Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: REDMOD Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
33.416
Cevap
472
Favori
1.645.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten güzel durmuş. kendiniz mi yaptınız? 2 ayak var zaten kurulum kolay olur.

Bazı cihazlara yazılım desteği veriliyor. USB girişi ile cihaza güncelleme atılıyor.. Bizim cihazlar içinde kitapçıkta böyle bir madde var.

quote:

Software Update

JBL may offer updates for Soundbar’s system firmware in the
    future. If an update is offered, you can update the firmware by
    connecting a USB device with the firmware update stored on
    it to the USB port on your soundbar

Almadan öncede sonrada bu firmware için araştırdım ama birşey bulamadım. ne sitesinde var nede başka sitelerde. şuan yayımlanmış bir güncelleme yok anladığım kadarı ile. eğer çıkarsa USB üzerinden yapabileceğiz.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Yok semtin elektrikçisine yaptırdım. Bende simetri sorunu var egri duran bir eşyaya tahammülüm yok o yüzden elektrikçi su terazisi ile falan güzel ayarladı Gel gör şansızım. Konuyu dagıtmayım diye sana özelden yazdıgım gibi üründe sorun var. Subwoofer ile soundbar eşleştirdim cihazı elektrikten çektigimde tekrar açtıgımda sub ile soundbar baglantıyı kesiyor.

Hadi dedim bu bir ayardandır pzrt servisi arayıp ögrenirim. Yanlız dün gece elektrikten çekmedim cihazı sabah kalktıgımda cihaz kendi kendine açılmış açık halde olan led ışıkları yanıyor halbuki gece kendi kumandasından kapadım.

Bu çok can sıkıcı bir olay oldu. Yarın servisle konuşacam bakalım sonuç ne olucak, sorun olmasa çok memnunum parasına göre çok iyi bir cihaz. İnş bir ayar vs dendir.

• Özelden yazdım size sorun olduğunu düşünmüyorum. ARC ile bağlı olunca TV kapadığınız zaman kendi de kapanıyor. Cihazı kendi kumandası ile kapatıp birde TV nin kumandası ile TV yi kapamak için kapamaya bastıysanız Cihaz açılmıştır siz farketmemiş olabilirsiniz.

özelde detayladım..
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    PC donanımı toplamak yerine konsollara merak sarınca araştırmalarımda Microsoft'un Xbox One kullanıcılarına yeni nesil ses formatları Dolby Atmos ve DTS:X desteğini nihayet duyurduğunu öğrenince bu yeni nesil ses formatlarına birden ilgi duydum yani alacağım ses sisteminde bunca para verince biraz daha verir bu destekleride gerek oyun gerek filmlerde deneyimlerim fikri fena değil gibi. Kablosuz en iyi çözümlerde soundbarlar. Hani Atmos ve DTS:x olmazsa olmaz değil tabii çünkü kullanıcı deneyimi daha değerli Sizdeki gibi jBL bar 5.1 deneyimi hakkındaki paylaşımlarınız sayesinde JBL'in gözümdeki yeri bambaşka bir yerde en azından parasının karşılığının üstünde bir verim alındığını anlıyorum... Harman kardon, Focal, Yamaha gibi markalarında soundbar ürünlerini inceliyorum henüz araştırma ve karar aşamasındayım. Şimdiki sıralamam aşağıdaki gibi bu ürünler hakkında beni şaşırtan ise Philips'in başarımı oldu.

Sony HT-ST5000
    Sony HT-ZF9 3.1ch Dolby Atmos/DTS:X
    philips fidelio b8
    philips fidelio E6
    JBLbar 5:1
    philips fidelio b5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 22 Nisan 2018; 17:55:35 >

• Xbox One İçin ileride 120 Hz desteği geleceği de ortaya çıktı. Free sync destekli olacak muhtemelen.. konsolda ilk kezböyle bir atak yapılıyor. PS 5 de bundan geri kalmaz ve çıkacak sonraki nesil konsollarda gerek kalite, gerekse yenileme hızındaki artış biz gibi Pc donanımı tutkunlarının bile ilgisini çeker.

Soundbar sıralamasında ise ST 5000 ile B8 oldukça pahalı. Bunların yerine ZF9 ile kablosuz arka uyduları alıp kombin yapmak en güzel seçim olacaktır. Hem güncel ses formatlarına destek sunuyor, hemde iyi bir surround deneyimi olur. Ürün hakkında her ne kadar güzel şeyler söylensede henüz kullanıcı deneyimi göremedik gerçek manada. Ürün daha yeni olduğu için bir nevi reklam da olabilir tüm olumlu yorumlar bilemiyorum.

Atmos destekli ve fiyatı şuan oldukça düşmüş olan Lg SJ9 da geçen senenin popüler cihazıdır. Bunada isterseniz kablosuz arka hop alıp 7.1.2 sistem yapabilirsiniz.

https://www.teknosa.com/urunler/110102025/lg-sj9-dturllk-dolby-atmos-512-ch-soundbar-ev-sinema-sistemi?_sgm_campaign=scn_61860d1763bd0000&_sgm_source=110102025&_sgm_action=click

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Xbox One İçin ileride 120 Hz desteği geleceği de ortaya çıktı. Free sync destekli olacak muhtemelen.. konsolda ilk kezböyle bir atak yapılıyor. PS 5 de bundan geri kalmaz ve çıkacak sonraki nesil konsollarda gerek kalite, gerekse yenileme hızındaki artış biz gibi Pc donanımı tutkunlarının bile ilgisini çeker.

Soundbar sıralamasında ise ST 5000 ile B8 oldukça pahalı. Bunların yerine ZF9 ile kablosuz arka uyduları alıp kombin yapmak en güzel seçim olacaktır. Hem güncel ses formatlarına destek sunuyor, hemde iyi bir surround deneyimi olur. Ürün hakkında her ne kadar güzel şeyler söylensede henüz kullanıcı deneyimi göremedik gerçek manada. Ürün daha yeni olduğu için bir nevi reklam da olabilir tüm olumlu yorumlar bilemiyorum.

Atmos destekli ve fiyatı şuan oldukça düşmüş olan Lg SJ9 da geçen senenin popüler cihazıdır. Bunada isterseniz kablosuz arka hop alıp 7.1.2 sistem yapabilirsiniz.

https://www.teknosa.com/urunler/110102025/lg-sj9-dturllk-dolby-atmos-512-ch-soundbar-ev-sinema-sistemi?_sgm_campaign=scn_61860d1763bd0000&_sgm_source=110102025&_sgm_action=click
    LG SJ9 iade edip, Sony ZF9 siparişi geçmiş biri olarak deneyimlerimi paylaşayım. 5 gün boyunca SJ9'u kendi evimde tecrube ettim. Çalışma odamdada Logitec z906 var. İki ürünün subwoofer performansını kıyaslaycak olursak LG'nin subwoofer performansı beni çok tatmin etmedi. Ürünün beni heycanlandırması için hep son seste tecrube etmem gerekti ama genede tatmın olmadım çünkü surround hissi oluşmadı. İnternetde biraz araştırınca LG'de arkaya takılacak %100 uyumlu surrond hoparlörler olmadıgını yabancıların deneyimlerinden okudum (sanırım yazılımsal bir bug var) iyice üründen sogudum. Ve cayma hakkımı kullanarak ürünü iade ettim.

Bir aksilik olmaz ise ZF9 ve surround hoparlörler önümüzdeki hafta teslim alıcam deneyimlerimi paylaşırım. nvidia shield tv, Lg OLED ekran ve PC'den oyun oynayarak ürünü destekeldiği tüm formatlarda deneyimlemeye calısacagım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 22 Nisan 2018; 21:24:47 >

• arkadaşlar internetteki best 2018 vs soundbar sıralamaları kişiden kişiye değişir gerçekten çeşitli testler yapan siteler var yorumlar çok güzel vızıo marka yamaha marka soundbarı önerende var kötüleyende iyi araştırma yapmak lazım sony ht-zf9 u bende merak ediyorum alanlar bakalım neler söyliyecekler
  • TimFx kullanıcısına yanıt
    SJ9 bende mağazada denedim. Malesef bende beklediğimi bulamadım. Mağazada açık ortamda olduğum içindir diye düşündüm lakin beni hiç tatmin etmediği için oradan ayrıldım. 3600 civarından 2 bine kadar düşmüş durumda. Uygun fiyatlı Atmos desteği isteyenlere alternatif.

ZF9 hakkındaki hem tek bar, hemde kablosuz surr hop lar ile deneme ve deneyimlerinizi merakla bekliyorum. Siz sanırım hepsisony 'den almıştınız. Neden gecikti bu kadar. 1 hafta olacak sanırım siz alalı. Güle güle kullanın bu arada..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünün sipariş sayfasını, anlık olarak dönüşüklü danışıklı açmışlar. yani daha önce görüşüp anlaştıkları müşteriler sipariş edebilirsin diye kısa süreli açık kalmış. Ben onlardan hızlı davranıp sipariş etmiştim. Daha sonra mağaza ile yaptığım görüşmede öğrendim bunu. Özür dilediler, derhal para iadesi yapmayı teklif ettiler ya da bir hafta beklersem temin edebileceklerini söylediler. Sony ile görüşüp, ürünün temini hakkında teyit aldılar. Bir aksilik olmazsa çarşambaya kadar elime geçeceğini düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 22 Nisan 2018; 22:37:15 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Vay anasını be. Arka planda neler neler dönüyor desenize. Bende 2 3 kere sepete ekle durumu gördüm. Alsam alırdım demekki. Ben ön sipariş durumu gibi birşey düşünmüştüm.

Umarım siz verdikleri gibi zamanında gönderirler. Adamlar için para iadesi daha kolay gelmiş.

• media markttan cep telefonu dahil herşey aldım hiç sorun çıkarmadılar değişim konusunda iade konusunda garanti konusunda yardımcı oluyorlar geçen gün bir beyefendi jbl soundbarından ses gelmiyor diye değişim istedi hemen hallettiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

PC donanımı toplamak yerine konsollara merak sarınca araştırmalarımda Microsoft'un Xbox One kullanıcılarına yeni nesil ses formatları Dolby Atmos ve DTS:X desteğini nihayet duyurduğunu öğrenince bu yeni nesil ses formatlarına birden ilgi duydum yani alacağım ses sisteminde bunca para verince biraz daha verir bu destekleride gerek oyun gerek filmlerde deneyimlerim fikri fena değil gibi. Kablosuz en iyi çözümlerde soundbarlar. Hani Atmos ve DTS:x olmazsa olmaz değil tabii çünkü kullanıcı deneyimi daha değerli Sizdeki gibi jBL bar 5.1 deneyimi hakkındaki paylaşımlarınız sayesinde JBL'in gözümdeki yeri bambaşka bir yerde en azından parasının karşılığının üstünde bir verim alındığını anlıyorum... Harman kardon, Focal, Yamaha gibi markalarında soundbar ürünlerini inceliyorum henüz araştırma ve karar aşamasındayım. Şimdiki sıralamam aşağıdaki gibi bu ürünler hakkında beni şaşırtan ise Philips'in başarımı oldu.

Sony HT-ST5000
    Sony HT-ZF9 3.1ch Dolby Atmos/DTS:X
    philips fidelio b8
    philips fidelio E6
    JBLbar 5:1
    philips fidelio b5
    Philips ses kısmı efsanevi Gibson a ait artık o yüzden insanlar bu başarının arka planını henüz anlayamıyor kavrayamıyor silk dome tweeter sunan kaç soundbar var artık ? Bazı markalar sıradan sürücülerle konvansiyonel tasarımlarla marka miraslarını kullanmaya başladılar örneğin jbl bar 5.1 müzik ve mid seste fidelio b5 in çok gerisinde uydu hoparlörler çok cılız bir mixture sahip bass güçlü ama ben evdeki cihazı bile +2 nin üzerinde kullanamıyorum bass seviyesinde bu tür ürünleri marka olarak inceleme yerine cihaz model üzerinden incelemelerini tavsiye ediyorum arkadaşlara mesela jbl sb400 efsanevi bir sinema ve müzik performansına sahipti ve yine evimde fidelio b5 soundbar kullanmama rağmen jbl lsr305 referans hoparlör kullanıyorum çünkü segmentinde dünyanın en iyisi lsr305 ancak soundbarı için malesef bunu söyleyemeyeceğim. Son olarak atmos cihaz alan arkadaşlar üst konumlu hoparlör olmadan d.atmos arka hoparlörsüz ön dizilim doly digital sunumu kadar başarılıdır fazla bir şey beklemeyin vs yine arka hoparlörlü dolby ses (dolby dts tüm türevler) atmosu kesinlikle aratmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 23 Nisan 2018; 13:20:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Vay anasını be. Arka planda neler neler dönüyor desenize. Bende 2 3 kere sepete ekle durumu gördüm. Alsam alırdım demekki. Ben ön sipariş durumu gibi birşey düşünmüştüm.

Umarım siz verdikleri gibi zamanında gönderirler. Adamlar için para iadesi daha kolay gelmiş.
    Teşekkürler, o web sitesi Beşiktaş'da bir Sony bayisinin sitesiymiş, öyle büyük bir işletme değiller yani. Fakat bana güven verdi satıcının hitap ve olayları anlatış şekli bekliyorum bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 23 Nisan 2018; 16:50:20 >
  • Surround efektleri kablo karmaşası olmadan ve uçuk fiyatlara çıkmadan en başarılı şekilde elde edebileceğim iyi bir soundbara bakınıyorum. Philips'in "Crystal Clear Sound için birinci kalite yumuşak dome tweeter'lar " kullandığını söylemesi dikkatimden kaçmadı. Gerek sizin gerekse genel kullanıcı yorumlarından yola çıkarsam arka hoparlörler kullanmadan istediğim gibi bir surround etkisini alamayacağım yönünde. Dolby Atmos ve DTS:X' inde olmasını özellikle oyunlar açısından istiyorum. Philips Fidelio B8'de Dolby Atmos var ama muadili olan DTS:X yok eşleştirebileceğim arka hoparlörde yok o zamanda Philips Fidelio B5'te Dolby atmos ve DTS:X olmasa da ön plana çıkıyor. Sony HT-ST5000'de Philips Fidelio B8 ile benzer durumda yani bunda da Dolby Atmos var ama DTS:X yok ve yine eşleştirebileceğim arka hoparlöri de yok. Nakamichi Shockwafe Pro 7.1' de amazon.com yorumlarında çok iyi puan almış ilgi görmüş bir ürün ayrıca hazır arka hoparlörler bile var DTS:X var ama Dolby Atmos yok yine de @donjuan008 yorumlarını da beklemekte fayda var. Sony HT-ZF9 3.1ch Dolby Atmos ve DTS:X var ve arka taraf için eşleştirebileceğim SONY-SAZ9R.CEL hoparlörler ile birlikte kullanınca en ideal seçenek olarak duruyor gibi tabii @TimFX'in yorumları ne olur beklemeli zaten stoklar boş. Yalnız @Horoz Nuri JBL bar 5.1 deneyimlerinden sonra kullandığı Sony'den üstün bulması Sony HT-ZF9 biraz gözümde gölgeledi ve @dJ_bLoW'un yaptıkları bu ürün hakkındaki önerileri de yabana atılacak türden değil ama mid seslerde zayıf sanırım ve arkaya konulabilen hoparlörleri de zayıf deniyor .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 23 Nisan 2018; 17:46:16 >

• Benim değişim sonrası yeni ürün 1 haftaya elimde olur muhtemelen. ilk fırsatta kısa bir video ile deneme yapıp burada yayınlarım. Ufakta olsa bir izlenim yaratır. Ayrılan hoplar surround için oldukça yeterli sese ve özelliğe sahipler bana göre. Özellikle onların üzerinde yoğunlaşırım video çekerken.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Surround efektleri kablo karmaşası olmadan ve uçuk fiyatlara çıkmadan en başarılı şekilde elde edebileceğim iyi bir soundbara bakınıyorum. Philips'in "Crystal Clear Sound için birinci kalite yumuşak dome tweeter'lar " kullandığını söylemesi dikkatimden kaçmadı. Gerek sizin gerekse genel kullanıcı yorumlarından yola çıkarsam arka hoparlörler kullanmadan istediğim gibi bir surround etkisini alamayacağım yönünde. Dolby Atmos ve DTS:X' inde olmasını özellikle oyunlar açısından istiyorum. Philips Fidelio B8'de Dolby Atmos var ama muadili olan DTS:X yok eşleştirebileceğim arka hoparlörde yok o zamanda Philips Fidelio B5'te Dolby atmos ve DTS:X olmasa da ön plana çıkıyor. Sony HT-ST5000'de Philips Fidelio B8 ile benzer durumda yani bunda da Dolby Atmos var ama DTS:X yok ve yine eşleştirebileceğim arka hoparlöri de yok. Nakamichi Shockwafe Pro 7.1' de amazon.com yorumlarında çok iyi puan almış ilgi görmüş bir ürün ayrıca hazır arka hoparlörler bile var DTS:X var ama Dolby Atmos yok yine de @donjuan008 yorumlarını da beklemekte fayda var. Sony HT-ZF9 3.1ch Dolby Atmos ve DTS:X var ve arka taraf için eşleştirebileceğim SONY-SAZ9R.CEL hoparlörler ile birlikte kullanınca en ideal seçenek olarak duruyor gibi tabii @TimFX'in yorumları ne olur beklemeli zaten stoklar boş. Yalnız @Horoz Nuri JBL bar 5.1 deneyimlerinden sonra kullandığı Sony'den üstün bulması Sony HT-ZF9 biraz gözümde gölgeledi ve @dJ_bLoW'un yaptıkları bu ürün hakkındaki önerileri de yabana atılacak türden değil ama mid seslerde zayıf sanırım ve arkaya konulabilen hoparlörleri de zayıf deniyor .
    Eğer minimum 40 gb mkv, blueray vb dosyalar indirip hd dd ya da dtx dinlemeyecekseniz atmos, dolby dts hd formatları destekleyen bar olsun diye uğraşmayın zaten iyi kalite tv yada player hatta laptop bile bunları çözüp bara gönderecektir kaldı ki kayıpsız dd mükemmel bir format kimse üstünü aramaz neredeyse. Nette sitelerde vs 2-3 gb dizi ve filmlerde ki dd, dts tamamen kırpık ucube bir sestir normal dd i bile aşırı kırpıyorlar ve arada abartısız dağlar kadar kalite farkı var st5000 e dts desteği geldi philips fidelio serisine düzenli güncelleme gelir (usb) araştırın gelmiş olabilir b8 e nt5 e gelince o bar yarı fiyatına satılan htl5140 ın bile altında bir cihazdır tek artısı müzik sunumu iyidir.

• Yanlış snlaşılmasın zf9 dinlemedim kullandıgım ht nt 5 idi jbl almadan zf9 inceledim görsellerine baktıgımda nt5 ve zf9 sub bire bir aynı bunu görünce direk eledim zira 3 bin üstü para vericeksem ve bu yeni modelse sub bir gelişme beklerim. Bilgisayar kasası gibi sub hoşuma gitmiyor güçsüzmü degil 1000-1500 arası alınacak en iyi soundbardır nt 5 jbl yönelme sebebim kızıma ve kendime aldıgım jbl boombox sesine resmen aşık olmam jbl ve harman kardon birleşmesi ürünlere çok şey katmış

Almadan uzun bir süre denedim ev ortamında kumandada surroundların sesini açan ayrı tuşlar var belki sesi yeterli gelmeyenler bunu açmamış olabilir. Parasını hakediyor. Benim çok hoşuma gitti. Sub +20 kullanıyorum harika.
    Sony de en sevdiğim özellik menü olması o menüden herşeyi kontrol ediyorsunuz. Nete baglıyorsunuz güncellemeyi otomatik yüklüyor. Kullandıgımdan bu yana 2 güncelleme aldı mesela menüde spotify seçenegi var.
    Jbl bu yok nete baglanmada yok update usb ile bir menüyle kullanım arayüz daha kullanışlı olabilirdi.
    Ama gel gör amaç sinema bunun ses yönünüde jbl tatmin ediyor.
    Ben her zaman derim markaya yönlenme kullananların yorumları ile yapın, yanlız nihayi kararı dinleyip vermeli yoksa ben gittim magazada dinledim begenmedim diyenlerin yorumlarına takılmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Easy Ice -- 23 Nisan 2018; 19:46:55 >

• JBL Bar 5.1 ile ilgili ayrı bir konu açılsa ve tartışma yapılsa daha faydalı olacak biz kullanıcıları için
  • quote:

Orijinalden alıntı: payda

JBL Bar 5.1 ile ilgili ayrı bir konu açılsa ve tartışma yapılsa daha faydalı olacak biz kullanıcıları için
    Belki yazdıklarımız birinin işine yarar blokla görmezsin.

Hepsisony.com güvenilirdir.kanyon avm de mağazaları var

• 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.