Şimdi Ara

Spot(kaçak) kullananlar,alıcaklar DİKKAT!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.056
Cevap
0
Favori
114.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün bu forumda gördüğüm bir yazı üzerine Ankara TT müdürlüğünü aradım...
    12 temmuza kadar içine hat takılan telefonların IMEI noları TT tarafından kayıt edilmiş..
    o tarihten sonra sisteme girişi olan telefonların IMEI leri kayıt edilmiyor.
    yani lafın özü adam bana şunu dedi 12 temmuzdan sonra alınan ve IMEI nosu kayıtlı olmayan (spot) telefonların kayıtları yapılmıyacak ve 5 ay sonra kullanıma kapatılacaktır..
    lütfen arkadaşlarınıza söyleyin spot almasınlar 5 ay ömürleri var..
    inanmayanlara telefonu veriyorum ankarayı arayıp konuşsunlar..
    arkadaşım şimdi kara kara aldığı k750i yi nasıl geri vericem diye düşünüyor..
    ben de almayı düşünüyodum hatta adam 580 ytl fiyat verdi..
    neyse tatil dönüşü garantilisini alıcam..şu an 730 dedi döndüğümde daha da düşer..
    geçen sene k700i aldım (genpa)sonra acaip düştü fiyatı..insan baya kötü oluyo..

Ankara TT müdürlüğündeki yetkili:
    0312 550 53 40 Ramazan Bey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secco24 -- 19 Kasım 2005, 1:51:09 >

• banada kulaktan gelen bilgi spot telefonlarımızın imeilerini gidip kaydettirmemiz gerektiği yönündeydi.telefonun imeisi çalıntı telefonların imesinden biri değilse 5 ytl karşılığında kayıt ediliyor.ileride bu kayıt edilmeyen telefonlar ise şebeke hizmeti alamıyacaktı...
  • Kaçak olsa bile code-gen ile yeniden flash edip öyle kaydettirenler dahi olacaktır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

Kaçak olsa bile code-gen ile yeniden flash edip öyle kaydettirenler dahi olacaktır..

çalıntı olsa bile demek istedin herhalde.ayrıca code-generatorle falan imei nosu değişmez.değiştirildi diyelim.adamlar sırf bu kayıtsız imeileri bulmak için bir ekip kuracaklardır.
  • Evet 5 YTL karşılığında hatta alt yapısı bitince internetten bile yapılabilecek..
    ama bu yalnızca 12 temmuzdan önce sisteme girişi olan telefonlar için..
    bazı arkadaşlar bu teknolojiyi hiçe alarak nerden bilecekler diyolar..
    şu an turkcellin yaptığı bir hizmet ile telefon numarısını verdiğiniz kişinin nerde olduğunu öğrenebiliyorsunuz..
    yani arkadaşlar merak etmeyin adamlar siz hattınızı takıp da sisteme bağlandığınız an sizin bütün bilgilerinizi kaydediyolar..
    merak ediyorum "benim ne zaman aldığı nerden bilecek yahuuuu??" diyen arkadaşlar neden "benim telefonumu nasıl kapatabilir yahuuuu??" diye sormuyolar..bunu yapan adam diğerini daha kolay yapar..
    zaten şu an adamlar türkiyedeki telefon sayısı,kaçı spot kaçı kayıtlı,çalıntı hepsini biliyor..
    tabii ya bir de çalıntı yönü var işin..demin emniyet müdürlüğünün sitesine girip IMEI nomu tarattırdım..
    denemek için yoksa benimki genpadan..tabii bulamadı..ama çalındığı ihbar edilen telefonların orda çalıntı diye bilgisi çıkıyo...
    merak edenler ankara emniyet müdürlüğü sayfasından baksınlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secco24 -- 22 Temmuz 2005, 13:01:10 >

• Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 75'ten fazla smile kullanılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • Mesajınız flood koruması tarafından engellenmiştir. Sebebi; 75'ten fazla smile kullanılamaz. Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız forum destekten geri bildirimde bulununuz
  • secco24 konuyla ilgisi yok ama sana nerde garantili 730 dediler bi cwp werirsen sevinirim il/ilce olarak hatta mumkunse telefon nosunu ala bilirim warsa pm atabilirsin
  • en iyisi bekleyip görmek olacak heralde inanan da var inanmayanda..İnanmayanlara da hak veriyorum sonuçta her şey affediliyor bununda affedileceğini düşünüyolar bakalım...bekleyip görücez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vectrakopat -- 22 Temmuz 2005, 15:38:31 >
  • fiyatı yazarken konunun buraya kayıcağını biliyodum..
    neyse pm yazmaya gerek yok arkadaşlar herkes faydalansın..
    istanbul da osmanbeyde benim hep telefon aldığım bir yer var..hep spot hem de garantili satıyo..
    spota 580 dedi..garantiliye 730 falan demişti...ama bu bana özel fiyat mı bilmem..
    çünkü ben o adamdan t28 alarak başladım..sonra t65 sonra t630 ve son olarak k700i hepsinide ilk çıktıklarında garantili aldım..ağustos sonunda da k750i alıcam..bekleyin bence daha düşer fiyatı..hele bir w800 gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

Kaçak olsa bile code-gen ile yeniden flash edip öyle kaydettirenler dahi olacaktır..

çalıntı olsa bile demek istedin herhalde.ayrıca code-generatorle falan imei nosu değişmez.değiştirildi diyelim.adamlar sırf bu kayıtsız imeileri bulmak için bir ekip kuracaklardır.

Valla öyle bir değişiyor ki.. Zaten işin garip yanı bu. Çalıntı mallar spota veya 2. ele gelmeden evvel şimdiye kadar olanlarda değiştirilip tekrar konuyordu.

Aralık tan sonra zor ama Aralık a kadar bunu sürdürebilirler.

• şu an telefoncular bile bilmiyo yada biliyorlarda renk vermiyolar..
    adama P900 ver diyoruz garantili abi artık üretilmiyo spotu var diyo..
    bu şimdi saçmalık değil de nedir..nasıl olurda k700i bile sıfır varken p900i sadece spot kalıyo...
    ellerindeki spotları çaktırmadan eritiyolar..şimdilik fiyatları çok kırmıyacaklar..tabii işin rengi ortaya çıkınca
    o ceplerden güzel yedek parça olucak..bence alın kenara koyun garantili telefonunuz bozulursa parça parası vermezsiniz..
  • İyi de benim tel Mayıs sonunda alındı ama gene kayıt bulunamadı diyor.
    Buna ne diceksin.
    Ya garantili olmayan her tel için aynı şeyi söylüyor bu site.
    Yok 12 temmuzdan öncekiler kayıt edilmiş falan da
    hani ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Passenger -- 22 Temmuz 2005, 16:10:35 >
  • valla arkadaşlar paşa keyfiniz bilir..
    benim k700i kayıtlı..ben bunu komşumdan duyup da mahalle karısı gibi de yazmadım..
    aradım sordum diyorum adama..ha arar sorarsınız benim no görünmüyo diye..
    o da artık size kazık yediğinizi mi söyler hata olduğunumu söyler bilmem..
    yoksa ne anlamı kaldı bu kanunun..insanlar alır ucuza kaçak..5 milyona kayıt edilir..
    ee devlet bundan kdv+ötv falan bi dünya vergi ile para alıcakken 5 milyona razı olucak..
    ya gönlünüz böyle bir olaya el vermiyo olabilir ama mantığınızı kullanın..
    sizce cep telefonu yüzünden öldürülen o insanlar spotla garantili arasındaki fark kadar değer etmiyor mu?
    bu kadar pahalı telefonlar üretildiği,bizim millette bu telefonlara bu kadar ilgi olduğu,işsizlik ve açlık sürdüğü sürece böyle bir yasa olmadan kaçak hırsızlık asla bitmez..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Revolver40

İyi de benim tel Mayıs sonunda alındı ama gene kayıt bulunamadı diyor.
    Buna ne diceksin.
    Ya garantili olmayan her tel için aynı şeyi söylüyor bu site.
    Yok 12 temmuzdan öncekiler kayıt edilmiş falan da
    hani ??

Bu sitedeki sorgu zaten yasal yollardan gelen telefonların IMEI numaralarını kapsıyor. Spot olan bir telefonun bu sorguda BULUNDU olarak görünmesi mümkün değil. Ancak 12 Temmuz olayına gelirsek, eğer gerçekten böyle bir tarih baz alınacaksa, bu tarihten önce sisteme giren tüm telefonların IMEI numaralarını ayrı bir database 'e kaydetmişlerdir. Orada kayıtlı olup olmadığı ancak 5YTL ile kayıt için gittiğinde ortaya çıkabilir.

• kardeş 12 temmuz değil o sitedeki olay şimdiye kadar türkiyeye kaçak yolla girmiş tüm telefonlara kayıt bulunamadı diyor merak etme. boştan yere forumda yaygara koparmayın. yasa zaten girdi alt yapı hazıtlıyor yakında tüm kaçak tellere mesaj gelcek kayıtsızlara çalıntılara yani telefonunuzu kayıt edin diye. birde kaçakta olsa faturanız varsa para vermiyorsunuz ama faturayı size verenlerin anasından emdiği sütü burnundan getircekler!!!!!!!!!!!
  • ya anlatamadım galiba..
    bendeki k700i için kayıtlı yazdı..
    arkadaşın k700i için kayıt dışı yazdı(bulunamadı değil kayıt yapılacak yani)..
    diğer arkadaşın k750i si içinse kayıt bulunamadı..yani bu numara yok dedi..
    adamlar rakam çıkarmış yayınlıyo hala spotları kaydetmediler diyonuz..
    kabaca 33 milyon kullanıcı var bunların 12 milyonu spotmuş..
    adamlar bunun veri tabanını almış bile..
    şimdi internet altyapısını hazırlıyolar..
    IMEI nosu girilip parayı havale falan yapıp kayıt edebilecekmişsiniz..
    zaten 12 milyon insan tt lere başvursa kalabalıktan iş olmaz..
    pekii arkadaşlar bu durumda IMEI nosu aratınca çıkmayan kayıt olmamış o güzel spot telefonlarınızı nasıl kayıt ettiriceksiniz..sonuçta o numara onlarda yok..
  • bence anlattıın gibi öyle yedek parça haline gelmezler.belli bir karşılık sonucu kayıt altına alınacaktır.bu böyle bitecek iş diil
  • walla kacakcılar renkden renge girmeye basladı bile o yöntemle bu yöntemle olcak is degil bu devlet bi dünya vergi alıyor 1 telefondan ve 12 milyon kacak demek devlet icin buyuk bi kayıp ve bunu bu sefer asla kacakcılara yedirmeyecekler
  • hele şükür birileri işin her boyutunu düşünüp mantıklı bişeyler söylüyo..
    herkes çığırtkanlık yapıyo olmaaaazz devlet yapamaaaz diyee..
    deprem zamanında faturalarımızı renklendiren ötv kalktı mı??
    devlet hergün saçma sapan bir vergi kaynağı bulup ekonomimiz çok iyi diye şov yapıyor..
    havaya bile vergi alıcaklar yakında sizse o kadar cep satışından %18kdv + %25ötv =%43 vergi..
    1 milyarlık bi telefondan devlet 430 milyon lira kazanacak..düşünün bun yerine 5 milyona razı olur mu??
    gerçekten çok değil 1 dakka falan düşünün..olmazsa bunu deneyin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.