Şimdi Ara

Spigen Essential F301W 9W Kablosuz Qi Hızlı Şarj Cihazı - 55TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
6
Favori
13.731
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bilgi için teşekkürler ,sanırım sadece samsung modellerde var bu özellik
  • Iphone X için orjinal Apple deri kılıf kullanıyorum. Şarja koyarken kılıfı çıkarmam gerecek mi?
  • ekdellal kullanıcısına yanıt
    Değerlerimiz aynıymış hocam. Teşekkürler cevaplar için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İphone x yavaş oluyor şarj cihazla. S7 edge gayet hızlı. Apple güzel iyi hızlı fln dioruz ama gerçektrn bazı teknolojilerde 5 yıl geriden geliyor sinir ediyor insanı. En pahalı telefonu alıoruz , 3-4 yıllık telefonlarda olan samsung un özellikleri yok telefonda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imax1 -- 4 Kasım 2018; 13:17:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imax1 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. Ama benim asıl merak ettiğim; orijinal apple şarj cihazları buna nazaran daha iyi midir? Fiyatları gereksiz pahalı o aşikar. Ama cihaza da zarar vermek istemiyorum. Bayağı para verdik sonuçta.

• gunner92fb kullanıcısına yanıt
    Yok dostm ya , çıkış için bu cihaz iphoneların alabileceği maximum voltu sağlıo. Yani hiçbir fark olmaz. Zaten bununki bile fazla iphonelara. 4 yıllık telefon 2-3 kat hızlı şarj olunca insan sinir oluo valla hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • imax1 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam. Bu cihazla birlikte hızlı şarj kablosu da geliyor sadece adaptör yok değil mi? Yani sadece adaptör alınıp kabloyla da şarj edilebilir hızlı bir şekilde?

• snl_ S kullanıcısına yanıt
    samsung galaxy s4 çıktığı dönemden beri kablosuz (wireless qi) şarj cihazlarını kullanıyorum.
    ki o günlerde ekstra kablosuz şarj stickerı almak durumunda kalıyorduk..

telefonlar ile ilgili pek çok ufak tefek arızaya denk geldim ama ilk kez bir mıknatısın kablosuz şarjı bozduğunu okuyorum. çok ilginç.

( ya bak şimdi çok acayip olucak ama aracımda kablolu hızlı şarja geçmeden önce çooook uzun bir süre kablosuz mıknatıslı şarj adaptörü kullandım bildiğin kablosuz şarj standının mıknatıslısı nasıl oldu o iş anlamadım hiç )
  • cptANGRIST C kullanıcısına yanıt
    Siz bilgili bir abiye benzsiyorsunuz :) Benim kablosuz şarj hakkında pek bilgim yok.

Yukarıda bir arkadaş ""Adaptörsüz usb 3.0 veya 3.1 girişlerine bağlayarak da kullanabilirsiniz." yazmıştı. Bunun ne anlama geldiğini sordum ama cevap alamadım. Sizce ne anlama geliyor? Sadece usb 3'e takıp hızlı şarj almak rüya gibi bir şey olurdu.
  • bhazer kullanıcısına yanıt
    parmaklık açıkken şarj olmaz ama kapalı iken yavaş ta olsa şarj edebilir, (tam kuvvette kesinlikle şarj etmez zaten fazlaca kayıplı bir sistem kablosuz sarj aradaki mesafe belli bir mesafeyi geçince daha da artıyor bu kayıp, kablosuz şarj için ince metal olmayan bir kılıf kullanmanız önerilir)
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    yüksek hızlı kablosuz sarj denilen olay aslında "normal kablolu" şarjdan daha güçsüz bir şarj demektir.. ( yeni nesil uyumlu telefonları 9voltla şarj eden 3.5 amperlik şarj cihazları ile kıyaslamayın lütfen)

kablosuz sarj arayüzü henüz kablodaki %99 kayıpsızlık başarısına ulaşmış değil. laboratuarlarda %70-80 leri görsede bence pratikte %50-%65 arası başarılı olacaktır.

en güzel kullanım alanları telefonu elinizden bırakıp dibine şarj kablosu sokmakla uğraşmak istemeyeceğiniz anlar olacaktır. işyerinde telefonunuzu masanın üstünde koyduğunuzda şarj olacak , evde yatarken telefonu yatağınızın başucuna bırakacaksınız ve sabaha kadar şarj olacak..

- benim kullandığım en kaliteli cihaz usb den 1.1 amper çekiyordu, onun enaz yarısını telefona aktarabilse 0.6 amper ile telefonu sarj ediyor olacaktı :) usb 3.0 soketinde çok daha fazla enerji var hatta usb 2.0 soketi bile kablosuz sarj etmek için gerekecek enerjiye sahip. (hızlı sarj yok varsa da oyle 3.5 amper falan değil, kablolu şarjdan yine yavaş olacaktır)

• cptANGRIST C kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın 3.0 ile hızlı şekilde kablosuz şarj yapabilirsiniz gibi bir şey dediğini anladım da o yüzden sordum. Hızlı kablosuz şarj için hızlı şarj özellikli adaptör kullanın diyorlardı. Bu gereksiz mi o zaman?

Ben şimdi denedim ve bilgisayarın usb 2.0 ve 3.0 girişleri hep 550ma civarı elektrik veriyorlar. Kablosuz şarjdaki kayıpla birleşince iyice düşecek bu değer.
  • başlıkta zaten 9W diyor neden bu kadar uzun tartışılmış anlamadım. .
  • Siparişi geçtim, gelince gerek kalırsa merak eden arkadaşlar için incelerim. Şans eseri hesabıma 50 TL kupon tanımlandığını gördüm, konuyu açan arkadaşa hem indirim haberi hem de kuponum olduğunu keşfetmemi sağladığı için teşekkür ederim.
  • Ürün geldi. V30+ ile kullanıyorum. Telefonun şarjı %80 civarında. Daha düşük değerlerde şarj hızı daha fazla olursa yine yazarım.

Telefonun hızlı şarj adaptörüne (9V 1.8A) bağlayınca 850 mA civarı bir akım veriyor.

Bilgisayarın USB 3.0 bağlantısından da yine tamamen aynı değeri alabiliyorum.

Hızlı olmayan şarj adaptörüyle (5V 1.35A) de 850 mA veriyor.

Usb 2.0 bağlantıda ise anca 200 mA güç veriyor.

Telefonda "kablosuz şarj oluyor" yazıyor sadece. Hızlı ibaresi yok. Bana bu hız yeterli zaten, memnun kaldım.

En iyi yanı USB 3 ile kullanabilecek olmam. Adaptöre hiç gerek yok benim açımdan.

//////////////////////////////////////

Markette "Ampere" isimli bir program var. Değerleri onunla ölçtüm. Başka telefonlarla da ölçen arkadaşlar olursa nasıl değerler aldıklarını görmek isterim.

Önce uygulamayı açın ve telefon 30 saniye falan dursun. Böylece telefonun ne kadar şarj harcadığını görebilirsiniz. -250ma gibi negatif bir değer çıkacak. Sayıya takılmayın. Ekran parlaklığına göre -100 ile -700 arasında falan değişir bu. -250 diyelim, sonra kablosuz şarj yaptığınızda da 30 saniye falan bekleyin ki değer belli bir seviyede sabit kalsın. +700ma çıktıysa 700+250=950ma gibi bir akım veriyor demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 5 Kasım 2018; 12:3:39 >

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    akllı saati doldururmu bunlar gear sport var bende mesela yada alanlardan deneyecek bir arkadaş varmı?eğer oluyorsa almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Ürün geldi. V30+ ile kullanıyorum. Telefonun şarjı %80 civarında. Daha düşük değerlerde şarj hızı daha fazla olursa yine yazarım.

Telefonun hızlı şarj adaptörüne (9V 1.8A) bağlayınca 850 mA civarı bir akım veriyor.

Bilgisayarın USB 3.0 bağlantısından da yine tamamen aynı değeri alabiliyorum.

Hızlı olmayan şarj adaptörüyle (5V 1.35A) de 850 mA veriyor.

Usb 2.0 bağlantıda ise anca 200 mA güç veriyor.

Telefonda "kablosuz şarj oluyor" yazıyor sadece. Hızlı ibaresi yok. Bana bu hız yeterli zaten, memnun kaldım.

En iyi yanı USB 3 ile kullanabilecek olmam. Adaptöre hiç gerek yok benim açımdan.

//////////////////////////////////////

Markette "Ampere" isimli bir program var. Değerleri onunla ölçtüm. Başka telefonlarla da ölçen arkadaşlar olursa nasıl değerler aldıklarını görmek isterim.

Önce uygulamayı açın ve telefon 30 saniye falan dursun. Böylece telefonun ne kadar şarj harcadığını görebilirsiniz. -250ma gibi negatif bir değer çıkacak. Sayıya takılmayın. Ekran parlaklığına göre -100 ile -700 arasında falan değişir bu. -250 diyelim, sonra kablosuz şarj yaptığınızda da 30 saniye falan bekleyin ki değer belli bir seviyede sabit kalsın. +700ma çıktıysa 700+250=950ma gibi bir akım veriyor demektir.
    Bu tarz yazılımlar gerçek değerleri göstermiyor hocam. Aldığım kabloların ve sarj aletlerinin cihazlarını kontrol için denemiştim çoğu zaman yakın değerler gösteriyordu daha sonra usb amper ölçer alıp denedim bambaşka sonuçlar aldım.

En doğru kıyaslamayı telefonunuz kendi şarj aletiyle %80 seviyesine kaç dk da geliyor ölçümleyip daha sonra bu aletle ölçebilirsiniz. %80 in üzerinde voltaj ve amper değerleri düşebiliyor çünkü..

Spigen i bende aldım. Zaman bulabilirsem Samsung note fe deki değerleri kendi hızlı şarj adaptörü ile kıyaslayıp değerleri yazarım.

• mustafasc kullanıcısına yanıt
    %80'e kadar farklar daha belirgin olabilir ama ben küçük deneme yaptım ve büyük oranda durumu belli ediyor gibi.

18W hızlı adaptör ile 21 dakikada %12 şarj oldu. Bunu temel alarak diğerleriyle şarj ettim.

Adaptör kullanmadan direkt bilgisayarın Usb 3.0 portuna bağlıyken 22 dakikada %12 şarj oldu. Hızlı adaptörle aynı sayılır yani.

Usb 2 portunda ise %12 şarj olması için 33 dakika geçti.

Kısacası V30+ için konuşursam pek hızlı şarj olmuyor. 0'dan 100'e 3 saat falan sürecek gibi. Benim için problem yok fakat hızlı şarj isteyenler çok fazla beklenti içine girmesinler. Yarın şarj bitince 20'den 80'e doğru bir deneme daha yaparım fakat yine bu civarlarda olacaktır tahminen.
  • Amazon'daki şu yorumun sahibi burada mı? :)

"Ürün 9V destekli bir kablosuz şarj aleti... yalnız kutu içeriği enteresan: 9V destekli kablosuz şarj padi ve 9V destekleMEyen usb kablo...

kutudan adaptör çıkmayacağını biliyordum, ama kutudan çıkan usb kablonun 9V destekli olmaması? 9V destekli bir adaptör ve 9V destekli bir usb kablo kullanırsanız kablosuz pad 9V ile şarj ediyor.... kibar ve küçük bir ürün..."

Kablonun fark yaratacağını düşünmemiştim hiç. Evde bir sürü kablo var ama 9V destekli var mıdır bilmiyorum. Hepsi hızlı şarj özelliği olmayan telefonlarla gelen kablolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 6 Kasım 2018; 13:33:41 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.