Şimdi Ara

SpeedTest Sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu bölümü superonline kullanan kullanıcıların Speedtest sonuçlarını görmek için açıyorum.bulunduğu servis sağlayıcısını beğenmeyenlerin burdaki sonuçlar çok işine yarayacak.SuperOnline kullanıcıları tarifelerinizle birlikte speedtest sonuçlarınızı koymanızı istiyoruz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Speed test.net ve onun scripti ISP lerimiz tarafından en çok tanınan ve ayar çeklilen hız testi metodu bence daha farklı testlerin sonuçlarını incelemekte fayda var.
    Özellikle flash tabanlı olmayan sağlıklı testler gerek.
  • mesela pardüs indirerek görmek deil mi :))
  • Doğru. Pardus indirerek yapılan testler daha sağlam sonuçlar verir. Upload'ı göstermez gerçi ama Speedtest'den iyidir. Speedtest'de ise yurt dışı sunucularındaki sonuçları görmeniz mümkün. Oyun oynayacaklar için sunucu seçmeden önce yapılacak testler faydalı olabilir.
  • flash lullanmayan hız testi siteleri de var arama motorlarıdan bulabilirsiniz.
    Sol'un o sitelerle de oynamaması için isim veremiyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erimemre

flash lullanmayan hız testi siteleri de var arama motorlarıdan bulabilirsiniz.
    Sol'un o sitelerle de oynamaması için isim veremiyorum :)

SOL'ün Speedtest ile oynadığı kanısına nasıl vardınız?
  • Müşteri hizmetleri ile hızımın fazlası ile düşük olduğu konusunda konuşurken olan bazı olaylardan diyelim.
    Süperonline dekilerin hatalarını kapatamamaları ve yaptıklarını rahatça anlama avantajımı kaybetmemek açısından bunları açmıyorum.
    Mesela routera kafalarına göre nasrettin hoca türbesi gibi girip çıktıklarını açıkladıktan sonra ya girip çıkmayı bıraktılar yada artık çaktırmıyorlar. (Hoş beni çok rahatsız ettiği için müşteri hizmetlerindeki birine bile anlatmıştım hatalarını ama o ayrı :) )
    Superonline gibi müşteri kandırma/kazıklama odaklı bir şirket neyi ne kadar bildiğimizi bilmezse çok daha iyi olur anlayacağınız.
    Şu kadarını söyleyeyim speed testinin scriptini kullanan yurt içi bir siteden test yapınca hızımın yerlerde süründüğünü görebiliyodum aradım Süperonline destek hattını onlar da direk speedtest.net dedier ben kendi kullandığım siteyi söyledim. (bu arada TTnet abonesi bir arkadaşımdan sitenin sorunsuzluğunu tabii ki doğrulatmıştım) eleman tamam dedi sonra internet bağlantım bir süre sapıttı. Düzeldikten sonra bir süre o hız testi sitesine erişemedim. (sitede sorun olmadığını uydunet ve ttnet abonelerinden doğrulattım) sonra da aynı yurt içi sitenin hız testlerinden speedtest.net te aldığım sonuçlardan bile yüksek sonuçlar almaya başladım. Komi değil mi?

Pardus indirme falan da hikaye tabii onların istedikleri dosyalar muhtemelen chach edilmiş duruyordur. O sebeple Supeeronline dekilerin bilmedikleri metodlar ve dosyalar kullanmakta fayda var.

• SpeedTest Sonuçları

iLk sonucu ben yazıyorum o zaman arkadaslar 20 mbps 100 gb akk n desteklı modem ve n desteklı wıreless notebook ıle 23.41 mbps ulastı.
  • SpeedTest Sonuçları

Ping bazılarında daha düşük çıkıyor bende neden yüksek çıktı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

SpeedTest Sonuçları

Ping bazılarında daha düşük çıkıyor bende neden yüksek çıktı?

kablosuz kullanıyorsan o yüzden için olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uykusuzinsan -- 9 Mayıs 2012; 12:19:30 >
  • Metronet 10 mbit
    SpeedTest Sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wapcep_scrol -- 9 Mayıs 2012; 12:59:35 >
  • Oyun oynayan biri olarak ilk başta almanya serverında 45~50 ms alıyorken 5 ay geçtikten sonra 70 ms`nin altına düşmüyor. Şu ip adresine ping atarak ortalama ms`yi söyler misiniz acaba? Sorun oturduğum bölgeden mi kaynaklanıyor onu öğrenmek istiyorum. Tracert attığımda da ilk önce Hollanda`ya gidiyor sonra Almanya`ya geliyor. Çok saçma geldi :)

ping 91.198.152.121

Şimdiden Teşekkürler.

Test Sonuçları
    Bağlantım 50mbit 250GB AKK
    SpeedTest Sonuçları

Burda sonuç 45 ms çıkıyor ama....
    SpeedTest Sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oTToTTo -- 9 Mayıs 2012; 13:23:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oTToTTo

Oyun oynayan biri olarak ilk başta almanya serverında 45~50 ms alıyorken 5 ay geçtikten sonra 70 ms`nin altına düşmüyor. Şu ip adresine ping atarak ortalama ms`yi söyler misiniz acaba? Sorun oturduğum bölgeden mi kaynaklanıyor onu öğrenmek istiyorum. Tracert attığımda da ilk önce Hollanda`ya gidiyor sonra Almanya`ya geliyor. Çok saçma geldi :)

ping 91.198.152.121

Şimdiden Teşekkürler.

Tarifem 20/5 propaket, firewallımla 10/4 sınırlama yaptım o yüzden sonuçlar böyle.

SpeedTest Sonuçları

SpeedTest Sonuçları

SpeedTest Sonuçları

Verdiğiniz IP adresine de 39-40ms civarı ping atıyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• SpeedTest Sonuçları

20 megabitlik bilmemne paketi
  • Biri ADSL'de ping 82 ms çıktı o IP adresine. Tabi 11 ms modem ile DSLAM arasındaki bakır hattan kaynaklı.
    SuperOnline önceden sadece yurtdışındaki anlaşmalı altyapı işletmecilerinin rotalarından tracertte gidiyordu. 5 6 ay önce Amsterdam'daki AMS-IX ve Almanya'daki DE-CIX ile de anlaşmıştı, Eskiden neterra ve BIX üzerinden giderdi yurtdışı trafiğin bir kısmı, şimdi daha çok bu IX'lere kaymış galiba. Bkz.
    TT'de de önce AMS-IX, sonra Almanya yoluna gidiyor, IP'nin barındırıldığı yerin Almanya'daki DE-CIX ile anlaşması olmayabilir belki.
  • Birdebenim routing`e bak nerelere gidiyor sonra nerelere geliyor.Birinci routing Yunanistan>İngiltere>Hollanda>Almanya şeklinde gidiyor. 2. routing rusya serverina.

SpeedTest Sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oTToTTo -- 11 Mayıs 2012; 15:05:48 >
  • SpeedTest Sonuçları

50Mbit bağlantı
  • şu 70mbitlik netten bende istiyoruum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

SpeedTest Sonuçları

50Mbit bağlantı

upload yaparkende sabitmi hız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZionYıldızı

quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

SpeedTest Sonuçları

50Mbit bağlantı

upload yaparkende sabitmi hız

Evet sabit..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.