Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (871. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Cihan.0009 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
33.176
Cevap
468
Favori
1.632.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
68. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 869870871872873
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kurcaladım bulamadım vallahi. Biseyi yanlış yapıyorum ama neyi
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    SOUNDBAR [ANA KONU]

Tv ses özellikleri bu şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimnotyze1983

Bende true hd yi merak ettim hocam teşekkürler 🙏
    acele etmeyin muhakkak eskisini yenisi ile değiştirip deneyecektir arkadaşlar topiğinden takip edin media oynatıcı işini sona bırakın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın LG SN8Y kargodan geliyor. Kurup deneyim yazarım. Cihazı Xiaomi Mi Media Player'a bağlıycam. Sormak istediğim şey, illa optikle bağlamak lazım mı ? HDMI ARC kablosu 6 kanallı sesleri iletebilir mi ? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrakusa -- 10 Mayıs 2021; 20:7:55 >
  • syrakusa S kullanıcısına yanıt

Hdmi daha yuksek ses datasi ve beraberinde goruntu de tasir. Optik sadece ses icindir.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Yani hdmi yeterli. Teşekkürler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hdmi yeterli değil en güzel bağlantı şekli optik için yeterli tabiri kullanılabilir ki o da yeterli değil zaten hd sesleri taşıyamaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arhan16 kullanıcısına yanıt
    Hocam yeni çıkan Apple TV de harici hard diskteki 4k bluray remux filmleri nasıl izleyebiliriz USB giriş yok media player olarak nasıl kullanabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corcicorccik -- 11 Mayıs 2021; 9:24:19 >
  • corcicorccik kullanıcısına yanıt
    Konuda sıkça bahsedildiği gibi Nas depolama alanında bulunan filmleri Infuse aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.
  • merhaba

samsung q800t + swa-8500s için en iyi ses dağılımı ekolayzer ayarları hangisidir özellikle filmler için rica etsem paylaşır mısınız? ilaveten sub ve arka kitlerin konumları nasıl olmalı

• milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Subwoofer’ın konumu sağda olsun, fileli taraf boş olacak. Arka swa8500s kitler yerden 1 metre yükseklikte odaya 45 derece açı ile tam çapraz monte edin. Ekolayzır default ayarda en iyi tonları aldım. Ses modunu uyarlanabilir olarak seçin.

Center +2
    Rear +6
    Front + 1
    Sub +2
    Bass +2
    Tiz +1

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sardemir -- 11 Mayıs 2021; 13:43:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

Subwoofer’ın konumu sağda olsun, fileli taraf boş olacak. Arka swa8500s kitler yerden 1 metre yükseklikte odaya 45 derece açı ile tam çapraz monte edin. Ekolayzır default ayarda en iyi tonları aldım. Ses modunu uyarlanabilir olarak seçin.

Center +2
    Rear +6
    Front + 1
    Sub +2
    Bass +2
    Tiz +1

evet konumlamayı doğru yapmışım sayenizde teyitledim fakat ekolayzer ayarlarını nereden yapacağımı bulamadım ek uygulamamı indirmem gerekiyor?

ekolayır ayarını Dolby Atmos vb içerikli filmler izlerken açamazsınız, yani izin vermez, sadece bass ve tiz 'e izin verir. Sadece standart modda kullanırken ekolayzır açmanıza izi verir. uygulamanın adı "samsung smart things " telefondan ayarlayabilirsiniz, soundbar ' da aynı wifi modeme bağlı olması gerekiyor.

• LG Sn8y bugün geldi. Kurdum. Apartman için yeterli gibi. Google Play 'den uygulamasını indirip ekolayzır ayarlarını yaptım. Yaparken YouTube daki Atmos test videolarını kullandım.
    Ses berraklığı özellikle center hoparlörde fena değil. Zaten arka hoparlör istemediğim için soundbar aldım. Gerçek 5.1 umarım müstakil eve çıkarsak olur.
    Çevresel seste duvarların etkisiyle yeterli etkiyi alıyorum. Bana yetiyor. Xbox netflix sesleri fena değil. Daha çok film için aldım. Bu 3. Soundbar kullanışım. Şimdilik yeterli güçte ses üretiyor. 21 üzeri seste komşular zıplar. Kullandıkça alışıcaz artık.
    SOUNDBAR [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrakusa -- 11 Mayıs 2021; 18:34:15 >
  • Arkadaşlar merhaba
    Daha önce bahsetmiş olduğum Digiturk uydu cihazı ile soundbar hdmi arc ses kesmesi sorununu çözdüm.

Bu soruna neden olan cihazı verip 5103hd kodlu cihaz ile değiştirdim suan icin sorun yok. Geçişler stabil ve sorunsuz gibi duruyor. Kanal geçişleri de aynı gibi. 5.1 modu da aktif yazıyor Lg tv de. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olması adına yazıyorum.
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Ben uygulamayı indirdim soundbar ile eşleştirdim. Fakat ses ayarlarını nasıl yapacağım onu tam beceremedim sanırım. Sadece center ve bası bulabildim. Yardımcı olabilir misiniz ?
    Özellikle arka kitlerin seslerini nasıl ayarlayacağım acaba ?

Uygulamada soundbariin yanindaki 3 cizgiye bastiginizda tone (bas, tiz ayari) ve equalizer gorebilirsiniz. Eq ayarlandiginda bas tiz devreden cikar standart ayarda. Bas tiz ayari tum ses modlarina etki eder.

• syrakusa S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam.
  • Güzel anlatmış arkadaş, aynen öyle. Soundbarın kumandasındanda aynı ayarları yapabilirsiniz.
  • Ve nihayet 7000 e sn11 aldım. İnş değer. Beklentim malesef pek düşük değil. Yorumu ve emeği olan arkadaşlara teşekkür ederim. İnş gerekli ayarlamaları ve konumlandırmayı düzgün yaparım bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 869870871872873
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.