Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU] (869. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33.185
Cevap
468
Favori
1.632.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
31. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konuyla alakalı yardımınıza ihtiyacım var 🤨
  • quote:

Orijinalden alıntı: milyoncubaba

Konuyla alakalı yardımınıza ihtiyacım var 🤨
    en ucuzu 13 nolu pini içeri itmek

olmazsa diğer alternatiflere bakacaksın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar yeni yapılan evim için sn11r almıştım denemek için açtım bas hiç tatmin etmedi arkadaşıma verdim samsunglara baktım üst seriler tr de yok hw 950A çıkmış 11.1.4 kanal tr ye bu ürünler nasıl gelir, veya daha üst model tavsiye edebileceğiniz model varmıdır oda 87 m2 olacak müstakil villa fiyat önemli değil av sistem kurun diyeceksiniz ama kablo kalabalıklığı istemiyorum birde kaba olsun istemiyorum

• soner07 S kullanıcısına yanıt

87m2 bi oda tam ise o odayı doldurmak avr ile mümkün olur dostum bence. Soundbarlar çok cılız kalır o büyüklükte tek oda için. Para sorun falan değilse birde tüm duvarlara ses akustik süngeri falan yaptırırsan sinema odası gibi çok daha temiz ses olur. Malum duvarlara çarpan ses cılızlaşarak kulağına geri yansıyor ya o yüzden.

• odanın yarısından çoğu cam ön cephe 9 metre cam var sünger bir şey yapma şansım yok sn11r mid sesleri birazda olsa tatmin etti de bas dediğim gibi aşırı zayıftı jbl 9.1 düşünüyorum 25 cm sub var bi sinema odası kadar olma şansı yok tabikide yinede doygun bir ses olabilir birde klipsch cinema 1200 gördüm nette 30 cm bas var ondada ama stokta göremedim oda 20 bin civarında

Hocam o büyüklükteki bi oda için AV şart hiç bir soundbar tatmin etmez ben 20m2 odada JBL 5.1 4K Ultra HD soundbar kullanıyorum anca tatmin ediyor ki siz 87 m2 odadan bahsediyosunuz bence güzel bi kablolama ile her türlü AV sistem mantıklı geliyor bu sistem içinde Dali öneririm 20-30 bin tl arasında fiyatları 7+1 olarak bütçe sıkıntısı yoksa 10+2 falan bile olabilir sağlam bi amfi ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner07

odanın yarısından çoğu cam ön cephe 9 metre cam var sünger bir şey yapma şansım yok sn11r mid sesleri birazda olsa tatmin etti de bas dediğim gibi aşırı zayıftı jbl 9.1 düşünüyorum 25 cm sub var bi sinema odası kadar olma şansı yok tabikide yinede doygun bir ses olabilir birde klipsch cinema 1200 gördüm nette 30 cm bas var ondada ama stokta göremedim oda 20 bin civarında

avr li bir sistem daha mantıklı olur ama inla soundbar düşünüyorsanız sonos un soundbar sistemine bakın.unutmadan ciddi pahallıdır.

Samsunglar gelmez ama gelse de bahsettiginiz alanda soundbarin gucu yetersiz kalir. Bas konusunda en basarili cihaz bose olabilir. Bose 700 ve ek moduller olabilir ancak ev yapim.asamasindaysa asma tavan aralarimdan kablolar yurutulebilir, elektrik tesisarina paralel kablo bosligu yaratilabilir. Avr iile kullanilabilecek yine bose'un fiyatlari ucuk da olsa guzel sistemleri mevcut.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eiskent E kullanıcısına yanıt

bose de ek hoparlör yok sanırım sadece bas var ,ev yapım aşamasında aklıma biraz yatmaya başladı avr li sistem ondada okuduklarım kadarıyla hi fi de zayıf deniyor birde koca koca kuleler kurmak istemiyorum bangır bangır doldurma durumu yok sadece doygun bir ses istiyorum tv olarak 85 inch qled bakıyorum

Orneklerimin yanlis anlasilmasini istemem. Bose kup seklinde hoparlorlernile beklenenden fazlasini veriyor. Genel kani budur. Dunyanin en iyi sistemi degildir, hatta o paralara cok daha gelismis hoparlorler alinabilir ama siz buyuk hoparlor.istemiyorum ve maliyeti cok sorun etmediginiz icin Bose olabilir dedim.

Ancak cok buyuk kullanim alaninda tv ve oturma bolgesi iyi planlanirsa hem tavana hoparlar gomerek hem de kablolar gecirilerek guzel bir atmos deneyimi yakalayabilirsiniz. Odaniz buyuk oldugu icin kocaman hoparlorlere ihtiyaciniz olacaktir. Raf tipi hoparlorler ile etkilesim zayi olabilir. Ya da 7.1.2 bir sistem ile daha cok hoparlor kullanabilir ve alani daha cok hoparlorden gelen sesle doldurabilirsiniz.

Bose soundbarlarin subwoofer ve surroundlari ayri olarak.satiliyor. forumda bir arkadasimiz da yaklasik.1 sene once tum parxalari ile bereber satiliga cikarmisti. Bose sitesine baktiginizda modellernve fiyatlari yazar gorebilirsiniz.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Evet şimdilik hallettim. Teşekkürler.
  • LG televizyonumda q800t soundbar kullanıyorum. Swa-8500s arka kitlerimi henuz açmadım. Kafama takılan bir konu var. Netflix yayınlarında lg tv de 5.1 ibaresi gözükmüyor. Aynı filmde Ama daha ufak olan Samsung tv de gözüküyor. Hic sounbar takılı olmamasına Rağmen.

Problem su arka kitleri lg de kullanırsam 5.1 havası alabilir miyim sorun mu yaşarim acaba ? Böyle bir durum yaşadınız mi?
    Arkadaşında söylediği gibi kuleler olmadan o büyüklükteki bi salonda yeterli ses almanız biraz zor .
  • LG tv lerinizde Netflix izlerken 5.1 modu açılıyor mu ? Dolby digital plus işaretli olmasına rağmen bu gözükmüyor. Tv mi desteklemiyor yoksa baska bi ayar mi var ?
  • milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Ben sony Tv kullanıyorum bende 5.1 gözüküyor.
  • aygnhkkt kullanıcısına yanıt
    Samsung tv de 5.1 modu açılıyor ama lg tvde açılmıyor tv mi desteklemiyor yoksa baska bisey mi var bulamadim
    Arka surroundları açmadım demişsiniz o yüzden olabilir ve soundbar Tv nize ARC hdmi ile mi bağlı ?
  • aygnhkkt kullanıcısına yanıt
    Tv arc de bağlı evet ama soundbar Samsung tv ye de bağlı olmamasina rağmen 5.1 modu açık seçebiliyorum. Ama lg tvde aynı filmde acik degil tuhaflık buradan kaynaklı aslında
    Lg Tv modeli eski olabilir belki.
  • 
Sayfa: önceki 867868869870871
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.