Şimdi Ara

SPIDER-MAN Fan Club (Sohbet/bilgilendirme)(ANA konu) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.138
Cevap
37
Favori
88.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amazing ciltlerini çıktığı gibi alıyorum bende.Sonra bulunmaz falan.Hoz comics ciltlerini şimdilerde hiçbir kitap evinde göremiyorum mesela.Vakit kaybetmeden toplayın derim:D

5. sayı derken cilt 5'i mi kastettin?O cilti baştan sona Romita JR. çiziyor çünki.

Ultimate çizgi dizisi izlenmeli evet.Olayları farklı yorumlamaları,team work olayı falan ilgi çekici.Ama o basite kaçan anlatım,çocuksuluk bazen havayı bozuyor.Hele o Thor'un olduğu bölüm ne saçmaydı :) Spectacular kadar olmasada güzeldir izleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalarca

@regalangel
    Amazing ciltlerini çıktığı gibi alıyorum bende.Sonra bulunmaz falan.Hoz comics ciltlerini şimdilerde hiçbir kitap evinde göremiyorum mesela.Vakit kaybetmeden toplayın derim:D

5. sayı derken cilt 5'i mi kastettin?O cilti baştan sona Romita JR. çiziyor çünki.

Ultimate çizgi dizisi izlenmeli evet.Olayları farklı yorumlamaları,team work olayı falan ilgi çekici.Ama o basite kaçan anlatım,çocuksuluk bazen havayı bozuyor.Hele o Thor'un olduğu bölüm ne saçmaydı :) Spectacular kadar olmasada güzeldir izleyin.

Sen dedikten sonra gaza geldim,
    The Amazing Spider-Man Sayı: 3 İç Savaş Yaklaşıyor
    The Amazing Spider-Man Sayı 6 - Son Bir Gün
    The Amazing Spider-Man Sayı 5 - Siyaha Dönüş
    The Amazing Spider-Man Sayı-4: Evdeki Savaş
    Avengers - Her Son Bir Başlangıçtır
    bunları almış bulunmaktayım,zaten ilke keskin i arayıp avengers disamble ne zaman gelecek diye sormuştum bir ay önce.10 güne gelir demişti .nihayet geldi

yukarı yazdığım amazinglerin hepsinin cbr dosya uzantılı türkçe olarak hard diskte duruyor ama eline almak koklamak ,koleksiyon yapmak kadar zevkli ve eğlence

hoz comics konusunda haklısın,iç savaş yaklaşıyor u uyduruk bir sitede buldum.d&r da bulamadım

5. sayı dediğim siyah a dönüş değil,Yeni Ölme Yolları olarak geçiyor,kayserideki d&r da incelemiştim.granov un çizimlerine saygı duymamak mümkün değil

ama ondan önce 1-2-4 sayılarını alıp tamamlamak istiyorum(3 üncü sayı hediye gelmişti )o da şimdilik imkansız görünüyor,4-5 ay sonra

aynen thor ve mary jane kamera bölümü çok çocukçaydı

• İyi etmişin elde okuyupda o kağıt kokusunu almak bir başka
    Avenger Disamble'ı geçen d&r da gördüm ama daha almadım.House of m ile tamalayıcı nitelik taşıyor zaten.Almak lazım en kısa sürede.

''Yeni ölme yolları'' ciltinde sadece Eddie Brock ile ilgili küçük bir kısmı Granov çiziyor.Kalanını John romita jr. çiziyor.O kısmı görmüşsün sanırım.
     SPIDER-MAN Fan Club (Sohbet/bilgilendirme)(ANA konu)

Bu çr işine para yetişmeyecek gibi.Daha Arka Bahçe den çıkan ciltlerden bende olmayanları tamamlamak istiyorum.Ohoo..

• quote:

Orijinalden alıntı: Yalarca

İyi etmişin elde okuyupda o kağıt kokusunu almak bir başka
    Avenger Disamble'ı geçen d&r da gördüm ama daha almadım.House of m ile tamalayıcı nitelik taşıyor zaten.Almak lazım en kısa sürede.

''Yeni ölme yolları'' ciltinde sadece Eddie Brock ile ilgili küçük bir kısmı Granov çiziyor.Kalanını John romita jr. çiziyor.O kısmı görmüşsün sanırım.

Bu çr işine para yetişmeyecek gibi.Daha Arka Bahçe den çıkan ciltlerden bende olmayanları tamamlamak istiyorum.Ohoo..

House of m'i ingilizce olarak indirip okumuştum,d&r çıktığında ilk gün almıştım.Avengers Disamble'ı bekliyordum,nihayet geldi

ben Granov'u Romita ve Mcniven dan daha çok seviyorum

JR JR de mükemmel ama granov un extremis i gördükten sonra insan şaşırıyor (yada sırf bana özgü bir durum ) ,

bu arada sandman,sincity de aldım.

katılıyorum,çr işine para dayanmaz,şuan türkçe basılan çoğu çizgi romanı almış bulunmaktayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasshoppertr -- 20 Ağustos 2012; 0:37:36 >

• Ekle beni de kesinlikle en sevdiğim karakter marvel'ın en güçsüzlerinden olsa da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Ekle beni de kesinlikle en sevdiğim karakter marvel'ın en güçsüzlerinden olsa da

Ekledim.

Aslında kendi kulvarında güçlü bir karakter.Wolverine,Cap.,Daredevil gibi kahramanlarla birebir kapışabiliyor.Sentry,Hulk,Thor gibiler yanında biraz ezik kalması normaldir.

Güçsüz gibi gözükmesinin 2 temel etkeni var...İlk olarak karizmatik değil.Yani diğer birçok kahraman gibi cool duruş dergilemiyor.Saçma davranışları ve düşük çenesiyle şamatacı bir tavır ortaya koyuyor...İkinci olarakta gücünün tamamını kullanmadığı için güçsüz gözüküyor.Karşısındakini öldürmek niyetinde olmadığından ve sivillere zarar gelmesi en son isteyeceği şey olduğundan tam gücüyle savaşmıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 21 Ağustos 2012; 22:49:20 >

• Spider Man güçsüz değildir, super human klansmanına girer. Ama düşük bir seviyesi gibi düşünün.

Gücü, inanılmaz çevikliği, refleksleri, erken uyarı sistemi, çok esnek ve çok sağlam ağı sayesinde ciddi anlamda baş belasıdır aslında. Wolverine' in Spider Man ile kapışabilmesinin iki nedeni vardır. Birincisi Spider Man in kendini frenleyen iyi doğasını bilir, ikincisi de oldukça gelişmiş duyuları, çok çevik ve hızlı olması, ciddi anlamda dövüş sanatlarında uzman olması ( bir BATMAN bir C. America kadar değildir ama ) ve katil içgüdüsü dediğimiz ( killer instinct diyorlar buna ) sezgisel bir yeteneğinin olmasıdır dövüşlerde.

Ha tabii, müthiş iyileşme yeteneği, adamantium iskeleti de Spidey' in sağlam darbelerine dayanabilmesini sağlar. Ama mesela diyelim ki Mary Jane' in yada May halasının hayatı tehlikede ve LOGAN' ı ya öldürmesi yada komaya sokması gerek ( yine iyileşecek Logan, çıkacak komadan bir kaç saate yada güne, durumunun ağırlığına göre zaten. ) böyle uç bir durumda Spidey Wolverine' i öyle bir pataklar ki... Bilenler bilir, PETER' ın espri bile yapmayı falan bıraktığı ender hallerinden bahsediyorum.

Marvel da HULK için bir süredir yapılan olduğundan çok fazla gösterme durumu Wolverine için de vardır aslında.

Çok sağlamdır, tehlikelidir evet ama Wolvie Spidey' in harcı değildir. O pençeleri alır boynuna sokar Spidey rahatlıkla gözü dönerse... İki kolunu yakalaması yeterli. Niyeti bozmuş bir Spidey' e Wolverine' in tekmeleri falan zerre etki etmez, o kolları alır, saplar bir yerine, 3 saniye de ağ manyağı yapar, isterse de boynunu kırarak öldürür.

Bütün bunlarla birlikte, Logan her zaman bir sağlam pençe darbesi kadar yakındır Spider Man' in işini bitirmeye ama işte kolay değil onu yapmak Spidey' e. Yanına bile yaklaşmadan ağlarıyla oraya buraya vura vura bayıltabilir gerekirse Wolvie' yi.

Spider Man çok dengeli güçleri olan biridir. Çevikliği, hızı, örümcek hisleri, ağı, sağlamlığı, gücüyle birleştiğinde elinizde çok güçlü ve çok dengeli bir karakter bulursunuz.

Hulk, Juggy, Thor, Sentry, Superman vs gibi karakterler sınıfında tabii ki değildir ama kendi aralığında en sağlamlardandır.

Spider Man 20 ton kaldırabilir. İstisnai durumlarda daha yüksek ağırlıkları da kaldırabilir.

Peter Parker doğası gereği gücünden sakınır genelde.

Şöyle örnekleyeyim, Wolverine için maksimum kaldırabileceği ağırlık 2 tondur. C.America 1 ton bile kaldıramaz.

Spider Hulk ile uzun süre kapışabilir, tabii bir zarar veremez Hulk' a ama cidden oyalayabilir uzun süre. HULK vs Wolverine olayı ise aslında ciddi anlamda fantezidir. HULK' un Wolverine' i komaya sokması yada bayıltması 1 dakika bile sürmez normalde. Tamam adam ölmüyor ama sonuçta bayılıp kalır yani en kötü. Hulk oldukça hızlıdır, 300 km hıza kadar çıkabilir koşarak, enerji patlaması halindedir, çok hareketlidir ve çeviktir cüssesine oranla. Wolverine ne kadar hızlı da olsa Hulk la uzun süre kapişamaz, Spider Man Hulktan daha çevik olduğu ve uyarı sistemi sayesinde çok daha uzun dans edebilir Hulk la Wolvie kıyasla aslında.

Wolverine kesinlikle verildiği kadar sağlam değildir. İster adamantium olsun iskeleti ister vibranium. İyileşme yeteneğini inanılmaz hızlandırdılar, koca koca et parçaları bir anda yeniden çıkıyor, atom bombasından sağ çıkıyor falan, yapmayın abiler o kadar da değildir Wolvie.

Pek bilinmez mesela aslında HULK daha hızlı bir iyileşmeye sahiptir mesela.

Spider Man Wolverine' i eğer gerçek anlamda gözü dönüp de niyeti bozarsa öldürebilecek kadar güçlüdür. Wolverine de öldürebilir pek ala tabii.

Oldukça dayanıklıdır aslında, çok büyük patlamalardan, hayatta kalarak çıkmıştır.

Ha ayrıca bence Spider Man oldukça da havalı yani, hele hele cidden sinirlendiğinde ( nadiren )

Bu arada Wolverine' i de çok çok severim ama bu budur yani, Wolverine' i sınırsız gibi veriyorlar ara ara, yok öyle bir şey.

Yani cidden büyük bir ölüm tehlikesidir Wolverine pek çok kahramana ama rahatlıkla durdurulabilir, bayıltılabilir. C. America ensesine sağlam bir kalkan darbesiyle çok rahat bayıltmıştı bir kere mesela.

Yani, atıyorum İRon MAN in güçlü bir Repulsor beam atışından ( yoğunlaştırılmış bir atış ) öyle 2 saniyede kendine falan gelemez Wolvie, o dövüşü kaybeder, sonra iyileşir yine.

Belli silahlara karşı yıkılmadan ayakta kalabilir, klasik tabancalar, tüfekler, el bombaları...

Ama adamı GATLİNG ile kalbura çevirirseniz yığılır kalır, iyileşene kadar yerde.

100 ton kaldırabilen ( başlangıç seviyesi ) HULK' un sağlam bir yumruğu beyin travması geçirtir, yine bayılır kalır, tekrar iyileşene kadar. Öyle her yaradan, darbeden, bir saniyede iyileşme durumu yoktur yani.

Biliyorum daha fazlasına dayandığı çr ler de var ama işte gerçeği yansıtmıyor onlar pek.

Atom bombasından nasıl sağ çıksın allah aşkına Wolverine yahu.

Hadi Hulk olabilir de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi urazs -- 22 Ağustos 2012; 23:12:43 >

• urazs güzel yazı dostum birkaç eklemede ben yapayım..

Dediğin gibi Spidey 20-25 ton kadar kaldırabilir.Sinirlendiğinde dahada fazlası...Daily Bugle binasını sırtlamış adamdan bahsediyoruz sonuçta.Tabi baygınlık geçiriyordu nerdeyse o ayrı..

Simbiyot ile birleştiğinde fiziksel gücü 5 kata kadar artıyor.Sadece fiziksel gücü değil dayanıklılığı ve hisleride acaip bir şekilde artıyor.Ve tabi karizmasıda..

Örümceği yapıştığı yerden hiçbir canlı ayıramaz.Hulk yere yapışmış spidey'i gövdesinden tutup çekerse yerden koca bir parça asfaltıda beraberinde getirir.Yani zeminle beraber gelir.

Örümceğin bilinen herhangibir zayıflığı yoktur.Yani güçlerini ortadan kadıran bir durum..Sadece simbiot ile birleşmiş başka bir kişiye karşı örümcek hislerinin çalışmaması durumu vardır.Birde anti-venom'a çok fazla yaklaşırsa güçleri sekteye uğrayabilir..Yine Goblin'in bulduğu bir formülle hisleri geçici olarak paralize edilebilir.Bunlar dışında pek bir zaafı yoktur..

New Avengers sayılarından birinde wolverine tarafından parmağının ucu kesilen spidey öylesine öfkelenmiştirki wolvie cenin gibi kapanarak örümceğin darbelerine teslim olmuş ve öfkesinin geçmesini beklemiştir..

Örümcek hisleri öyle büyük bir avantajdır ki tony stark bile gizlice onun bu gücü hakkında bilgi toplamaya başlamıştır.Bu ön sezi sayesinde kendisinden çok daha hızlı rakiplerinden onların ataklarını önceden hissettiği için kaçabilir.

Spidey'in kullanmayarak suistimal ettiği bilimsel beyni ayrı bir önemli nokta.Örümcek izleyicileri,ağ atıcıları gibi aletler hep bu fakir ama gururlu adamın elinden çıkıştır.Belki wayne veya stark gibi milyarder olsa çok daha süper bir kahraman olabilirdi.Hatta bunu konu alan paralel evren peterlarıda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 22 Ağustos 2012; 22:50:50 >

• Ekleyebilirsin,severim keratayı
  • Eklersen sevinirim:)
  • Liste tekrardan güncel arkadaşlar!
  • Ekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beni de yaz 7 çizgi romanını şimdiden aldım marmara çizgininkiler hoz comicsinkinden daha güzel geldi nedense.
  • Liste güncel!!!

• Türkçe basılan the amazing spiderman ve ultimate spidermanler tamamlandı,iyi koleksiyon oldu
  • The Amazing Spider-man Cilt:6 ''Suç ve Cezalandırıcı'' Raflarda
    Marmara çizgiden çıkan spider-man cilt 6 raflarda.Pazartesi itibariyle Türkiye genelinde seçkin kitap evlerinde bulabilirsiniz!!!

--- https://www.facebook.com/photo.php?fbid=401722366548317&set=a.318268531560368.77922.169392573114632&type=1&theater

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalarca -- 15 Eylül 2012; 1:51:15 >

• Beni de ekler misin dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekle.
  • Örümcek cilt 6'yı aldım sonunda.4 sayıdan oluşan cilt beni 5.cilt kadar tatmin etmedi fakat kötü değildi.

Ciltin ilk sayısında Flash Thompson'ın Irakta yaptığı gönüllü askerlik maceralarını güzelce işlenmiş amerikan propogandası eşliğinde okuyoruz.Sonraki sayılarda aksiyon başlıyor...Çekiçkafanın çelikten sert dönüşü (hatta adamantium) ve punisher'ın ortaya çıkışı olayları şenlendiriyor.Özellikle Spidey ve Punisher arasındaki diyaloglar beni benden aldı :D

Önceki ciltlere sahipseniz arşivinizin güzel bir parçası olacak bu cilti mutlaka alın:)
  • THE SUPERIOR SPIDER-MAN

700. sayısı ile bitecek The Amazing Spider-Man ve ertesi ay Superior Spider-Man adı ile 1. sayıdan başlayacak. Yazar koltuğunda yine Dan Slott oturuyor, serinin çizerliğine ise Ryan Stegman, Humberto Ramos ve Giuseppe Camuncoli devam ediyor. Öğrendiğimize göre Spidey’nin kostümünde ve güçlerinde irili ufaklı değişiklikler yapılmış ayrıca seri biraz daha karanlık hale getirilmiş.

Kaynak:
    http://pelerinli.com/2012/10/superior-spider-man/

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.