Şimdi Ara

SOUNDBAR [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sarpcore Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
13.177
Cevap
216
Favori
697.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1329
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 107
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 65
  • Favoriye Eklediklerim 216
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • eiskent (1334 mesaj) sadays (584 mesaj) WatchAndLearnn (490 mesaj) josh-r (480 mesaj) istanbul_s (246 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5128 mesaj) Mobil (4883 mesaj) Tablet (288 mesaj) (1 mesaj) Mini (558 mesaj) Uygulama (1542 mesaj)
  • @
Popüler Konular listesinde
69. Sırada  bugün en iyi #20
Giriş
    7 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: celalettin53

Tesekkur ederim hocam forumdan Ozan arkadasimiz gelip aldi bugun. Ben alisamadim avr de her ayari ayri ayri yapiyordum soundbar bana gore degilmis yakin bi arkadasim da marantz amfi var onu alicam sanirim ama bu sefer daha ufak bi setup kuracagim :)

abi tekrar teşekkür ederim, tanıştığıma da memnun oldum, bugün foruma tekrar bakayım derken birden mesajı görüp haberleştik, gidip aldım, henüz kendi evime geçip kurmadım ama Media markt da kısaca da olsa test ettim, küçük bir salon için yeterli olur diye düşünüyorum. Zamanla ileride avr ye geçeriz belki :) veya imkan olursa arka hoperlör temin edebilirsem etmek istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hayirlisi olsun. Marantz isin icine girince stereo da girer. Marantz niyetlenip bir soneaki sefere biraktigim markalardan. Allah omur verirse Uzun bir sure avr degismem ama baska bir odaya ufak sistem kuracak hoparlorler oldugu icin marantz alternatif olabilir. Tabi araya bir tasinma girecek insallah eldekileri saglam gotururuz.

Saygilarimla.

|
    |
    celalettin53 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Front Atmos : Sony SSCSE
    Rear Atmos : Pioneer SP-BS22A
    Subwoofer1 : Sony SaCS9
    Subwoofer2 : Jbl 260p
  • Teğmen
    226 Mesaj

Size de hayırlı olsun o zaman :)
    Q70r gayet yeterli gelir ve diğer seçeneklerinizden bana göre çok daha iyi.
    Kime niyet kime kısmet bu işler.
    Güle güle kullanın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    resisTaNce kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Rica ecerim gule gule kullan 😀

tesekkur ederim hocam @eiskent

|
    |
    resisTaNce kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu platform ile mi alakalı yoksa click bait mi tik almak için?

• Yüzbaşı
    319 Mesaj

Ben de aynı şekilde ilerliyorum ama sn11r aldıktan sonra stereo sistemi plak dışında açmadım daha. Ben müzikte de memnunum sn11r'den. Güçlü bayağı, tane tane veriyor enstrumanları da. Karışmıyor sesler.
    Kuleler ayrı bir boyut tabii 😀

|
    |
    sportway kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Youtubeda atmos desteği yok hocam.

|
    |
    mutevaziadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

YouTube a içerik yükleyenlerin iddiası Atmos ama sanırım YouTube un Atmos desteği yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    mutevaziadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    20 Mesaj

teşekkür ediyorum, mysonyshop'ta ht zf9 4300, uydular a 2300'e geliyor. g700 ise 3000tl. anladığım kadarıyla aradaki farka değecek bir durum yok? jbl bar 9.1'in fiyatını bile bulabilmiş değilim, sanırım stok sorunu var. bir de uydu'ların şarjlı olması ne kadar iyi olur emin değilim, ayrıca bar bütün haldeyken oldukça büyük duruyor.

son bir sorum olacak; salon yaklaşık 45m2 boyutunda, sony virtual surround bu konuda sıkıntı yaşar mı bu ürün özelinde sizce? bütçeyi 5000tl altında hedeflemiştim ama bir yola girmişken daha iyisini zorlamak gerekir mi?

|
    |

Orijinalden alıntı: tayaydin

YouTube a içerik yükleyenlerin iddiası Atmos ama sanırım YouTube un Atmos desteği yok.

youtuba içerik yükleyenlerinde youtube unda atmos desteği iddası yok hocam şuna için.

|
    |

Orijinalden alıntı: abcdefghı

teşekkür ediyorum, mysonyshop'ta ht zf9 4300, uydular a 2300'e geliyor. g700 ise 3000tl. anladığım kadarıyla aradaki farka değecek bir durum yok? jbl bar 9.1'in fiyatını bile bulabilmiş değilim, sanırım stok sorunu var. bir de uydu'ların şarjlı olması ne kadar iyi olur emin değilim, ayrıca bar bütün haldeyken oldukça büyük duruyor.

son bir sorum olacak; salon yaklaşık 45m2 boyutunda, sony virtual surround bu konuda sıkıntı yaşar mı bu ürün özelinde sizce? bütçeyi 5000tl altında hedeflemiştim ama bir yola girmişken daha iyisini zorlamak gerekir mi?

jbl bar 9.1 en son mediamarkt ta 9000 tl idi sonra stok bitti hocam.
    salonunuz bence baya büyük arka kite ihtiyacınız olacaktır.

|
    |

Evet,haklısınız.
    Lg sn11r güçlü,enstrümanların sesini tane tane veriyor,karıştırmıyor ama enstrümanların gerçek sesini veremiyor. :)
    Benim kulak alışkanlığıma ve ses zevkime göre tabiki herkesin zevki farklı olabilir.

|
    |
    YT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fiyatlara bugün bakmamıştım,artmıştı,yine eski haline gelmiş demek ki.
    Sizin kullanım alanınıza arkadaşın dediği gibi arka hoparlör şart.g700 de güçlüdür ama arkalar olmadığı için eksik kalır.
    Sony zf9 ve z9r daha uygun olur.Surround konusunda z9r ile sorun olmaz ama barın atmos başarısı çok iyi değil.Önceki mesajlarımda bolca kıyaslama yapmıştım.
    Jbl bar 9.1 ise İstanbul’da 3 mediamarkt mağazasında var satışta.Fiyatı 9.790TL.
    Ayrılabilen hıparlör ise kimine göre avantaj kimine göre şarjlı olması sıkıntılı.Ben de bu konuda net değilim.
    Hatta bugün mm da görünce dayanamayıp az daha tekrar jbl bar 9.1 alıyordum,sonra vazgeçip stereo receiver ve 2 tane kule hoparlör aldım.
    Aceleniz yoksa bulabildiklerinizi test edin,kendiniz karar verin.Biz deneyimlerimizi yazsakta test edip almak daha doğru olur.

|
    |
    abcdefghı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cevaplar için herkese çok teşekkür ediyorum. Şu an maalesef korona teması nedeniyle karantinadayım, açıkçası tüm gün tv başında geçince biraz kanım kaynadı :) dediğiniz gibi en mantıklısı gidip yerinde görmek. bu sırada önceki sayfaları da bolca okuyacak vaktim olur, değerli paylaşımlar yapmışsınız.

|
    |
    Q70R 'ın güncellemesi 4 defa %99 da kalıp bitmedi ama sonunda tamamlandı. Tv ayarlarından earc yi aktif hale getirince hdmi bağlantısından direkt earc olarak gördü cihazı. Artık yarın gündüz saatlerinde deneyimleyeceğiz. Ancak şuan bile eşimin de benim de beklentilerini karşılayacak düzeyde, çok yüksek ses açmadan temiz ve dolgun ses alabiliyoruz. Tabii ki avr sistemlerin yanında hiç bir şey ama giriş için iyi bir başlangıç yaptık diye düşünüyorum.
    Planım memnun kalırsam arka kiti eklemek

|
    |

geçmis olsun her işin başı sağlık gerisi yalan

|
    |
    abcdefghı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    -- Nvidia Shield Pro 2019 -- Pioneer Lx-55 Blu-ray Player
    -- Speakers By Aytekin Erçin -- Sugden A21 A Class Stereo Amfi
    -- L.K.S. Ess Sabre 9018 Dual Dac -- Auralic Aries Femto -- Daphile Intel Nuc
    -- Yamaha Gt-750 Pikap -- Teac VRDS-25X Cd Çalar
  • Yarbay
    4560 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: abcdefghı

cevaplar için herkese çok teşekkür ediyorum. Şu an maalesef korona teması nedeniyle karantinadayım, açıkçası tüm gün tv başında geçince biraz kanım kaynadı :) dediğiniz gibi en mantıklısı gidip yerinde görmek. bu sırada önceki sayfaları da bolca okuyacak vaktim olur, değerli paylaşımlar yapmışsınız.

geçmiş olsun hocam.

|
    |
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.