Şimdi Ara

Spot(kaçak) kullananlar,alıcaklar DİKKAT!!!! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.055
Cevap
0
Favori
114.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oda bir muamma, kullanıcı bazında suç olmaması gerek. hemde mantıklı bir gerekçen varsa. ama bukadar sert olcağını sanmıyorum direk hattını taktın diye sana karşı bir tavır alınacağını. daha bugun onumde bir sürü spot satıldı kontör alırken,daha tam oturmadı hiç birşey. ama almamak en iyisi. bizde gaza geldik işte almışken iyi bir tane alalaım diye, fiyatlar malum. şuan garantili allahtan elimdeki.
  • Şu anda sim kart takılı ve kullanıyorum telefonu, bir problem olurmu?
  • ya valla
    mantık cercevesınde dusununce kullanıcıya değil satıcıya girmesi lazım

şimdi mantık çerçevesınden sıyrılıp türkiye serbest pazar koşullarında düşünüyorum

satıcı ölü bır adamın nufus cuzdanıyla ( ki bu çok olağan bişey ) şirket açtı..satıcı yok aslında aldın sen telefonu haşırt devlet geldi dedi geh bakem yavrii senın telefon bulunamadi nasssı olcak? sende kem küm kübelek dedinn.. ortada 10000 dolar ceza var satıcı yok bunu kim ödesin ? (bu tabi paranoyak bı yaklaşım )

bakın ben bişii diim microsoft ne kadar testisli biliyos dimi..bizim telekomınakasyon kurumuyla danshak gecer ki onlar bıle turkıyede lisanssız kullanıcılarla ugrasamıyolar alıyon xp yı 3 ytlye service pack 2 ytl bıde ınternetten upload yapıyon gelıpte 10000 dolar isteyen gormedım duymadım kasmaca bence bu olaylar ..bizimkilerin bu işi yapabılecek teknık altyapıları yok olay sadece aslında "ÇALINTI" olayını durdurmak bu vesilyele trenden atılan cocuklarının olum nedenlerinden telefonu çıkarmaktır...

• quote:

Orjinalden alıntı: akay635

Peki kaçak bir telefona diyelimki üç kişi kartını taktı o zaman ne olacak, üç kişi birdenmi suçlu olacak. Tabiki bu olay suç sayılacaksa.

ilk hangisi taktıysa ceza gelecekse o na gelir....Ya bosverin bunları yok boyle bise
  • walla telekominikasyon kurumuna yazdıgım mesaja cewap geldi orda kanun çıktıgında yani 13 temmuzda tespit edilen 12 milyonkaçak cep telefonu kayıt altına alınabilecek diyordu artık ..gerisini siz düşünün tk nın kendi werdigi cevap verdi emaile isterseniz sizde sorunwww.tk.gov.tr
  • ya adamlar telefonu kullanıma kapatıcaz diyo..al sana ceza..ceza diyince akla hep para falan mı gelir..
    yok yatırıp falaka yapıcaklar..hatta asarlar..
    spot telefonlarda eğer faturanız falan varsa satıcıya ceza var..yoksa bişey yok..şu an spot telefon satmanın bi cezası yok..tabii fatura vermedikleri sürece..
    içinizden verdiğim telefonu yada başka bi yeri arayan oldu mu??
    ben artık sıkıldım bu konudan çünkü..
    birazda insanlar araştırıp yazsın..
  • spotlar kapanacak bunun kaçarı yok...
    ve birileri bu işten hem çok büyük kar aedicek hem de zarar edicek...
    hangi tarafta olduğunuza dikkat edin..
    luke karanlık tarafa geeeeeeell...
  • quote:

Orjinalden alıntı: secco24

ya adamlar telefonu kullanıma kapatıcaz diyo..al sana ceza..ceza diyince akla hep para falan mı gelir..
    yok yatırıp falaka yapıcaklar..hatta asarlar..
    spot telefonlarda eğer faturanız falan varsa satıcıya ceza var..yoksa bişey yok..şu an spot telefon satmanın bi cezası yok..tabii fatura vermedikleri sürece..
    içinizden verdiğim telefonu yada başka bi yeri arayan oldu mu??
    ben artık sıkıldım bu konudan çünkü..
    birazda insanlar araştırıp yazsın..

bende Fatura yok fiş var olurmu dersin?? aldığım yerden telefon karşılıgı 600Ytl lik fis bu ise yarar mı??
  • bence olur..
    sonuçta fatura verilmesinin nedeni telefonların pahalı şeyler olması ve mali olarak 150-200 ytl fiş sınırı var tam bilmiyorum kaç ama 200 ytlden fazlasına fiş kesememesi lazım...bu miktarın üstüne fatura yazılır..
    herif sana öyle komik bir fiş keserek zaten suçlu...bence onu sakla..üstünde eğer telefon falan diye yazıyosa iyi..yok elektronik eşya diyosa kötü..adam bu benden şarj aleti batarya falan aldı der yırtar..
  • quote:

bence olur..
    sonuçta fatura verilmesinin nedeni telefonların pahalı şeyler olması ve mali olarak 150-200 ytl fiş sınırı var tam bilmiyorum kaç ama 200 ytlden fazlasına fiş kesememesi lazım...bu miktarın üstüne fatura yazılır..
    herif sana öyle komik bir fiş keserek zaten suçlu...bence onu sakla..üstünde eğer telefon falan diye yazıyosa iyi..yok elektronik eşya diyosa kötü..adam bu benden şarj aleti batarya falan aldı der yırtar..

telefoncu bizim burda herkes tanıyo onu zaten ark la gittim oyle bi se yapmaz heraldefis kredi kartı fisi ondan sebep bi kerede 600ytl yazıyo.peki ben o adamdan gidip fatura alabilirmiyim???gecmis tarihe ait?

• senin fiş dediğin kredi kartı slipi ise hiç bişeye yaramaz...
    orda 600 ytl karşılığı mal yada hizmet aldım yazar..
    malesef geçmiş tarihe fatura kesilemiyor..
    ama sanki bugün almışın gibi yaparsa bugünün tarihine keser..
    bence kendini garanti için git 600 olmasa da 300 falan bi fatura kestir..
  • quote:

senin fiş dediğin kredi kartı slipi ise hiç bişeye yaramaz...
    orda 600 ytl karşılığı mal yada hizmet aldım yazar..
    malesef geçmiş tarihe fatura kesilemiyor..
    ama sanki bugün almışın gibi yaparsa bugünün tarihine keser..
    bence kendini garanti için git 600 olmasa da 300 falan bi fatura kestir..
    olumsuz cıktı ise sorgulama faturalı tlf ozaman alacagın faturada ımei no yazsa prb.lem olmaz yoksa??
  • kardeşim kafanızı yormayın fazla. tüm telefonların kaydını yapacaklar 14 Aralık a kadar. faturası olanlar faturasını gösterecek olmayanlar ise 5 YTL verip IMEI no.sunu kaydettirecek. şu tarihten önce falan diye bir şey yok. faturası olanlar için tlf. aldıkları yer hakkında takibat ve soruşturma yapacak devlet. bunun için faturayı istiyorlar.bugüne kadar giren kaçak tlf. zaten girmiş tutup da geçmişe dönük kaçak tlf. larla mı uğraşacaklar! amaç bundan sonrasında kaçak ve çalıntı telefonları önlemek. 5 YTL az mı!? düşünün 12 milyon kaçak tlf. olduğu söyleniyor. bunun atıyorum 1 milyonu kayıt yaptırsa devletin kasasına girecek bedavadan para 1000000 * 5 YTL = 5000000 YTL yapar! az paramı yani?!..neyse içiniz rahat olsun. 14 Aralık son tarihtir. ondan sonra kaçak tlf. ve çalıntı tlf. olayı biter!..
  • Yasanın geçici 6. maddesinden çıkan anlam aynen şudur;yasa yürürlüğe girdikten sonra,yani 12 temmuz dan sonra alınan kaçak telefonlar kayıt edilmeyecektir.Bu düzenlemenin amacı 12 temmuzdan öce yasa çıkmamıştı kaçak aldın affediyoruz,ama yasa çıktıktan sonra,yasa olduğunu bile bile kaçak aldın,affetmiyoruz.
    Geçici 6. md nin anlamı aynen budur arkadaşlar.
    Uygulamayı başka yaparlar bilemem,ama geçici 6. md nin anlamı yukarıdki gibidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartannyan -- 27 Temmuz 2005, 15:59:16 >
  • ya birkere vatan gazetesinde çıktı 14 aralık öncesi diye. başka hiçbiryerde böyle haberler çıkmadı. böyle olsaydı medya ve bütün yetkililer ağızlarını yırtana kadar anons yaparlardı 14 temmuzdan sonra spot almayın diye. vatan gazetesinden başka hiçbir kimse böyle birşey demiyor ki vatan gazetesi bile ayrıntılı yazmadı. üstünde bile durmadı. bir cümle ya vardı ya yoktu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dartannyan

Yasanın geçici 6. maddesinden çıkan anlam aynen şudur;yasa yürürlüğe girdikten sonra,yani 12 temmuz dan sonra alınan kaçak telefonlar kayıt edilmeyecektir.Bu düzenlemenin amacı 12 temmuzdan öce yasa çıkmamıştı kaçak aldın affediyoruz,ama yasa çıktıktan sonra,yasa olduğunu bile bile kaçak aldın,affetmiyoruz.
    Geçici 6. md nin anlamı aynen budur arkadaşlar.
    Uygulamayı başka yaparlar bilemem,ama geçici 6. md nin anlamı yukarıdki gibidir.

fatura yoksa ne zaman alıp almadığını nerden bilecek? diyelim ben 20 temmuzda aldım ve gittim kayıt ettirmeye..elimde fatura falan yok. bana ne zaman aldın? diye mi soracaklar? öyle bişey yok. kayıt dışı olan telefonlara 14 Aralık a kadar 2 adet SMS gönderilecek ve kaydınızı yaptırın diye belirtecekler. son tarih 14 Aralık tır. o zamana kadar telefonu ne zaman almış olursan ol gidip kaydını yaptırırsın. Vatan gazetesi bulandırdı ortalığı zaten. başak hiçbir gazete öyle 14 temmuz falan diye bişey yazmadı. zaten mantıklı olan da bu. ne farkeder ha 14 temmuz öncesi almış olsun ha sonra. önemli olan tüm telefonları kayıt altına almak ve bundan sonrasında kaçak/çalıntı olayını bitirmektir. bunca yıl herkesin malumu olan hiç dokunulmadan böyle gelmiş bir olay için 5 aylık bi süre içinde alınacak kaçak tlf. nun hesabını yapacak değiller herhalde...ki 14 Aralıktan sonra da geçerli mazeret sunabilenlerin kayıtları da yapılacak! bunu da unutmamak gerek!

• belirli imeilere yani 14 temmuzdan oceki imeilere mesaj gonderecekler!!!!!!!!
  • hiç bişi yapamıcaklar. 4 sene önce aldığım telefona bulunamadı diyo, 3 günlük kaçak telefona kayıt dışı dio..

her zamanki gibi eline yüzüne bulaştırmışlar. Bütün telefonları 5ytl ye kaydedecekler.
  • Arkadaşlar daha önce söylemiştim yine söylüyorum, Türk Telekom 14 temmuzdan önceki imeileri tespit ettimi etmedimi bunu öğrenmemiz lazım. Buda telekomdaki sağlam bir tanıdıktan öğrenilebilir. Benim birkaç tanıdığım vardı sordum onlarında bilgisi yok. Sizin böyle bir tanıdığınız varsa bir sorun bakalım. Telekom veya GSM' şirketlerinde çalışan üst düzey yetkililer bu işi biliyordur herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogguzko

belirli imeilere yani 14 temmuzdan oceki imeilere mesaj gonderecekler!!!!!!!!

adamların elinde kayıt dışı olan IMEI no.ları listesi mi var? diyelim kayıda gidince o listden no.yu bulup da mı eşleştirip kayıt yapacaklar yani? bunu mu diyorsun? IMEI no.larını servis sağlayıcılar toplayabilir. bu da şu demek : kayıt dışı olan tlf. ile 14 temmuzdan önce bir kere de olsa görüşme yapmış olman lazım ki senin IMEI no.nu kayıt dışı listesine alabilmiş olsunlar. yoksa başka nasıl kayıt dışı IMEI listesi oluşturacaklar? biraz karışık o iş.ve saçma. diyelim ben 10 temmuzda aldım ama 1 hafta tlf. u kullanamadım 17 temmuzda SIM kartı takıp görüşme yaptım ve tlf.nun IMEI no.su kayıt dışı listesine alnmadı falan mı yani 3 günle kaybettim öyle mi;?! saçma biraz..ama saçmalıkların çok kolay yapılabildiği bir ülkede yaşadığımız için mümkün değil de değil yani. bakalım ne olduğunu göreceğiz kısa zamanda!..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.