Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (870. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
33.420
Cevap
472
Favori
1.645.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 868869870871872
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2017 model ama Dolby digital plus destekliyor yani moda gecmesi lazım aslında
  • milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Ayarlara baktınız mı belki aktif etmeniz falan gerekiyordur ?
  • aygnhkkt kullanıcısına yanıt
    Evet ayar secili gözüküyor
    O zaman bilmiyorum hocam hangi netflix paketini kullanıyorsunuz ?
    En ful paketi aktif bende
    Bende onu kullanıyorum bende HDR 4k 5.1 falan hepsini gösteriyor tv nizin modelini bi araşıtırın bu konu ile alakalı.
  • sadays S kullanıcısına yanıt

Bu bilgi doğru değil ne yazık ki.

A12 işlemciye sahip yeni Apple Tv 4K önceki nesilden ses ve görüntü açısından daha üstün. Infuse pro ya da plex ile 4k görüntü ve dolby atmos ses aktarımı yaparak Invidia Shield yerine tercih edilebilecek bir cihaz oldu kesinlikle. Apple ekosistemi ve HomeKit akıllı ev konularına ise girmiyorum bile.

Apple store da yer alan açıklamaları ekliyorum inceleyebilirsiniz.

“ Hdmi 2.1

Wi-fi 6

Gigabit Ethernet

Video Biçimleri 

• Main/Main 10 profilde 2160p çözünürlüğe kadar 60 fps H.264/HEVC SDR video
    • 2160p çözünürlüğe kadar 60 fps HEVC Dolby Vision (Profil 5)/HDR 10 (Main 10 profil)
    • AAC-LC ses ile maksimum 160 Kbps/kanal değerinde H.264 Temel Profil düzeyi 3.0 veya daha düşük, 48 kHz, .m4v, .mp4, ve .mov dosya biçimlerinde stereo ses
    • 2.5 Mbps’ye kadar MPEG-4 video, 640 x 480 piksel, 30 fps, 160 Kbps’ye kadar AAC-LC sesle Basit profil, 48 kHz, .m4v, .m4v, .mp4 ve .mov dosya biçimlerinde stereo ses

Ses Biçimleri 

HE-AAC (V1), AAC (320 Kbps’ye kadar), korumalı AAC (iTunes Store’dan), MP3 (320 Kbps’ye kadar), MP3 VBR, Apple Lossless, FLAC, AIFF ve WAV, AC-3 (Dolby Digital 5.1), E-AC-3 (Dolby Digital Plus 7.1 surround ses) ve Dolby Atmos”

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arhan16 kullanıcısına yanıt

Shield TV Pro var bende. Yeni Apple TV merak uyandırmadı değil. Ama şimdide A14X Bionic SoC'lu bir hibrit cihaz çıkabileceği yönünde söylentiler/haberler dolaşıyor. Cihaz oyun konsolu/arcade özellikleri de içermek üzere tasarlandığından daha güçlü bir SoC koyacaktır Apple. Elbette Apple TV'den daha pahalı olur ama Apple TV 4K+Hibrit konsol tarzı bir cihaz de ilginç olabilir. Tabi bu cihaz kendi ekranı olan, taşınabilir ve Switch tarzı bir kombinasyon olursa o zaman tamamen farklı bir segmente oynayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 9 Mayıs 2021; 21:23:23 >
    Sonuç olarak dolby true hd varmı? Yada dtsx yada dts ma?
  • kimnotyze1983 kullanıcısına yanıt
    Ne varsa Apple store dan kopyaladım bakmayanlar için. Listeye bir bakın bakalım varsa bizi de bilgilendirin olur mu?
    Tabiki. Farklı yerden bilgi bulursanız sizde paylaşın lütfen
    Bende sadece hdr yazıyor onun dışında ses modu yok ne yazikki araştırdım ama ayarlar ile alakalı olduğunu düşünüyorum açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimnotyze1983

Tabiki. Farklı yerden bilgi bulursanız sizde paylaşın lütfen
    netleştirmeden almayın bahsettiği atmos stream atmosu yani kendi eko sistemindeki filmler ve netflix

true hd atmosu bitstream etmiyor muhtemelen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Bende true hd yi merak ettim hocam teşekkürler 🙏
    5.1 açıldı şimdi
    Ne fark etti peki hocam nasıl olduda geldi ?
    Tv aç kapa yaptım geldi şimdi gene kayboldu. Arka kitleri kurdum bu arada. Ses olarak 5.1 seçebiliyorum ama film ekranında yazmıyor. Çok gicik bir durum
    Allah aşlah enteresan gelipte sonradan kaybolması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: milyoncubaba

Tv aç kapa yaptım geldi şimdi gene kayboldu. Arka kitleri kurdum bu arada. Ses olarak 5.1 seçebiliyorum ama film ekranında yazmıyor. Çok gicik bir durum

çok ilginç, benimde lg, soundbarda q800, arka kitlerim var. her türlü 5.1 aktif. arka kitleri çıkartıncada 5.1 yine görünüyor.

• sardemir kullanıcısına yanıt
    Acikcasi kurmadan önce vardı. Kurduktan sonra 5.1 kayboldu. Filmlerde 5.1 seçebiliyorum ama gerçekten o moda geçiyor mu onu bilmiyorum. Gerçekten çözemedim.
  • 
Sayfa: önceki 868869870871872
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.