinden gelen cevap :

Sayın xxxxxxxx,
    Bilgi talebiniz incelenmiş olup, Telekomünikasyon Kurumu’nda halen kayıtlı olan GSM telefon makinelerinin IMEI numaralarınıhttp://imei.tk.gov.tr adresinden, telefonunuzun IMEI numarasını rakamlar arasında boşluk bırakmadan yazarak sorgulayabilirsiniz.
    2813 sayılı Telsiz Kanunu'nu değiştiren 5392 sayılı kanun ile yasal olmayan GSM telefon makineleri ile ilgili Kurum tarafından yapılacak teknik ve hukuki düzenlemeler sonrasında 1 Eylül 2005 itibariyle kayıt dışı GSM telefon makinesi kullananlara SMS ve basın yoluyla yapılacak duyurularla istenecek bilgi ve belgelerle TK’nin göstereceği yerlere başvurmaları istenecektir. Bilgi ve belgesi olanlar kayıtlarını ücretsiz, bilgi ve belgesi olmayanlar 5 YTL ödeyerek yaptırabileceklerdir. 13 Aralık 2005 tarihine kadar kayıt yaptırmayanların telefonları şebekeden hizmet alamayacaktır.
    Bilgilerinizi rica ederim.

Açıklama bu. Gayet açık ve net. 14 temmuz dan falan bahsetmiyor. yalnızca SMS gönderilenlerin kaydı yapılacak ta demiyor. SMS ile bildirilecek diyor. öküz altında buzağı aramanın alemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lastdeja -- 28 Temmuz 2005, 9:44:14 >

• İnşallah bu TK sözlerinin arkasında durur
    Bu yazının üst konu yapılması lazım

Artı Adamların aklında yoksa bile bu forumlara girseler yazıları okusalar valla yapacaklar
    Ve de diyecekler ki aralarında

"Ya doğru ya bunu niye biz daha önce düşünemedik ki
    HAdi bir yönetmelik çıkartalım"
    diyecekler
  • TK ya mail atalım foruma baksınlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: tiske

İnşallah bu TK sözlerinin arkasında durur
    Bu yazının üst konu yapılması lazım

Artı Adamların aklında yoksa bile bu forumlara girseler yazıları okusalar valla yapacaklar
    Ve de diyecekler ki aralarında

"Ya doğru ya bunu niye biz daha önce düşünemedik ki
    HAdi bir yönetmelik çıkartalım"
    diyecekler

öyle zaten..eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmenin alemi yok..ama onlar aklı başında adamlardır..eşek değiller ya..yapmazlar öyle şey.
  • üzgünüm o fatura senin hiç bir işine yaramaz bende spot tel kullanıcısıyım bendede var fatura araştırdım o faturalar sahteymiş yani hiç gerek yok
  • ya bana agustos icinde yurt disindan tel gelecek orda arkadas almis faturali... bana getirecek onu.. simdi ben bu telefonu yurt disi faturasini gostererek kayıt ettiremez myim?

not: gumruk odemeden...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lastdeja

quote:

Orjinalden alıntı: dartannyan

Yasanın geçici 6. maddesinden çıkan anlam aynen şudur;yasa yürürlüğe girdikten sonra,yani 12 temmuz dan sonra alınan kaçak telefonlar kayıt edilmeyecektir.Bu düzenlemenin amacı 12 temmuzdan öce yasa çıkmamıştı kaçak aldın affediyoruz,ama yasa çıktıktan sonra,yasa olduğunu bile bile kaçak aldın,affetmiyoruz.
    Geçici 6. md nin anlamı aynen budur arkadaşlar.
    Uygulamayı başka yaparlar bilemem,ama geçici 6. md nin anlamı yukarıdki gibidir.

fatura yoksa ne zaman alıp almadığını nerden bilecek? diyelim ben 20 temmuzda aldım ve gittim kayıt ettirmeye..elimde fatura falan yok. bana ne zaman aldın? diye mi soracaklar? öyle bişey yok. kayıt dışı olan telefonlara 14 Aralık a kadar 2 adet SMS gönderilecek ve kaydınızı yaptırın diye belirtecekler. son tarih 14 Aralık tır. o zamana kadar telefonu ne zaman almış olursan ol gidip kaydını yaptırırsın. Vatan gazetesi bulandırdı ortalığı zaten. başak hiçbir gazete öyle 14 temmuz falan diye bişey yazmadı. zaten mantıklı olan da bu. ne farkeder ha 14 temmuz öncesi almış olsun ha sonra. önemli olan tüm telefonları kayıt altına almak ve bundan sonrasında kaçak/çalıntı olayını bitirmektir. bunca yıl herkesin malumu olan hiç dokunulmadan böyle gelmiş bir olay için 5 aylık bi süre içinde alınacak kaçak tlf. nun hesabını yapacak değiller herhalde...ki 14 Aralıktan sonra da geçerli mazeret sunabilenlerin kayıtları da yapılacak! bunu da unutmamak gerek!

bo topicte okudgum en mantıklı cumlelerdi.tesekkurler LASTDEJA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi katsumoto -- 28 Temmuz 2005, 17:26:33 >

• Merhaba,
    TK kanun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 45 günlük süre içinde kayıt işlemlerinin nasıl olacağına dair bir tebliğ yayınlayacak.Ağustos sonu itibarı ile operatörler cep telefonlarına mesaj yollamaya başlayacaklar.
    TK ile görüşmeye gittim ve bu konunun kamuoyuna duyurulması için çok büyük hazırlıkları olduğunu ve bütün kamuoyunun bu konudan haberdar olacağını belirttiler.
  • 14 temmuz sonrası diye bi olay yoktur 14 aralığa kadar her telefon kayıt olabilecek....!
  • madem son tarih 14 aralık o zaman neden telefoncular ellerindeki o kadar spot telefonu hala yüksek fiyatan satıyor..biraz daha mı beklemeyi düşünüyolar yani..ozaman aralık ayının başında su parasına telefon alıcaz..bişeyler eksik hep ya..yani adamlar hala bi ton spot telefon getiriyolar..satamadıkları noolucak..14 temmuz olayını konuşmayı bıraktım ben..inan da var buna inanmayan da..
    valla sahte peygamber gibi olduk ha sayenizde.. müritleriiim beni dinleyin..eşşeği sağlam kazığa bağlayın..bu ülke de bir telefon çıktıktan 2-3 ay sonra zaten spot fiyatına satılıyo..sabredin garantili alın derim..kafanız ahat eder..bence aradaki 100 ytl fark huzura ve garanti korumasına verilir..
    bu arada ben 14 temmuz olayına hala inanıyorum..bu devletin ne yapıcağı belli olmaz..e ülke de müsait..
    her şey olabilir..bu arada katillere af çıkaranların şu an tuvaletini tek başına yapamadıklarını unutmayın..
    af çıkar diye fazla da ümitlenmeyin..

• demin baktım da diğer forumlarda adamlar bu 14 temmuz olyı ile ilgili sağlam şeyler yazmış..
    yani baya yetkili adamlardan duyduklarını..hatta televizyonda falan duyanlar olmuş..
    bunu nasıl yalanlıycaksınız..bu arada ben telefonumu 20 temmuzda kullnadım bana ceza var mı falan demeyin..zaten 500-600 milyonluk telefonunuz çöp olucak daha ne ceza vericekler..o cezalar satana..
  • hangi forum bu ?
  • ben dewww.slaytgalerisi.com da arkadasin sabah gazetesinden (sordum tam hatırlamıyorum hangi gazete oldugu dedi ama sabah agir basiyormus) aldigi yaziyi aynen aktariyorum...

Cep telefonunuzu FATURASIZ alanlardan iseniz, bu uyarı size:
    14 Aralık 2005 itibariyle telefonunuz görüşmelere kapatılacak.

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, kayıtdışı olan 12 milyon cep telefonuna SMS ile kayıt işlemi için mesaj yollanacağını, ardından 14 Aralık 2005 tarihinden itibaren tüm kayıtsız cep telefonlarının görüşmeye kapatılacağını bildirdi.

''Bundan sonra faturasız bir cep telefonu almak akıl karı değil'' diyen Acarer, cep telefonu satışında alıcılardan net kimlik bilgileri isteneceğini, ikinci el satışlarda da belgeye dayalı bir sistem getirileceğini bildirdi.

Acarer, cep telefonlarının kayıt altına alınmasına ilişkin yasanın yürürlüğe girmesinin ardından, bu konuda yapılan hazırlıkları ve yeni uygulamaları değerlendirdi.

Türkiye'de kayıtdışı 12 milyon cep telefonu bulunduğunu belirten Acarer, kayıtdışı telefon sayısının büyük bir hızla artarak yıl sonuna kadar 15-16 milyona ulaşma ihtimali bulunduğunu, ancak yasayla bunun önlendiğini vurguladı. Acarer, kanunun olaya tam zamanında ''neşter vurduğunu'' ifade etti.

Cep telefonlarında kayıtdışılığın bugüne kadar ekonomide 3 milyar dolarlık kayba neden olduğunu, devletin de bu işten 1 milyar dolarlık vergi kaybı bulunduğunu anlatan Acarer, ''Bıraksak, bu devam edip gidecekti'' dedi.

BİLGİ VE İHBAR MERKEZİ KURULACAK

Acarer, cep telefonlarının değeri yüksek makinalar olduğunu, bu nedenle kullanıcıların gasp ve hırsızlara karşı risk taşıdığını, yasanın can ve mal emniyetine yönelik bu riski de ortadan
    kaldıracağını ifade etti.

Yasanın 13 Temmuz 2005'te yürürlüğe girmesiyle Telekomünikasyon Kurumu'na 45 gün içinde ihbar ve bilgi merkezi işlevini yürütecek çağrı merkezi kurması ya da kurdurması görevi verdiğini kaydeden Acarer, teknik altyapının kuruluş çalışmalarının yürütüldüğünü,
    sistemin 3 GSM operatörüyle sürekli bilgi akışı sağlayacağını belirtti.

Çağrı merkezinin 28 Ağustos 2005 tarihine kadar kuruluşunun tamamlanacağını ifade eden Acarer, bu çağrı merkezinden 12 milyon kayıtsız telefona SMS ile ''Telefonunuz kayıtlı değil, kaydettirin'' mesajı gönderileceğini ve kayıt işlemi için yol gösterileceğini söyledi. Kayıtsız telefon sahiplerinin bildirilen yere faturası varsa faturasıyla başvurması gerektiğini ifade eden Acarer, fatura ibraz edilememesi halinde 5 YTL ödeneceğini, ibraz edilmesi halinde para
    alınmadan kayıt işlemi yapılacağını, ancak faturayı düzenleyenlere yönelik işlem başlatılacağını bildirdi.

2 KEZ UYARI YAPILACAK

Çağrı merkezinin kuruluşu için verilen 45 günlük sürenin ardından 5 aylık zaman diliminde kayıt işlemlerinin yapılacağını dile getiren Acarer, ''Bu süre içinde bütün kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Biz bu 5 ay içinde kayıtsız telefonlara mesaj göndereceğiz. 1 Aralık'ta kayıtsız telefonları ikinci ve son kez SMS ile uyaracağız.14 Aralık'tan itibaren tüm kayıtsız telefonları GSM operatörleri aracılığı ile görüşmeye kapatacağız'' diye konuştu.

Uyarı mesajlarını dikkate almayanların daha sonra gerekçelerini belirterek operatörlere başvurabileceğini, kabul edilmesi halinde kayıt işlemlerinin yapılabileceğine işaret eden Acarer, ''Bunu tavsiyeetmiyoruz. Bu noktaya gelinmesini istemiyoruz'' dedi.

Acarer, cep telefonu kullanıcılarının ''*#06#'' tuşlarıyla cep telefonunun seri numarasını tespit ederek, internetten ''www.imei.tk.gov.tr'' adresinde kayıtlı olup olmadığını sorgulayabildiklerini vurguladı. Acarer, ''Kayıtlı Değil'' uyarısı alanların SMS ile uyarılmayı beklemeden, 28 Ağustos'tan itibaren kayıt işlemlerini yaptırabileceklerini ifade etti.

• quote:

Orjinalden alıntı: granddevil

ben dewww.slaytgalerisi.com da arkadasin sabah gazetesinden (sordum tam hatırlamıyorum hangi gazete oldugu dedi ama sabah agir basiyormus) aldigi yaziyi aynen aktariyorum...

Cep telefonunuzu FATURASIZ alanlardan iseniz, bu uyarı size:
    14 Aralık 2005 itibariyle telefonunuz görüşmelere kapatılacak.

Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, kayıtdışı olan 12 milyon cep telefonuna SMS ile kayıt işlemi için mesaj yollanacağını, ardından 14 Aralık 2005 tarihinden itibaren tüm kayıtsız cep telefonlarının görüşmeye kapatılacağını bildirdi.

''Bundan sonra faturasız bir cep telefonu almak akıl karı değil'' diyen Acarer, cep telefonu satışında alıcılardan net kimlik bilgileri isteneceğini, ikinci el satışlarda da belgeye dayalı bir sistem getirileceğini bildirdi.

Acarer, cep telefonlarının kayıt altına alınmasına ilişkin yasanın yürürlüğe girmesinin ardından, bu konuda yapılan hazırlıkları ve yeni uygulamaları değerlendirdi.

Türkiye'de kayıtdışı 12 milyon cep telefonu bulunduğunu belirten Acarer, kayıtdışı telefon sayısının büyük bir hızla artarak yıl sonuna kadar 15-16 milyona ulaşma ihtimali bulunduğunu, ancak yasayla bunun önlendiğini vurguladı. Acarer, kanunun olaya tam zamanında ''neşter vurduğunu'' ifade etti.

Cep telefonlarında kayıtdışılığın bugüne kadar ekonomide 3 milyar dolarlık kayba neden olduğunu, devletin de bu işten 1 milyar dolarlık vergi kaybı bulunduğunu anlatan Acarer, ''Bıraksak, bu devam edip gidecekti'' dedi.

BİLGİ VE İHBAR MERKEZİ KURULACAK

Acarer, cep telefonlarının değeri yüksek makinalar olduğunu, bu nedenle kullanıcıların gasp ve hırsızlara karşı risk taşıdığını, yasanın can ve mal emniyetine yönelik bu riski de ortadan
    kaldıracağını ifade etti.

Yasanın 13 Temmuz 2005'te yürürlüğe girmesiyle Telekomünikasyon Kurumu'na 45 gün içinde ihbar ve bilgi merkezi işlevini yürütecek çağrı merkezi kurması ya da kurdurması görevi verdiğini kaydeden Acarer, teknik altyapının kuruluş çalışmalarının yürütüldüğünü,
    sistemin 3 GSM operatörüyle sürekli bilgi akışı sağlayacağını belirtti.

Çağrı merkezinin 28 Ağustos 2005 tarihine kadar kuruluşunun tamamlanacağını ifade eden Acarer, bu çağrı merkezinden 12 milyon kayıtsız telefona SMS ile ''Telefonunuz kayıtlı değil, kaydettirin'' mesajı gönderileceğini ve kayıt işlemi için yol gösterileceğini söyledi. Kayıtsız telefon sahiplerinin bildirilen yere faturası varsa faturasıyla başvurması gerektiğini ifade eden Acarer, fatura ibraz edilememesi halinde 5 YTL ödeneceğini, ibraz edilmesi halinde para
    alınmadan kayıt işlemi yapılacağını, ancak faturayı düzenleyenlere yönelik işlem başlatılacağını bildirdi.

2 KEZ UYARI YAPILACAK

Çağrı merkezinin kuruluşu için verilen 45 günlük sürenin ardından 5 aylık zaman diliminde kayıt işlemlerinin yapılacağını dile getiren Acarer, ''Bu süre içinde bütün kayıt işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Biz bu 5 ay içinde kayıtsız telefonlara mesaj göndereceğiz. 1 Aralık'ta kayıtsız telefonları ikinci ve son kez SMS ile uyaracağız.14 Aralık'tan itibaren tüm kayıtsız telefonları GSM operatörleri aracılığı ile görüşmeye kapatacağız'' diye konuştu.

Uyarı mesajlarını dikkate almayanların daha sonra gerekçelerini belirterek operatörlere başvurabileceğini, kabul edilmesi halinde kayıt işlemlerinin yapılabileceğine işaret eden Acarer, ''Bunu tavsiyeetmiyoruz. Bu noktaya gelinmesini istemiyoruz'' dedi.

Acarer, cep telefonu kullanıcılarının ''*#06#'' tuşlarıyla cep telefonunun seri numarasını tespit ederek, internetten ''www.imei.tk.gov.tr'' adresinde kayıtlı olup olmadığını sorgulayabildiklerini vurguladı. Acarer, ''Kayıtlı Değil'' uyarısı alanların SMS ile uyarılmayı beklemeden, 28 Ağustos'tan itibaren kayıt işlemlerini yaptırabileceklerini ifade etti.

(diğer forumlar derken burda linki verilen forumlar yine bu sitede yani)
    bence bu haberden de anlaşılıyo durum..
    adam ne demiş "Türkiye'de kayıtdışı 12 milyon cep telefonu bulunduğunu belirten Acarer, kayıtdışı telefon sayısının büyük bir hızla artarak yıl sonuna kadar 15-16 milyona ulaşma ihtimali bulunduğunu, ancak yasayla bunun önlendiğini vurguladı. Acarer, kanunun olaya tam zamanında ''neşter vurduğunu'' ifade etti." demiş...ee şimdi bizim bahsettiğimiz 14 temmuz olayı gerçek olmasa adam yıl sonuna kadar, ki bu aralık oluyo,15-16 milyon kişi olabilir biz buna yasa ile neşter vurucaz demezdi...derdi ki yıl sonuna kadar bu rakam 15-16 milyon olucak ama yıl sonundan sonra bu yasa ile daha artmıycak..burda resmen biz bu yasayı getirmesek olurdu demiş..ee madem adamlar şimdi alınanları da kaydedicekler diyonuz, o halde neden adam bu rakam 12 milyonda kalıcak diyo..evet bununla ilgili yorumlarınızı bekliyorum..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.